Jump to content


stereo risiver


idanijel

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cena u drugom oglasu je bas povoljna...za 10 komada hehe

Uredjaj je kod nas u Tehnomaniji nov kostao malo manje od 28000 dinara (27700 ako se dobro secam) sto je za ono sto nudi bila VEOMA povoljna cena. Polovan u mint stanju sa (daljincem naravno) ako vredi pola te cene to je 14000 din ili oko 115e po danasnjem kursu. Normalno ako ima potraznje, a uredjaja nema onda cena obicno jos ide gore. 

A sto se tice ovog inozemca koji ih prodaje... izgleda da ima dobru rakiju :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na RCL-u ih razdvojim ali na samom pojacalu ne ukljucujem bi amp opciju vec ga ostavim u modu kao da su povezana dva para zvucnika pa onda sa jednog para ide za low a jedan par za high. Cini mi se da mnogo bolje tako zvuci. Kada ide sa ukljucenom bi amp opcijom kao da drugacije sece visoke i niske i ne svira mi cisto kao bez ukljucene bi wiring varijante.

Ovako ceo opseg frekvencija ide i na lf i hf pa skretnica sama filtrira.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa skretnica (pasivna) u zvučnicima i treba da filtrira. Tvoje je samo da podesiš na Large, povežeš i setuješ bi-wire, setuješ da ti radi bi-amp (dva pojačala na basu i jedno na gornjem spektru). Pogledaj dobro uputstvo ima ga na net-u (strane 12, 15 i 21):

 

https://support.panasonic.co.nz/docstore/SA-XR55%20Operating%20Instructions.pdf

 

Na strani 8 je objašnjeno kako povezati bi-wire.

Nevezano za sve, preporučena omaža zvučnika za ove risiviere je 6-8 oma.

Link to comment
Share on other sites

Evo krace bez uputstva za one koje zanima, a ne znaju kako se ukljucuje, ode u menu i pod "SETUP 1" izabere drugu opciju "FRNT L/R" i samo prebaci desno na BI-WIRE. Ovo sluzi za ukljucivanje Bi-Amp funkcije dok je Dual-Amp ukljucena non stop osim kada je zvuk visekanalan. Mozda za Bi-Amp treba drugacije da se poveze nego za Bi-Wire tj da se zamene A i B mesta? Da li sti probao to? Mozda zato zvuci drugacije tj ne zvuci tamo cisto? Nemam Bi-Wire zvucnike pa ne mogu da isprobam tako da koristim samo Dual Amp.

Osim toga u zvanicnom uputstvu pise da Bi-Amp radi samo kada je ulazni signal analogni - osim analognog 6CH ulaza i 2ch PCM signala. Pretpostavljam da svaki vlasnik ovog risivera koristi njegove digitalne ulaze tako da ne razumem zasto su to uradili tako ali pretpostavljam da mozda drugacije nisu mogli da bridzuju pojacala. Inace to je tehnologije preuzeta sa Technics SA-DA serije i npr na SA-DA8 modelu takodje se bridzuju kanali u Bi-Amp rezimu sa Bi-Wire zvucnicima samo to radi i preko analognih i preko digitalnih ulaza.

Link to comment
Share on other sites

   POdesio sam sve vec tako kako si opisao. Malo sam se igrao podesavanjima i dobio sam zvuk koji je ipak kvalitetniji breko aktivirane bi wiring opcije. Sve radi i u analognom i u digitalnom rezimu tako da ta informacija nije tacna. St o se tice bi wiringa ima jos dodatnih podesavanja kao sto je podesavanje odnosa lf i hf, odnosno moze se podesiti da li treba manja ili vise visokih ili niskoh tonova a postoji i opcija pomeranja faze izmedju lf i hf drajvera sto je zgodno takodje. Treba se igrati i moze se dobiti zaista sjajan zvuk. Takodje postoji i opcija "distance" gde se odredjuje koliko su zvucnici udaljeni od slusaoca sto je takodje zgodna stvar za podesavanje fokusa zvucnika.

Sve sam podesio po svom ukusu i mogu reci da to sada zaista sjajno zvuci. Cisto i lepo. Ali RCL su bas zahtevni i na vecim glasnocama se oseca nedostatak snage koje ni ovaj Panasonic ne moze da isporuci u dovoljnoj kolicini ali na tisem i umerreno jakom podrucju zvuci zaista sjajno. Mozda bih mogao resiti nedostatak snage dodavanjem nekog dobrog aktivnog vufera.

Trenutno muziku slusam preko Coax veze na koju je zakacena emu1212 karta. Posto Coax1 podrzava rezolucije do 192Khz, preko emu 1212m je moguce slusati SACD materijale u punoj rezoluciji i to zaista lepo radi.

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, dule75 said:

  Trenutno muziku slusam preko Coax veze na koju je zakacena emu1212 karta. Posto Coax1 podrzava rezolucije do 192Khz, preko emu 1212m je moguce slusati SACD materijale u punoj rezoluciji i to zaista lepo radi.

 

Ne slušaš SACD u punoj rezoluciji već konvertovane u PCM  i resamplovane na 24/192. Originalni derivat kod konverzije DSD (SACD) u PCM  je na 176kHz, 88kHz, 352kHz...

Link to comment
Share on other sites

   Preko Foobar2000 - direct sound. Ako znas neko bolje resenje reci. Slusao sam i preko aimpa ali nikako ne mogu da iskljucim opciju da ne cita visekanalni zapis. Ja hocu stereo a on cita samo visekanalni pa mi je onda foobar zgodniji zbog toga.

A inacxe mi s ecini da preko aimpa imam bogatiji i lepsi zvuk preko wasapi Exclusive interfacea.

 

Link to comment
Share on other sites

Probaj prvo sa originalnim drajverom same kartice.

U Sound propertis disable all enhacements

 

Skini ovaj SACD dekoder i instaliraj ga.

https://sourceforge.net/projects/sacddecoder/

Videćeš da daje opciju da ti izbacuje samo stereo  zapis i da imaš mogućnost da biraš formate koje sam prethodno naveo.

Isključi sve moguće DSP u Foobar-u.

Koristi samo ISO SACD fajlove.

enh.jpg

Link to comment
Share on other sites

   Ja ne mogu ta podesavanja da otvorim jer emu ima njegov dsp patchmix i samo tamo moze da se podesava. Probao sam ostalo i kada prebacim na DSD nista.. samo tisina. Nema zvuka a vreme na numeri tece. Mislim da mozda DSD ne funkcionise preko emu ili je neka druga fora u pitanju? Instalirao sam i Asio ali nista.

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da dodam, bez obzira na to sto pise 6-8 ohm ovaj uredjaj bez problema podrzava i zvucnike na 4 ohm, dakle nominalna na 4 ohm, a minimalna pada ispod 4. Najvise sto sam pojacavao sa njima je -24dB sto je bilo poprilicno glasno i bez ikakve distorzije jer zvucnici imaju veliku osetljivost. Ima ljudi koji su koristili zvucnike kojima impedansa pada jos nize. Mislim na Dual Amp rezim sa single wire zvucnicima, a za Bi-Wire moguce da trebaju da imaju vise od 4 ohm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...