Jump to content


DSD DAC


gvlada

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jel neko slusao ovaj DAC? Trenutno se nudi jedan na oglasima.

Kakvi su utisci o kvalitetu zvuka?

Negde sam citao da je ok kao hp amp, ali da kao DAC nije nista posebno.

Takodje spominje se nekakvo kliktanje i to u situacijama kad se prebacuje sa pesme na pesmu, kad se menja izvor (ne input, nego izvor zvuka na komjuteru- druga aplikacija) Jel se to kliktanje stvarno cuje i da li smeta?

Nekako mi je nepojmivo da savremeni uredjaj ima takve mane.

Link to comment
Share on other sites

http://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-idsd/ Ovo malo cudo radi izvanredno.Slusao sam ga u mom sistemu i direktno ga poredio sa mojim slusajuci cd kao transport i mogu da kazem da su razlike vrlo male,odprilike takve da bi ih za par dana zaboravio.Slusao sam ga i sa PC-om podesenim za streaming sa hi res i dsd file-vima i tu zaista sija.Cak i kao head amp radi vrlo solidno,pogonio je tom prilikom hd 800  :wub:   ,zasluzuju te sluske bolji headamp ali pogonio ih je sasvim solidno.Za taj novac predpostavljam da boljeg Dac-a nema,a neki 2 ili 3 puta skuplji se nisu bas tako dobro proveli u istom takvom uporednom testu.Nema jos dilera kod nas,tesko mi da poverujem.Najteze od svega jednom prosecnom audiofilu je da prihvati kao izvarednu spravu i centar svog sistema uredjaj takvog izgleda.

Link to comment
Share on other sites

Lično sam se zalagao da dobijemo distributera za iFi ali traže veće porudžbine sa veoma malom maržom. Dakle, neko bi morao da kupi npr 24 komada tog idsd-a i još 24 komada nekih glupljih sprava... Koje nisu tako popularne. Plus uz carinu, opet bi neko morao da ide većim cenama nego u svetu i da bude proglašen za lopova.

Link to comment
Share on other sites

Nije samo problem carine. Mnogo veći problem je što svako ko radi legalno nužno mora da bude skuplji.Pođi samo od redovnih troškova: zakup, PDV (koji ulazi u cenu), opterećenje na zaradu zaposlenih (porez i doprinosi za socijalno osiguranje) u Srbiji iznosi oko 63%, obezbeđivanje garancije i sl...plus ''parafiskalni nameti''.

 

Onda je logiÄno Å¡to ljudi iz Subotice ''skoknu preko'' imaju kombinaciju, vrate PDV....

 

Da se razumemo, nije problem u ekipi iz Subotice (niti kupcima), da država nema tolike namete cene bi bile znatno niže i šverc se ne bi isplatio.

 

Još veći problem je opšte siromaštvo, da smo iole normalna država gore pomenite proizvode bi držali studenti u studentskim domovima, a za ovu zemlju je 24 DAC-a ogromna porudžbina.

 

Edit: evo Ljuba me prestigao

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nabavka iz inostranstva je opterećena carinom za direktnu kupovinu fizičkih lica - naručiš direktno, platiš prevoz, dodje na carinu i oni obračunaju prema računu (ili prema proceni carinskog službenika) i na to sve pedeve. Tu ne važi esespe . SSP - to je stabilizacija i predruživanje ali za Uniju! Nikako za nas gradjane srbije!!

Hoće li biti neki DSD uredjaj na sajmu u subotu i nedelju?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Pirke said:

Nabavka iz inostranstva je opterećena carinom za direktnu kupovinu fizičkih lica - naručiš direktno, platiš prevoz, dodje na carinu i oni obračunaju prema računu (ili prema proceni carinskog službenika) i na to sve pedeve. Tu ne važi esespe . SSP - to je stabilizacija i predruživanje ali za Uniju! Nikako za nas gradjane srbije!!

Hoće li biti neki DSD uredjaj na sajmu u subotu i nedelju?

Bice naim nac 272 streamer dac preamp kompatibilan sa DSD.Dosta skupa sprava ali dosta toga u jednoj kutiji,pa moze da se na necemu drugom pristedi.Ima cak i modul za FM tako da je dovoljan snagas i zvucnici uz njega za ceo sistem(i PC naravno)ima dosta ulaza i za dosta toga od digitalije ali i analogni ulaz za gramofondzije.Predstavice ga novi dealer nadam se sa dobrim ostatkom sistema da mozemo i da ga dobro cujemo,a ne samo vidimo!

Link to comment
Share on other sites

ne moj me samo 'vatati za reč,dsd dac je u pitanju.Naimov stari dac ne radi sa dsd.digitalija je van mojih uzih interesovanja.Meni je glavna opcija kod tog uredjaja analogni ulaz, za razliku od drugog njihovog daca sa volume control (v1) koji je osudjen samo na slusanje digitalije koje je kod mene zastupljeno skoro pa simbolično.

Planiram sutra na sajam,jel ide jos neko iz NS? Mogli bi mozda da se dogovorimo oko prevoza...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Planiram sutra na sajam,jel ide jos neko iz NS? Mogli bi mozda da se dogovorimo oko prevoza...

Ja sam iz Temerina i razmišljam da i ja idem, sa tim da bih ja išao autom i voljan sam da ponesem svakog iz okoline. Inače imam Renault Espace pa pored mene može još 6 osoba da stane. Ako nas bude više 99% da ću ići!

