Jump to content


Mikroskop


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Ja porucih onaj USB sto je Ringe komentarisao i mogu ti reci da je super a jeftiniji je od ovog.

Naravno da moze i ovaj da posluzi - sta vise bolja lupa ce ti zavrsiti posao.

Prednost USB je sto ces za analizu imati lepu sliku u kompu koju mozes da uvecavas, okreces, analiziras ili sta god...

 

Srecno!

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Miomir said:

Da li je dovoljan amaterski mikroskop za proveru igle.

Ево ти у комшилуку:  https://www.kupujemprodajem.com/Alati-i-orudja/Rucni-alat-Ostalo/casovnicarska-lupa-fi-22mm-uvecanje-15x-66328752-oglas.htm

Одличне су а идеалне за понети и проверу на лицу места. 

Link to comment
Share on other sites

Da se sastavlja neka kladionica ja bih stavio svoju lovu na onaj Klasičan optički. Imam USB mikroskop i sa njim je jedino moguće napraviti uvid u čistoću vrha, ali ne i u potrošenost.

Ovo su slike USB opcije u svom maksimumu. Prva slika prljav vrh pre nego je došao na čišćenje. Druga slika oriban i očišćen vrh. Ne može se zapaziti istrošenost samog vrha.

58a8138a1c323_SatSep1722-57-14.jpg.c0c5121b5f9dfdecbaeb1061f9a103d3.jpg58a814112db08_SunSep1800-02-07.jpg.046a083a2cf157cae4f8272f695c2812.jpg

 

Slike Opričkog biološkog mikroskopa dole. Prva slika pokazuje nivo istrošenosti eliptičnog vrha u vidu dve simetrične tačke. Druga slika pokazuje ozbiljno istrošen Shibata vrh na mojoj staroj SUPEX 900 super glavi.

eliptic.thumb.jpg.5d7e6fe8ee7259563a3416d5d930ebcf.jpg

5a7c543c51db3_PotroseniSupex.jpg.23e50266f01632372861b8492cb9bc4b.jpg

 

Ove poslednje dve slike ne možete videti bez opričkog mikroskopa i bočnog setupa svetala. Naravno ove slike je napravio još ozbiljniji gadget za kačenje još ozbiljnijeg fotoaparata našeg dragog i uvaženog kolege Kuje.

Hvala mu veliko.

Link to comment
Share on other sites

Još dva snimka sa poslednjeg sešna. :)

Sa leve strane Garrot Brothers vrh nikad korišćen. Ima jasno oštru liniju, što se na prethodnim slikama nakon istrošenosti pretvara u trouglove sa obe strane ili mašnicu. Takođe je važan i razmak između levog i desnog odsjaja.

Microskop01.jpg.c6196c682641524e50862a369e505432.jpgMikroskop02.jpg.70fda300ee1aafb3a5044d93b107e79d.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Miomir said:

 

Radije na oglasima pronađi za manje para neki polovni ruski školski mikroskop.

Na fotografijama što ih je @Father postavio, se vidi moj biološki mikroskop, ulovljen na Limundu za smešan novac.

Fotke sam uradio tokom poslednje seanse na kojoj sam proveravao Supex-a kojeg su mi doneli Father i g. Duško.

Izvor svetla su dve Ikea LED lampe, dodatno difuzovane.

Bez odgovarajućeg svetla i pažljive postavke istog, ni najbolji mikroskop neće dati dobre rezultate.

Microskop01.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, vdzele said:

OK je sve ovo. Nego, kako neko da prepozna da je igla baš istrošena ako nema slika po fazama kako se troši. Od početka do momenta kad se kaže - e sad baš više ne valja.

Ово са микроскопима је само сушто показивање опреме, ако се слушно то примећује онда је игла или почела или већ одавно одсвирала своје. Е сад' што појединци воле да губе време буљећи кроз окуларе то је нека друга прича.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, alI_Zée said:

Ово са микроскопима је само сушто показивање опреме, ако се слушно то примећује онда је игла или почела или већ одавно одсвирала своје. Е сад' што појединци воле да губе време буљећи кроз окуларе то је нека друга прича.

 

 

Produži dalje! Ovde nema ničega zanimljivog za tebe. ;) :)

images?q=tbn:ANd9GcTLzSf8GEArH3u5tRfVa_0

Kod određenih kompleksnijih vrhova igala tipa VdH, Microline, itd, kada se "slušno" počne primećivati da je igla odsvirala svoje, postoji velika mogućnost da su nam i ploče zajedno sa njom takođe odsvirale svoje.

Naime, zbog tankog profila i široke kontaktne površine kojom naležu na brazde, ti vrhovi sviraju prihvatljivo dobro i kada su potrošeni. Kada distorzije postanu čujne, poloče su već nepovratno oštećene.

U to sam se nažalost lično uverio.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, 空也 said:

Što bi Čolić rekao, produži dalje! :) 

Шта продужи даље, натрпасте слике к'о из кесе а питање је било:

3 sati ranije, Miomir said:

Da li je dovoljan amaterski mikroskop za proveru igle.Ne bih kupovao usb i tako nesto.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, vdzele said:

U bog te, kako su ljudi proveravali igle kad nije bilo interneta i jeftinih kineskih mikroskopa.

Тада су се људи дружили а и игле су биле доступније, но било је и тада персона к'о и сад да губе време буљећи.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, 空也 said:

Metod "slušnog" proveravanja igle je delimično zaslužan za gomilu ploča koje sam kupio na berzama, koje su na oko bile super a imaju sjeb@ne brazde.

E tu ti ni mikroskop ne može pomoći jer je neki pametnjaković duboko zabrazdio sam vrhunskim fency vrhom. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, alI_Zée said:

Тада су се људи дружили а и игле су биле доступније, но било је и тада персона к'о и сад да губе време буљећи.

Srećom ima i persona koje na forumu ne gube vreme ni malo, već su tu da rade posao. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...