Jump to content


Acoustic Invader


patason

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Ako moze samo da se za sitnicu skrene paznja kolegi izradjivacu Gidjgi, u vezi natpisa na poledjini uredjaja, posto ima viska jedno slovo c u natpisu Risk of electric shock. Inace, verovatno ce biti par srecnika koji mogu i da uzivaju u pravom zvuku ovih skalamerija i sokocala, a ne samo da ih gledaju kao mi neki ...  Pohvale za uredjaj, :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, pufta said:

Pozdrav svima!

Ako moze samo da se za sitnicu skrene paznja kolegi izradjivacu Gidjgi, u vezi natpisa na poledjini uredjaja, posto ima viska jedno slovo c u natpisu Risk of electric shock. Inace, verovatno ce biti par srecnika koji mogu i da uzivaju u pravom zvuku ovih skalamerija i sokocala, a ne samo da ih gledaju kao mi neki ...  Pohvale za uredjaj, :thumbsup2

Cilj ovog slikanja je bio da se istakne lepota samih uređaja ...za neki sajt i javno prikazivanje za široki auditorijum  će sve fotografije proći obradu u  nekom od softwarea gde i Ashley Graham izgleda vitko :-)

Koliko se sećam već u toku foto sesije su te sitnice vezane za višak slova C bile poznate a ja sam ovde ipak prikazao neke fotografije čisto radi podgrevanja  atmosfere .... po mom skromnom sudu su sve fotografije  odlične i verno prenose kako uređaji izgledaju u prirodi . 

 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, pufta said:

Pozdrav svima!

Ako moze samo da se za sitnicu skrene paznja kolegi izradjivacu Gidjgi, u vezi natpisa na poledjini uredjaja, posto ima viska jedno slovo c u natpisu Risk of electric shock. Inace, verovatno ce biti par srecnika koji mogu i da uzivaju u pravom zvuku ovih skalamerija i sokocala, a ne samo da ih gledaju kao mi neki ...  Pohvale za uredjaj, :thumbsup2

:thumbsup2

Hvala Pufta,vešto oko...

Ta greška se podkrala davnih dana i kao takav prenosila se,iako sam milion puta progledao ne primetih je...

Pre nekoliko meseci Golumovo takođe vešto oko je to primetilo i od tada sam to ispravio...(neizmerno hvala)

Nije opravdanje,ali jednostavno kada radiš sam takve grešku se dese...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nakon nekoliko meseci usviravanja kod Gidjge :D konacno mi je danas stigao moj novi (drugi) DAC.

Fotografije istog ste verovatno videli ili pak mozda niste pa ako niste prilazem ih ovde kao i sliku kako se druzi sa svojim suparnikom u vidu Auralic Vege. Moram da napomenem jednu bitnu stavku za mene, a mozda i za one koji budu citali ovaj post, a to je da su oba uredjaja moja - dakle kupljena pa je sa te strane poredjenje objektivno. 

Malo o izgledu i izradi - ovaj konkretni primerak nisam video uzivo osim na slikama koje mi je Gidjga redovno i revnostno slao dok ga je radio. Utisak koji ostavlja uzivo ne zaostaje ni malo za utiskom sa slika - dakle tip top izrada -> prednja ploca, gravura, nozice, dugme...prilicno impresivno. Za one koji cene tezinu ovde se ona fino oseca kada se uzme u ruke za razliku npr. od Vege koja deluje mnogo lakse od Invadera. O iznutricama necu - ko se razume videce na slikama da su odabrani sjajni delovi ali i sa sjajnim delovima bez korektne implementacije istih rezulat bi izostao sto ovde nije slucaj. Kao dodatni bonus moram da spomenem i daljinac sa postoljem koji mi ni malo ne treba ali koji izgleda bas cool i nekome ce znaciti. Svaka cast za ovaj detalj.

Sistem u kome je slusan se vidi na slici (osim zvucnika) i nisam ga menjao tj nisam menjao neke njegove delove vec odredjeni period pa mi je karakter zvuka poznat.

