Jump to content


Tražim stereo risiver


MarkoR

Recommended Posts

Skinuo sam ja vec ovu shemu/uputstvo sa hifiengine, medjutim malo meni to znaci, nista ne razumem, druge skole sam ucio. :roll: Hvala u svakom slucaju. Vise sam mislio na iskustva korisnika po netu, pre svega slusna, kao i na osnovne informacije npr. phono dela, S/N, damping... Volim da procitam, uporedim, mada je jasno da su to samo slova na papiru, jedini sud je uvo.

No, razmisljajuci ovih dana oko prethodno iznesene problematike ovde, te nakon samog pisanja (koje mi je ispostavice se, oci otvorilo), shvatih da vec imam sjajan resiver, Kyoceru 851 u 3. sistemu. Tj., mogao bih da imam, te me nista ne kosta da probam. Posle malo rasturanja oba setapa, tumbanja, ciscenja, ponovnog spajanja... Ubacih resiver Kyoceru na mesto integralca Hitachi HA6800 (i tjunera Kenwood KT1100).

Verujte mi ljudi, dobio sam bolji zvuk, za ne jednu, vec za barem dve klase. Narocito u phono delu. Wharfedale Dovedale 3 nikada nisam cuo tako dobro, cak ni sa integralcem Accuphase E206 koji je bio u ovom setapu nekih godinu dana. Zvuk je postao sveukupno bogatiji i otvoreniji, ogroman rast scene po dubini i sirini, vokali jos bolji, visoki cujninji ali i meksi, sve prirodno, a najveci pomak u basu, kog sam konacno cuo iz tih 12 inca, ne toliko precizno i zategnuto, ali duboko, vibrantno  i "lepo" masno. Mislim da je to zvuk o kom pricaju ljudi kada ocenjuju Wharfedale DOvedale 3. Sve u svemu, eto meni novog iskustva, i novog saznanja - resiver Kyocera 851 je fenomenalan vintage stereo resiver, i bas mi nekako drago sto je moj. :)

E sad, problematika potrage sa resiverom se i dalje nastavlja, jer sam ostao bez istog u 3. sistemu, gde su mi kutije Spendor SA1 mini monitori, neka starija verzija, malo informacija ima na na netu, ali evo jednog linka sa osnovnom specifikacijom:

https://usato.audiograffiti.com/annunci/diffusori-acustici/131160/

Dakle, trazim resiver za Spendore (phono sekcija u ovom slucaju nije bitna), razmisljam o ovom Scott 330RL (cini mi se pomalo slabasam za Spendore, volim da amp kontrolise kutije, a ne obratno), zatim o Sabi 9240, Telefunken 500, Luxman 1050, u pricu je upao i Onkyo TX4500, a isto tako je upao i Sony STR V5, plus vidim na oglasima i, verujem fantastican Kenwood 7600 resiver (mada je cena jaka, a pitanje je stanja resivera). Tako da slede nove muke, u kom pravcu ici. 

Evo Kyocere na novom radnom zadatku, misija sistema 2 ispunjena, cak i prevazidjena - sveo sam pricu sa dva na jedan uredjaj, ujedno smanjio i visinu police, i sto je najbitnije, zvucno nisam nazadovao, vec naprotiv, napredovao i to znatno, iz "sopstvenih resursa"! :)

 

IMAG3874.jpg

Link to comment
Share on other sites

Све су то, да ме погрешно не схватиш, упитни резултати код тих старих уређаја због техничких стања у којима се налазе. Како су звучали када су били нови, то је већ друга ствар.

Ипак, да би се уживало у њима ако лепо звуче и данас, не представља никакву сметњу. :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Dražo said:

Skinuo sam ja vec ovu shemu/uputstvo sa hifiengine, medjutim malo meni to znaci, nista ne razumem, druge skole sam ucio. :roll: Hvala u svakom slucaju. Vise sam mislio na iskustva korisnika po netu, pre svega slusna, kao i na osnovne informacije npr. phono dela, S/N, damping... Volim da procitam, uporedim, mada je jasno da su to samo slova na papiru, jedini sud je uvo.

No, razmisljajuci ovih dana oko prethodno iznesene problematike ovde, te nakon samog pisanja (koje mi je ispostavice se, oci otvorilo), shvatih da vec imam sjajan resiver, Kyoceru 851 u 3. sistemu. Tj., mogao bih da imam, te me nista ne kosta da probam. Posle malo rasturanja oba setapa, tumbanja, ciscenja, ponovnog spajanja... Ubacih resiver Kyoceru na mesto integralca Hitachi HA6800 (i tjunera Kenwood KT1100).

