Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

LjubaznoÅ¡Äu domaćina imao sam priluku da jednog popodneva uživam u Äarima njegovog A i B sistema ...

Sistem B me je zakucao za patos jer vemeÅ¡ni Marantz resiveri tako lepo gura malecne Sonuse (igraÄka) da bi se pored toga posramili mnogi novi sistemi u kategoriji do 2000€ ... Pun zvuk sa svim svojim delovima , potpuno ne karakteristiÄno za male kutijice ...nežan i tanan sa puno detalja , zavodljiv i idealan za opuÅ¡tanje ...

Sistem A deluje impozantno i zvuÄi da kažem aristokrastski ne nametljivo ali suvereno u svim delovima ...kompresioni bas odavno nisam Äuo pa mi je u prvom trenutku sve pomalo bilo Äudno ...TakoÄ‘e me je prijatno iznenadio gramofon (Thorens) koji briljira i pored odliÄnog Sony cdp-a iz izvrsne ES-77 serije ...Sve u svemu zvuk koji stiže do sluÅ¡aoca je veoma prijatan i bogat ali sam stalno imao utisak da je pozornica malo dalje nego Å¡to to obiÄno osećam ...kao da je zvuk beži od sluÅ¡aoca . Možda je to zbog male krovne kosine u sobi , a možda je to joÅ¡ jedna aristokratska Tannoy-eva fora , ko će ga znati ...Kod veÄine sistiema zvuk obilÄno "napadne" sluÅ¡aoca i zakuca ga za fotelju , a ovde kod Koka zamiÅ¡ljena pozornica se proteže daleko van granica sobe i zvuk sasvim opuÅ¡teno stiže do sluÅ¡aoca ...dobro se sećam prezentacije PMC-a i Bristone-a (valjda se tako piÅ¡e ) ...ogromna soba , ogromni zvuÄnici , jaka pojaÄala ...prezentator puÅ¡ta prvu numeru , meni u petom redu od zvuÄnika se momentalno stvorio graÅ¡ak znoja na leÄ‘ima od nervoze koliko me je to sve napalo i koliko je bilo glasno da sam momentalno brže bolje istrÄao napolje ... e kod Koka toga nema , muzika se lagano doprema do sluÅ¡aoca i nenametljivo ulazi u uÅ¡i ... ima magije u tom spoju Marantz - Tannoy

A kolekcija muzike ...za poÅ¡tovanje . Koko je zaista audiofil u pravom smislu te reÄi ... ja samo vozim audija , a usput uživam i u dobrom zvuku :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Ovo me malo iznenadilo, pa sam progooglao... Tamo piše "distributed port system". Mada, nije ni bitno. :plakanje

E i mi smo se Äudili ...rupe nema ili se ne vidi jer je jako dobro sakrivena ...tražili smo i u prospektu , ali tamo ni traga ni glasa o tome ...

Link to comment
Share on other sites

Sistem B me je zakucao za patos jer vemeÅ¡ni Marantz resiveri tako lepo gura malecne Sonuse (igraÄka) da bi se pored toga posramili mnogi novi sistemi u kategoriji do 2000€ ... Pun zvuk sa svim svojim delovima , potpuno ne karakteristiÄno za male kutijice ...nežan i tanan sa puno detalja , zavodljiv i idealan za opuÅ¡tanje ...

Mogao bi i ti razmisliti o karijeri kolumniste u Hi-Filesu... :plakanje

Sistem A...

Hvala na lepim reÄima! Uz malu ispravku - gramofon je microseiki, thorens je preseljen u sistem B. Ali nije važno, drago mi je da ti se ukupna prezentacija dopala, i to joÅ¡ dok su ti uÅ¡i bile pune Korata. Sreća (po moj sistem) pa dotle joÅ¡ nije stiglo i pretpojaÄalo... :plakanje

Na linku koji si stavio je stariji model, moj nije takav. A ni u broÅ¡uri ni u manualu ne kažu puno o kabinetima, naglasak je na njihovoj 'unique' dual-koncentriÄnoj zvuÄniÄkoj jedinici. On ima neka rebra, da li je to tek duborez ili se radi nekakvim o bas refleks portovima meni je manje bitno. Video si da je njihovo mesto 'zakucano' u prostoriji, tako sam odluÄio joÅ¡ dok ih nisam imao ni u snovima. Takva pozicija, sa puno prostora da 'diÅ¡u' odgovara svakim zvuÄnicima, naravno ako imaju volumen dovoljan da napuni taj prostor. RS6 su recimo bili i mali za to. D500 su već bili ok, a Stirlinzi su doÅ¡li na svoje. Verujem da bi i veće kutije, kakvi Yorkminsteri na primer :plakanje , radili joÅ¡ i bolje. Mislim da upravo zbog pozicije postoji taj osećaj Å¡irine i dubine zvuÄne slike. JoÅ¡ ako jednog dana budem uradio neÅ¡to sa akustikom prostorije, to će biti fantazija. Uglavnom, uvek postoji prostor za upgrade, ali to znaÅ¡ i bez mene.

Å to se pojaÄala tiÄe, ne verujem da će se tu neÅ¡to bitno menjati. Naravno, rado bih isprobao kakvog Mark Levinsona, ali to je daleko van moje kupovne moći. Lampe su opet previÅ¡e komplikovane za duduka poput mene. Nije to nikakva lažna skromnost, te kutije 'koje rade na beli dim koji kad iz njih izaÄ‘e one viÅ¡e ne rade' su misterija za mene. Zemljoradnja je moja oblast. Zato sam i okrenut marantzu, kao proseÄan Srbin Golfu - dopada mi se zvuk iz te kutije, a i cena je prihvatljiva, tj dostižna. Neki zamiÅ¡ljeni cilj je bio premium serija Marantza i Definition serija Tannoya. To smo ne stigli, već i prebacili Prestige serijom Tannoya. Pa sam skockao i gramofon, a žao mi je Å¡to nisi Äuo NakamiÄija. Ali biće prilike...

