Jump to content


Roon iskustva korisnika i saveti


nackom

Recommended Posts

  • Replies 277
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Delija said:

Pa ja rekoh teoretski - u praksi ko zna :)

Trebalo bi da je Roon RAAT bolji i od UPnP, pa meni ipak bolje zvuci UPnP.

 Teoretski, zasto sto je UPnP UDP, a Roon TCP? :) U teoriji jeste, ali je to vrlo mrsava teorija, skoro sam obilazio neke pristojne ali ni po cemu izuzetne access switcheve (Cisco Catalyst 2960X - cist L2, entry model), koji imaju 48 portova, od kojih je recimo 40 upotrebi za racunare i/ili uplink. Za 6 meseci uptime-a worst case switch je imao mozda 2 izgubljena paketa, ukupno - dva porta po jedan packet. Jedan paket u 6 meseci nije nesto sto se cuje ;)

 S'druge strane, opet u teoriji, UDP manje opterecuje sistem. E sad, mnogo to zavisi od same implementacije, Linux UDP je uvek bio losiji od onoga u *BSD sistemima, na embeded Windows nijedno ne valja.... desktop/server windows, valjda, niko ne trpa u uredjaje....

 Tako da, teorija je lepa, ali u praksi greske su retke i mnogo toga zavisi od implementacije. Kao i uvek....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nakon nekoliko minuta reprodukcija počinje da prekida , "štuca", "secuje"  - uglavnom ,  neslušljivo. Pokušao sa Roon Core na različitim uređajima (PC , Laptop) , uvek isto . Vidim i na Roon forumu prijavljuju ovaj problem.Izgleda da su Qobuz hi-res snimci veoma zahtevni za procesuiranje .Ne rade ni sa LMS-om , ni sa BubbleUpnp.  Lokalni hi-res i dsd file-ovi  funkcionišu bez problema. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Instalirao sam roon i povezao se na tidal, lepo radi medjutim samo mi dozvoljava fuul screen ,kada hocu ugasiti roon moram na ctrl alt del,nema putace ili x kao na svakom programu.Pri startovanju obavesti me da mi je rezolucija niska pa moram da kliknem na fuul screen medjutim rezolucija mi je podesena na 4 k.Jel ima neko slican problem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...