Jump to content


Carina i troškovi na polovne zvučnike


Sibin

Recommended Posts

Pozdrav svim članovima

Imam nekolko pitanja pa sam hteo ovde da pitam posto verujem da ima ljudi koji su se susreli sa time.

Hoću da uzmem polovan komplet zvučnika koju su kod nas nekih 100-150€ skuplji a i teško ih je naći u kompletu pa me zanima da li ja mogu da prevezem zvučnike autom sa drugarom preko granice bez carine ili bi morao da platim carinu iako su polovni i mogu slobodno da kažem za ličnu upotrebu a ne za preprodaju

Upitanju je Mađarska granica 

Hvala 

Edited by Sibin
Promena slova
Link to comment
Share on other sites

За Србију нема увоза половне робе, све се третира ново и наплаћују дажбине.
Да прођеш без царине мораш или добро да сакријеш тј да не примете цариници или да имаш неки договор са цариником. Погледај цео КП са асортиманом робе.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Sibin said:

Pozdrav svim članovima

Imam nekolko pitanja pa sam hteo ovde da pitam posto verujem da ima ljudi koji su se susreli sa time.

Hoću da uzmem polovan komplet zvučnika koju su kod nas nekih 100-150€ skuplji a i teško ih je naći u kompletu pa me zanima da li ja mogu da prevezem zvučnike autom sa drugarom preko granice bez carine ili bi morao da platim carinu iako su polovni i mogu slobodno da kažem za ličnu upotrebu a ne za preprodaju

Upitanju je Mađarska granica 

Hvala 

izracunaj se,troskovi goriva,troskovi putarine,provedes par sati u cekanju na granicnom prelazu za izlaz,pa u povratku isto to,pojedes-popijes jos nesto usput,jel se to uklapa u racunicu jos "isplativosti"..B)

Link to comment
Share on other sites

Možda se isplati samo ako su u mnogo boljem stanju nego što se kod nas mogu naći. To se radi obično tako što se plati nekome da ih donese jer trošak putovanja, eventualna carina i ostalo je verovatno preko 150eur. Da se sakrije par zvučnika čak i malih to je teško teško, sve da ih ubaci u masan džak. Ne znam koliki je trošak slanja poštom, ako u opšte postoji ta opcija.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, gvlada said:

За Србију нема увоза половне робе, све се третира ново и наплаћују дажбине.
Да прођеш без царине мораш или добро да сакријеш тј да не примете цариници или да имаш неки договор са цариником. Погледај цео КП са асортиманом робе.

Znaci moraju da se carine kako god da okreneš, ili da podmitis carinika a da ne zavsis u pritvoru za mito.A da ih sakrijem teško pošto nisu mali 

Link to comment
Share on other sites

Odaberi neki malogranicni prelaz pred kraj radnog vremena, bude tu cesto odmahivanja rukom u to vreme...poslednjih par puta vec tako bilo kad idemo na kupanje... a i da pregledaju prijavis ih kao stare za 50-100eur🙂 Naravno, pregledati prvo nase oglase, bolje staru stvar uvek dobro prehledati uzivo.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, oni sto rade tamo, nemaju pojma nista. 

Provereno. :listen. Kad ti otvore pasos, znace sve.

Samo napred i javi nam, da znamo.

Srecno!

PS. neki clanovi, bi mogli da obrate paznju za gramatiku srpskog jezika. Gde ide veliko slovo, zarez, tacka  itd.

Da bi mogli da razumemo pisce.

Hvala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, nesone said:

Ma da, oni sto rade tamo, nemaju pojma nista. 

Provereno. :listen. Kad ti otvore pasos, znace sve.

Samo napred i javi nam, da znamo.

Srecno!

PS. neki clanovi, bi mogli da obrate paznju za gramatiku srpskog jezika. Gde ide veliko slovo, zarez, tacka  itd.

Da bi mogli da razumemo pisce.

Hvala.

 

 

Kad smo već kod gramatike i pravopisa, neki članovi bi mogli da uključe i naša slova kad pišu, a ne samo da kritikuju druge članove... Naročito kad ni sami ne umeju da stave tačku i zarez gde treba, da ne pričam o pogrešnoj konstrukciji same rečenice (zarez ispred "bi mogli", "Gde ide" na početku rečenice, malo slovo posle P.S.) - blago rečeno, KATASTROFA i očit dokaz totalne nepismenosti.

Ali takvi su uvek najglasniji, i prvi koji će da optuže druge za "trn u oku", kad već svoje deblo ne vide...

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, srdjan_cvetkovic said:

Kaže se bismo mogli ili mogli bismo.

Hvala, malo da se i opismenimo, dok ne dodju novi spkrs from HU.

I da cujemo rezultat. Kvalitet, cena prilikom kupovine, uspavanog sluzbenika na malogranicnoj  ispostavi, na kraju smene, pregled  pasosa, itd. Ostalo ne smem da ti pisem.

Tema je fenomenalna, pokretacu, sta ces uradititi? Ne zaboravi prehranu, hemiju itd. Tu mora da su laki na obaracu.

Samo napred!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ljuba locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...