Jump to content


Chi-Fi


pera451

Recommended Posts

9 minuta ranije, pera451 said:

Sto rece jedan moj kolega: "Ja sam Sumadinac, mi hleb jedemo i uz kifle.".

Ја и уз ђеврек.

7 minuta ranije, ivanp said:

Stari Banaćani su jeli sa supom. To sam gledo ko dete.

Шта глед'о, јео.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, siroma said:

Da nema Engleza , Nemci bi bili najgori narod na svetu.

Razgovor u nekom medjunarodnom drustvu.

Poljak kaze: "Nema goreg nego ziveti izmedju Rusa i Nemaca".

Grk kaze: "Nisi ti ziveo izmedju Turaka i Albanaca, pa pricas svasta".

A i ostali su imali sta da dodaju na tu temu...

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ako ti je Logan bio OK...

Logan nije bio moj izbor. Dodeljen mi je na 24-satnu upotrebu, placen benzin za sluzbene potrebe, placen servis. Uvek upalio "na prvi kljuc", prosao grdne terene...

Sada po istom principu vozim Astru.

Razmatram kupovinu polovnog Citroen-a C5 kao licnog auta.

Inace, vise podrzavam voznju maksimalno odrzavanog Logana, nego BMW dzipa sa celavim gumama (komplet 1000 evra), Mercedes dzipa kome ne radi jedan far (znas, bato, koliko to kosta?), Audi-ja sa prekucanim brojem sasije, Tuarega koji stoji na ulici jer se gazda stis'o za garazu itd.

Jos manje podrzavam princip: "Zivim u Altini, deca mi idu u skolu za kriminalce i jedu mortadelu, al' ja vozim dzip".

Ko ima para za sve, neka kupi Maserati, nemam nista protiv :).

Ko nema, kupovace po zivotnim prioritetima.

Neki ljudi i nemaju automobil. Napravili su kalkulaciju i shvatili da im odgovara da putuju avionom i voze se taksijem. Novac su ulozili u nesto sto im donosi rentu. Novac radi za njih, njihovo je da trose, a ne da razmisljaju o tome da im na ulici rdja auto vrednosti manjeg stana u centru.

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pera451 said:

Hocu da kazem da je mnogo sta sto danas smatramo kvalitetom svojevremeno smatrano smecem.

"Made in Germany" je nekada bilo isto sto je danas "Made in PRC", pa i gore.

Ostrvska industrija je napravila neku reputaciju u Hi-Fi-ju u vreme kada konkurencija u tom segmentu prakticno nije postojala (US proizvodi su bili skupi, japanski nisu imali takav hype marketing).

A i ta reputacija je po mnogo cemu problematicna.

Japanski proizvodi po kojima smo mi pljuvali su bili pravi fabricki proizvodi.

Rani UK proizvodi su bili tipicni "cottage industry" proizvodi, malo bolji od naseg DIY-ja.

Neke ideje su postojale, ali je realizacija cesto bila ocajna.

Tipican primer je Musical Fidelity. Uredjaji koji su se pregrevali, nedomisljeni i nedoradjeni. Michaelson koji je na promocijama za stampu pokazivao jedne iznutrice, a onda pakovao nesto drugo itd.

Kazem, UK u ovoj trci ima znacajnu prednost, ali trka je na duge staze. Nekadasnja zatvorena i siromasna zemlja ima veliki broj milionera, pa i milijardera i stotine hiljada inzenjera.

Ja ne zivim od prodaje ni kineskih, ni UK proizvoda. Jos uvek su moji uredjaji dominantno UK (Audiolab, TDL, Musical Fidelity, ...) ali drzim oci otvorene i hocu da za svoje pare dobijem maksimum.

Penziju necu primati iz UK penzionih fondova, nemam preveliki interes da podrzavam njihovu privredu, licno me nicim nisu zaduzili.

Ovo je jako lepo receno,

Link to comment
Share on other sites

Što, i meni bi Logan bio OK. Nije da ne bih voleo nešto bolje ali OK. Što kažu njemačko auto je ipak njemačko auto. Inače Rumuni su za par godina napredovali neviđeno. Imaju najveći ekonomski rast u Uniji.