:plakanje

Link to comment
Share on other sites

..ovo za tvoje zdravlje i Tannoy-e,da ti nije vise palo na pamet ako ces i dalje da se drzis DC-a :D:banana:D ..ni u bunilu!

:banana

Kažem, isprobao :D ML mi je ono - Hi-end, Za frajerisanje dušu dao. Kao - koju imaš amplifikaciju? Ja, kolega, koristim Mark Levinson amplifikaciju :wave2

KontaÅ¡ da se ne bi složili? Upućeni kažu da se recimo MakintoÅ¡ i ti Tanoji ne 'poklapaju'. Za ML nisam nikad niÅ¡ta Äuo.

Link to comment
Share on other sites

@Koko:

taj ML ti je tipican primer bas za to sto si naveo..za padanje u nesvest kao kod spomenika nekog gde je patkometrija najbitnija stvar gde je sve na papiru perfektno,al kako to svira,to je vec nebitno :D ..da si rekao da si naostrio sekiru i da se spremas od kutija da radis cackalice,manje bi me srcko obilazio no spominjanje Marka sa Tannoy-ima :D:wave2

Bacaj ti pogled malo u pravcu "Manley"-a,odavno se zna da u toku razvoja koriste DC drajvere,posto gospoja Eva "voli taj zvuk",do te mere da su na trziste skoro izbacili kutije pod svojim imenom,al cik pogodi sa kojim drajverom :banana:D ..jest to cevno jbga,al izmedju cevi i cevi ima razlike :banana:D

a sto se MAC-a i Tannoy-a tice,pojma nemam,enigma jbga,al talijani su vazili uvek za ljude sa prefinjenim ukusom,verovatno se moze resiti i to :D

http://www.milossaluciano.com/gli%20imp ... 0amici.htm

:D

Link to comment
Share on other sites

Koko, kolika je prostorija u pitanju u kojoj svira Tannoy ???

Velika. Ne bih taÄno znao (trebalo bi da merim) ali sistem je na kraćem zidu.

..da si rekao da si naostrio sekiru i da se spremas od kutija da radis cackalice,manje bi me srcko obilazio no spominjanje Marka sa Tannoy-ima

Ma ne sekiraj se, ML je daleko van mog domašaja... :order

Rado bih probao i sansui alpha707dr, ali ga na e-bayu cene tako da mi je nedostižan. Zapravo ne mislim ništa da menjam - da bi taj marantz izašao iz sistema, to što bi na njegovo mesto došlo moralo bi da svira ne malo, već puno, puno bolje. A to što bi eventualno sviralo puno puno bolje, puno puno i košta. Tako da s te strane nema opasnosti... :screwy

Link to comment
Share on other sites

Ma ne sekiraj se, ML je daleko van mog domašaja...

..dobro je :xmas:heat ..za 27.5,koji vazi navodno medj bolje iz te ergele jos i danas , + D700 kazu ovde koji su to slusali da vala niceg gorega nema :screwy ,medj njima i oni koji su ex vlasnici Markovih "igracki" :beer i koji respektuju jos i sad DC :xmas

sansui alpha707dr

jbga i to sad vec dostize neke neverovatne cene :order

Link to comment
Share on other sites

Koko, ako tvoj hroniÄni Marancitis nije u fazi izleÄenja Sansuitisom (klin se klinom izbija :screwy ) ja bih predložio da baciÅ¡ oko na MA-24. To je 30W u A klasi, ali sa težinom od kilo po vatu, ili tako neÅ¡to sliÄno, deluje obećavajuće ... i zastraÅ¡ujuće.

Link to comment
Share on other sites

Možda, da živim u Danskoj... :order

Ovde ima ceo kompletić (doduše sa MA 22 blokovima) za 1.899 evrića: http://www.hificlassic.dk/?t=gallery&f=gallery&id=6. To sve prebaciti ovamo bi bio jeziv posao. Cimanje sa orobljavanjem neke štedionice ili sindikalne podružnice kako bismo namaknuli keš da i ne pominjem. :screwy

Ovde su ih isto lepo naređali - http://www.allegrosound.com/MusicLink.html

A rado bih se poigrao i sa tim 26kg teÅ¡kim gramofonÄićem :heat

Link to comment
Share on other sites

Imas ovde neki grupni test gramafona,izmedju njih je i TT-1000-ka,pa nesto nije bas najbolje prosao :wave2 (klik na sliku pa komentari)

http://www.thevintageknob.org/MISCELLAN ... 80TT.html#

:wave2

Pa sad, na stranu to Å¡to je ocena ok s obzirom o kakvim se tu spravama radi (high-end turntables :wave2 ) i Å¡to je popriliÄno subjektivna - taj gramofon ima veze sa marantzom utoliko Å¡to je na njemu marantz logo. InaÄe se radi o microseikiju rx-5000. Za test je iskorišćena FR-64S ruÄka - pitanje je koliko ona pasuje na ovu bazu. TT1000 se inaÄe prodavao kao baza ili sa sme ruÄkom. Pa joÅ¡ izbor zvuÄnice... Sve u svemu, rado bih se poigrao tom igraÄkicom. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa ovo je bre ko spanska serija sa temom o HiFi-ju, ima materijala bar za jedno 120 epizoda. Koko, ako ovu temu uvalis negde kao scenario, razvalices se od kinte a nakon toga proces ce kako vidim biti brizantno kumulativan!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...