Jump to content


Forum - tehnički i drugi problemi


giZ_Mo

Recommended Posts

Kako se ti pronadje u ovoj priÄi ?  :wave2

 

Opet si vrcav. Tvoja vrcavost i besomuÄno smaranje starijih forumaÅ¡a je oterala mnoge, na primer Beatgoesona, koga si liÄno uvredio. Sada umesto Beatovog znanja i blagosti imamo tvoje onelinere tipa "Jbt, Äovek svira bez nota !"

 

Evo još: Struja's content

 

(Ja sam odustao posle druge stranice - hteo sam da se roknem od dosade i nepismenosti)

Link to comment
Share on other sites

 Jako mi je drago da pratiÅ¡ moj lik i delo, samo nemoj da skrajneÅ¡ u patologiju. Ovo za Beata, lupetaÅ¡. ÄŒoveku sam uvek ukazivao poÅ¡tovanje i afirmativno govorio o njemu, ne vidim gde si ti to pronaÅ¡ao i dubokoumno zakljuÄio da sam ga uvredio i oterao sa foruma. Kamo sreće da imam tu moć, Äik pogodi, ko bi leteo prvi. Samo ideÅ¡ po forumu i kukaÅ¡ kao neka baba. Živi ÄoveÄe i pusti druge da žive ! LiÄne frustracije probaj da kompenzujeÅ¡ sa viÅ¡e sex-a, a manje Technics-a.

 

P.S.

Idi bolje zalivaj temu na DIY forumu, neÅ¡to se slabo prima. 

Link to comment
Share on other sites

 Jako mi je drago da pratiÅ¡ moj lik i delo, samo nemoj da skrajneÅ¡ u patologiju. Ovo za Beata, lupetaÅ¡. ÄŒoveku sam uvek ukazivao poÅ¡tovanje i afirmativno govorio o njemu, ne vidim gde si ti to pronaÅ¡ao i dubokoumno zakljuÄio da sam ga uvredio i oterao sa foruma. Kamo sreće da imam tu moć, Äik pogodi, ko bi leteo prvi. Samo ideÅ¡ po forumu i kukaÅ¡ kao neka baba. Živi ÄoveÄe i pusti druge da žive ! LiÄne frustracije probaj da kompenzujeÅ¡ sa viÅ¡e sex-a, a manje Technics-a.

 

P.S.

Idi bolje zalivaj temu na DIY forumu, neÅ¡to se slabo prima. 

Imas pice :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Zapravo je Å¡teta Å¡to je zakljuÄana Turbomaksimusovljeva tema.

 

Bilo je već nekoliko tredova na temu "Å¡ta preporuÄujete od klasike", ali su brzo gubili dah, gasili se posle nekoliko stranica, uglavnom standardnih predloga. Gotovo se sticao utisak da u klasici i ne postoji baÅ¡ neka Å¡ira ponuda "naslova".

 

Kvalifikovan ili ne (a ko jeste?), Turbo je, ipak, krenuo da iz mase  izvlaÄi neka dela i ukazuje na njih.  

Link to comment
Share on other sites

 

Bilo je već nekoliko tredova na temu "Å¡ta preporuÄujete od klasike", ali su brzo gubili dah, gasili se posle nekoliko stranica, uglavnom standardnih predloga. Gotovo se sticao utisak da u klasici i ne postoji baÅ¡ neka Å¡ira ponuda "naslova".

 

 

To je otuda Å¡to je "klasika" isuviÅ¡e Å¡irok pojam, kao "sport", "film" ili "književnost". U istom koÅ¡u NBA i dresažno jahanje, Sedmi peÄat i Policijska akademija, Dostojevski i Jelena BaÄić-Alimpić. Dakle, Vivaldi i Bartok. Kad bi neko otvorio temu pod nazivom npr. Prsten Nibelunga ili Betovenove simfonije, siguran sam da bi bilo kvalitetnog Å¡tiva za proÄitati. 

 

Turbova ideja da samo on postuje u svojoj temi se malo kosi sa svrhom postojanja foruma (uopÅ¡teno, ne samo ovog), a to je diskusija i razmena miÅ¡ljenja. Osim toga, mnogi "predlozi" su bili puko prikazivanje omota, bez i najelementarnijeg razloga zbog kojeg treba posluÅ¡ati baÅ¡ to, a ne neko drugo izvoÄ‘enje nekog dela. 

 

Po meni, veća Å¡teta je Å¡to tema nije drugaÄije koncipirana, nego Å¡to je zakljuÄana. 

Link to comment
Share on other sites

To je otuda Å¡to je "klasika" isuviÅ¡e Å¡irok pojam, kao "sport", "film" ili "književnost". U istom koÅ¡u NBA i dresažno jahanje, Sedmi peÄat i Policijska akademija, Dostojevski i Jelena BaÄić-Alimpić. Dakle, Vivaldi i Bartok. Kad bi neko otvorio temu pod nazivom npr. Prsten Nibelunga ili Betovenove simfonije, siguran sam da bi bilo kvalitetnog Å¡tiva za proÄitati. 

