Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Risiveri su OK,ali DC je DC,tako da zaista viÅ¡e nisam siguran da bi Äuveni 2250B mogao da bolje odraÄ‘uje posao,pogotovo phono sekciju,DC im sigurno beži za koplje,Äak možda i dva napred :wave2 .

Bojim se da si u pravu. Phono sekcija zaista radi fenomenalno. Whitesnake zvuÄe preterano, a nisam mogao da verujem koliko se na Argusu (wishbone ash) Äulo detalja... Stalno kontam kako su tu zvuÄnici usko grlo i strpljivo Äekam da odnekud nalete D100, ali izgleda da je mali metalac od poÄetka u pravu, da sa njima najbolje radi dc serija i to upravo 550. Mada bih voleo da Äujem i 450dc, pa da zavrÅ¡imo s tim... S dilemom mislim, ne s menjanjem, jer biće otprilike ovako:

Onako odokativnom sacometrijom postavci sistema u ovom sazivu dajem maksimalno sest meseci :banana

Taj smo sistem i sklopili da bi experimentisali. Dakle 2250B moram probati, a šta će ostati, ko zna. Možda nešto treće... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ono što obavezno mora da se proba je 1152, tek to je nešto izuzetno u duhu starih velikana!

To je sjajna sprava. Meni recimo ne bi godila za male zvuÄnike jer ima skoro 80W, ali ko je pametan uzeće je za malo veću sobu i malo manje floorstandere... :wave2

Lepo lepo, PM550DC imam i ja.Odlicno pojacalo.Nego ti vec imao to pojacalo pa prodao, pa sad opet kupio.Vrtis se u krug Koko :lol: ...

Dok sam skontao da nema bolje :banana jer...

Koliko sam primetio, ne moze Marantz tolikom brzinom da "Å¡tanca" komponenete kolkom frenkvencijom Äovek rotira sistemÄiće.NeizleÄivo...a virus se Å¡iri i ne bira žrtve :lol:

... su mnogo milozvuÄnije od novih, Å¡to se mene tiÄe ne moraju viÅ¡e niÅ¡ta novo ni da prave. Muka s tim starim stvarima je Å¡to im vazda neÅ¡to riknjava, pa ih popravljaÅ¡, krpiÅ¡,... Ali dok rade - milina :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Onako odokativnom sacometrijom postavci sistema u ovom sazivu dajem maksimalno sest meseci :thumbsup2

Ej, nisi bio ni blizu! Prošlo je nešto više od 6 dana :evil: jer našao se 2250B :thumbsup2

Svira kao da ima viÅ¡e vati i od 550dc i od MR250, a ne bi trebao da ima. Å to opet ima svojih dobrih i svojih loÅ¡ih strana. Dobre strane ispoljavaju se na phono sekciji i pri sluÅ¡anju radija, dok na aux, odnosno cedeu ima tendenciju da je prejak, Å¡to se manifestuje tutnjećim basom koji je mutniji u odnosu na 550dc a posebno MR250. Koji je opet suviÅ¡e suv pri reprodukciji vinila. U pitanju su nijanse, i u proseku je 550dc reklo bi se najkompletniji igraÄ. Ipak, ima neÅ¡to i u lepoti, a te nesavrÅ¡enosti reguliÅ¡u se tonskim kontrolama (low filter to sjajno pegla). Zato ću ostaviti ovog temperamentnog lepotana. Koliko dugo? Pa valjda ćemo izgurati 6 meseci, ko zna... :lol:

post-2463-128510854521_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

I ja se nadam da će ovo malo da se ustali, pomalo sam se umorio od borbe s kablovima...

Ta hajte molim Vas :thumbsup2

Ne stvarno, ovo izgleda super, super je i kombinacija zbog vinila ponajvise ( my point of view ).

Cestitam i uzivaj :thumbsup2

Pozdrav

Sandro

P.S. nisam znao di da se zapljunem, ovde ili u `sta ste udomili` temi pa sam odabrao ovu.

Link to comment
Share on other sites

Koko, izlaze li mali Tannoy-i na kraj sa risiverom ?

Onaj MR-250 sam slusao sa b&w 603 i bilo je poprilicnog drmanja kuce ( znas kakav zvuk preferiram ).

Ako je ovaj 2250b mocniji od mr-250....mozda zasluzuje nesto vece zvucnike?