Nakon kratkog prilagodjavanja na svez Alpski vazduh i svezu Swiss struju DAC je bio spreman da izbaci ono najbolje iz sebe i pobije se sa Vegom :boxing. Veceras sam preslusao prilican broj numera (nisam bio usviran psihoaktivnim supstancama) i realno mi je DAC upropastio (u pozitivnom smislu ;)) vece druzenja sa serijom koju gledam (Narcos - ko nije gledao obavezno neka pogleda). Dakle neke inicijalne impresije, slusajuci sve i svasta od audifilskih diskova do rock i pop muzike, je da je ovaj DAC fenomenalno muzikalan - prosto te zalepi da slusas muziku koja samo tece i tece iz njega. Spletom okolnosti je bio kod mene nas, nazovimo ga, kolega audiofil iz Francuske koji je samo komenatarisao ovo je fenomenalno ovo je fenomenalno. U vise navrata u nekim mojim starijim postovima sam napomenuo da nisam bas vican kao kolege Lale, Surokvl ili Patason da izrazim svoje impresije u vezi zvuka ali ono sto izlazi iz DAC-a je izrazito fluidno i dinamicno i kao sto vec rekoh muzikalno. Sto se vokala tice (koji su meni jako bitni) imam utisak kao da se izvode numere samo za mene sto je moram priznati dosta dobar feeling. Bas je utegnut tj bas utegnut, dok su prostor i scena ogromni. Visoki tonovi su kako bi i trebali da budu pa ja tu ne bih nista "diro".

E sada verovatno je najvece pitanje kakva je razlika u odnosu na Vegu. Trenutno ne mogu bas konkretno da donesem sud - mislim da su tu negde mada moj "liking" naginje na Invaderu - sto ce mozda zvucati nekome kao razocarenje, a nekome kao "pobeda". Na prvu loptu mi se cini da je Invader dinamicniji/fluidniji sa vecom scenom i utegnutijim basom. Na nekim numerama je ovo izrazenije na nekim nije ali cu svakako u sledecem periodu gledati da slusam jedan duzi period jedan pa onda drugi, da vidim da li ima nekih bitnijih razlika.

Poredjenje ove dve sprave u startu je prilicno ne fer sa cenovnog stanovista ali ova razlika vrlo brzo i eksplicitno nestaje sa samo jednim pritiskom na power dugme DAC-a i jednim pritiskom na play dugme nekog transporta (ovde Aries-a). Sve posle toga je pure joy and smile.

Sto se mene tice Gidjga - 'fuckin good job done!!! :klanjanje:thumbsup2:heat (izvinte me za moj Francuski). Ko trazi zaista odlican DAC za vrlo vrlo razumne novce ne mora bas da gleda dalje od Novog Sada. O korektnosti i odnosu prema "kupcu" necu ni da pricam. Vec rekoh da su Gidjga i ZoranZu etaloni mere za ove stavke sto se mene tice.

Pozz svima i live long and prosper;

G.

PS Ako bude dodatnih impresija javljam... :-)

 

IMG_4698.JPG

IMG_4699.JPG

IMG_4701.JPG

IMG_4706.JPG

Link to comment
Share on other sites

 

Golume , 

Čekao sam da ti prvi priznaš ...Giđgin DAC je bolji .

ako se u obzir uzme cena , onda nema šta da se priča ...

A sad malo u detalje ...

 

Zvučna slika je veća i u širinu i dubinu i visinu , bas je čvršći i dublji i nekako brže protutnji kroz sobu i u ovim disciplinama  Giđga šije Vegu opasno i to se primeti odmah za nekoliko minuta ...sredina je na oba DAC-a tu negde dok u visokim tonovima Giđgin ide više ...

Generalno karakter zvuka je na toplijoj strani neutralnog  i tu su Vega i Giđga potpuno jednaki ...oba DAC-a imaju izlazni stepen u A klasi i kod Giđge je potpuno diskretno rešenje dok VEGA ima neka poprilično velika izlazna kola koja oni nazivaju ORFEO Class-A module  and discrete 'Purer-Power™" , kontam da je i to diskretan izlaz ...

