Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Moram da pitam... kako vas nije mrzelo da sriÄete onaj uvodni uplakani post na tri kucane stranice o "jednom serviseru" a mi kao ne znamo kom... Ko vas je navukao na to? Onaj treći, koji se javio 3 minuta kasnije, Å¡to isto kao ne zna o kome se radi? C-c-c... malo nam vreÄ‘ate inteligenciju, Äini mi se  :)

 

Uvodni post je, kako ti kažeÅ¡, "sricao" dvv. JoÅ¡ tamo sam napisao da nisam imao pojma da će ga napisati niti da poznajem Äoveka. Priznajem da je trebalo da ja napiÅ¡em tekst a ne on, ali sam ja hteo da problem reÅ¡im van foruma. Kako je većina uvek gladna krvi, desilo se Å¡ta se desilo. Opet da niÅ¡ta nije napisano, prevara bi najverovatnije proÅ¡la kao da se niÅ¡ta nije desilo. O kom trećem priÄaÅ¡ i ko je drugi stvarno ne znam, nisam vidovit. Vidim da i ti voliÅ¡ da Å¡iriÅ¡ fantazije bez imena i dokaza. Å to se tiÄe inteligencije, ko vam je vreÄ‘a i na koji naÄin? Ko ste to "vi" a ko smo "mi"? Samo spinujeÅ¡ celu priÄu bezveze. Da nije tužno bilo bi smeÅ¡no.

 

Možda ja malo znam o Ston Coldu ali meni je taj Äovek popravio dva pojaÄala u ekspresno kratkom roku i vrlo, vrlo profesionalno. Primio me je u svoj dom kao da se znamo 100 godina a prvi put sam ga video. ÄŒovek je profesionalac svog posla a sve ostalo su turske serije!

 

I meni je neke stvari popravio, neke je unakazio a neke nikad nije ni zavrÅ¡io, ali u pravu si, Äovek je profesionalac samo ne onako kako ti misliÅ¡. NajlakÅ¡e je okrenuti glavu i nazivati istinu turskim serijama, ali na sreću to viÅ¡e nije moj problem.

 

Servis je odradjen jako brzo i kvalitetno tako da nemam nikakvih losih komenatara osim pohvala.

Ja mislim da se tu radi o nenamernoj gresci i to je to...

 

Samo mi reci koliko forumaÅ¡a, naroÄito onih iz ciljne grupe Stona, je kompetentno da proceni kvalitet uraÄ‘enog posla? Većina nosi neki ureÄ‘aj na servis upravo zato Å¡to ne ume sama da ga popravi.

 

Nenamerna greÅ¡ka bi bila da je, kad sam ga prvi put upitao za starost i ispravnost kondenzatora, rekao da nisu u redu i da je sluÄajno pogreÅ¡io, a ne "ma radiće to, ne teraÅ¡ ti razglas". Kako nisam dobio uverljiv odgovor upitao sam ga joÅ¡ najmanje dva puta u roku od dve godine (i dobio isti odgovor), jer sam u bilo kom trenutku mogao da kupim nove kondenzatore ako je trebalo, dok sam Äekao da se gospodin smiluje i poÄne da radi naruÄen i plaćen pojaÄavaÄ. Kondenzatore sam nosio kod tri servisera i od svih dobio odgovor da ne valjaju. Ako to nije svesna i namerna prevara, onda ne znam Å¡ta je. A to su samo kondenzatori.

 

Kako sam Ja razumeo slucaj- inkriminisani SC pocinje svoje delovanje u rubrici "pocetnicka pitanja", te nakon nekoliko "besplatnih saveta" prelazi na primanje u "topli dom"  a kako se situacija zagreva uvek prisutnim alkoholom (o cemu svedoce mnogobrojna pisanija na forumu) tako nakon kraceg vremena provedenog u druzenju i upoznavanju dolazi i do bliskosti...Sledeci korak je vec znamo sta...Uvaljivanje (kondenzatora)... Ljudi pa meni sve ovo veoma lici na :ph34r: s   e   x  :ph34r:

 

Svaka ti je ka' Njegoševa.

