Jump to content


Active Noise Cancelling slušalice


Nixie

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

The sound quality is good, but they squeeze my head uncomfortably. In addition to this, the earphone circumference of the cushions is too small to be truly "Over-Ear Headphones" exacerbating the discomfort.

 Answer being the over ear cups were a narrow oval shape the made my normal size ears have pressure pains from this very narrow inner (squinting eye shape) space for my lobes to be place under!!! Why did Sennheiser not just make the inner shape the same as the outer shape to allow comfortable wearing and not cause pain on my earlobes no matter how I placed them over my ears!!

Uglavnom se svi žale na ovo, da je glup oblik sunđera pa stiskaju uši i da su neudobne. Zvuk dobar, ANC osrednji. Cena je super za Sennheiser, prave ga u PRC sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Na svu sreću ima da se kupi drugačijih, platnenih, komotnijih earpadova. To će da se reši ako smeta.

Tako je bilo sa mojim skromnim Superlux HD681, kupio sam plišane sunđere, em su milina za uši, em zvuče bolje sa njima. Ne koristim ih mnogo, ali kad ih koristim neću da mi smetaju i da mi se znoje uši. Inače do 100eur nema boljih slušalica od HD681, a verovatno šiju i mnoge skuplje od toga.

HD458 earpads.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

NC najslabije radi na ljudskim glasovima - previse stohastike. Cisto da imas u vidu.

Da video sam komentare. A i logično je da se lakše potiskuju niže frekvencije. Visoke nije ni bitno, njih same slušalice eliminišu jer su zatvorene.

Biće tu za dan dva, valjda će mi dati da ih probam. 😂 

Možda i napišem po neki utisak.

Link to comment
Share on other sites

@Nixie ja imam ove 458 BT Sennheiser već 2 godine. Razlika u odnosu na 450 je samo što 458 ima dodatak crvene boje na sebi. Noise Cancelling nije baš onako kako zamišlja, ali je sasvim ok. Čak moje NuraTrue in-ear imaju neuporedivo bolji NC ali ono što mi je dobro kod 458 BT je da ipak u pozadini čujem decu šta rade dok sam na nekom call.

Ja sam trenutno u Cirihu i videh da imaju na sniženju povodom Black Friday Sony WH 1000XM4 za 184 CHF što i nije tako loša cena.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Dragan Penev said:

@Nixie ja imam ove 458 BT Sennheiser već 2 godine. Razlika u odnosu na 450 je samo što 458 ima dodatak crvene boje na sebi. Noise Cancelling nije baš onako kako zamišlja, ali je sasvim ok. Čak moje NuraTrue in-ear imaju neuporedivo bolji NC ali ono što mi je dobro kod 458 BT je da ipak u pozadini čujem decu šta rade dok sam na nekom call.

Ja sam trenutno u Cirihu i videh da imaju na sniženju povodom Black Friday Sony WH 1000XM4 za 184 CHF što i nije tako loša cena.

Odlicna cena za Sony slusalice ni u Americi ne mogu da se nadju za te pare.

Link to comment
Share on other sites

Poručio sam, pa ćemo saznati kakve su HD 458BT. Pretpostavljam da za  malo više od 100eur ne treba očekivati čudo. Nisam našao ništa bolje za tu svotu, a da ima kod nas po prodavnicama. Ako ništa drugo, lepo izgledaju i mogu da rade pasivno ako zatreba. Ako jastučići smetaju ušima, poručiću sa ebaja one druge, platnene, sa većim slobodnim prostorom za uši. Pa kad proradi pošta, eto i njih.

Link to comment
Share on other sites

Ako dolaziš u NS po to (soko je tu za pola sata, 500din karta). Probaj da li imaju neki JBL. Ja sam sa ćerkom otisao po senhaiser, a da probam i At i na kraju odlučila za JBL. Zvucno i kvalitetom izrade i ja bi. Očekivano za JBL imale su bolji bass i tolerantnije za treš produkciju.. A sto je klincima najbitnije.  Izvinjavam se za off jer se nisam udubljivao u temu, al kad spomenu radnju da spomenem da se moze malo i uživo uporediti. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/21/2023 at 2:51 PM, Nixie said:

Na svu sreću ima da se kupi drugačijih, platnenih, komotnijih earpadova. To će da se reši ako smeta.

Tako je bilo sa mojim skromnim Superlux HD681, kupio sam plišane sunđere, em su milina za uši, em zvuče bolje sa njima. Ne koristim ih mnogo, ali kad ih koristim neću da mi smetaju i da mi se znoje uši. Inače do 100eur nema boljih slušalica od HD681, a verovatno šiju i mnoge skuplje od toga.

HD458 earpads.jpg

Gde si našao da ovo ima da se kupi, daj link?

Posle 3 godine intenzivnog korišćenja desilo se da mi se pokidao jedan jastučić na 458BT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...