Jump to content


stereo risiver


idanijel

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"yamaha rx396,496.. , denon dra 1000 ili neka preporuka ",

ako je ovo izbor - onda neka preporuka.

Na žalost risivere nisam slušao, pa ne bih ništa preporučivao.

Ovo je samo pokušaj da se za temu zainteresuje neko ko bi mogao da pomogne.

A pošto je pravilo da pojačala bolje zvuče od risivera ...

Ostalo će reći iskusniji od mene.

Link to comment
Share on other sites

Puno bi znacila i informacija cime tacno nisi bio zadovoljan kod Denon-a? Da neko ne preporuci nesto sto ce zvucati slicno Denon-u pa da opet ne budes zadovoljan? Inace koji su zvucnici?

Sto se tice tog Pioneer A-30 imao sam prilike da ga cujem u Tehnomaniji (kod njih je ista cena kao kod tog lika na KP) i mogu ti reci da to svira jako dobro, a i kvalitetno je uradjen unutra sa sasvim dovoljno snage (2 x 10000 uF). Ako u tvom gradu imas njihovu prodavnicu siguran sam da mozes da odes i poslusas.

Link to comment
Share on other sites

Nešto nisam pohvatao, koliki ti je budžet? Vijaš novo ili polovno? Da li imaš zvučnike i ako imaš, koji su? Možda ti problem nije bio Denon nego zvučnici. A Yamahu 495 sam ja imao godinama, i nisam bio zadovoljan.

Meni je ovo sada, nekako, best buy: http://www.player.rs/mini-linije/marantz-mcr510-black/pro/5869

Sjajno je ocenjen gde god su ga testirali, i ima vrlo ozbiljan DAC u sebi. Imaj u vidu da je to all-in-one network player, radi streaming sa neta i tvog računara ili NAS-a (nema FM tjuner, ali tu su hiljade on-line radio stanica iz celog sveta, uključujući i skoro sve naše), digitalno se kači na računar ili TV (zaobilaziš uglavnom loše audio komponente u računarima i TV-ima), pored daljinca, kontroliše se Android ili iOS gadgetima...

Uz npr. Dali Zensor 3, vr' vr'ova, a nije da prodaješ bubrege da ih oba priuštiš.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, idanijel said:

da da. 

Cestitke na kupovini! Veliki je plus sto ta Yamaha ima i izlaz za aktivni subwoofer, a pretpostavljam da volis nesto jaci bas cim imas te Eltax-e. Inace zaboravih da te pitam da li si se malo igrao sa podesavanjima u Denon-u? To je visekanalni risiver i ima dosta podesavanja u vezu zvucnika pa kada si rekao da nema basa-a pomislio sam da nije odsecen u podesavanjima?

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, idanijel said:

....taj marantz je neka igracka digitalna od 2,6kg 

Hm! I ja mislim da grešiš. Digitalna pojačala su jako napredovala zadnjih generacija. A ona daju mnogo, iz malo kilograma. Ovaj Marantz je sjajno ocenjen gde god su ga probali.

A ova cena na eBay je neštom, khm, sumnjiva. Nigde napolju ga nisam video za manje od 350eur u maloprodaji.

Ali ni Yamaha ne može biti greška. Čestitam. I uživaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...