Jump to content


Marten Django L ili Spendor ili nešto treće ?


lalelala

Recommended Posts

22 sati ranije, sondek said:

Navika ili ne,svi ih imamo..., ali ko ne zna ili ne moze da se seti kako zvuci činela jer je retko na koncertu treba da proseta do obližnje prodavnice instrumenata i udari po njoj, pa da stekne utisak.Brate mili to zvoni glasno i jasno,nije u drugom planu.I meni je tog donekle falilo dok nisam zamenuo preamp i iskreno laknulo mi je kad se taj zvonak i jasan zvuk cinele vratio,jer mi je falio od predhodnog ampa.I kad promenis igle na gramofonu pa ti se vrati transparentnost u sistem uvek prija.Prirodan zvuk doduse nije uvek i prijatan,zavisi zapravo sta se slusa,pa je navika na prijatniji zvuk cudo.

Da li treba menjati zvucnik ili ne odluciće Lale kad im da sansu sa drugim kablom i ako moze da dobije jos koji dan za probu,i da im jos sanse nakon jos par dana 24h dnevnog rada.Ja sam bio za zvučnik sa scanspeak jedinicama jer sam kod Karana slusao njegov projekat sa njihovim najboljim jedinicama koje on najvise ceni i to je zvonilo samo tako,doduse sa njegovim najskupljim mono blokovima.Ali to je lakse reći nego uraditi,bas kao i dobiti jos neki zvučnik ove klase na probu.Moj je utisak da je taj Karanov amp vrlo neutralan i ne vuče ni na jednu stranu.Zato sam i pitao da li je neko slusao taj Django,a drugo pitanje bi bilo sa kojim ampom.Ali očigledno niko nije.

 

Ne znam koliko se trazi za  Marten L  , nije lose znati zbog cenovne kategorije i klase  zvucnika  . Kod mene smo slusali XL  i bilo je problema sa basom  u 80m2 akusticki obradjenog prostora ,  zbog woofa koji je nastao pozvao sam ( cisto informativno  zastupnika da pripomogne i pojasni zbog cega je doslo do toga nasta mi je on odgovorio da je XL prevelik zvucnik za moju sobu i da treba razmisljati u pravcu L modela 

 

P1080208_resized.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, lalelala said:

Elem ima promena i u srednjim , naročito ženskim vokalima , koje inače najradije slušam ...

 

Pa vidi, sta si priredio danas ukucanima nije ni cudno sto ima promena narocito u zenskim vokalima!! Bice dobro ako te taj zenski vokal ne izbaci napolje sa sve tvojim Djangosima da se usviravate na nekoj livadi (sa ili bez rakije) ;):P

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, suca77 said:

Ne znam koliko se trazi za  Marten L  , nije lose znati zbog cenovne kategorije i klase  zvucnika  . Kod mene smo slusali XL  i bilo je problema sa basom  u 80m2 akusticki obradjenog prostora ,  zbog woofa koji je nastao pozvao sam ( cisto informativno  zastupnika da pripomogne i pojasni zbog cega je doslo do toga nasta mi je on odgovorio da je XL prevelik zvucnik za moju sobu i da treba razmisljati u pravcu L modela

Da li je ovo ozbiljno? Za koliku prostoriju su projektovali Marten Django XL?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, golum said:

Pa vidi, sta si priredio danas ukucanima nije ni cudno sto ima promena narocito u zenskim vokalima!! Bice dobro ako te taj zenski vokal ne izbaci napolje sa sve tvojim Djangosima da se usviravate na nekoj livadi (sa ili bez rakije) ;):P

Savrseno,:wub:

Ako ne prodju test,posluzice kao potpala za rostilj na prvomajskom uranku...

Supruzi ostaju zice ,za susenje vesa

Link to comment
Share on other sites

Golume , Golume ,

Jel to neki sneg kod tebe zavejao  ili alpski vetar duva ? Nemoj da daješ sremici ideje jel možeš biti optužen za podstrekivanje :-) i saučešništvo u ubistvu sa predumišljajem ...sremici ne treba puno , na ivici je , samo još da sazna cenu i gotov sam .

Suco , 

Ne znam šta da ti kažem ...kod mene ima 55m2 i nešto više od 180 kubika jer imam jedne otvorene stepenice ...izračunasmo neki dan oko 180m3 valjda, proveri u temi na nakoj stranici ranije  . Ako  ti kažem da je Django L legao što se basa tiče taman , neću preterati . Da sam kojim slučajem uzep XL gadno bi se prešao jer je i L jako velik zvučnik da je žena već pitala  šta je sad pa ovo ???  Cena za XL je prevelika i svakako mi je van dometa a sigurno da nema potrebe u zvučnom smilsu .

