Jump to content


Marten Django L ili Spendor ili nešto treće ?


lalelala

Recommended Posts

8 sati ranije, BokiTokiVoki said:

 

Inače, kada se već razmatraju varijante kojih u SER nema, onda predlog za Revel Performa3 f208 - na osnovu merenja na Sterophile-u. Skoro savršen inženjerski poduhvat. Tačno ono što je zahtevano po opisu iz prvog posta.

 

Dali je ili nije savrsen poduhvat ne mogu da sudim, ali da ovo prasi samo tako... Cuo sam lani ih u Zagrebu, zakon. Mislim da se za te pare (cenu koju su mi ponudii ljubazni decki iz tamosnjeg zastupstva) retko moze izvuci bolji zvuk. Jos izrada... top klasa.

Imao sam nekoliko godina par njihovih Performa M22 monitora. Za manje para to je, po meni, bolji zvucnik od recimo B&W N805 i 805S, pogotovo u bassu. Bio je doduse natprosecno osetljiv na stalak i pozicioniranje, ali toptan jako jako dobar monitor. Secam se da je, uz ostale kombinacije, sjajno svirao uz Rotel combo RC/RB-1090, amplifikacija uz koju je B&W 805S nasuprot vazecim stereotipima o "cuvenoj sinergiji" Rotel/B&W svirao primetno losije nego na drugim pojacalima.

Link to comment
Share on other sites

Moze, kako ne... ali dobices je na PM, nije kulturno nenamerno uticati na poslovne interese ljudi, mislim na eventualne zastupnike ili dilere Harmana u Srbiji (iskreno, ne znam niti dali takav postoji niti ko je). Treba biti kolegijalan i ispostovati i ljude koji se trude da prodaju, stvarno nije lako biti u ovom biznisu danas, mada je sasvim jasno da ovaj forum vrije od "brace blizanaca", da se pozovem na Bokija...

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Viktor_alive said:

Moze, kako ne... ali dobices je na PM, nije kulturno nenamerno uticati na poslovne interese ljudi, mislim na eventualne zastupnike ili dilere Harmana u Srbiji (iskreno, ne znam niti dali takav postoji niti ko je). Treba biti kolegijalan i ispostovati i ljude koji se trude da prodaju, stvarno nije lako biti u ovom biznisu danas, mada je sasvim jasno da ovaj forum vrije od "brace blizanaca", da se pozovem na Bokija...

Hvala u svakom slučaju .

Ponovo ću naglasiti , sve je to sportski u današnje vreme ...

Link to comment
Share on other sites

Jos par modela zvucnika cije me mogucnosti licno intrigiraju, kad smo vec na terenu floorstandera u klasi ispod 10k zdrave valute.

1) Focal Electra 1038Be. Cuo jednom na brzaka, odusevio se.. stariji model Mark Levinson ampa, mislim neki Classe CDP. Zvucnik sa yayima i do yaya, uskrsnjim recnikom..

2) PSB Imagine T3. Zvucnik zen-mirnog zvuka, totalno prirodan, nesto tako neusiljeno a goropadno za te pare... nema.

Priblizno su iste cene. Da sam kojim slucajem ponovo na floorstander marketu, bilo bi zestokih muka sta odabrati od ova dva, u konkurenciji sa recenim Revelom Performa f208. Najbolje sva tri :))

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Peco :)

S recenim Kanadjanima sam dugo godina u iskrenim prijateljskim bilateralnim odnosima, i uzajamno jako cenimo akademsku korektnost (cojstvo, na jednom od novijih jezika Juznih Slovena).

Uopste ide mi sa severnjacima.. na spisku saveznika su i Sweden, UK (subovi) a bogami i nesto juzniji Connecticut..

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Viktor_alive said:

Jos par modela zvucnika cije me mogucnosti licno intrigiraju, kad smo vec na terenu floorstandera u klasi ispod 10k zdrave valute.

1) Focal Electra 1038Be. Cuo jednom na brzaka, odusevio se.. stariji model Mark Levinson ampa, mislim neki Classe CDP. Zvucnik sa yayima i do yaya, uskrsnjim recnikom..

2) PSB Imagine T3. Zvucnik zen-mirnog zvuka, totalno prirodan, nesto tako neusiljeno a goropadno za te pare... nema.

Priblizno su iste cene. Da sam kojim slucajem ponovo na floorstander marketu, bilo bi zestokih muka sta odabrati od ova dva, u konkurenciji sa recenim Revelom Performa f208. Najbolje sva tri :))

Vecinom bih se slozio sa ovim.

JMLab mi iz te serije uvijek bio omiljen posto sam i imao neke manje modele. Navedeni 1038Be je svakako vanserijski zvucnik uz potrebnu dozu opreza oko uparivanja sa pojacalom.