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Hefest said:

Ja sam iz Temerina i razmišljam da i ja idem, sa tim da bih ja išao autom i voljan sam da ponesem svakog iz okoline. Inače imam Renault Espace pa pored mene može još 6 osoba da stane. Ako nas bude više 99% da ću ići!

racunaj na nas dvojicu za sutra

Link to comment
Share on other sites

Bio sam danas vozom, crveni nemački voz poslovne klase u 8,20, putuje sat ipo do Novog Beograda - stanica je veoma blizu hotela. Povratna karta 650 dinara.a povratak u 17 popodne. Sve se lepo uklopilo ...

Posetio sam sobu koja izlaže Naim (Player??) i video uredjaj - Naim dizajn, usb na prednjem delu, nazad wifi, coaxial, rca itd ... a

Ali mi zaposleni dežurni reče da će puštati po redu, kad se završi plej lista za tekuću postavku. Kad sam pitao da li će puštati DSD on reče da nemaju snimke.

Tako nisam čuo ono što sam želeo  ...

Link to comment
Share on other sites

23 minuta ranije, Pirke said:

Bio sam danas vozom, crveni nemački voz poslovne klase u 8,20, putuje sat ipo do Novog Beograda - stanica je veoma blizu hotela. Povratna karta 650 dinara.a povratak u 17 popodne. Sve se lepo uklopilo ...

Posetio sam sobu koja izlaže Naim (Player??) i video uredjaj - Naim dizajn, usb na prednjem delu, nazad wifi, coaxial, rca itd ... a

Ali mi zaposleni dežurni reče da će puštati po redu, kad se završi plej lista za tekuću postavku. Kad sam pitao da li će puštati DSD on reče da nemaju snimke.

Tako nisam čuo ono što sam želeo  ...

Mogao si da poneses svoje DSD fajlove ,zbog toga te i interesuje kako svira uredjaj

Link to comment
Share on other sites

meni je taj naim interesantan kao ideja da smanjim broj kutija,samo amp je iz 5 delova i jos dve za cd i dac.Ipak to bi prvo trebalo da prođe uporedni test.Manji dac je u funkciji preampa bio inferioran u odnosu na predhodni preamp,a dac-u je falilo rezolucije u odnosu na moj iako odlicno radi ,bez digitalitisa.U nekoj sam nadi da je ovo visa klasa i kad je preamp i dac u piitanju.To naravno neću sutra saznati.Nema ozbiljnog slusanja na sajmovima niti imam neka ocekivanja.Nije mi jasno kako su to pustali bez snagasa, osim ako su zvucnici mozda aktivni.Bumo vidli sutra, nadam se.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, goran_p said:

Mogao si da poneses svoje DSD fajlove ,zbog toga te i interesuje kako svira uredjaj

Pa, tačno je tako. Imao sam HD sa DSD snimcima ali ostadoše u kolima, nisam pomislio da neće biti spremni ako uredjaj već ima sposobnost čitanja DSD.

Sve u svemu ne vidim zainteresovanost prodavaca za taj medijum i tehnologiju.  Da li je rano da procenjujemo DSD snimke, tj. da li kaskamo za svetom koji glasno najavljuje "CD je mrtav"?

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Pirke said:

Pa, tačno je tako. Imao sam HD sa DSD snimcima ali ostadoše u kolima, nisam pomislio da neće biti spremni ako uredjaj već ima sposobnost čitanja DSD.

Sve u svemu ne vidim zainteresovanost prodavaca za taj medijum i tehnologiju.  Da li je rano da procenjujemo DSD snimke, tj. da li kaskamo za svetom koji glasno najavljuje "CD je mrtav"?

Njima je bitno da prodaju uredjaj,manje vise koje su njegove sposobnosti a da ne komentarisemo odnose prema kupcima

Link to comment
Share on other sites

I ja sam se držao pravila da treba kupiti "hard medium" tj. cd ili ploču jer sam smatrao da nije lepo presnimiti nečiji rad za "dž"! 

Zato sam i sad kupio jedan kompakt disk na štandu OneHifi. Hteo sam još ali bilo preskupo za džep, npr. Enja izdanja Duška Gojkovića iz 1999, 2001 itd ... za po 1500 dinara.

Ali kad vidim kako i zapadnjaci rade ono što smatraju da nije "etično" onda sam i ja digao ruke i predao se.

Na forumu ima mnogo tekstova o broju snimljenih i prodatih kompakt diskova unazad par godina ... znači produkcija definitivno opada.

Ono na šta mislim su sajtovi za "legalni" download sa uputstvom koji sw koristiti, itd ... Npr ovaj sa različitim formatima sa cenama od 15 do 30 dolara -  http://sanfranciscosymphony.downloadsnow.net/bp3

Ispada da su DSD namenili za čuvanje na hard disku - čime izbacuju cd kompletno. A rade i na streamingu.

Link to comment
Share on other sites

On 11.10.2015. 23.06.54, Betoven said:

Ovaj deo teksta se odnosi na Marantz dak a oje pitanje je za nešto drugo ....

"Jel se to kliktanje stvarno cuje i da li smeta? Nekako mi je nepojmivo da savremeni uredjaj ima takve mane."

Pronadjoh da Korg pravi dakove! Da li je neko imao prilike da sluša ovaj?

http://www.korg.com/us/products/audio/ds_dac_100/index.php

 

Korg DAC.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...