Jump to content


Moj "sistem" :-)


Sloba

Recommended Posts

Cao svima,

 

pre svega da se predstavim uvazenom auditorijumu :-) Dakle, Slobodan se zovem kao sto se da pretpostaviti po nick-u :-) Imam blizu 40, svasta sam imao od audio opreme u zivotu da bi se sada skrasio na ovo sto vidite ispod. Nakon sto muka dobismo klinca tako da 'odvrtanje' vise nije opcija pa sam malo teziste prebacio na kvalitet kada se muzika slusa tiho...Elem imam i par izvanrednih JBL Studio 530 bookshelf zvucnika ali njih prosto ne mogu da slusam jer mame da se pojacaju pa se zenica buni i tako to...;-) sad skupljaju prasinu na ormaru haha

 

Dakle ovo sto vidite sa blur efektom je AVR 265, DVD 49 i Sonus Faber Electa Amator kec a izvor je Fujitsu laptop povezan optikom za avr ;-) prezadovoljan sam

 

ggg.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pozzzz   :wave2 . . . . za vlasnika  hi - end malih kutija  SF Electa Amator 1.  Sistem ti je ok ali te kutije zasluzuju i bolje. Obozavam taj zvucnik i slusao sam ga u par navrata ovde po Bgd - u  i nikad me nije razocarao.

 

Blago tebi imas unutra mocni Dynaudio Esotar t 330 -  respect za zvucnik i Sonuse iz doba kad su bili najbolji i imali saradnju sa DY

 

Ja ne znam koliko si svestan kakav zvucnik imas i koliki je njegov domet i potencijal. Kako to  trenutno svira  sa Harmanom AVR 265 i da li si ih kacio na nesto jace  :wave2

 

ps       . . .       Evo ih jedne kod drugara na  fabrickim Pass  - ovima Aleph 5 i to tamo radi bezobrazno

post-11928-0-28287700-1372093875_thumb.j

post-11928-0-38007900-1372093887_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Uzvracam pozdrav! :wave2

 

Probao nekoliko pojacala i da budem politicki korektan - nista mi se nije svidelo. Recimo MF M6i, Roksan Kandy K2, NAD, Denon 1510. Denon je kanta, ugusio se. Nad je ok ali dinamika, energija...nah. Roksan je ok ali nema onaj punch, torque. Fali bas kao I m6i koji zvuci sterilno I sto bi rekli ameri too analytical. Ovaj HK ih puni kao nijedno od ovih pojacala. Anemicna su u poredjenju. Naravno ide disclaimer - moj ukus, moje uvo. Ne volim engleze pa to ti je ;-) Bili ljudi I ne veruju sta izlazi iz a-v risvera haha Meni se MNOGO svidja kako zvuci. Btw, moj avr je predmet sprdnje sve dok ljudi ne cuju a onda utihnu hehe

Link to comment
Share on other sites

He, he... ako mu je dobro lego HK, Äek da vidiÅ¡ kako bi progledali sa HK990!!!

 

Pozdrav,  :wave2

Ne mogu da verujem da si bas to rekao!! :thumbsup2  :klanjanje

To je pojacalo koje zarko zelim! Nisam probao kako radi taj kombo ali mislim da bilo loodilo. Ta varijanta - amp+dac mi se mnogo svidja btw. Mislim da u 2014-2015 dolazi talas stereo pojacala sa dac-om + stream :banana

Link to comment
Share on other sites

Cestitam na odlicnim zvucnicima,ocigledno njihov najbolji period.Zasluzuju svakako bolji amp od Avr.Sto se tice ampa 990 treba ipak biti oprezan i prvo traziti na probu,ne taj vec svaki.Nakon neverovatnih hvalospeva i po nasim novinama i po netu,drugar ga je kupio i ocekivao spektakl ,ali uz njegov Ml se potpuno zadavio,phono sekcija je toliko jadna da nemam reci- izgleda su bukvalno shvatili izraz "reda radi",nikad mi toliko nije bilo zao sto sam negde teglio gramofon.vratio ga je u radnju iako je uzeo uz njihov cd i br plejer kao komplet.uzdao se pri izboru u price o neverovatno dobro strujno odradjenom ampu,dva trafoa i sl.ispade sasvim suprotno .Densen kojeg sad koristi umesto njega radi posao odlicno.