Francuz koji je prvi došao da bude direktor Dačije prvi dan je razmišljo dal da se besi il da seče vene!!:D

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Krca44 said:

Ako ne mogu da odvojim 200Eu za prvu kockicu ili iFi ili nesto trece, preostaju ti jeftini kineski DACovi, za manje od 100eu....  ako oni rade bolje od zvucne karte, zasto da ne ?

Ne kažem da neću doevoluirati do tako nečeg, ali prvo hoću da se igram za što manje para, pa ako mi nešto bude dobro, Ok. Ako ne bude, teramo dalje a ne boli previše.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, pera451 said:

Logan nije bio moj izbor. Dodeljen mi je na 24-satnu upotrebu, placen benzin za sluzbene potrebe, placen servis. Uvek upalio "na prvi kljuc", prosao grdne terene...

Sada po istom principu vozim Astru.

Razmatram kupovinu polovnog Citroen-a C5 kao licnog auta.

Inace, vise podrzavam voznju maksimalno odrzavanog Logana, nego BMW dzipa sa celavim gumama (komplet 1000 evra), Mercedes dzipa kome ne radi jedan far (znas, bato, koliko to kosta?), Audi-ja sa prekucanim brojem sasije, Tuarega koji stoji na ulici jer se gazda stis'o za garazu itd.

Jos manje podrzavam princip: "Zivim u Altini, deca mi idu u skolu za kriminalce i jedu mortadelu, al' ja vozim dzip".

Ko ima para za sve, neka kupi Maserati, nemam nista protiv :).

Ko nema, kupovace po zivotnim prioritetima.

Neki ljudi i nemaju automobil. Napravili su kalkulaciju i shvatili da im odgovara da putuju avionom i voze se taksijem. Novac su ulozili u nesto sto im donosi rentu. Novac radi za njih, njihovo je da trose, a ne da razmisljaju o tome da im na ulici rdja auto vrednosti manjeg stana u centru.

 

Tačno. Svako ima svoje prioritete.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pera451 said:

Eh, taj BMW.

Kao sto rekoh, Engleska me nicim nije zaduzila, Nemacka jeste (dali su mi stipendiju, koju sam, doduse, krvavo odradio), ali ni to ne znaci da sam spreman bas sve da progutam...

Mozda sam i pogresno informisan, ali broj kvarova na BMW-u za koje cujem se nikako ne uklapa u moju predstavu o kvalitetu. Pocev od horor-prica vlasnika dzipova po forumima, pa do iskustava iz prve ruke mojih prijatelja - Nemaca iz Nemacke.

Ja sam, na primer, vozio kao sluzbeni auto Logan-a. Dobio ga na 30.000 km, vozio jos 60.000, zamenio delove za 10 evra, predao dalje. Auto je presao oko 300.000 bez vecih ulaganja.

Moj prijatelj je kupio nov BWM za 50.000 evra, na manje od 100.000 km crkne mu menjac, zamena 5.000 evra.

BMW konstantno daje popuste vozacima koji svoje krepale automobile odslepaju do ovlascenog servisa, samo da ne zovu ADAC i ne kvare im dalje statistiku (najpouzdaniji automobili koji se voze u Nemackoj nisu nemacki).

Kada bi pazili inzenjere kao sto paze menadzere, mozda se to ne bi desavalo.

Sto se tostera tice, hleb i nije preterano zdrav.

Kao sto vec rekoh, iz Kine moze da se naruci i najskuplje i najjeftinije.

Sta narucuju domaci trgovci, zakljucite sami.  I ne jedite puno hleba.

Znaci Logan bollji od BMW-a!? :D:lol::lol:

E sad mi je jasnija i logika pokretanja teme. :)

Link to comment
Share on other sites

@Laky,

Hvala. Hteo bih da napravim jos jednu analogiju.

80-tih godina otisli su na skolovanje u inostranstvo mnogi Jugosloveni (Srbi). Neki su lako otisli na vrhunske univerzitete, mada to nije bilo za ocekivati spram prethodnih rezultata.

Zasto? Amerikanci su bili sve manje zainteresovani za gorak hleb naucni, a ponuda je bila mala.

