Jump to content


�udno ponašanje cd playera


goxy62

Recommended Posts

Iz druge teme:

 

 

Eto, izgubili biste opkladu :wave2

Salu na stranu, dobro je proslo.

ne nebih izgubio opkladu u vezi drmusanja playera podizao sam ga i drmusao blago i niÅ¡ta nema preskakanja Äisto da proverim vaÅ¡u teoriju uradjen je kao tenk pogotovo tranport i fabriÄko dampiranje kućiÅ¡ta , debela donja ploÄa kao i keramiÄke nogice baÅ¡ su obratili pažnju na audiofilske finese zato je i težak 10,5 kg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nego reÄe mi majstor da postoji neka komanda na svim sony cd playerima koja se ukuca i on pokaže koliko je sati odradio i neke druge stvari , da li neko zna koje su to komande ja u upustvu nisam naÅ¡ao

Link to comment
Share on other sites

ne nebih izgubio opkladu u vezi drmusanja playera podizao sam ga i drmusao blago i niÅ¡ta nema preskakanja Äisto da proverim vaÅ¡u teoriju uradjen je kao tenk pogotovo tranport i fabriÄko dampiranje kućiÅ¡ta , debela donja ploÄa kao i keramiÄke nogice baÅ¡ su obratili pažnju na audiofilske finese zato je i težak 10,5 kg

 

Nemojte sada da varate, to nije ono sto sam rekao. :)

 

Pri blagom drmusanju ce da preskoci samo neispravan ili low end plejer.

Pokucajte ga sa strane kao kada kucate nekome na vrata ko ne cuje zvono. A probajte i odozgo. Pri jednom od njih ce verovatno da preskoci, kao sto preskacu Sony "sedmice" (od 779ES pa na dalje), a i "petice" koje sam imao, sa istim tim mehanizmom.

 

Znate, meni ne vredi da velicate 303ES, ja tacno znam kakav je to plejer, koje su mu prednosti i mane i mogu da ih nabrojim bilo kada. Mozda cete shvatiti da je on samo jedna prolazna faza u vasem HiFi zivotu, jer bilo bi strasno da je drugacije, ipak je taj plejer jos malo pa 25 godina star. A napretka ima, grozno bi bilo da ga nema, samo smo mi zatvoreni ovde gde smo i mislimo da je vecina novog losa, preskupa itd. Za pocetak, pozelecu vam da dodjete do 707ES Swoboda plejera, on je zaista solidan.

Link to comment
Share on other sites

Nemojte sada da varate, to nije ono sto sam rekao. :)

 

Pri blagom drmusanju ce da preskoci samo neispravan ili low end plejer.

Pokucajte ga sa strane kao kada kucate nekome na vrata ko ne cuje zvono. A probajte i odozgo. Pri jednom od njih ce verovatno da preskoci, kao sto preskacu Sony "sedmice" (od 779ES pa na dalje), a i "petice" koje sam imao, sa istim tim mehanizmom.

 

Znate, meni ne vredi da velicate 303ES, ja tacno znam kakav je to plejer, koje su mu prednosti i mane i mogu da ih nabrojim bilo kada. Mozda cete shvatiti da je on samo jedna prolazna faza u vasem HiFi zivotu, jer bilo bi strasno da je drugacije, ipak je taj plejer jos malo pa 25 godina star. A napretka ima, grozno bi bilo da ga nema, samo smo mi zatvoreni ovde gde smo i mislimo da je vecina novog losa, preskupa itd. Za pocetak, pozelecu vam da dodjete do 707ES Swoboda plejera, on je zaista solidan.

