Jump to content


Hi-fi savjet


miilleenium

Recommended Posts

6 sati ranije, miilleenium said:

Ok, fala. Jedino sad citam i pise da je impedancija 8 ohm-a, a oni zvucnici su 6? Jel to ide zajedno? Ne bi ih htio sprzit prvi dan.

Ima ovdje 10ak km od mene, 800€. 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_yamaha-r-n803d-2311057.html

Nije nikakav problem, postoji opcija u meniju na samom uređaju koje se tiče impedanse zvučnika, pa samo treba fabričko podešavanje od 8 oma promeniti na 4.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eto, odluka je pala. U roku 2 tjedna, kad se vratim s godisnjeg uzimam sljedece:

Yamaha R-N803D

Q acoustics 3050i

Citam vec dva dana o tome i za zvucnike sam nasao samo najbolje komentare, 100% pozitivna iskustva, za Yamahu takoder, ajmo rec 95%.

Jedino sto nisam uspio nac u Zg je kabel koji je Zexx spomenuo, Kimber 8TC, a ovdje jos nisam ni gledao.     Zexx, ako ti nije problem odgovorit jos nesto... Gore si mi napisao za ona prva dva pojacala koja su otpala, da ne prihvacaju banane i sta vec, moram uzet golu zicu... Vrijedi li to i za ovu Yamahu, odnosno drugim rijecima, koje kablove sad uzet kad sam promijenio izbor?

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, miilleenium said:

Eto, odluka je pala. U roku 2 tjedna, kad se vratim s godisnjeg uzimam sljedece:

Yamaha R-N803D

Q acoustics 3050i

Citam vec dva dana o tome i za zvucnike sam nasao samo najbolje komentare, 100% pozitivna iskustva, za Yamahu takoder, ajmo rec 95%.

Jedino sto nisam uspio nac u Zg je kabel koji je Zexx spomenuo, Kimber 8TC, a ovdje jos nisam ni gledao.     Zexx, ako ti nije problem odgovorit jos nesto... Gore si mi napisao za ona prva dva pojacala koja su otpala, da ne prihvacaju banane i sta vec, moram uzet golu zicu... Vrijedi li to i za ovu Yamahu, odnosno drugim rijecima, koje kablove sad uzet kad sam promijenio izbor?

Kimber 8TC je relativno skup kabl ako bi se nabavljao nov, ali pomenuo sam da polovnom kablu ama baš ništa ne fali. Evo jednog para skoro novih (ex-demo) na oglasu, upola cene:

https://www.njuskalo.hr/glazbena-oprema/prodajem-kimber-8-tc-kabeli-oglas-5636073

Evo i cene istog tog kabla kod nemačkog distributera (ovo je cena za jedan kabl):

https://www.hifi-regler.de/products/kabel-zubehoer/lautsprecher-kabel/konfektioniert/kimber_8tc_konfektioniert_mit_kimber_steckern-100003319-konf-mit_bananensteckern-2_0_m.php

Što se tiče povezivanja zvučnika tiče, moram da priznam da nisam siguran. Na priloženoj stranici iz korisničkog uputstva piše da bananama mogu da se povežu North American, Australian i General (?!) modeli, ali jedan poziv lokalnom prodavcu razrešiće i tu dilemu.;)

Spkrs.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, jagermaister said:

Q acoustic su zvucnici otvorenog zvuka , nisam siguran da je kimber pravi izbor .

Kimber 8TC je neutralnog karaktera, nisam pristalica korišćenja kablova kao tonskih kontrola u bilo kom, pa ni u ovom sistemu.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Kimber 8TC je devedesetih bio najprodavaniji i najbolji kabl za te pare ,dolar je bio extremno nizak pa je bio jako povoljan.

To što je kabl već 25 godina u ponudi u gotovo neizmenjenoj formi mislim da dovoljno govori o kvalitetu. Poznajem nekoliko vlasnika ovog kabla kojima ne pada na pamet da ga zamene nečim boljim.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, SUROKVL said:

Za ovaj sistem je KIMBER 4TC više nego dovoljan, 8tc je 4mm2 preseka teško da će gola žica da uđe u terminale ove kategorije. Inače, slažem se, imao sam 8Tc, neutralan je !

