Jump to content


stereo risiver


idanijel

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Samo bez GND konekcije IEC-šasija. Nije je bilo ni u originalu.

Postoji jedna opcija koju ja često koristim. Uzemljenje preko 100nF+100oma+grec 10A. To se vezuje između IEC GND i šasije. To ne smeta ničemu, i ne može se pojaviti GND loop. 

Link to comment
Share on other sites

Koliko su korisni jednostavni AC filteri u ovim situacijama i kada su potrebni? 

image.png.05f62e0a0aaf55cadd8e9bdf073dded8.png

2 hours ago, Nixie said:

Postoji jedna opcija koju ja često koristim. Uzemljenje preko 100nF+100oma+grec 10A. To se vezuje između IEC GND i šasije. To ne smeta ničemu, i ne može se pojaviti GND loop.

Šema?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to "uzemljenje" preko greca stavio na par uređaja koje sam prepravljao, kao dodatnu zaštitu u slučaju pojave mrežnog napona na šasiji. To je uzemljenje samo za AC signal na visokim frekvencijama preko kondenzatora. Ne utiče nikako na rad uređaja, samo će preko greca izbaciti osigurač na uređaju ili na razvodnoj tabli u slučaju nekog akcidenta.  Reč je o starim uređajima, otkud ja znam kakva je izolacija u trafou nakon 40god upotrebe? Možda je stajalo u nekoj vlazi, pokupljeno pored kontinjera, pokislo, pregrevano na žurkama i slično. A ne košta više od 5-6 EUR da budem miran.

Link to comment
Share on other sites

Hajp je bio, vraćeno je sve na staro, verovatno se i vama to desilo sto puta da vam se učini da nešto svira mnogo bolje nego što stvarno jeste. Risiver je dobar ali da ostavlja u prašini skuplje uređaje od sebe možda da a možda i ne, sve zavisi, kod mene je bolja YAMAHA AX-596 definitivno. Tako da malo smo se igrali, idemo dalje, risiver je u fioci za sada. Sistem B više nemam ali ostaje da ga pokažem nekom ako ga bude zanimalo čisto eto da čuje kako sprava od 80 eur može da svira, uskoro stiže i zamenski daljinac pa će biti u kompletu.

IMG_20240227_172212_copy_1803x1152.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...