 

 

@Pavlaka

Batali ovo, nema svrhe. Neki vole da se bave zamenom teza i ovo im dođe kao comfort zone. Tu im je lepo i tu se osećaju sigurno. Nedostatak znanja zamenjuju agresivnošću. Što manje znaju, to su agresivniji.

 

@oni kojima smeta dvv Äak i kad ga nema

Dvv ne mora da bude ovde. Čovek je rekao istinu a ona je neporeciva. Možete je privremeno prekriti lažima ali ne zauvek, uvek ponovo ispliva.
Link to comment
Share on other sites

 

Uvodni post je, kako ti kažeÅ¡, "sricao" dvv. JoÅ¡ tamo sam napisao da nisam imao pojma da će ga napisati niti da poznajem Äoveka

 

A možeÅ¡ li ti lepo, logiÄki da objasniÅ¡ kako je onda Äovek koga ne poznajeÅ¡ taÄno znao Å¡ta se desilo i ko JE glavni akter cele te priÄe? Jedan serviser, jedna muÅ¡terija, i jedna tužna priÄa iz serviserske Å¡ume, epski ispisana perom majke Tereze licno ... kako da ne. Providno i jadno, ali svakako i dobro za nauk. Banovanom dotiÄnom pogotovo     ;)

Link to comment
Share on other sites

Ajmo jos jednom... Prica sa Dvv nije u vezi sa Stonom. Stona ne poznajem, mislim da nikada nismo ni reč razmenili.

Dvv je banovan isključivo zbog toga sto me je uvredio po ko zna koji put. Napisao je da sam nula, i konačno da ne znam da zakopcam slic...

On je jednom članu napisao da nikada neće naučiti, pa sam i ja njemu to napisao, sto ha je iznerviralo. Ne razumem kako on moze da vredja a ako njemu neko napiše isto, onda je to nedopustivo.

Dakle, nemojte da izmisljate zavere, jer branite nevaspitanog čoveka i time sebe diskriminisete.

Podseticu vas, on ima 60 godina, a ponaša se na nivou daleko ispod toga.

Link to comment
Share on other sites

Upravo o tome se i radi,nisi trebao da dopustiš sebi da pomešaš privatno i profesionalno.

Privatno te nervira i nije ti simpatiÄan a profesionalno nisi sam na ovom forumu i ima ljudi koji su (i dalje) cenili njegov

rad i struÄno miÅ¡ljenje,ako si hteo da ga banujeÅ¡,samo si trebao uz kratko objaÅ¡njenje (struÄno) da to i uradiÅ¡ a ne

da ulaziÅ¡ u raspravu sa njim ili bilo kim i onda to liÄi da je samo iz liÄnih pobuda uz svo uvažavanje.

I mislim da nema veze koliko ko ima god.ako drži do sebe mora da se brani.

To je samo moje mišljenje i nikoga ne primoravam da misli isto.

 

Edit infidel: ne citirati ceo prethodni post!

Link to comment
Share on other sites

A možeÅ¡ li ti lepo, logiÄki da objasniÅ¡ kako je onda Äovek koga ne poznajeÅ¡ taÄno znao Å¡ta se desilo i ko JE glavni akter cele te priÄe? Jedan serviser, jedna muÅ¡terija, i jedna tužna priÄa iz serviserske Å¡ume, epski ispisana perom majke Tereze licno ... kako da ne. Providno i jadno, ali svakako i dobro za nauk. Banovanom dotiÄnom pogotovo     ;)

 

Tsuyoshi, dosta ljudi sa foruma se poznaje i u stvarnom životu. Kao Å¡to sam napisao u zakljuÄanoj temi, sasvim je moguće da dvv i ja imamo zajedniÄke poznanike. Ja sam se o kondenzatorima raspitivao kod nekoliko prijatelja i kolega Äija miÅ¡ljenja izuzetno poÅ¡tujem. Do sada sam u gostima kod nekoliko forumaÅ¡a bio u prilici da Äujem razne stvari o nekim drugim forumaÅ¡ima koje uopÅ¡te ne poznajem, ni stvarno ni virtuelno. Ljudi vole da razmenjuju i dobre i loÅ¡e informacije, kako kaže jedna naÅ¡a poslovica "Dobar glas daleko se Äuje a rÄ‘av joÅ¡ dalje".