nebih dalje da polemiÅ¡emo dobijo sam ga za povoljnu cenu a koja je daleko ispod one na ebuy , treba imati granicu i sluÅ¡ati muziku smatram da je ovaj cd izuzetno odradjen extra kvlatitena i nema 25 već 20 godina , sve iznad ovog je bacanje para , kada je koÅ¡tao 1300 maraka to je kao sada 1300 evra danas prema tome koji su modeli po toj cen danas ta sam ciljna grupa sve ostalo je bezpotebno preterivanje i bacanje para. naravno volim i ja BMW ali vozim forda . usput kucko sam ga ja i sa strane i nikakvih prblema nema tako je dobro odrajdne transport da nema Å¡anse da preskaÄe , a  osim toga koja je  poenta u kucanju da se potvrdi da je sony u to vreme pravio loÅ¡ kvalitet cd playera to su najobiÄnije gluposti. uostalom pogledajte cene na ebuy ovog modela i sliÄnih iz ES serije , jedino ako su ti zapadnjaci glupi pa neznaju da je loÅ¡ kvalitet ovih cd playera. mislim glupo je viÅ¡e da polemiÅ¡emo jer tvrdim da je sony u to vreme imao kvalitet i gotovo. osim ovog zvuk zavisi od kablova pojaÄala i najviÅ¡e zvuÄnika kao i od diska koji se sluÅ¡a kako je snimljen i sl. nije isto kada sluÅ¡aÅ¡ snimak iz 1971 naprimer i danaÅ¡nje neko novo izdanje naprimer jazz muzike. JMlab napirmer najskuplje zvuÄnike (grand  utopia)proizveo je za ciljnu grupu a to je ljubitelje klasiÄne muzike i td.

Link to comment
Share on other sites

I ti si sve to napisao Zokiju....jesi siguran da znas kome si sve to pisao.

pa i zoki je Äovek sa svim subjektivnim i objektivnim manama možda sluÅ¡a turbo folk a fetiÅ¡ su mu uredjaji i ovaj forum znaÄi nije bog već Äovek kao i mi kome se neÅ¡to svidja ili ne

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim nigde njanjavog Marantz-a :)

 

Tako da... Gox62, pozvani ste kod mene, ako zelite nesto vise da naucite o Sony plejerima iz prve ruke...

A ako vec nekoga pljujete, potrudite se prvo da saznate nesto vise o njemu. Sramota je za vase godine.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim nigde njanjavog Marantz-a :)

 

Tako da... Gox62, pozvani ste kod mene, ako zelite nesto vise da naucite o Sony plejerima iz prve ruke...

A ako vec nekoga pljujete, potrudite se prvo da saznate nesto vise o njemu. Sramota je za vase godine.

neÅ¡to nisam primetio da nekog pljujem osim ako se polemika smatra pljuvanjem, drugo videsmo nepotrebni fetiÅ¡ sa sonyjem al ne videsmo kolekciju ploÄa i cd ploÄa, to me viÅ¡e interesuje naravno ne neka slika sa neta već liÄna. drugo negde sam proÄitao neki blinde test (Äini mi se na hrvatskom sajtu audifile)gde su bili sistem iz srednje klase i sistem high end , kada su nekolicini sluÅ¡alaca pustili jedan i drugi sistrem neki nisu primetili neku razliku a nekima se Äak svideo viÅ¡e zvuk sa onog srednje klase tako da o zvuku nevredi plemisati ukusi su razliÄiti. naravouÄenije za sve proizilazi da je glupo bacati velike pare na uredjaje osim ako se nekom ne preliva kao zokiju pa ne zna gde da potroÅ¡i novac.Mislim koji je smisao menjati svake godine sistem (Äemu se teži) i to s vrha ponude jedne kompanije, znaÄi zoki imali ste svake godine isti zvuk za malo viÅ¡Å¡e para, mislim da je bilo bolje ako se već igrate sa hi fi tehnikom da se od svake firme uzimali vrh ponude . eto ovo je bio moj zadnji post u ovoj temi long live rock and roll

P.S. ne videsmo promenu zvuÄnika i kablova uz ove sisteme iz godine u godinu.

Link to comment
Share on other sites

Nije to rasprava, to je klasicno pljuvanje sa vase strane.

Prvo ste rekli da imam nesto protiv Sony-ja i da pojma nemam (tj. lupetam, da se bolje izrazim). U najmanju ruku nevaspitano, ali to govori o vama.