Detalji vs muzikalnost ...tu je  mrtva trka , Vega malkice detaljnija , Giđgin DAC malkice muzikalniji ....i ovde ima malo specifičnosti . Giđgin DAC brže postigne radnu temperaturu i uđe u stabilan rad dok kod Auralic Vege treba jedno sat vremena da ona dobije onaj pravi zvuk , tako da se ne treba kritički odnositi prema zvuku dok taj period ne prođe ...za ozbiljno slušanje Vege svakako  u meniju System/Clock treba izabrati opciju EXACT , naravno ako je i player na visini zadatka a mnogi nisu (npr Squeezebox™ Touch nije a moj Auralic Aries MINI jeste u 80% slučajeva , dok Aries Femto radi stalno u ovom modu bez problema što samo govori koliko je važno imati jako stabilan clock već na samom izvoru digitalne informacije  )...e ako se se sve to podesi i sačeka  onda isplivavaju detalji koji veoma fluidno crtaju zvučnu sliku ... 

Ergonomija , zadovoljstvo upotrebe i dizajn ... Giđga je na neku foru uspeo da njegov aluminijum na prednjoj ploči izgleda kao 1.000.000 $ a to izgleda mnoge firme ili ne znaju ili neće ili pojma nemam zašto ne rade ali i na slikama i uživo ovaj DAC (a i preamp)  je prelep ...daljinac odrađuje posao a još kad i bude drveni ili aluminijumski to će biti prava poslastica ! 

Šta reći na kraju ?

Svima koji žele da nabave DAC u svom Hi--Fi sistemu toplo  preporučujem da čuju ovaj proizvod ...zvučno je fenomenalan i zavodljiv , cenovno je odlično postavljen a kvalitetom zvuka tuče znatno skuplje modele  

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, lalelala said:

Golume , 

Čekao sam da ti prvi priznaš ...Giđgin DAC je bolji .

Ne kontam samo sto si cekao mene I moj utisak...ali ko prizna pola mu se dodaje :D.

Hm - nesto se razmisljam da Vegu turim u oglase a mozda I Ariesa pa razliku ulozim u neki drugi transport ;) (sa internim HDD-om npr.).

Sve sto si napisao o zvuku bih rekao da je - spot on...:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, golum said:

Ne kontam samo sto si cekao mene I moj utisak...ali ko prizna pola mu se dodaje :D.

Hm - nesto se razmisljam da Vegu turim u oglase a mozda I Ariesa pa razliku ulozim u neki drugi transport ;) (sa internim HDD-om npr.).

Sve sto si napisao o zvuku bih rekao da je - spot on...:thumbsup2

Zato što je Giđgin  DAC bio kod mene u više navrata u raznim verzijama i moj sistem se usput menjao ...

Kod tebe je ipak smirenija situacija , imaš tvoju postavku jedno dovoljno dugo vreme da kad uneseš jednu promenu tačno možeš da lociraš razlike i da tačno znaš od čega one potiču ...

Poslednje slušanje smo imali kod giđge  , zajedno sa njegovim preampom i to je  zaista odlično zvučalo bez obzira na to što "pojačalo snage" nije bilo neko vredno pomena ... jako mi je žao što ću otići a neću čuti celu tu kombinaciju u nekom pravom okruženju ali biće vremena i prilike nadam se u godinama ispred nas ...

Da li prodati Vegu ? 

pa svakako ...ti nemaš problema sa carinom , deklaracijama i naponom kao ja , tako da po mom skromnom sudu treba  se rešiti Vege zajedno sa Ariesom dok su još na ceni i pare uložiti u MELCO N1A ili nešto slično ... to je meni sledeći korak ali Areis Mini ne bi prodavao zbog AirPlay i BT funkcionalnosti koje odlično rade i koristimo ih u kući svaki dan . 

Pre toga treba sačekati i probati MQA update koji će Auralic ponuditi i proceniti koliko to značajno doprinosi zvuku ili je samo još jedan u nizu marketinških trikova ...priča se da je u pitanju bomba ali im ništa ne verujem dok ne čujem jer realno red book cd standard na dobroj opremi zvuči još uvek fantastično a proizvođači moraju da nešto izmišljaju kako bi nam uzeli pare  .

Link to comment
Share on other sites

Znam da je ovo off ali kad smo tu i kad se dosta ljudi interesuje ajde da malo pojasnimo ...

Osnovna zamka je što svi laici misle da kad je nešto digitalno da tu nema greške ...i donekle su u pravu kad su u pitanju prenosi podataka za koje vreme nije kritična komponenta .

Pokušaću da pojednostavim  ...

