Jump to content


EON box -> loš kvalitet zvuka


lalelala

Recommended Posts

18 minuta ranije, Delija said:

SK HD je los. To je poenta. A ne 4K.

Upravo tako.....sto bi rekli " ko je razumeo shvatice ;) "....drugi ce da rade SS grafikona ;)

Covek je pitao da li ima benefit gledajuci 4k na eon boxu i ja sam mu jasno rekao da je slika vidno bolja od SK HD....i to je nepobitno.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 189
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koristio do sada D3i i bio zadovoljan i slikom i zvukom preko optičkog izlaza.

Što bi rekli, prevariše me mangupi i uzeh EON.Danas stigao.Otpakujem ga, a on siroma, nema ni optički audio izlaz...!

Valjda podrazumevaju da svi funkcionišemo preko hdmi-ja...No respect for stereo, at all! :-(

Šta da se radi - moraće zvuk preko tv-a na dac...

 

EON.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Meni za neverovati, ali činjenično stanje ukoliko imate EON uređaj sa gornje slike:

- LG televizor, pritiskom na dugme "Input" na LG daljincu, EON prebacuje na kanal broj 8...

- pritiskom na dugme "Mute" na LG daljincu, EON prebacuje na kanal 9...

Ajde da imam Žnj marku tv-a, ali da im uređaj brlja sa LG aparatima - van svake pameti...

  

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Xtreamer said:

Meni za neverovati, ali činjenično stanje ukoliko imate EON uređaj sa gornje slike:

- LG televizor, pritiskom na dugme "Input" na LG daljincu, EON prebacuje na kanal broj 8...

- pritiskom na dugme "Mute" na LG daljincu, EON prebacuje na kanal 9...

Ajde da imam Žnj marku tv-a, ali da im uređaj brlja sa LG aparatima - van svake pameti...

  

Tako je kod SBBa. Njihovi daljinci i za one D3 STB uredjaje isto tako zezaju sa LG TV uredjajima. Zatim njihove D3 Cam kartice ne mogu da se upare sa LG TV uredjajima...
Aj da je sto kazes neka krs marka ali ono drugi proizvodjac TV uredjaja u svetu.

Link to comment
Share on other sites

EON box bi trebalo da se uparuje sa daljincem preko BT. Dakle, sam EON box ne mora biti vidljiv daljincu. Meni je sakriven u komodi.

Kada se upare BT prenosom, ne znam da li IC prenos uopšte radi. Ako IC radi paralelno sa BT (i samim tim glupira komande TV-u), upari ih da BT bude glavni za komandovanje, a onda prelepi nešto neprozirno na vr' daljinca. Crnu izolir traku npr.

...

Meni je daljinac od SBB D3 receivera, komandovao gluposti na Onkyo 8050 receiveru.

Srećom, to su radile samo neke ređe korišćene komande sa D3. Ove redovno korišćene, nisu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Xtreamer said:

Garson je razumeo šta je problem.

EON daljinac radi preko bluetooth-a i to je ok.Ali, ne upravlja televizorom...Nisam prvi put napisao - čak i kad stisnem "Power" dugme na LG daljincu da ugasim tv, istovremeno EON prebaci na kanal broj 8...

 

Prelepi IC predajnik na daljincu, i IC prijemnik na EON-u, neprozirnom lepljivom trakom, crnom izolirkom npr. Ili ceo EON sakri u komodu, ili iza televizora.

EON Box-u nije potrebna vidljivost između daljinca i samog uređaja. Daljinski radi i iz druge sobe.

E sada, ako se dobro sećam, EON box (ipak) koristi IC signal, ali samo za pali/gasi komandu (ili čak možda, samo za paljenje), pa ako uradiš ovo što rekoh, vrv nećeš moći da ga pališ/gasiš daljinskim upravljačem. Ali EON box uopšte ne moraš gasiti, nikada. On je i tako, i kada je ugašen, u nekom standby modu. Moj stoji u komodi, i nikada nije ugašen.

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Xtreamer said:

Shvatio sam šta mi sugerišete ...

Probao i funkcioniše-sakriješ Eon i onda ne brlja. On/Off takođe radi preko BT.

Hvala!

  Ee, i on/off ide preko BT? Super onda (ja moj EON nikada ne gasim).
Uglavnom, sve radi kako treba. :thumbsup2

 

21 minuta ranije, gvlada said:

Само купи пуњиве батерије за даљински. :)

Da, taj daljinac ždere baterije.
Ja za sada koristim one alakne iz Lidl-a, 300din za 8 ili 10 kom, i sa jednim setom od 2 kom, izgura više od mesec dana.

Kažu da je sa nekim update-om EON-a, došao i update daljinca. A od tada je smanjena potrošnja istog.
Ja nisam primetio.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, NShappy said:

Da, taj daljinac ždere baterije.
Ja za sada koristim one alakne iz Lidl-a, 300din za 8 ili 10 kom, i sa jednim setom od 2 kom, izgura više od mesec dana.

Kažu da je sa nekim update-om EON-a, došao i update daljinca. A od tada je smanjena potrošnja istog.
Ja nisam primetio.

Zaista troši manje baterije od tog poslednjeg apdejta, iako zasvetli čim ga uzmeš u ruke ili se zatrese, spooky...:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, gvlada said:

Не може бт веза да смањи много потрошњу батерије. Пребаци на ир и видећеш да се потрошња скоро не мења.

 

Ma, posle update-a, troši bateriju mnogo. Pre update je trošio užasno mnogo. :P

Da, BT veza troši mnogo u odnosu na IC daljince na koje smo navikli. Ali bio je neki bug pa je trošio previše.

Ne znam ni da li može da radi u IC only modu?!?

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, gvlada said:

Не може бт веза да смањи много потрошњу батерије. Пребаци на ир и видећеш да се потрошња скоро не мења.

Troši manje i bez tog eksperimenta, a zašto, non mi interessa...

Link to comment
Share on other sites

On 10.2.2020. at 15:20, Xtreamer said:

Meni za neverovati, ali činjenično stanje ukoliko imate EON uređaj sa gornje slike:

- LG televizor, pritiskom na dugme "Input" na LG daljincu, EON prebacuje na kanal broj 8...

- pritiskom na dugme "Mute" na LG daljincu, EON prebacuje na kanal 9...

Ajde da imam Žnj marku tv-a, ali da im uređaj brlja sa LG aparatima - van svake pameti...

  

Da li možes da sinhronizuješ daljinski pa da koristiš daljinski od TV-a za kontrolu Eon-a ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...