...pitam onako, znam da u sobi ima mesta :banana a i "formalna vlasnica sistema B" sigurno nece imati nista protiv :listen

Link to comment
Share on other sites

...Ako je ovaj 2250b mocniji od mr-250....mozda zasluzuje nesto vece zvucnike?

...pitam onako, znam da u sobi ima mesta :listen a i "formalna vlasnica sistema B" sigurno nece imati nista protiv :banana

Onako... :listen

Znaš da sam tu 'isplanirao' D100 - ali nema ih pa ih nema. Čak se bilo koji tannoyi retko sretnu. Video sam u gradjanskom jedne tannoye DC2000, ali su mi preveliki - 70cm visine. Nikako ne bi išli na stalke, bar ne ove moje, a da se upuštam u pravljenje novih za privremeno rešenje ne da mi se. Drugi opet prodaje T145 ali traži 450e. Hajde da je rekao 250 pa da se cenjkamo....

JuÄe sam prilikom trgovine sluÅ¡ao moj bivÅ¡i 2245 sa nekakvim dali zvuÄnicima za koje mi Äovek reÄe da su koÅ¡tali 35.000 dinara po komadu. I Äuje se da su skupi, iako je izvor zvuka bio laptop. Puno viÅ¡e detalja i bez problema iskontrolisan bas. Zvuk malo suviÅ¡e Äist za naÅ¡e jeftinim tannoyima zaprljane uÅ¡i, ali u tom pravcu idemo... Navići ćemo se već. Samo da naÄ‘emo D100. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

U sistemu B sad sviraju samo Kimber kablovi :hdphones (Dek nikako da sredim pa ga ni ne raÄunam :ruganje )

Dakle, odranije je na gramofonu Timbre, do zvuÄnika 4PR, a od juÄe od cd plejera do pojaÄala ide PBJ:

U prepisci sa poÅ¡tovanim forumaÅ¡em koji mi je i preporuÄio PBJ kabel, on ga je poredio sa AQ Kobrom. Ja, meÄ‘utim, ne mogu da kažem da je razlika u odnosu na Diamondback takva kako je to Äuo on na svom sistemu, ali jeste joÅ¡ malo 'ukrotio' 2250B i joÅ¡ malo približio zvuk cd plejera onom sa gramofona. U nekom prethodnom postu rekoh da je sa MR250 zvuk plejera bio Äistiji; sa ovim kimberom se 2250B tome približio, ali i dalje mislim da cela stvar neće 'leći' dok se tu ne naÄ‘u malo jaÄi zvuÄnici... :oops:

post-2463-128510875394_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pa, Koko's on the road again. Ili - Äekajući Titove Sonus Fabere...

Na prvi pogled sumanuta kombinacija: sirovi, matori plebejac marantz i fini, exclusivni, takorekuć audiofilski sonus faberi... Niti sam kad Äuo ovaj kombo, niti Äuo ni da ga neko ima. Uz Sonus Faber vezuju se neke lampe, neki fini primare ili recimo exposure ili takvo Å¡togod. Marantz ne.

Ja već neko vreme tražim malo zahtevnije zvuÄnike. Tannoy M2 je sjajan zvuÄnik, posebno za te novce, ili da citiram poÅ¡tovanog zbrujica - to su se neÅ¡to zajebali u Tanoju pa je ispao mnogo bolji nego Å¡to je trebao. MeÄ‘utim ne izlazi na kraj sa ovim risiverom. Rekoh već da neÅ¡to tu s tom nominovanom snagom ne Å¡tima jer su ove kutije bolje radile i sa nominalno jaÄim pojaÄalima. Pri tom, na toj poziciji dosta loÅ¡ije su proÅ¡li i noviji i skupljiji zvuÄnici.

Pa mi u jednom razgovoru dobri Äovek iz 4Audia reÄe - greÅ¡iÅ¡ u koncepciji. PariÅ¡ vintage pojaÄalo i novi mali zvuÄnik. Uzmi neÅ¡to iz tog doba i dobićeÅ¡ to Å¡to tražiÅ¡. Ono, nije da nije u pravu, ali kutije iz tog doba imaju prave bas jedinice, 10 odnosno 12 inÄa. I velike su, visina je 60-70cm a Å¡irina obiÄno 40cm, ni polica ni patos. A i prevelike su za sobu 3 x 4. Dakle, bookshelf. I to noviji. I to D100, taj bi pasovao... :)

Ali nema. I onda, Å¡ta nam preostaje, nego da Äekamo; a dok Äekamo mislimo i o nekim omanjim a lenjim recimo dynaudio kutijama. I bila je jedna Å¡ansa, compound2 model. Samo je kvaka u tome Å¡to to baÅ¡ nikad nisam Äuo i predstavu nemam kako zvuÄi... Onda sam opet mislio da Äekam ove nove monitor audio kutije, rx2 sa njihovom osmoinÄnom bas jedinicom, to bi možda bila prava stvar...