Verujte mi ljudi, dobio sam bolji zvuk, za ne jednu, vec za barem dve klase. Narocito u phono delu. Wharfedale Dovedale 3 nikada nisam cuo tako dobro, cak ni sa integralcem Accuphase E206 koji je bio u ovom setapu nekih godinu dana. Zvuk je postao sveukupno bogatiji i otvoreniji, ogroman rast scene po dubini i sirini, vokali jos bolji, visoki cujninji ali i meksi, sve prirodno, a najveci pomak u basu, kog sam konacno cuo iz tih 12 inca, ne toliko precizno i zategnuto, ali duboko, vibrantno  i "lepo" masno. Mislim da je to zvuk o kom pricaju ljudi kada ocenjuju Wharfedale DOvedale 3. Sve u svemu, eto meni novog iskustva, i novog saznanja - resiver Kyocera 851 je fenomenalan vintage stereo resiver, i bas mi nekako drago sto je moj. :)

E sad, problematika potrage sa resiverom se i dalje nastavlja, jer sam ostao bez istog u 3. sistemu, gde su mi kutije Spendor SA1 mini monitori, neka starija verzija, malo informacija ima na na netu, ali evo jednog linka sa osnovnom specifikacijom:

https://usato.audiograffiti.com/annunci/diffusori-acustici/131160/

Dakle, trazim resiver za Spendore (phono sekcija u ovom slucaju nije bitna), razmisljam o ovom Scott 330RL (cini mi se pomalo slabasam za Spendore, volim da amp kontrolise kutije, a ne obratno), zatim o Sabi 9240, Telefunken 500, Luxman 1050, u pricu je upao i Onkyo TX4500, a isto tako je upao i Sony STR V5, plus vidim na oglasima i, verujem fantastican Kenwood 7600 resiver (mada je cena jaka, a pitanje je stanja resivera). Tako da slede nove muke, u kom pravcu ici. 

Evo Kyocere na novom radnom zadatku, misija sistema 2 ispunjena, cak i prevazidjena - sveo sam pricu sa dva na jedan uredjaj, ujedno smanjio i visinu police, i sto je najbitnije, zvucno nisam nazadovao, vec naprotiv, napredovao i to znatno, iz "sopstvenih resursa"! :)

 

IMAG3874.jpg

Ja bih poslusao 637 ili 636s  to su scott stariji receiveri ali jako muzikalni

Link to comment
Share on other sites

Crni Scott 636s izgleda fenomenalno sa tim diskretnim zelenim osvetljenjem skale, poput kralja tjunera KH FM2002. Uba modela su cenovno prihvatljivi, pa sam ih dodao u listu kandidata. Hvala na preporuci.

U pravu si @ab, rekoh vec da su sve to vintage krsine, u losem ili manje losem stanju, te zbog toga svaki takav uredjaj kada dodje kod mene, ide prvo "na kanal". Imam nekoliko servisera i majstora u okruzenju, pa u zavisnosti od tipa uredjaja, stanja, inzinjerske skole kojoj pripada, odnosno toga koliko je kostao i bio cenjen kao nov, biram na koji kanal ce ici. Jasno, sve je to bacanje novaca, ali isto bih prolazio i sa novim/novijim uredjajima, u smislu bacanja novaca. Ovo mi barem pruza osecaj setnje kroz istoriju, i zna cesto i pozitivno da iznenadi.

    

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Emotivno sam vezan za Svarcvaldske krajeve, pa stoga i sa manufakturama iz tih krajeva. Zbog toga sam morao da probam ovog mog vrsnjaka. Stigao je ispravan, u solidnom estetskom stanju, potpuno funkcionalan. Ono sto sam na prvu loptu cuo na Spendorima SA1 (cist, bogat i prirodan zvuk), bilo je dovoljno za odluku da ga "teram na kanal" kod majstora Cede. Po njegovim recima, nikada valjda nije ni otvoren, a svakako nista nije dirano. Detaljno je pregledan, ociscen, premeren, osvezen i podesen. Bilo je dosta posla, ali evo docekah zavrsetak. Veceras sam ga prikljucio, brzinski istestirao izvore (dek i komp) odnosno tjuner, prvi utisci skroz pozitivni. No, pusticu da se usvirava resiver nekoliko dana, odnosno diy "tacka-crta" i din5 konektori (kao i kablovi), pa taman za vikend ide slusna seansa. Nekako mi se cini da cemo jos dugo da se druzimo Saba i ja ;)

 

IMAG3934.jpg

IMAG3935.jpg

IMAG3936.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se bunio, ali bih isao na nesto tipa 2075, sto je vec ozbiljno ulaganje. Za sada Saba opravdava ocekivano, pa cak i vise od toga, zvucno neverovatan resiver. Juce i danas bez prestanka radi, i ne pali mi se prvi sistem koliko bogato, a umilno i prirodno zvuci, Spendor SA1 sve prede, nisam ih jos cuo na ovako dobar nacin. Tandberg 2075 ako ikada naleti povoljno, a u dobrom i nediranom stanju, ulece u drugi sistem umesto Kyocere, ako do tada ona bude tu, mada nema razloga da ode, takodje zaista odlican resiver, jedino dizajn nije klasican vintage, vec nesto izmedju novog i starog.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uletio TR 2075. U nediranom i prilicno ocuvanom stanju. Ide u narednom periodu sredjivanje furnira, pregled, merenje, kvalitetan refresh i stelovanje, kod najboljeg medju najboljim.

