Jump to content


Koju glavu i vrh igle koristite, saveti i iskustva


HMrules

Recommended Posts

Da li je neko od vas imao prilike da testira ili da je čuje Special Line Contact tj. SLC iglu i ako jeste kako zvuči u odnosu na Microline i Shibatu?
Ja sam sa Microline prešao na Shibatu ali sam se vratio na Microline jer je bolja igla kada je u pitanju distorzija na poslednjim pesmama na ploči, iako sam Shibatu podesio idealno prema protaktoru prosto nije mogla da 'ubije' distorziju koju je Microline 'ubijala' bez problema, što se tiče zvuka Microline zvuči fino i svilenkasto u visini dok Shibata zvuči oštrije ali ipak Shibata nije mogla da se izbori sa distorzijama na poslednjim pesmama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 30. 8. 2019. at 17:12, Father said:

Nema procep. Treba da se nalazi na onoj dužoj.

Ja sam konstruisao slično pomagalo za Teču 1210 ali po mojoj geometriji za taj gramofon i osim drugog overhanga ja imam i procep za rotaciju glave tako da se sa donje strane može videti i naštelovati offset ugao koji predviđa ta geometrija.

Na ovo sam mislio.

1087444139_FatherAligmentTool215_primer.thumb.jpg.f3af25a4599183c5feb564069f266189.jpg

Pozdrav, skoro sam se vratio opet na ovu tematiku, pa mi pade na pamet da "konstruisem" neko pomagalo za AKAI AP-D30 gramofon. Njemu je efektivna duzina 220mm a overhang 15mm. I to se steluje tako sto na mat-u ima tri iscrtana prstena i steluje se prema srednjem prstneu sto je overhang 15mm. Ali je dosta nepregledno. Posto imam takodje Kenwood KD-3100 gramofon u drugom setu, kod njega u upustvu stoji da od bajoneta do igle treba da bude tacno 50.5mm, kao i kod Technicsa sto njegov Gauge valjda 52mm. Ja kad ovo podesim prema srednjem prstenu, posle lenjirom merim nekih 47mm. ali pitanje da li ima neka formula kojom bi ovo moglo preciznije da se preracuna?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
25 minuta ranije, picturesd said:

Imam Thorens TD 145 MKI i glavu Shure M91ED. Da li cu dobiti poboljsanja u zvuku ako promenim sa glavom AT-VM95ML?

Небо и земља, ако ништа онда је бар година производње најбитнија!

+1 за АТ!

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, giZ_Mo said:

Небо и земља, ако ништа онда је бар година производње најбитнија!

+1 за АТ!

 

13 sati ranije, giZ_Mo said:

Небо и земља, ако ништа онда је бар година производње најбитнија!

+1 за АТ!

Mnogo ti hvala giZ_Mo na svim savetima i preporukama. Ziveli!

Link to comment
Share on other sites

On 13. 4. 2023. at 10:19, shon3i said:

ali pitanje da li ima neka formula kojom bi ovo moglo preciznije da se preracuna?

Према доступним подацима, делује да је најближа Stevenson геометрија.

У прилогу ове поруке PDF са протрактором генериран путем Hoffman-овог софтвера. Принтај 1:1 на дебљем картону и то је то.

akai_DP30_template.pdf

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, InSides said:

Према доступним подацима, делује да је најближа Stevenson геометрија.

У прилогу ове поруке PDF са протрактором генериран путем Hoffman-овог софтвера. Принтај 1:1 на дебљем картону и то је то.

akai_DP30_template.pdf 154.49 kB · 6 downloads

Hvala za ovo, mada meni ideja bila da napravim Overhang gauge alat. slican kao sto ima technics. iz razloga jer imam vec stelovanje na samom slipmatu ali mi je to nepregledno za fino stelovanje.  Pa mi je palo napamet da napravim neki plasticni/drveni alat gde bi ubacio headshell i poravnao iglu sa vrhom alata, kao dole na slici. E samo je problem kako izracunati tu razdaljinu, to bi hteo da nadjem formulu :) Po nekom mom proracunu je to nekih 46 ili 47mm, nesto sam se zezao nonijusom ali nisam 100% siguran da sam lepo izmerio tj precizno.

 

image.png.6aa9c371a59f34cdbab70f6f111837a5.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...