Ali ja imam nameru da idem negde gde su kuće veće , tako da možda jednog dana ovaj Django bude i mali :-) Ako odem pašće neki Vandersteen ili Revel Performa  , čisto zbog toga što treba kupovati domaće !

Za cenu Django L neću ništa da ti kažem , nazovi uvoznika pa ćeš dobiti ponudu ...kod mene je bilo  nekih dodatnih momenata o kojima sad ne bih da pričam ali mogu da kažem da sam prezadovljan . Uvoznik je gentleman , u pravom smislu te reči ...proba zvučnika , proba kablova , strpljenje .

Mislim da je XL još bolji zvučnik , ali svakako traži još potentnije pojačalo što diže cenu sistema u nebesa ... jednom bih voleo da ga čujem i mislim da će biti prilike za to  ovde u Srbiji .

 

Zoki , 

Tvoje su žice bolje od Jorme koja je unutra ... tako da ako nekom trebaju žice za veš slobodno pozovite Zokija i nemojte da spaljuete svoje kutije :-) Inače ove moje su 6x lakirane a i od medijapana su ....a to dimi kad se pali roštilj tako da ništa od te rabote ...

Ljudi , Zoki mi je napravio neke seksi pljosnate bakarne kablove za zvučnike ...ubijaju kako su dobri i lepi ali o tome ću morati jednom posebno . Zokija moramo čuvati jer on nam je veliko blago a da toga mnogi ovde nisu ni svesni ...

 

Noćas mi dajem drugu porciju usviravanja pa da vidimo kakav je u stvari Django ( L ) Reinhardt muzičar ...

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, prophet said:

Da li je ovo ozbiljno? Za koliku prostoriju su projektovali Marten Django XL?:rolleyes:

Eto, u nekim stvarima se i slažemo.:D

Baš neobično da zastupnik, umesto nekog većeg (i skupljeg) modela, za toliku prostoriju nudi manji. U osamdeset kvadrata se 'ladno može smestiti i Martenov top-model.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, suca77 said:

 u 80m2 akusticki obradjenog prostora

Mislim da ne postoji akustička obrada prostorije koja je univerzalna, barem kada su basovi u pitanju. Jedino rešenje ti je da se konačno odlučiš za zvučnike svog života (B)) i onda odradiš obradu. Osim ako se ne odlučiš za neki drugi vid ekvilizacije basova u aktivi, kao što je već dosta pisano na drugim mestima.

Link to comment
Share on other sites

Tamo gde ti nadam se ides, da bi sledio devizu kupujmo domace, moras da cujes Daedalus Audio sa ModWrightom amplifikacijom ;-). BTW snega je palo podosta poslednjih dana pa je lepa prolecno zimska atmosfera sa nadasve cistim alpskim vazduhom :-)

Link to comment
Share on other sites

DigitaL , 

Jel može malo i tona , imam samo sliku ...

Vidim neki mali prebačaj  na niskim koji kako kažu neki ljudi ovde jeste karakterističan za trosistemce i vidim neki opet mali prebačaj na visokim ...kako mi se čini sve je to u nekih  +/- 3 dB  što  opet nije nešto strašno ...

Ako može vaše pojašnjenje ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, beatgoeson said:

Mislim da ne postoji akustička obrada prostorije koja je univerzalna, barem kada su basovi u pitanju. Jedino rešenje ti je da se konačno odlučiš za zvučnike svog života (B)) i onda odradiš obradu. Osim ako se ne odlučiš za neki drugi vid ekvilizacije basova u aktivi, kao što je već dosta pisano na drugim mestima.

mislim da je ovo pravi put za povelike prostorije ili ona priča sa tri subwoofera  ...kod mene ipak nije tako teška situacija.

 

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, lalelala said:

Ako može vaše pojašnjenje ...

PuYc7qN.jpg

Ovo je slika frekventivnog odziva  Marten Django XL-a.

Slicne stvari se desavaju i kod vas.Bas je "budzen",tako da ga ima i na veoma maloj snazi pojachala,srednji su odlicni osim ovog malog pika na 1200Hz i "propadanja" na 3000Hz,ali to nije tako strasno - srednji su veoma dobri.

Jedino sto mi nije jasno je sto bi kod vas trebalo da bude visokih da "vrishte",ako je dijagram slichan XL-u,a po vashem slushnom testu oni su chak prigusheni.To je vec chudno.

