Jump to content


Transport/DAC ili Network player - pitanje je sad?


kolombaja

Recommended Posts

Ne kazem ja da nema zvucne razlike u "standalone PC sound cards" aka Hi-End DAC, nego da su tolike da samo audiofil ceni da su vredne laganje supruge, nespavanje, camenje po forume, citanje poeticnih recenzija i przenje iljadarke. 
 
Napomena, kazem razlike, ne poboljsanje. 
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni se smejao onaj mrgud iz Mapet Å ou-a kad sam napisao da Äujem kako mi zuji risiver.

Čuo sam ja neke razlike izmedju nekih kablova. Nisam imao priliku da uporedim kablove domaće firme sa kablovima od 1k evra.

Pre bih uzeo DAC nego Net plejer / strimer ...

Link to comment
Share on other sites

Zeza se Kaiser, ne zameram, to je taj forumaški humor :)

Već sam jednom pisao, taj Pro-ject je super sprava, jedina mana mu je taj nesretni test u whf... jedino kako bih mogao da ih odbranim je da su uredjaj testirali kada aplikacija za telefone još nije bila gotova... tako je uredjaj poluupotrebljiv.

 

Za Pioneer sam negde video da je i on na istoj platformi... sad je 3AM, pa sad više ne vidim :)

Link to comment
Share on other sites

Drugari, odoste predaleko, neki cak i na letovanje u medjuvremenu :).

 

Za to vreme ja sam uspeo da kupim Squeezebox Touch i tako za neki period resim sebe muka.

Procenio sam da mi je to trenutno najsigurniji potez, sprava je pobrala dosta pohvala i mnogi se kunu u nju.

Nije da verujem ljudima na slepo ali ako velika vecina ljudi misli da je sprava dobra onda tu ima necega, tako ja rezonujem.

Sad mogu natenane da je isprobam, eksperimentisem, u nekom trenutku dodam eksterni DAC, pa uporedujem utiske, uporedjujem taj zvuk sa CD plejerom itd.

 

S obzirom da nisam pravi audiofil, uzdam se u to da cu se uz SBT zanimati u nekom narednom periodu dok trziste network playera jos malo ne zazivi i ne stekne vise poverenja kod audiofila.

Kad smo vec kod audiofila, negde sam procitao da u najvecem broju slucajeva ne digitalizuju svoje muzicke kolekcije niti ih interesuje tehnologija i raznorazna sokocala.

Mozda je to razlog sto trenutno nema mnogo informacija o ozbiljnijim mreznim plejerima koje smo vec pominjali ovde u temi, kamoli neki uporedni testovi i slicno.

 

Ona Yamaha koju sam pominjao na pocetku teme mi je i dalje prvi izbor takvog uredjaja. Pre svega - sto vec rece jedan kolega - zbog uniformnosti sistema, a i zbog toga sto u

sebi sadrzi CD plejer koji bih svakako zeleo da upgrade-ujem u svom sistemu. No, Yamaha je skoro 3 puta skuplja od Squeezeboxa a do sad nisam naisao na neke ubedljive testove

za ovaj uredjaj koji bi me uverili da je takva kupovina opravdana. Opcija da Yamahu poslusam u svom sistemu pre kupovine bila bi idealna ali nije realna.

 

Sve u svemu, hvala na preporukama, sad je na redu kupovina NASa, krcanje muzike i  :listen .

Jos jednom hvala vam svima na preporukama i misljenjima, pomogla su mi da donesem odluku.

 

Inace, iznecu jos jedan moj utisak (ne kazem da je tacan, samo je utisak). Cini mi se da je tema mreznih plejera izuzetno aktuelna u audiofilskom svetu uprkos velikoj dozi skepse.

Kao dokaz toga stoji i ova tema koja je za jedan dan nakupila solidan broj postova i pregleda.

Dobro, ima tu i crnaca i Skijatosa i kojecega :order , ali uprkos tome dosta ljudi uvidja prednosti ovakvog nacina pustanja muzike samo jos nisu ubedjeni u kvalitet/pouzdanost.

 

Ajd uzdravlje i ziveli  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da u danaÅ¡njem druÅ¡tvu takvo stanje da "normalni" (pod navocnicima) ljudi hiljade evra godisnje daju za letovanja, opijanja, banÄenja, bleju, ali zato kada neko potroÅ¡i 1000eura na raÄunar ili neki drugi komad tehnike... svi će mu reći "Ti nisi normalan!".

A niko neće da kaže "bacio si 5000e za letovanje!?", nooou... do jaja što si bacio.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, hvala na preporukama, sad je na redu kupovina NASa, krcanje muzike i  :listen .

Preporuka za Synology ili Qnap, ozbiljne firme koje prave ozbiljne NAS-ove + za oba postoji aplikacija squeezebox server koja ti omogućava puštanje muzike bez PC-a.

MožeÅ¡ da uzmeÅ¡ i entry modele bilo koje od ove dve firme, zavrÅ¡iće ti posao bez greÅ¡ke. Ipak, moja preporuka je Synology, softver im je bolje optimizovan za rad - koristio sam ureÄ‘aje obe firme, tako da znam Å¡ta priÄam.

Link to comment
Share on other sites

O synology i razmisljam, i to dva modela:

- DS 214se

- DS 114

 

Interesuje me pre svega da li su bucni s obzirom na to da imaju ventilatore?

Ovaj 214se ima samo 256MB memorije i procesor na 800MHz, da li mi to moze predstavljati neko ogranicenje?

 

U sustini razmisljam o 2bay NASu zbog mogucnosti da podesim RAID i da se na neki nacin osiguram od gubitka podataka.

Link to comment
Share on other sites

NAS nije bučan jer možeš da ga sakriješ gde god hoćeš. U RAID režimu će se diskovi sigurno čuti više. Možda je bolje rešenje postaviti drugi disk kao backup prvog, svaki kršteni NAS ima softver za to. Neko od forumaša je pominjao jednostruki NAS sa eSATA konekcijom za još jedan disk koji bi u tom slučaju mogao da bude backup.

Link to comment
Share on other sites

NAS nije buÄan jer možeÅ¡ da ga sakrijeÅ¡ gde god hoćeÅ¡. U RAID režimu će se diskovi sigurno Äuti viÅ¡e. Možda je bolje reÅ¡enje postaviti drugi disk kao backup prvog, svaki krÅ¡teni NAS ima softver za to. Neko od forumaÅ¡a je pominjao jednostruki NAS sa eSATA konekcijom za joÅ¡ jedan disk koji bi u tom sluÄaju mogao da bude backup.

Ovo rešenje imam ja i definitivno je mnogo sigurnije od RAID-a.

 

@kolombaja

 

Moja ti je preporuka najjeftiniji Synology entry model sa 1 mestom za hard disk, koji god da uzmeÅ¡ radiće ti odliÄno. A na njega nakaÄiÅ¡ preko USB-a ili eSATA eksterni hard disk na koji će da ide backup u realnom vremenu - ovaj eksterni hard uopÅ¡te ne mora da bude iste veliÄine kao onaj u NAS-u, kod mene je npr. u NAS-u 4TB, a eksterni 2TB... bitno je da kad postane tesan promeniÅ¡ i kupiÅ¡ veći... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...