Jump to content


Spajanje android telefona i pojačala?


Recommended Posts

Sretna nova svima.

Trebao bih spojiti Samsung android telefon i obično Denon stereo pojačalo bežičnim putem za puštanje moje Flac muzičke kolekcije koju imam tamo. Trenutno je spojeno sa Qed 3.5mm na rca audio kablom na aux od pojačala. 

Koje su opcije? Kvalitet zvuka bi bio na prvom mestu.

 

Link to comment
Share on other sites

Za bežično povezivanje telefona i običnog stereo pojačala ti treba bluetooth risiver, npr. ovako nešto:

https://audioplus.rs/proizvod/1449/iFi ZEN Air Blue

Paradoks je u tome što ovako, kada se povezuješ "žičano", imaš samo jedan kabl (3,5 mm na RCA). Kada se budeš povezivao "bežično", umesto jednog će ti trebati dva kabla (napajanje za bluetooth risiver i RCA od risivera do pojačala). 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Arn said:

Za bežično povezivanje telefona i običnog stereo pojačala ti treba bluetooth risiver, npr. ovako nešto:

https://audioplus.rs/proizvod/1449/iFi ZEN Air Blue

Zen air blue je za svaku preporuku 👍

Postoji i ovako nešto, štedi se na kablu, mada nisam imao prilike da čujem kako to zvuči. https://www.player.rs/hi-fi/plejeri/wireless-muzicki-sistemi/advance-paris-wtx700

image.thumb.png.313cb266bdcd9a158073dec73b2e1423.png

 

Link to comment
Share on other sites

To više nije samo blutut risiver, već i prilično kompletan striming uređaj, koji podržava veći broj servisa, internet radio, UPnP/DLNA itd. Ni ja ga nisam čuo, a nešto imam utisak da je neprimećen. Slabo ima recenzija, niko meni poznat ga ne koristi, na forumu se ne pominje...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arn said:

To više nije samo blutut risiver, već i prilično kompletan striming uređaj, koji podržava veći broj servisa, internet radio, UPnP/DLNA itd. Ni ja ga nisam čuo, a nešto imam utisak da je neprimećen. Slabo ima recenzija, niko meni poznat ga ne koristi, na forumu se ne pominje...

Izgleda da imaju 2 njihova uređaja koji slično izgledaju ali su različitih funkcija. Jedan je Advance Paris WTX700 blutut risiver a drugi Advance Paris WTX-Microstrr mrežni strimer. 

 

6 hours ago, Spachek said:

Google Chromecast audio, ako ima negde da se nadje polovan

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Imam Chromecast za Tv onaj prvi originalni pa mi je poznato kako to funkcioniše. Nisam znao da ima i za Hi-Fi audio mislim da je to ono što mi treba. Da li bi Chromecast audio bio bolji izbor od Bt risivera iz sličnog cenovnog ranga?

Link to comment
Share on other sites

Imam Chromecast za Tv onaj prvi originalni pa mi je poznato kako to funkcioniše. Nisam znao da ima i za Hi-Fi audio mislim da je to ono što mi treba. Da li bi Chromecast audio bio bolji izbor od Bt risivera iz sličnog cenovnog ranga?
Evo kolega sa foruma prodaje CC audio, ako ti je interesantan, pogledaj u podforumu mali oglasi


Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja preporučujem fiio bta 30 pro i njegovu android aplikaciju . Brz , pouzdan , pregledan i zvučno odličan . Poručio preko aliexpres-a .

Da dodam , Fiio aplikaciju probao na više uredjaja preko bluetooth veze i nemam nekih zamjerki .

 

 

Screenshot_20240121_193133_FiiO Music.jpg

Screenshot_20240121_193147_FiiO Music.jpg

Screenshot_20240121_193219_FiiO Music.jpg

Screenshot_20240121_193704_AliExpress.jpg

Screenshot_20240121_193931_Google Play Store.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...