Ocistio sam sve kontakte i potove Abro Contact klinerom, ocistio sve ostalo marsejskim organskim sapunom. Za sada se samo gledamo, i odmeravamo u lepoti. Jos uvek ne mogu da verujem da je tu, kod mene. Slusanje ide posto procesuiram vlasnistvo nad ovim lepotanom, nesto sam zakuc'o od plave magije. ;)

 

   

IMAG4231.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tandberg prikljucen, i slusa se. Zvuk raskosan, otvoren, zaista prelep. Kada ga pogleda i sredi majstor za Tandberge kom najvise verujem, sigurno ce biti jos bolje. E sad, sa prinovom dosle i nove dileme, i novi problemi (ako nista drugo, barem nece biti dosadno). 

Prvo, resiver je siri za 5mm od nogara moje police, ne mogu da ga izvucem napred (izmedju nogara), pa kako svakako hocu stranice da furniram, pade mi na pamet da ustvari uradim nove bocne stranice, mozda i od punog drveta (bambus, tresnja ili sl.), ali tanje za 5mm, umesto trenutnih 17mm da budu po 12mm. Da li to mozda utice na nesto, moraju li stranice biti debljine bas 17mm?

Druga stvar su konektori na ulazima. Postoji kod svakog DIN5, medjutim nema takvih kvalitetnih kablovskih konektora (neutrik je najbolje sto videh), a i morao bih da pravim hibridne kablove (RCA na DIN5), pa bi otpali postojeci kvalitetni sa fabrickim terminacijama (isli bi u prodaju). S druge strane, svaki ulaz ima i RCA sasijske konektore (njih sam za razliku od DIN lepo ocistio), ali su oni suvise jedan uz drugi, i neupotrebljivi su za kablovske RCa konektore sa debljim spoljasnjim precnikom od 10,8 mm. Probao sam (skupocene) Audionote konektore (bas su tanani), ali njih nema, kao sto i nema potrebe toliko da ulazem u konektore, narocito sto cu po svemu sudeci praviti svoje IC kablove prema meri. Da li jos neko ima iskustva u resavanju ovih mojih problema? Da li na delu ulaza kod Tandberga, da koristim DIN5, ili neke RCA manjeg kvaliteta, ali i manjeg precnika? 

IMAG4233.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cine se kvalitetno uradjenim ovi Switchcraft, medjutim ne nalazim dimenziju spoljnog precnika kucista, koje ne sme da predje 10,8mm. Mozda nisam jasno izneo problem, pa evo ilustrativno u nastavku. Recimo jedan Oehlbach XXL Series One sa svojim originalnim terminacijama nema sanse da se prikopca.

IMAG4234.jpg

Link to comment
Share on other sites

A ima li neko iskustva sa zamenom drvenih stranica na ovim vintage resiverima?

Stranice kod Tandberga se ne naslanjaju na neki npr. metalni oklop, vec same cine oklop, i srafe se direktno na unutrasnju konstrukciju od alu profila. Stranice su od iverice, debljine 17mm. Meni se mota po glavi ideja da uradim od nekog punog drveta, debljine 12mm (time bih suzio efektivnu sirinu resivera ukupno za 10mm). Najmanji je problem to da napravim, dilema je da necu slucajno sa tanjom stranicom poremetiti nesto po pitanju zastite unutrasnjosti od nekih spoljnih uticaja, zracenja, kojecega... Da li to mora biti bas 17mm, i bas iverica, kako je fabricki uradjeno?    

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Dražo said:

da necu slucajno sa tanjom stranicom poremetiti nesto po pitanju zastite unutrasnjosti od nekih spoljnih uticaja, zracenja, kojecega...

Ma jok, samo ih napravi od tvrdog drveta zbog mehhaničke čvrstoće uređaja.

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, i druga dilema resena. Bice to puno drvo, samo da izaberem neki lep i suv komad, najverovatnije neke tresnje sa krupnijim i po kojim tamnijim godom, gde bi posle finisa organskim mineralnim uljem vuklo na nesto tamniju braon-narandzasto-crvenu varijantu, mislim da ce se lepo uklopiti uz alu-crno-plavi front.

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 23.4.2020. at 0:03, Dražo said:

Bitno je da cigla bude za kamine i slicno, u NS/Veternik ima Drinic Coop, oko 100 din komad. Cigle su savrseno ravne i identicne, samo se slazu jedna na drugu, stabilno, i modularno. Izmedju cigli stavljen red plute, imam rolnu (Bricolage 5000 din) pa turam gde god stignem.

Imao bih pitanje kolega. Da li su ove cigle spojene/pricvrscene jedna za drugu i na koji nacin je to reseno?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...