Link to comment
Share on other sites

Nista nisi shvatio, ali mene više mrzi da objašnjavam. Procitaj pravila, vredjanje je zabranjeno.

 

Apsolutno se slažem sa tim ali sam ukazivao kako je došlo do vredjanja,time što si se upustio u raspravu.

Kako kaže naša stara poslovica"ko sa decom spava upišan se budi". ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ovako decidiran stav može imati samo neko ko je direktno (na bilo koji naÄin) uÄestvovao, ili liÄno bio prisutan u pomenutim deÅ¡avanjima. Sve ostalo spada u verovanje u "majke mi, tako je bilo" ili "ucveljenoj muÅ¡teriji" ili banovanom "borcu za pravdu i mir u svetu".  ;)

Link to comment
Share on other sites

Hasegawa,ne znam da li si bio prisutan kada se opisana dela (nedela) dešavala sa obzirom na 13 poruka koliko imaš

ali mi jesmo i samo ako nemaÅ¡ nikakav drugaÄiji stav sem osudjujećeg unapred i ovde nismo lažovi ako na to ukazujeÅ¡,

jesi li promislio da se tebi desilo to Å¡to se drugom desilo,kakav stav bi onda imao.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jesam, i za razliku od pomenutog dvojca svakako bi drugaÄije reÅ¡io takvu situaciju. Sve se, baÅ¡ kao i u pomenutoj temi, može reÅ¡iti uz neko piće, i "ÄaÅ¡icu" ljudskog razgovora. Pa pobogu, ljudi smo, greÅ¡i se, ali se isto tako i ispravlja. Ljudski je i reći i prihvatiti izvinjenje. Ovako... mene bi zaista, posle svega Å¡to se u toj temi izdeÅ¡avalo, a evo proteže se i ovde, bilo sramota pomoliti nos na ovom forumu da sam Aciko. A ovo "Hasegawa", i licitiranje mojim brojem postova (samo ne znam u koju iole inteligentnu svrhu si to pomenuo), samo pokazuje koliko si ostrašćen i zaslepljen "istinom" koju ispisaÅ¡e "muÅ¡terija" i "mirotvorac".  Toliko od mene.

Link to comment
Share on other sites

Pa u svrhu da ne znam da li si ti bio prisutan kada se sve deÅ¡avalo a deliÅ¡ savete kao da si liÄno na neki naÄin umeÅ¡an,a Tsuyoshi Hasegawa je istorijski lik pa me tvoj nicknames asocirao na njega niÅ¡ta zlonamerno,a ko je ostraÅ¡njen pokazujeÅ¡ sa "...zaslepljen "istinom" koju ispisaÅ¡e "muÅ¡terija" i "mirotvorac".

Link to comment
Share on other sites

Kolega je navodno dve godine Äekao da mu se zavrÅ¡i ureÄ‘aj ali je delove za taj ureÄ‘aj svo vreme držao kod sebe i nosao ih na ekspertize kod drugih servisera? Turneja sa kondenzatorima :)  Pa se jedan od tih servisera sažalio i kriÅ¡om napisao tugaljivu temu sa pozivom na linÄ ne-znamo-koga-ali-jako-liÄi-na-Ston-Kolda?

 

Bu-ha-ha-ha! :1038:   ÄŒekaj bre, ovde neÅ¡to nije u redu? Ne kopÄamo se baÅ¡ svi mi otpozadi.

 

Svi ureÄ‘aji koje sam nosio kod Stona su bili gotovi za dan-dva, uraÄ‘eni uvek izuzetno kvalitetno, sa ugraÄ‘enim boljim materijalom nego Å¡to sam oÄekivao i platio. JoÅ¡ bih se i lepo proveo + imao priliku da razgledam gomilu interesantnih ureÄ‘aja. Da sam kojim sluÄajem dao Stonu ili bilo kome da mi napravi ureÄ‘aj od nule, dogovorio bih se za rok. I već par nedelja (a ne dve godine) kasnije, bih preduzeo neÅ¡to - otiÅ¡ao bih kod Äoveka i u miru raspravio sluÄaj. SIgurno ne bih angažovao nekoga KO SE BAVI ISTIM POSLOM KAO SC da piÅ¡e paÅ¡kvile po forumu.