Niste reagovali kada sam navodio sta sam posedovao od proizvoda te kompanije, mozda ste mislili da lazem. Kada sam prikazao delic slika svojih bivsih Sony komponenti, onda je to fetis. Znaci kako god se okrene, Zoki ne valja.

 

Sta bi tek bilo da sam okacio ostale slike i slike svojih drugih sistema? Sa Sony-jem ili bez... cilj je jednostavan - ici napred dok se ne oseti da treba da se stane. Ja tacno znam gde je moja granica. Za vas je plejer koji ste platili 100 evra ili slicno maksimum. Za mene je to CD plejer od hiljadu i vise evra ili strimer od tri. Za nekoga je onaj od deset hiljada, pa ne mislim da je budala. Neko zrtvuje cipele od 300 evra da bi kupio plejer od 250. Neko kupi cipele od 300 i plejer od 20. Stvar prioriteta i ljubavi, ne samo novca.

 

A ja sam vam najlepse pozeleo da jednog dana imate najbolji Sony, ako ga vec toliko volite. Nista drugo.

 

Sada okrecete stranu na CD-ove, ploce, zvucnicke kablove i zvucnike, pokusavajuci da nadjete slabu tacku i udarite, ponizite me pred svima, valjda cete se bolje osecati zbog toga. Ne shvatate koliko je glupo sto to radite. Znate, sta ako ja nemam CD plejer, zasto bih morao da ga imam? A, zaista, nemam ga. I sta je posle na redu? Zidovi, parket, strujna mreza od trafo stanice? Bezveze. Ja vas ne pitam na cemu slusate 303ES... ili treba? Ne, mi ovde pricamo o CD plejerima. Za mene nema vece radosti nego kada sretnem audiofila od kojeg mogu nesto da naucim - a ima ih, itekako, samo su se svi sklonili sa ovog foruma. I to bas zbog takvih kao vi, samo to nece niko da kaze, ne vole ljudi da se zameraju, mozda se jednom i sretnu pa... ja nemam taj problem. Djubre prvo pocistite u svom dvoristu, pa dodjite u moje da mi pricate sta treba da se radi.

 

Evo, ja imam jednu Grundza miniliniju, ozbiljno odradjenu za te uredjaje. Stoji mi na radnom delu, ceka modifikaciju. Sigurno je kostala manje od vaseg 303ES. I sjajno svira, da ne poverujete, zaista. I mogu da tvrdim da je sve preko njene cene bacanje para. Ne treba ni bolji CD, ni pojacalo. Hocete li mi poverovati?

 

Znate, na kraju se sve svodi na zavist, priznali mi to ili ne. A kod nas je ona strasna. Jedan broj audiofila je takav: ovo moje je najbolje jer nemam para za bolje. Cuvacu ga kao oci u glavi i necu dati da moju bebicu niko dira niti spominje sem u najsjajnijem svetlu. A svakog drugog cu da pljunem. Umesto da smo na istoj strani, mi nismo.  Tu je i licemerje: ako mi neko ponudi plejer koji vredi 500 evra za 250, granica "bacanja para" od recimo 100 evra odmah postaje fleksibilna i dize se na 250. Jadno.

 

A vi slobodno nastavite "raspravu" kakvu god zelite. Ubedite sebe da ste u pravu, mene necete. Ja cu se samo setiti da dok sam aktivno trenirao u Hali Sportova, salili smo se na racun bildera u prizemlju da za njih vazi formula: misici + inteligencija = const. Ne dozvolite da pomislim da tu ima istine.

Link to comment
Share on other sites

Mislim koji je smisao menjati svake godine sistem (Äemu se teži) i to s vrha ponude jedne kompanije, znaÄi zoki imali ste svake godine isti zvuk za malo viÅ¡Å¡e para, mislim da je bilo bolje ako se već igrate sa hi fi tehnikom da se od svake firme uzimali vrh ponude . eto ovo je bio moj zadnji post u ovoj temi long live rock and roll

 

 

Imao sam vrh ponude i drugih firmi, samo nisam stavio slike.

A, inace, top Sony plejeri nemaju isti zvuk kroz godine vec znacajno razlicit. Ali kako biste vi to znali?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...