PSB T3 sam cesto slusao kod dobrog prijatelja u sobi od 50m2 i ostao mi je dojam da su malo pretjerali sa basom, tako da vuce previse na tu stranu. Doduse mozda je u pitanju bila neusklađena amplifikacija ali ajmo reci da je ok zvucnik velikog zvuka za te novce. Mislim da je dosta izbalansiran na tihom slusanju sto se i trazi.

Revel mi je poznat ali f206 sto je ipak manji od 208, kako god fantasticni zvucnici.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, lalelala said:

Boki , 

Odgovoriću ti ali istovremeno postaviti i pitanja ...

Pitanje za kraj , jel si slušao Gaudera ?

 

1. već sam ranije rekao da mi nije poznata firma
2. slušna iskustva sa sajma u Sofiji izneo je vladavid, rekao bih vrlo pozitivna
3. Ti zvučnici koriste "punokrvne" Accuton zv. jedinice. Ako firma Gauder iole zna da isprojektuje i tehnički dobro realizuje zvučnike, sa tim jedinicama ne može da se promaši. Koriste ih Kharma, Marten, Tidal, i drugi, u vrhunskim zvučnicima, ali su svima cene sa 5 cifara, dok je kod Gauder to dosta povoljnije. Samo rekoh da je vredno razmatranja. Lično bih jedino voleo da vidim merenja kao što su na Sterophile-u, iz tehničke radoznalosti.

Inače, reće mi William Wallace da je najbolji mali dvosistemac koji je slušao u svom sistemu (kod njega je manja prostorija) upravo DIY zvučnik sa Accuton zv. jedinicama.....ako sam ga dobro razumeo. 


P.S. Nisam shvatio da li je bilo još neko pitanje, osim za slušanje Gauder-a ?

 

Link to comment
Share on other sites

Boki , 

Nisam ništa drugo pitao ... mislim Gauder mi je OK ali gledam prvenstveno neka rešenja koja su tu izvodljiva kod nas , lako i bez prevoza i carina i ostalih mogućih problema .

Danas sam sa Golumom nešto pričao a mislim da je još neko preporučio USHER -a kao dobro rešenje ...

Nov USHER Mini Dancer 2 je u Beogradu 4.000€ što mi se čini jako poštena cena za toliki zvučnik ....Problem je samo što ne znaju kada će ga imati na lageru ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao (sa dvojicom kolega) Gauder i to model Arcona 80 (4000 Eur) i model Vescova Mk II (8000 Eur) u dva razlicita sistema. Vise smo slusali skuplji model koji je bio u boljem sistemu . Zajednicki zakljucak nas trojice je da je to bio mozda najbolji zvuk na sajmu iako je 2 sobe dalje bio MBL sistem od 250.000 Eur, kompletan McIntosh sistem (preko 100.000 Eur),..... Zvuk je bio veoma prirodan, nenametljiv, sa puno prostora i detalja a bez ikakvih nedostataka. Pri tom, jedan kolega u svom sistemu ima Karan 180 i Dynaudio 25, i promenio je stvarno mnoge komponente u svom sistemu

Btw na sajmu je bio i Usher ali nije se bas puno proslavio (nije bio mini Dancer vec kopija SF Concerto Home,  X-718)

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, lalelala said:

Danas sam sa Golumom nešto pričao a mislim da je još neko preporučio USHER -a kao dobro rešenje ...

Nov USHER Mini Dancer 2 je u Beogradu 4.000€ što mi se čini jako poštena cena za toliki zvučnik ....Problem je samo što ne znaju kada će ga imati na lageru ...

1. i dalje mi to izgleda malo za tvoje skladište. Mada, ako ne slušaš glasno, ko zna...  Anyway, ako je ikako moguće, probaj ih u svom sistemu.

2. dvosistemac NIKADA ne može da ima taj "prebačaj" od nekoliko dB na niskim frekvencijama, a istovremeno i čistoću, preciznost i tu "masu" u zvuku niskih frekvencija.

Meni se vrlo svideo BE-10 Diamond u salonu, ali smo opet na 5 cifara.  :lol:    

Link to comment
Share on other sites

Sta ce ova tema u podforumu "Hi End oprema"?

Zar ne bi trebalo da se nalazi u "Sta da kupim"?

...a cim se vrti oko "sta da kupim" tj. da li ce necije pare napustiti dzep i preci kod drugog, zacas kresne varnica...

Link to comment
Share on other sites

Da prekidam ja odmor da čujem to čudo il' će to da ostaje,bez mene ste nasli da stržete ušima :D.Proba pre kupovine u (svojoj sobi) the only way. :thumbsup2 Pozdrav iz Praga

P.S. Kupovina na slepo ko ženidba bez probe(u svojoj sobi)...stvar proslosti

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...