Onda je pao Berlinski zid i granice su se otvorile.

Nahrupila je masa Rusa, Kineza i Indusa. Nisu znali engleski, ali su bili motivisani.

Kinezi su napravili skole za spremanje TOEFL-a i poceli da "dizu" rezultate. Engleski im nije bio tecan da bi mogli da budu teaching assistants, ali su dobijali dobre pozicije.

Indusi i danas govore smesan engleski, ali pisu dobar...

Na mnogim katedrama u SAD je tesko videti belog coveka.

I sada je moguce dobiti dobro mesto na dobrom univerzitetu, ali moras da budes mnogo dobar, mnogo bolji od onih koji su odlazili pre 30 godina. I mnogo motivisan. I spreman na sve.

Danas se za jedno raspisano inzenjersko mesto u Nemackoj javlja trocifren broj kandidata. Mesto je tesko dobiti, a jos teze zadrzati, kada ti za vrat dise jeftiniji, a dobar radnik.

Tvrd je ovaj globalni teren, a svi znaju da igraju fudbal...

Link to comment
Share on other sites

Simi preporucujem da procita neku knjigu iz ekonomije, neko poglavlje o tzv. racio analizi, tj. analizi u domenu relativnih pokazatelja.

Mogao bi da se iznenadi...

Ponavljam - ako neko ima mesecni prihod od 10.000 evra, zivi u stanu od 150 m2 na Vracaru, ima u banci bar 500.000 evra za odlazak u penziju i portfolio od bar 3 stana i 2 lokala ("da kapne"), skupo privatno penziono i zdravstveno osiguranje, deca mu idu u dobru privatnu skolu, a on prelazi godisnje 50.000 km po evropskim dzadama, onda zasto da ne i BWM i Maserati, Bugatti, Bentley i ostalo.

Ako ne, onda mozda ima problem sa definisanjem prioriteta.

Sto rece moj kum Nemac: "Svaka budala sa Balkana moze da kupi polovan X5 sa 200.000 km na cajgeru, dodje kuci i lozi rodbinu. Ja takvu krntiju mogu da kupim od par plata, samo mi ni na pamet ne pada."

 

Link to comment
Share on other sites

Zdravko, profesore, Ja vrlo dobro razumem sta ti hoces da kazes ali moram da ti skrenem paznju da jednostavno ti ne umes pa to sto napise prilicno odstupa od onoga sto so zeleo.

Zato valjda pises kilometarske postove u kojima iste stvari ponavljas u krug

A to koliko treba da se ima na racunu i u nekretninama da bi se vozio krsten auto, necu ni da komentarisem. :lol:

Link to comment
Share on other sites

USA vec trideset godina uvozi 60% naucnih radnika, racunica je prosta : lakse je dovesti dokazanog strucnjaka od stvaranja istog ( ne kazem da oni ne stvaraju odlicne strucnjake, da ne bude zabune posle ).

Nasi Univerziteti su nekad bili cenjeni u inostranstvu, samo se za neke specificne struke, kao medicinu, trazilo polaganje dodatnih ispita, ali onda je vazilo to da si prvo ovde morao da se dokazes, da imas naucne radove, pa da odes preko.  Nije ni pre 30 godina moglo posle zavrsenog faksa da se tek tako ode i odmah dobije dobro mesto.

Ljudi koji su radili u Institutu Vinca su lako nalazili posao kad su hteli aa odu preko,  Arhitekte takodje, Inzenjeri isto, ali ponavljam dokazani.   Doktorirati je bilo mnogo teze i proces je bio mnogo duzi nego danas.

Da imate neku perspektivu ( ako neko ne zna ) danasnji politicari koji su Dr. pre 30 godina bi mogli samo da sanjaju o tome.

Da je danas zestoka konkurencija za posao preko, jeste tacno, ali ni tada nije mogao da ode bilo ko i kad je bio vec nesto ovde, morao je i tamo da pokaze da ima znanje.

Inace u nekim oblastima nivo strucnosti kod nas je opao zestoko jer nema vise toliko posla i novca za nacune radove koje je nekad finansirala drzava ( delimicno )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...