Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Da li je izvodljivo da se iz naziva teme ukloni prva reč, obrišu tekstualni postovi (jer nemaju veze s muzikom) i tema otključa kao otvorena za diskusiju i svačije predloge. Čisto da se postavljeni materijal ne izdubi tonući s rastom datuma. 1000 pregleda za par dana (deo je i onih željnih krvi) je, rekao bih, dovoljan razlog.

 

Izvodljivo je. Naziv ne moramo da menjamo ukoliko želiš da komentarišeš i diskutuješ o svojim predlozima, što bi temi i dalje davalo tvoj lični pečat. U suprotnom, možemo da uklonimo tvoj nick iz naziva što bi temu u potpunosti načinilo javnom, odn. otvorilo za sve zainteresovane predlagače.

Link to comment
Share on other sites

Druga mogucnost je da TurboMaximus prebaci prikazivanje svog izbora na onu temu koju je davno pokrenuo pera451. Ni tamo nije bilo mnogo komentara, ali ni slika uz svaki predlog. Uostalom, ilustracije se menjaju od izdanja do izdanja. I mislim da bi, osim ako je rec o jednom kompozitoru i jednom muzickom obliku, ali ne svakom, komplete trebalo izostaviti. Ono sto se ne bi smelo zanemariti su podaci o izvodjacima i vremenu nastanka snimka, te da li je nacinjen u studiju ili prilikom javnog izvodjenja. Ovo zbog toga sto su brojni umetnici ostavili vise od jednog snimka istog dela. Na primer, a to nije ni svetski ni Furtvenglerov rekord, postoji jedanaest snimaka Eroike u tumacenju pomenutog dirigenta – sa cetiri razlicita orkestra - od kojih je pet iz 1952.

 

Valjalo bi dati i napomenu o tehnickom kvalitetu (snimka i transfera – koji varira od jedne diskografske kuce do druge) imajuci u vidu i osnovnu tematiku foruma. Pogotovo zato sto se dogadja da ista kuca za obnovljeno izdanje nekog snimka koristi noviji transfer i da se, stavise, on nekima manje dopada nego onaj stari.

 

Dakle, sve ove sugestije se odnose samo na jasnu identifikaciju snimka i izdanja. Autoru bih prepustio da po svojoj volji odabere obim eventualnog obrazlozenja za svoj izbor ukljucujuci i poredjenja sa nekim drugim snimcima.  

Link to comment
Share on other sites

Druga mogucnost je da TurboMaximus prebaci prikazivanje svog izbora na onu temu koju je davno pokrenuo pera451. Ni tamo nije bilo mnogo komentara, ali ni slika uz svaki predlog. Uostalom, ilustracije se menjaju od izdanja do izdanja. I mislim da bi, osim ako je rec o jednom kompozitoru i jednom muzickom obliku, ali ne svakom, komplete trebalo izostaviti. Ono sto se ne bi smelo zanemariti su podaci o izvodjacima i vremenu nastanka snimka, te da li je nacinjen u studiju ili prilikom javnog izvodjenja. Ovo zbog toga sto su brojni umetnici ostavili vise od jednog snimka istog dela. Na primer, a to nije ni svetski ni Furtvenglerov rekord, postoji jedanaest snimaka Eroike u tumacenju pomenutog dirigenta – sa cetiri razlicita orkestra - od kojih je pet iz 1952.

 

Valjalo bi dati i napomenu o tehnickom kvalitetu (snimka i transfera – koji varira od jedne diskografske kuce do druge) imajuci u vidu i osnovnu tematiku foruma. Pogotovo zato sto se dogadja da ista kuca za obnovljeno izdanje nekog snimka koristi noviji transfer i da se, stavise, on nekima manje dopada nego onaj stari.

 

Dakle, sve ove sugestije se odnose samo na jasnu identifikaciju snimka i izdanja. Autoru bih prepustio da po svojoj volji odabere obim eventualnog obrazlozenja za svoj izbor ukljucujuci i poredjenja sa nekim drugim snimcima.  

 

Slažem se sa većinom napisanog. No, TM je odlučio da temu načini javnom, odn. otvorenom za sve. Kako će izgledati, ponajviše zavisi od samih učesnika.

 

Perina tema je već uveliko arhivirana zbog neaktivnosti.

 

 

Upravo to.

 

Rešeno.

Link to comment
Share on other sites

Mora da mi je joÅ¡ neko dao tri Äim sad stoji na Äetiri. :-P

Hvala ti u svakom sluÄaju, ali nije se na to odnosilo moje pitanje, već na ono broj pregleda profila, gde kod mene stoji nula, a stalno mi sa strane stoji kako sam imao nove posetioce, pa sam pomislio da se to i ne odnosi na broj pregleda mog profila.

Na kraju, nije ni posebno važno, prosto me zbunjuje, pa sam pitao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...