Ovaj sa oglasa je terminisan bananama pa to svakako neće biti problem, a nov 4TC u istoj dužini 2x2m i konfekcioniran originalnim konektorima košta cca 300e, pa je matematika ipak na strani S/H 8TC.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, miilleenium said:

Zexx, ako ti nije problem odgovorit jos nesto... Gore si mi napisao za ona prva dva pojacala koja su otpala, da ne prihvacaju banane i sta vec, moram uzet golu zicu... Vrijedi li to i za ovu Yamahu, odnosno drugim rijecima, koje kablove sad uzet kad sam promijenio izbor?

Proverio sa uvoznikom, Yamaha prima banane 4mm.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, jagermaister said:

Odlicno sto se tice kabela ... al  iskreno ,  yamahu i q acoustic ne bi uparivao na nevidjeno . 

Koji tačno od ovih epiteta, "smooth, warm & detailed", misliš da bi mogao da napravi problem?:rolleyes: Na stranu recenzije, ovaj uređaj zaista tako i svira.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Zexx said:

Koji tačno od ovih epiteta, "smooth, warm & detailed", misliš da bi mogao da napravi problem?:rolleyes: Na stranu recenzije, ovaj uređaj zaista tako i svira.

Moj dobri kolega , ni ja ni ti nismo juče počeli da slušamo muziku . Znaš ti o čemu pričam . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jagermaister said:

Moj dobri kolega , ni ja ni ti nismo juče počeli da slušamo muziku . Znaš ti o čemu pričam . 

O tome se upravo i radi, čoveku je ovo prvi sistem i ne treba ga dodatno zbunjivati i upućivati da sam posluša različite uređaje jer tek onda neće znati da l' je poš'o il' je doš'o...:rolleyes: Potpisujem da je za najveći procenat slušalaca kao što je on ovakav sistem više nego dovoljan za sve potrebe, kako zvučno tako i funkcionalno.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Zexx said:

O tome se upravo i radi, čoveku je ovo prvi sistem i ne treba ga dodatno zbunjivati i upućivati da sam posluša različite uređaje jer tek onda neće znati da l' je poš'o il' je doš'o...:rolleyes: Potpisujem da je za najveći procenat slušalaca kao što je on ovakav sistem više nego dovoljan za sve potrebe, kako zvučno tako i funkcionalno.

Zašto da ne ... ulaže ozbiljne novce za današnje uslove , mislim da bi i pristup trebao da bude takav .

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, jagermaister said:

Zašto da ne ... ulaže ozbiljne novce za današnje uslove , mislim da bi i pristup trebao da bude takav .

Ja ne vidim neozbiljnost u pristupu nijednog trenutka, čovek je došao na pravo mesto da pita za savet i dobio to što je očekivao, čak je povećao budžet kad je shvatio da za malo više para može da eliminiše neke kompromise.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, SUROKVL said:

Za ovaj sistem je KIMBER 4TC više nego dovoljan, 8tc je 4mm2 preseka teško da će gola žica da uđe u terminale ove kategorije. Inače, slažem se, imao sam 8Tc, neutralan je !

8TC je 9 AWG = 6.63 mm2.

4TC je 13 AWG = 2.62 mm2

12TC je  8 AWG = 8.37 mm2

 

@jagermaister

Jel si slusao nesto od novijih Yamaha pojacala (A-Sxxxx serija)?

(ne AVR-ova)

Link to comment
Share on other sites

Necu da dolivam ulje na ionako uzaren tiganj ali imao Kimber 12TC cirka tri meseca I osurio ga kabl napravljen od druga Patasona po ne znam cijem receptu I dodavanjem cije mirodjije ali sam Kimber sa zadovoljstvom prodao, a doticni kabl I dalje svira...

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, golum said:

Necu da dolivam ulje na ionako uzaren tiganj ali imao Kimber 12TC cirka tri meseca I osurio ga kabl napravljen od druga Patasona po ne znam cijem receptu I dodavanjem cije mirodjije ali sam Kimber sa zadovoljstvom prodao, a doticni kabl I dalje svira...

Nikako da naučiš da kupuješ najbolje zvučeći, a ne najskuplji uređaj.:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...