Jump to content


Preporuka za Hi-Fi sistem


blx

Recommended Posts

Ćao ljudi!

Znam da ima brdo sličnih tema, isčitao sam ih više komada, ali zbog različitih potreba drugih korisnika, budžeta i slično, reko bolje da otvorim svoju

Znači treba mi Hi-Fi sistem za dnevnu sobu, klasičan stereo, neki bookshelf zvučnici da stavim levo/desno od televizora (na neke stalke predpostavljam?).

Glavni izvor za muziku i većinu multimedije bi bio sa računara (80-90% vremena), ali bih voleo da povezem i TV, i u nekom momentu da dodam i gramofon (ne treba preporuka za njega sad, to ćemo prodiskutovati posle kad dodje vreme :)

Dnevna soba zajedno sa kuhinjom ima nekih 25 kv, stim što je TV komoda smeštena u jednom ćošku, pa bi jedan zvučnik završio bliže uglu sobe. Nije idealno, ali šta da se radi.

Ja sam za svoj glavni komp uzeo studijske monitore JBL LSR305 (5” I 1” zvučnici) i imam Steinberg UR22 mk2 kao zvučnu. Razmiljšljam da umesto klasičnog DACa uzmem isto ovako neku zvučnu, ali nisam siguran za prednosti i pre svega mane, pa su preporuke dobrodošle. Jedino mi se čini da bi možda tako neka veličina zvučnika i odgovarala ili eventualno malo veci bass 6”+

Od muzike slušam od roka do metala, staro i novo. Gitaroše tipa Andy Timmons, David Maxim Micic, Nick Johnston, itd.

Tako da mi treba neko pojačalo koje će moći da poveže komp, TV i gramofon, poželjno da ima daljinski.

Za zvučnici isto dajte preporuku koji bi se lepo slagali za ovo gore sve. Mozda ne bi bilo loše da bass port nije pozadi jer ce biti previše blizu zidu.

 

Budžet nekih 500-800e, mogo bi I malo više da se pružim, ali ne bi da preterujem 😊

Nije mi polovno gadljivo, ali bih voleo da izbegnem preprodavce. Na KP sam bolje prolazio sa robom od običnih korisnika I po ceni I po očuvanosti.

 

I preporuka za kablove, nemojte samo da preterate I da to bude celokupna rasprava ove teme :D

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Ako mu je budžet do 800 EUR, onda sa ova dva predloga gore mu ne ostaje dovoljno za neke smislene zvučnike. Ja lično mislim da je bolje uložiti više novca u zvučnike nego u pojačalo.
Onaj predlog gore sa oglasa deluje OK, 300 EUR pojačalo i onda mu ostaje do 500 EUR za zvučnike...a tu je izbor poprilično širok...

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, Nixie said:

Jel to novo i ispravno sa tolikim popustom? 😂

104.280,00 na 59.880,00 domaće valute.

Nemoj da se pecaš na njihove fore kada stave ogromnu cenu pa je precrtaju i daju popust 50%. Sa 2 klika dobiješ koliko nešto košta bilo gde u svetu i tu vidiš da je cena kod nas sa velikim popustom i dalje viša od cene istog uređaja u svetu ali je sad razlika zanemarljivo prihvatljiva.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, zoranius said:

Nemoj da se pecaš na njihove fore kada stave ogromnu cenu pa je precrtaju i daju popust 50%. Sa 2 klika dobiješ koliko nešto košta bilo gde u svetu i tu vidiš da je cena kod nas sa velikim popustom i dalje viša od cene istog uređaja u svetu ali je sad razlika zanemarljivo prihvatljiva.

Nije to bas iskljucivo pravilo. Ima ovde distributer koji sa popustom imaju znatno povoljnije cene nego u svetu, ne verujem da je jedini. Konkretno sam za UK proizvod dobio ponudu 30% povoljniju cenu od cena u Engleskoj... i nisam jedini. Da ne reklamiram nikoga, necu reci ko je. Ali nekom je i mala marza dovoljna.

Link to comment
Share on other sites

Evo citao sam malo ovih dana da se ne ljutite odma :D

Vidim da je cesta kombinacija sa radiom koji mi apsolutno ne treba (i dimenzije uredjaja budu vece).

AV risiver mi nije losa ideja, ali ako sam dobro razumeo zbog svega sto su potrpali kosta vise, pa je kvalitet samog ampa mozda nizi nego da idem na amp za te pare.

Jedino mi je zapao za oko ovaj Cambridge axa35.

Nema puno komentara na forumu, vidim CXA61 se cesce pominje, mada mi je on skup.

Jel kvalitet zvuka donekle isti za njih ili je primetno razliciti?

Jel gresim ako mi se cini da je axa35 bolji nego ovi pocetni Denoni i sl?

I kooliko bi u praksi bio ogranicen sa ovih 35w? Posto kazem ne treba mi za glasnu muziku niti prevelike zvucnike...

Link to comment
Share on other sites

On 17.8.2023. at 23:55, sondek said:

Evo oglasa za primer i korektan clan koji ti nece svakako uvaliti macku u dzaku 

Uz to , i uz muziku koji slusas potrazi dobar primerak JBL-ki i uzivaj

 

Najkonkretniji i rekao bih, najpametniji predlog. 
Za ostatak para možeš da pazariš solidne kutije ili da skupiš još para i kupiš kutije dostojne ovog jako dobrog pojačala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...