Jump to content


UTP kabl sa konektorima za zvučnike


Aragorn88

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam mislio na ugradnju ženskih CAT7 konektora direktno u zvučnike umesto klasičnih terminala možda opciono po dva zasebno jedan za + terminal jedan za - terminal sa CAT7 kablom koji je deblji od standardnih i punog preseka za 8 pinova gde se dobija veća debljina kabla umesto CAT5 koji se najčešće koriste, krimpovanje i sve što treba pa do pojačala.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bila je odavno priča o narandžastom kablu za zvučnike, ali ne sa r45 konektorima (po meni ti konektori su tanušni za signal za zvučnike).
oranzkablvezivanje.thumb.jpg.517966ce416dac0bb7d3a1961bd0ff86.jpg
Da to je bila neka prvobitna zamisao za jedan terminal, ali da ipak bi onda stavio dva konektora posebno za + i - za maksimalno iskorišćenje preseka kabla, nemam sad ovde kod sebe da slikam ali taj kabl što imam je baš debeo oko 8mm u preseku ukupno što je možda i previše za samo + ili samo -.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Aragorn88 said:

Ja sam mislio na ugradnju ženskih CAT7 konektora direktno u zvučnike umesto klasičnih terminala možda opciono po dva zasebno jedan za + terminal jedan za - terminal sa CAT7 kablom koji je deblji od standardnih i punog preseka za 8 pinova 

То да ваља и фабрике би поодавно почеле да уграђује, мада ко ће га знати......

Link to comment
Share on other sites

То да ваља и фабрике би поодавно почеле да уграђује, мада ко ће га знати......
Probaću, mislim da je zamisao dobra uradiću neke testove na frekvenciju i gubitke na grejanje kabla pod većim opterećenjem. Uglavnom trebaće malo vremena i truda za dobar rezultat. Ko zna možda ispadne dobro na kraju i ovako je zima pa se ima viška vremena za tako nešto.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jedan bivši član ovog i drugog foruma mi je preporučio utp. Reko mi je da utp sve prenosi, ako radi za digitaliju - mora i za analogne signale.

Velim ja tada sebi, ti si dipl inž elektrotehnike, znaš šta pričaš. On to meni još podrobno stručno objasnio.

Ja sam te kablove slušao neko vreme. Dok mi nije drugar rekao da je zvuk loš i da probam druge, obične zvučničke. Razlika ogromna.

Od tada ne slušam na slepo tzv stručnjake.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slušao neke zvučničke kablove dugo vremena koji su bili tanki 2mm u prečniku govorim o ožičenju kutije unutar od skretnice prema drajverima bili su srebrne boje, odlučim ja da ih promenim i da stavim deblje 4mm licnaste klasične za jedan vod boja bakra. Kako sam ih zamenio bass se izgubio. Tako da nemora da znači da su obični zvučnički licnasti bolji.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Batali
Kupi luster kleme dovoljno velikog precnika da stanu zice prema skretnici i zice prema pojacalu, jedna ispod druge,pritegni srafovima odozgo i zaboravi na fancu terminale i konektore.
Nije poenta u kupovini luster kleme niti bilo kojih terminala poenta je ideja da se iskoristi materijal koji imam za nešto a eto meni je sinula ta ideja da iskoristim za terminale za zvučnike. Why not?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Aragorn88 said:

Nije poenta u kupovini luster kleme niti bilo kojih terminala poenta je ideja da se iskoristi materijal koji imam za nešto a eto meni je sinula ta ideja da iskoristim za terminale za zvučnike. Why not?

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
 

читаш ли?

8 sati ranije, zormanic said:

Ja koristim wall UTP na nekoliko mesta, kao zvučničke i zadovoljan sam.

Konektore ne, nekako mi to previše sitno a i POE standardi su tu negde oko 10-15W što je po meni premalo za zvučnike.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, somilenko said:

Nije valjda neko drugi trebao da ti kaže da ti je zvuk loš...

колико се сећам објашњавао нам је како нисмо научени шта треба да чујемо и да му је неки гуру ваљда објашњавао да не треба да се осалања на оно што он чује него га је подучавао шта уствари треба да чује 

стекао сам чврст утисак да му је гуру продавао уређаје

Link to comment
Share on other sites

Priča je prilično stara. Probao davno, nije mi se svidelo sa CAT5. Posle toga nisam više pokušavao. Ista priča je bila i sa interkonektima od istih tih UTP parica. 

Probaj, uporedi sa nekim drugim kablovima, ništa ne košta osim malo izgubljenog vremena. I stavi obavezno odgovarajuće konektore za zvučnike. Imaš u Kanibalu banana/ hilzna šuplje konektore 4mm, bakarne,  sa i bez pozlate.

https://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html

Inače ja koristim VDH SCS12 za zvučnike, VDH D102MK3 za interkonekte i VDHCS12 za napojne kablove, i vrlo sam zadovoljan.  Imam i nekih drugih žica iz raznih DIY  eksperimenata koje nisam još bacio. Možda zatreba nekad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...