Jump to content


Koji tv


Dusan_Mihajlovic

Recommended Posts


Pozdrav, doslo je vreme da se zameni stari Samsung TV UE50MU6172 novim.
Kao i taj kada sam kupovao (pre nesto vise od 5 god) namena je ista, samo su zahtevi malo veci.
Tada sam 2018 kupovao TV na kome ce se iskljucivo igrati PS4 pro i gledati streaming servsi.
Sada trazim TV na kome.ce se igrati PS5 I gledati streaming servisi, stim sto TV mora imatii najmanje 100hz osvezenja 2.1 hdmi ulaz, i bilo bi pozeljno da bude Samsung. Budzet je.do 90.000 max maximuma jos 10.000 preko ali za bas izuzetak.
Eto to je to nadam se da cu dobiti.dosta vasih predloga kako bi mi olaksali kupovinu.
Pozdrav
 
 
Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 31. 10. 2023. at 14:09, Willi Studer said:

prirodniju sliku

Kada sam pre nekoliko godina kupovao novi TV, ovo mi je bio prioritet.

Posle vešdenevnog obilaženja svih živih prodavnica izbor sam suzio na dva 55" modela (na zidu nema mesta za veće), LG OLED (ne sećam se da li je B ili C) i Sony LCD LED nešto više klase, koji su u tom trenutku imali praktično istu cenu.

U jednoj od prodavnica su imali oba modela, tako da sam mogao da ih direktno uporedim.

Poneo sam na USB-u svoje fajlove i na oba televizora sam ručno podesio parametre slike.

Na kraju je Sony odneo pobedu.

Jeste, LG OLED je imao dublju crnu boju i možda jače primarne boje i kontrast, ali je Sony sveukupno imao prirodniju sliku.

Sa mnom su bili i supruga i klinac. Supruga (neoptrećena i neobaveštena o razlikama između tehnologija) je rekla da je od LG-jeve slike bole oči. :)

Naravno, sve je stvar ukusa, nama je Sony imao "analogniju" sliku dok nam je LG bio prenadrkan, a u isto vreme nekako digitalno sterilan. K'o gramofon vs CD. :)

PS

Crna ni kod Sony-ja uopšte nije loša pošto ima zonski podeljeno i adaptabilno pozadinsko LED osvetljenje.

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Delija said:

1. Poredjenje TV-a u radnji sa default podesavanjima je opasan fail.

Već sam napisao da ih nisam poredio sa default podešavanjima, čitaj pažljivije. :)

25 minuta ranije, 空也 said:

Poneo sam na USB-u svoje fajlove i na oba televizora sam ručno podesio parametre slike.

Na oba TV-a sam isključio tzv. store demo mode i sve detaljno ručno podesio uz pomoć test fajlova, koristeći kao polaznu tačku preporuke za neutralna podešavanja koje sam prethodno skinuo sa interneta za oba modela.

Udavio sam prodavca namrtvo! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Komentar nije bio upucen tebi, vec generalno.

A za tebe konkretno - ne poznajes sva podesavanja "tudjeg" TV-a ni pod razno, cak iako si naucio rtings review napamet. Imam dva OLED-a razlicitih generacija - 65 C7 i 77 CX. Ni pod razno podesavanja jednog ne odgovaraju podesavanjima drugog. Dodatno, rtings kalibraciona podesavanja za ove konkretne modele - nikako ne odgovaraju mojim konkretnim primercima.

Pored toga, u radnji su uslovi kakvi nisu ni u jednoj sobi = reflektori.

Ponavljam - nema tog LED-a koji moze da uopste pridje OLED-u. Nazalost, ali je tako. Jedini razlog za kupovinu LED-a je strah od burn-in-a i gledanje TV-a pod gore pomenutim reflektorima. Cena manje-vise, jer i dobar LED kosta.

Videcemo kad ce MicroLED uci u "masu". Obecava.

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam podešavanja baš za te modele koje sam poredio, i, kao što sam napisao, koristio sam test fajlove a preporuke sa interneta su bile samo polazne tačke.

Neki ljudi nikada ne potroše toliko vremena i truda na podešavanje svojih televizora koje imaju kod kuće. :D

Kao što napisah - stvar ukusa!

Televizori su bili iste cene, ja sam posle opsežnog testiranja izabrao ono što se nama više svidelo.

Da na TV-u pretežno gledamo bitke u svemiru verujem da bih izabrao LG OLED. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

A pokretac teme bitnu stvar nije naveo - velicinu TV-a.
OLED je van price zbog cene, ali morao sam da odgovorim na "prozivke"
A ja sam vidis "OLED" iskljucio iz price zbog "burn in".
Drugo konkrwtno sam gledao

- "Samsung 55″ QLED Q80B (2022)
- TCL 55 C735 kao I
- "SONY KD55X89JAEP:

Samsung i Sony imaju osvezenne.od.120hz dok TCL 144hz

Eto ako.ima neko da mi pomogne
Hbala..
Rekao sam.tv iakljucibo za.PS5 I streaming servksi..hbomax netflkx dianey+.....



Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

Koji konkretan model?

6 minuta ranije, Delija said:

Nisi napisao - koji Sony model?

Polako! :D

Kupljen je pre više godina a ja zaboravan, pa sam morao da ga uključim i proverim u podešavanjima šta piše u info panelu. :)

Evo izguglah i par testova iz tog vremena:

https://www.trustedreviews.com/reviews/sony-kd-55xf9005

https://www.avforums.com/reviews/sony-kd-55xf9005-x900f-review.14564/

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

 

Naveo sam model čisto za informaciju ali ne bih ulazio u dalju diskusiju.

Oba TV-a su koštala isto, znači cena nije bila presudna.

Za svoje pare sam posle direktnog i opsežnog poređenja kupio ono što se meni više svidelo.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde se ne cene mnogo merenja sa Audio Science Review sajta, već se veći značaj daje subjektivnom doživljaju zvuka pojedinih uređaja.

Da li to važi i za TV? :)

Mogao je taj LG OLED na nivou piksela da ima izmerene bolje vrednosti u pojedinim kategorijama od ovog Sony-ja, ali je u mom slučaju presudio opšti utisak baziran na širokom izboru različitih video materijala koje sam uz test fajlove poneo na USB-u.

 

Dodatno, ne treba zaboraviti "know how" koji Sony poseduje kao firma koja ima višedecenijsko iskustvo sa obe strane ekrana - ono što na TV-u gledamo je u značajnoj meri proizvod njihovih kamera i uređaja iz profesionalne game proizvoda.

R&D koji je tokom decenija uložen u njihovu opremu za TV, filmsku i video produkciju je ogroman, što sigurno rezultira znanjem kako dobiti dobru sliku.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Delija said:

Cena ni pod razno nije bila ista. C8 je bio skuplji 60%.

U tom trenutku jeste bila ista.

LG je u Srbiji tada pred praznike imao neku promociju. Deo paketa je bilo i neko članstvo u "ekskluzivnom" "premium" :Dklubu vlasnika LG OLED televizora, ... tipa dolazi ti LG ekipa u kuću da ti montira i podesi TV, i edukuje te kako da ga koristiš, itd.

I sam sam bio iznenađen povoljnošću te ponude, cene su bile stvarno dobre.

Sa druge strane, to je još jedan plus za Sony - izabrao sam ga i ako sam za iste pare uz značajan popust mogao da kupim OLED TV, što je bila vrlo primamljiva ponuda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...