Link to comment
Share on other sites

Aciku ne poznajem, niti gosn Stona. Sa Acikom Äak nisam imao kontakt ni ovde, sa Stonom jesam razmenio par poruka na pm, istine radi, veoma korektan i zahvalan sam na savetima. Dvv-a takoÄ‘e ne znam.

U diskusiju o inkriminisanom dogaÄ‘aju nisam se ukljuÄivao sve do prethodnog posta, a pratio sam razvoj dogaÄ‘aja, kao i većina na ovom forumu, pretpostavljam. Ono Å¡to sam tako, sa strane, mogao da primetim je da se Acika, kao direktni akter, oglasio i izneo tok dogaÄ‘aja. Drugu stranu ni u jednom momentu nisam Äuo (proÄitao). Sa aspekta istine, potpuno je nevažno kakve sam zakljuÄke ja doneo. Ipak, poÅ¡to je ta tema ponovo dospela na tapet, napisah prethodni post, jer mi je neÅ¡to zasmetalo. I to Å¡to mi je smetalo sam i konstatovao u prethodnom postu.

Ono Å¡to nisam napisao, a takoÄ‘e je oÄigledno je, da se u pojedinim iskazima Acika okrivljuje i zbog toga Å¡to je imao "zastupnike", a isti ti koji mu to imputiraju, sve vreme "zastupaju" drugu stranu, od koje, podsećam ponovo, nijednu reÄ nisam proÄitao.

Bez želje da se opredeljujem, osuÄ‘ujem i presuÄ‘ujem, Äistog obraza napisah prethodno, jer kao i mnogi drugi danima sam Äitao muÄnu temu.

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo interesantno, da se Ston nije oglasio ni onda ni sad. Ne ulazim u njegove razloge, ali u ime mira na forumu, trebalo bi Äuti i njegovu stranu, a ne samo njegove portparole.

 

Nama portparolima je jako žao Å¡to nam ne verujeÅ¡, pa jedino da poÅ¡aljemo limuzinu po tebe, da se upoznaÅ¡ sa sve Äetiri strane u sukobu, izvrÅ¡iÅ¡ uvid u kondenzatore, pa zatim presudiÅ¡. Tvoje miÅ¡ljenje nam je veoma važno. Molimo te da nam najaviÅ¡ Å¡ta želiÅ¡ od keteringa - nacionalno, Äajniz ili vedži.

 

Pozdrav, SC portparoli

Link to comment
Share on other sites

Kako je tek NAMA koji znamo obojicu :huh:

 

Ma meni su najjaÄi oni koji znaju TU dvojicu, a trećeg pokuÅ¡avaju da reinkarniraju otvarajući temu sa imenom "DVV proizvodi" u podforumu FAN KLUBOVI. Nego, ispade problem, jer u uvodnom postu nemaÅ¡e Å¡ta pametnije da stave sem tri taÄke, pa tema brže-bolje nestade. Å teta, tako potencijalno jak FAN KLUB, u startu naiÄ‘e na nerazumevanje     :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Nama portparolima je jako žao Å¡to nam ne verujeÅ¡, pa jedino da poÅ¡aljemo limuzinu po tebe, da se upoznaÅ¡ sa sve Äetiri strane u sukobu, izvrÅ¡iÅ¡ uvid u kondenzatore, pa zatim presudiÅ¡. Tvoje miÅ¡ljenje nam je veoma važno. Molimo te da nam najaviÅ¡ Å¡ta želiÅ¡ od keteringa - nacionalno, Äajniz ili vedži.

 

Pozdrav, SC portparoli

Izuzetno mi je žao , što se dežurni mrnjau portparol prepoznao u nekom od mojih postova. Nadobudan, prepotentan, nekorektan, kao i uvek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...