Bilo bi dobro kad bi pronashli merenja Django L-a,poshto ih ja ne pronalazim na netu,pa ako bi bila slicna merenjima XL-a da se bacite u potragu shta "gushi" visoke poshto bi trebalo da ih bude "na tone".

Link to comment
Share on other sites

Ne sumljam druze to je kako bih vam rekao fenomenalan zvuchnik.

Verujem da visokih ima koliko treba i vishe od toga,pa pretpostavljam da ste uvo navikli na isuvishe obojen,otvoreniji zvuk i da vam sad na neutralnom zvuku izgleda kao da ih malo fali - a ne fali.

Po meni nema potrebe za nekim preteranim "prosviravanjima" zvuchnika i maltretiranjem porodice sa nekim "test" zvukovima.Pustite raznorazne "struchnjake" i "eksperte" koji mlate praznu slamu.To su odlicni zvuchnici i njima ne treba "usviravanje".Od prvog sekunda oni sviraju perfektno.

Zavalite se u fotelju,pustite muziku za svoju dushu i uzivajte.

Imate izvanredne uredjaje koje 99% audiofila nece imati priliku da chuje,a kamoli da poseduje i ko krene da im trazi neku manu ishcerajte napolje iz kuce.

Uzivaj druze kad ti se pruzila prilika - jedan je zivot.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Nit se na osnovu samo ovh merenja može oceniti zvuk niti na osnovu pisanja članova foruma koji su bili u prilici da čuju predmetne zvučnike.

Pogotovo mi nije jasno kako mislite na osnovu merenja jednog modela zvučnika oceniti/predvideti kako će raditi neki drugi (slabiji model). I to merenja napravljenog u drugom prostoru, drugom mernom opremom i drugom kombinacijom uređaja i kablova u lancu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Milojkovojkoko said:

Problem sa visokim može da bude i banalne prirode.

@lalelala pošto su zvučnici novi, obavezno skinite tanku zaštitnu foliju koja je nalepljena preko visokotonca!

Imate dosta znanja za početnika :-) 

Samo  5 postova  pa odmah u Hi End temu ...zabavište , pa osnovna škola  itd.

 

6 sati ranije, macan said:

Ako je folija sa visokih ranije skinuta to znaci da zvucnici nisu novi.

Tim pre je usviravanje iluzorno. Zvucnici su korisceni , sam tim I usvirani.

Ovo kao dodavanje , dupli pass ili šta ?

 

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, beast said:

Ma tu mu dođe sve novo, pojačalo, plejer, zvučnici pa i kablovi sada. Lale pusti ti to jedno nedelju dve pa onda sedi lepo i slušaj. 

Vidi se šta je iskustvo ... slažem se 100% .

2 sati ranije, golum said:

A da ti lepo napises da se sve usviralo do 00 nocas pa da ova sada vec sprdnja lagano ode u fade out....:huh:

A i vidi se kad je neko dobronameran . 

 

Nažalost , nije staršno biti početnik ....strašnije  je kad je neko ponavljač :-) 

Link to comment
Share on other sites

'de si Lalo...long time no see...

Prvo zakasnele cestitke! 👍

Sitne probleme ces sigurno prevazici, ali mislim da je kljucno uociti gde je problem sto u ovom slucaju nije lako jer se radi o potpuno novom sistemu sto znaci najmanje 3 nepoznate.

Pogresno koristim rec "problem" ovde je pre rec o necemu sto bih nazvao "fine tuning" sto je mozda i najteze postici.

Ono sto mene najvise intrigira je pitanje kakva je bila razlika izmedju Bladeliusa i Karana. Znam da si napisao da nije bilo mnogo razlike ali neka razlika je morala da postoji...u cemu se sastojala ma koliko bila neznatna?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Hvala na iskrenim čestitkama , nema veze za termin ...

Tunning ide u pravom smeru , burnin cd , numera 1 ... za sada nekih 8+3=11 sati daje vidne rezultate . Inače kad smo kod kuće ne gasim muziku , čisto da  držim Vikinga u napetom stanju 

Razlika između Bladelius Thor-a i Karana  je suptilna , kao i sve u ovom sportu  . Malo više života u visokim ili ako se gleda iz druge pozicije , manje kontrole nego kod Karana ....znaš ono kad pesimista i optimista gledaju čašu na 1/2 ...jedan kaže pola puna , drugi pola prazna .

Igor i ja smo svako na svoj način nabavili pojačala i sad naravno nikome ne pada na pamet da to menja ali je zgodno što možemo ponekad da ukrstimo sisteme ...dac nam je isti a kako vidim i kutije će biti . 

Pozzz

PS

prilika ti otišla  ali možda imam nešto za tebe jako dobro 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...