Evo na primer , prenosimo sadržaj nekog sajta sa web servera na vaš lokalni računar ...taj prenos će se odraditi preko inače veoma nepouzdanog prenosnog puta (daleko nepouzdanijeg nego što je vaša lokalna mreža sa cat7 kablovima)  i sve će se preneti 100% tačno i bez greške ....Ali , brzina prenosa nije kritična , jer to da li ćete vi srknuti kaficu ili povući dim pa ugledati sadržaj na ekranu računara nije od krucijalne važnosti za vas , nego je 100% tačnost prenesenih podataka ...to se postiže raznim mehanizmima zaštite u toku prenosa  na raznim nivoima OSI modela (na drugom nivuo prva i na trećem druga provera svakog paketa )...nećemo ići u detalje jer bi nam za to trebalo previše vremena ...

E sad kad je u ptanju muzika ili  video  prosto nemamo vremena da sve prenosimo polako nego mora da se ispoštuje priorda muzike i informacije se daleko manje proveravaju i cela priča se oslanja na što bolji prenosni put ...koliko god on bio dobar uvek tu nešto vreba i smeta i sreću kvari . Da imate optiku između NAS-a i vašeg network playera onda bih rekao da je to idealno ali ko to ima ? 

Kako je ovaj naš hobi sličan cepanju dlake na tri dela , jasno vam je da je najbolje imati što bolji i što kraći  put između HDD-a i network playera ...tako od esencijalne važnosti je da CLOCK (generator osnovnog takta) koji je neophodan kod svih digitalnih sistema , bude što stabilniji kako bi jitter (podrhtavanje ivice digitalnog signala ) bio što manje izražen ...i na kraju i ne najmanje važno je dobro napajanje  koje takođe može dabude uzrok raznih problema u digitaliji ...

Zbog svega ovog , po meni , najbolje rešenja za HiFi jeste one box rešenje playera i skladišta muzičkog materijala ...dakle Melco N1A ili nešto slično .

 

 

Link to comment
Share on other sites

Večeras je tročlana, beogradsko-zemunska ekipa bila u ekspediciji u NS. Imali smo tu čast i zadovoljstvo da budemo u gostima kod Giđge.

Prijatno putovanje, druženje i izuzetan audiofilski užitak( a bogami i gastronomski) Gidjga je naš prijatelj i tradicionalno izuzetan domaćin i sagovornik.

Šta dodati o Acoustic Invaderu a da već nije napisano i da nisu isključivo reči hvale? Imao sam prilike među prvima da čujem i DAC i preamp kod sebe u sistemu, šta još da napišem a da budem originalan, ne znam ni sam? Jednostavno, to su sprave vrhunske konstrukcije dizajna i zvuka i u moru komercijalne produkcije prosto otskaču, upadaju u oči i uši!

Mene je večeras više interesovalo da čujem Giđgin sistem u celosti, naravno sa Acoustic Invader komponentama. Iako je sistem  u izgradnji, originalni snagaš je u "otkomandi", a ovaj što ga zamenjuje nije na tom nivou, to svira jako dobro. Može bolje, postoji bolje ali i ovo je jako dobro, bolje nego mnogi izvikani sistemi sklapani napamet od skupih komponenti! Samo napred, mogu misliti kako to radi kada se  bude vratio  F3 na svoj položaj.

Takođe čestitam i zavidim jednom od nas trojice, koji se kući vratio kao ponosni vlasnik Acoustic Invader preampa!,Jedva čekam da se malo usvira pa da čujemo novu postavku saistema sa novim preampom, s obzirom na kvalitet ostalih komponenti , mislim da će to biti veliki zvučni pomak. 

Slika je pravljena sa telefonom, malo je mutna, za razliku od sveg onog što smo večeras čuli i doživeli, što je kristalno jasno! ^_^  

IMG-1475006912124-V_resize.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neka ne zamere pokretač teme i moderatori,ali bih iskoristio ovu temu da pozovem sve forumaše i zaljubljenike u avione i letenje, da sutra posete aerodrom Batajnicu...

Naime,sutra će biti organizovan "otvoreni dan" i svi istinski zaljubljenici ,a i oni koji nisu zaljubljenici ali  žele da vide avione ,mogu sutra biti naši gosti...Kapije će biti otvorene od 09.30h...

Dobro došli...

17409-srpski-u-letu-1600x900.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...