A nije da nisam mislio i o malim Sonusima. Nema valjda audiofila koji nije poželeo da ih udomi. Izgledaju kao milion dolara, i valjda su the most wife friendly kutije na tržiÅ¡tu. Kod mene se ta želja pojavila joÅ¡ otkad sam ih kod jednog drugara iz Subotice Äuo na DIY lampama; kakvo mljackanje i disanje - kod njega se Äuo naklon izvoÄ‘aÄa pre no Å¡to će se upustiti u neku veselicu na flauti... No, rekoh, nikad nisam imao amplifikaciju za takve kutije i nisam nameravao da se u to upuÅ¡tam. Odnosno, imao sam sliku - da možda jednog lepog dana, ako ikad doÄekam peMziju svedem tri sistema na jedan, i to upravo lampe sa nekim sonusima, jedan gramAfon, fotelja i zasluženi odmor i uživanje (kakva malograÄ‘anÅ¡tina :) ). Ali videvÅ¡i Titovu izvanrednu ponudu (to u Subotici su siguran sam 96,4% bili baÅ¡ konÄertino) reÅ¡io sam da uparim lepoticu i zver. Dobar je risiver, dobri su zvuÄnici, a nije loÅ¡ ni kabel; pa zaÅ¡to to sve skupa ustvari ne bi zvuÄalo dobro?

ZvaniÄna vlasnica sistema je već pripremljena. U prvi mah je protestovala, tannoye ne bi dala Å¡to je živa, ali posle ovih fotki http://cgi.ebay.com/Sonus-Faber-Concertino-Home-Speakers-Black-Gloss-Mint-2_W0QQitemZ220495376700QQcmdZViewItemQQptZSpeakers_Subwoofers?hash=item33568c713c

je naravno malo iskulirala. Mada je joÅ¡ uvek sumnjiÄava, kao jeste lepi su, ali nagledala sam se ja na tim hi-fi prezentacijama raznih lepota koje sviraju Å¡uplje. Tanoj je Tanoj. ÄŒućeÅ¡ Sonus Faber konÄertino kažem joj ja, pa viÅ¡e nećeÅ¡ jesti rezance ni bolonjeze ni milaneze - samo kremoneze...

Sve u svemu, jedva Äekamo druga Tita!

Link to comment
Share on other sites

Mozda uz neke malo jace i efikasnije - ovi su 86dB i na samom su dnu SF lestvice...

U pravu si, nego mislio sam generalno neka asocijacija koja ti se javi kad se pomene sonus faber. Kao kad me neko pita s Äim da upari neki tannoy - odmah mi pada na um marantz :) Å to se konkretnog modela tiÄe ta tromost mi se i dopada, mož' da bidne da 'amortizuje' snagu risivera...

Isreno me zanima kako ce to zvucati :D

I mene. Kad stignu, svrati da ÄujeÅ¡ :D

Vala brate ne ide ni Exposure, gde ga samo nađe? :D

Pa kod druga Tita :)

Å to, kao exposure nije fina sprava? :)

Link to comment
Share on other sites

Vala brate ne ide ni Exposure, gde ga samo nađe? :)

Pa kod druga Tita :)

Å to, kao exposure nije fina sprava? :)

Ne za Sonuse. :D Tile je verovatno prvi koji je pomislio da takva kombinacija uopšte može da funkcioniše.

InaÄe, generalno ta logika koju i ti pominjeÅ¡ tipa "valja ovo, valja ono, zajedno ne može da ne valja" u hifi nažalost veoma Äesto ne pije vodu.

Nisam baÅ¡ siguran Å¡ta ćeÅ¡ dobiti sa SF, ja bih u taj sistem ipak stavio neku kutiju stare Å¡kole, naroÄito imajući u vidu muziku koja će na tome svirati, ali dobro...javljaj utiske!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...