Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Hvala svima ljudi!

Sinoć sam bio malo zauzet - nakon intenzivnog presluÅ¡avanja ploÄa za vikend na Definition D500 zvuÄnicima, sinoć sam do kasno u noć ponavljao repertoar na Strilinzima... Stirlinge sam, to nije tajna, video na sajtu BM-a. Na slici izgledaju preterano, meÄ‘utim malo me je brinula veliÄina - sa svojih 85cm niži su od D500 desetak santimetara i spadaju u reklo bi se manje florstendere. I joÅ¡, imaju jednu zvuÄniÄku jedinicu dok D500 ipak ima i podrÅ¡ku - Brena je Brena al dvaput je dvaput. No, ako se gleda volumen kutija, Stirling ima 85 litara Å¡to bi u teoriji trebalo da ima prednost u odnosu na 50 koliko ih ima D500.

Prilika da to liÄno proverim brzo se ukazala - budući da je bilo joÅ¡ interesenata u NS, zvuÄnici su prekjuÄe stigli u novosadski ogranak pa sam navratio da ih Äujem. I poveo ženu da ih vidi. To je, moram vam reći bio mudar potez, jer je gospoÄ‘a konstatovala da bi joj u sobi bolje izgledali od postojećih, 'kolikogod postojeći već bili lepi'. Dalje je bila stvar tehnike... :D

Ono što sam prvo uradio kad sam ih postavio tamo gde će stajati narednih godina bilo je da ih izvoskiram. To verovatno niko nikad nije uradio otkad su kupljeni jer je drvo samo upijalo sredstvo. Nakon ove operacije su zasijali... :D

Zvuk koji proizvode na prvih nekoliko pesama je katastrofalan. Kao da ih je neko produvao. To me nije naroÄito potreslo jer se isto desilo i prethodne veÄeri. Potrebno im je 15 do 20 minuta da se 'ugode', a posle nekih pola sata sviraju onako kako treba. Kako to zvuÄi, zna svaki ljubitelj tannoya. Postoji jedna boja zvuka koja spaja i mali M2 i veći mX3 i joÅ¡ veći D500 i ovaj prestige zvuÄnik. Naravno, sa svojom zapreminom od 85 litara, Tannoy Stirling isporuÄuje najuverljiviji bas u celom ovom nizu. Zvuk akustiÄne gitare, klavira, saksofona, violine, elektriÄnog basa, Äega god hoćete ima i veću koloraciju nego Å¡to je to sluÄaj sa D500. Jer ovde svira kutija i ta kutija definiÅ¡e boju zvuka. Ljudima koji vole kliniÄki Äist i precizan zvuk to se ne bi dopalo i sa njihove taÄke glediÅ¡ta bili bi u pravu ako kažu da je to joÅ¡ jedna engleska (tj Å¡kotska) prevara. Ja, meÄ‘utim, ne mogu da zamislim da Pink Floyd u Dogs ili Echoes mogu zvuÄati lepÅ¡e. A najlepÅ¡e je to Å¡to sam posle ponoći muziku sluÅ¡ao vrlo, vrlo tiho a imao vrlo malo gubitaka u donjem spektru dok su svi detalji i dalje bili tu Å¡to se teÅ¡ko postiže sa velikim kutijama i jakim pojaÄalima na maloj glasnoći.

I tako... Jedino tužno u celoj ovoj priÄi je to Å¡to će moji mili D500 morati da idu kako bih izaÅ¡ao iz finansijskog nokdauna. :D

Link to comment
Share on other sites

Svaka Äast Koko, uvek se radujem kad ova tema doÄ‘e na vrh strane! Znam da ću videti neku ezoteriju! :oops:

...i već me kopka šta će biti sledeća inkarnacija sistema! :o

I tako... Jedino tužno u celoj ovoj priÄi je to Å¡to će moji mili D500 morati da idu kako bih izaÅ¡ao iz finansijskog nokdauna.

Imam utisak da zvuÄnici neć ni stići do oglasa, a već će biti prodati!

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da zvuÄnici neć ni stići do oglasa, a već će biti prodati!

Utisak te ne vara...

Sigurno su vec prodati :oops:

A ja opet imam utisak da poznaješ uvaženog forumaša kod kojeg su završili... :o

BaÅ¡ mi je bilo žao... Kad sam ih video u kolima kao da sam se rastajao sa nekim a ne s neÄim. Da sam malo bogatiji i da ne moram da dam te novce ostavio bi ih - taman samo stajali kao ukras...

Ali dobro - videćemo šta će biti sledeća inkarnacija sistema :o

Link to comment
Share on other sites

A ja opet imam utisak da poznaješ uvaženog forumaša kod kojeg su završili...

Bily, iskreno, nisam znao niÅ¡ta o transakciji sa uvaženim Älanom, ali znam Å¡ta bi radio da sam u prilici da se "ispružim" u ovom trnutku! :o

ÄŒak i ne poznajem uvaženog Älana, ali mislim da sad imam razlog viÅ¡e da ga upoznam! :oops:

Link to comment
Share on other sites

Utisak te ne vara...

A ja opet imam utisak da poznaješ uvaženog forumaša kod kojeg su završili... :o

BaÅ¡ mi je bilo žao... Kad sam ih video u kolima kao da sam se rastajao sa nekim a ne s neÄim. Da sam malo bogatiji i da ne moram da dam te novce ostavio bi ih - taman samo stajali kao ukras...

Ali dobro - videćemo šta će biti sledeća inkarnacija sistema :o

da li su zvucnici ostali u novom sadu? :D

Link to comment
Share on other sites

Bily, iskreno, nisam znao niÅ¡ta o transakciji sa uvaženim Älanom, ali znam Å¡ta bi radio da sam u prilici da se "ispružim" u ovom trnutku! :o

ÄŒak i ne poznajem uvaženog Älana, ali mislim da sad imam razlog viÅ¡e da ga upoznam! :oops:

Offtopic: Wolfsburg; GTI-Fahrer gefangen in einem TDI

Link to comment
Share on other sites

Utisak te ne vara...

A ja opet imam utisak da poznaješ uvaženog forumaša kod kojeg su završili... :o

BaÅ¡ mi je bilo žao... Kad sam ih video u kolima kao da sam se rastajao sa nekim a ne s neÄim. Da sam malo bogatiji i da ne moram da dam te novce ostavio bi ih - taman samo stajali kao ukras...

Ali dobro - videćemo šta će biti sledeća inkarnacija sistema :D

Samo sam naslutio Koko, ne znam gde su otisli :D

A novi vlasnik moze slobodno da se pohvali :)

U svakom slucaju :o:D

Link to comment
Share on other sites

Koko, pokusaj da nabavis originalne stalke. Kod tih Sonusa se zvuk poprilicno menja u zavisnosti od polozaja zvucnika, treba da budu laid back

Ne mora originalni, moj prijatelj ima u PO pravljene ali se uvek prevarim da su original, uradjeni do perfekcije...ali jeste da je zvuk totalno drugaciji sa pravim stalcima...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Kako sviraju Tannoy - i? Moze nesto o zvuku?

Pa ima na prethodnoj strani, da se ne ponavljam...

Ali istina je da sistem itekakao utiÄe na izbor muzike. Poslednjih par nedelja se guÅ¡im u Neil Youngu, Donovanu, Neil Diamondu, Džoni KeÅ¡u, Simonu i Garfunkelu i sliÄnom - sve sa kraja Å¡ezdesetih samo nek ima akustiÄne gitare. Ne mogu da se nasluÅ¡am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...