 

Turbova ideja da samo on postuje u svojoj temi se malo kosi sa svrhom postojanja foruma (uopÅ¡teno, ne samo ovog), a to je diskusija i razmena miÅ¡ljenja. Osim toga, mnogi "predlozi" su bili puko prikazivanje omota, bez i najelementarnijeg razloga zbog kojeg treba posluÅ¡ati baÅ¡ to, a ne neko drugo izvoÄ‘enje nekog dela. 

 

Po meni, veća Å¡teta je Å¡to tema nije drugaÄije koncipirana, nego Å¡to je zakljuÄana. 

 

OdliÄan post - promiÅ¡ljen, sadržajan i duhovit. Veliki +1  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

To je otuda Å¡to je "klasika" isuviÅ¡e Å¡irok pojam, kao "sport", "film" ili "književnost". U istom koÅ¡u NBA i dresažno jahanje, Sedmi peÄat i Policijska akademija, Dostojevski i Jelena BaÄić-Alimpić. Dakle, Vivaldi i Bartok. Kad bi neko otvorio temu pod nazivom npr. Prsten Nibelunga ili Betovenove simfonije, siguran sam da bi bilo kvalitetnog Å¡tiva za proÄitati. 

 

Turbova ideja da samo on postuje u svojoj temi se malo kosi sa svrhom postojanja foruma (uopÅ¡teno, ne samo ovog), a to je diskusija i razmena miÅ¡ljenja. Osim toga, mnogi "predlozi" su bili puko prikazivanje omota, bez i najelementarnijeg razloga zbog kojeg treba posluÅ¡ati baÅ¡ to, a ne neko drugo izvoÄ‘enje nekog dela. 

 

Po meni, veća Å¡teta je Å¡to tema nije drugaÄije koncipirana, nego Å¡to je zakljuÄana. 

 

Pomalo stoji sve Å¡to si napisao, ali je, ipak, Å¡teta Å¡to je tema zakljuÄana.

 

Å irok pojam... pa Å¡ta ako je Å¡irok pojam? Utoliko pre treba iz mase izdvojiti neÅ¡to Å¡to ti se uÄini vredno pa preporuÄiti. Mislim da Bartok nije bio predložen, ali nisam razumeo poreÄ‘enje sa Vivaldijem? Koji je od njih dvojice pandan Jeleni BaÄić? Ili je primer samo ilustrovao meÅ¡anje epoha? Ne vidim niÅ¡ta loÅ¡e u tome da se na nekoj listi predloga, možda, naÄ‘u obojica. I ti si ih sluÅ¡ao, zar ne?

 

Ako se izmeÄ‘u desetina hiljada naslova po neÄijem kriterijumu izdvoji stotinak, to mnogima može biti korisna informacija.

 

Ima mesta i za teme u kojima bi se dalo proÄitati kvalitetnog Å¡tiva, mada je jasno da vas ima samo nekoliko na forumu koji biste mogli da uzmete aktivno uÄešće u njima.

 

Jedino Å¡to je, po meni, upitno - da li je mogao da doda koju reÄenicu komentara, uz svaki predlog. Na temi "Å ta se sluÅ¡a?" sam, tokom godina, nekoliko puta kritikovao obiÄaj objavljivanja slike omota, bez ikakvog komentara. Zato Å¡to me ogroman broj žanrova apsolutno ne interesuje a po nazivu albuma ne možemo znati Äak ni to - Å¡ta nas Äeka kada ga otpakujemo. Ovde to nije sluÄaj. Potpuno razumem Turbomaximusa - kao neko ko nema formalno muziÄko obrazovanje, i ja bih se uzdržavao od pokuÅ¡aja pametovanja. Å to ne znaÄi da je moj sud o nekoj muzici manje vredan od neÄijeg drugog. A komentari tipa "ludnica kako je ovo dobro!" ne bi nikome bili od velike pomoći. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Slobodno pokrenite novu temu o klasici, i TurboMaximus je dobrodošao da to uradi, ali bilo bi zgodno ako bi bila koncipirana malo više u duhu Arn-ovog posta. Aktuelni koncept prosto vrišti za off-om i potencijalnim sukobima. Zbog toga je tema i zaključana.

Link to comment
Share on other sites

Da li je izvodljivo da se iz naziva teme ukloni prva reÄ, obriÅ¡u tekstualni postovi (jer nemaju veze s muzikom) i tema otkljuÄa kao otvorena za diskusiju i svaÄije predloge. ÄŒisto da se postavljeni materijal ne izdubi tonući s rastom datuma. 1000 pregleda za par dana (deo je i onih željnih krvi) je, rekao bih, dovoljan razlog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...