S obzirom da zvucnici rade dobro i sa avr,verovatno je spoj bolji nego sa ml,pa u tom slucaju zanemari lose iskustvo,ali ako gram ikad bude u planu kupi zasebnu phono sekciju ,zvuk ugradjene je u mp3 fazonu.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za info i za cestitke! :wave2

Sa gramofonom sam u principu zavrsio :) Sad su dosla neka druga, pragmaticna vremena tako da preferiram VU player + dupli klik ;-)

Toliko sam zeleo da cujem HK990 ali nikako nisam uspeo. Morao bih da ga kupim na slepo tj na gluvo a to posle tvoje price zvuci kao losa ideja. Videcemo, za sada fercera dovoljno dobro za moje nesavrseno uvo :-)

Link to comment
Share on other sites

 Evo ih jedne kod drugara na  fabrickim Pass  - ovima Aleph 5 i to tamo radi bezobrazno

 

Ради тачне информације то Ñу Aleph 3 појачавачи. Знам јер Ñам их Ñлушао и то баш те. 

:wave2 

Link to comment
Share on other sites

Ради тачне информације то Ñу Aleph 3 појачавачи. Знам јер Ñам их Ñлушао и то баш те. 

:wave2

Trojka, lepo se vidi na slici. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Poruka napisana Danas, 08:49

stoN_Cold, on 25 Jun 2013 - 00:57, said:snapback.png

Ради тачне информације то Ñу Aleph 3 Ð¿Ð¾Ñ˜Ð°Ñ‡Ð°Ð²Ð°Ñ‡Ð¸. Знам јер Ñам их Ñлушао и то баш те. 

:wave2

@Prpi. . . . Trojka, lepo se vidi na slici.  :wave2

 

Dooooobroooo . .. jbga  pogresio sam   u broju   - - - - - - -   milost 

 

Ha . . . vama nesto da promakne u vezi Alepha  - to malo teze  a da radi dobro sa njima  - radi

 
Link to comment
Share on other sites

 

Poruka napisana Danas, 08:49

stoN_Cold, on 25 Jun 2013 - 00:57, said:snapback.png

@Prpi. . . . Trojka, lepo se vidi na slici.  :wave2

 

Dooooobroooo . .. jbga  pogresio sam   u broju   - - - - - - -   milost 

 

Ha . . . vama nesto da promakne u vezi Alepha  - to malo teze  a da radi dobro sa njima  - radi

 

 

Malo je tamno!Ali da je dobr zvuÄnik,a i ceo sistem dobar je, najblaže reÄeno.Svi koji ne vole Sonus, prvo treba da Äuju ovaj zvuÄnik pa da donesu konaÄni sud!

Link to comment
Share on other sites

Slobo, ako ti se sa Sonusima dopao Roksan ali ti je nedostajalo malo ritmicnosti i snage mislim da ima smisla da probas Exposure. Zamoli distributera za home demo. Mislim da ce ti izaci u susret tim pre sto je on (distributer) jedan od nas tj clan foruma. Do sad su za forumase vazili posebni uslovi kupovine. Ne znam da li se nesto promenilo u zadnje vreme. Znajuci Sonica verovatno nije.

Dobro dosao na forum!

Link to comment
Share on other sites

Slobo, ako ti se sa Sonusima dopao Roksan ali ti je nedostajalo malo ritmicnosti i snage mislim da ima smisla da probas Exposure. Zamoli distributera za home demo. Mislim da ce ti izaci u susret tim pre sto je on (distributer) jedan od nas tj clan foruma. Do sad su za forumase vazili posebni uslovi kupovine. Ne znam da li se nesto promenilo u zadnje vreme. Znajuci Sonica verovatno nije.

Dobro dosao na forum!

 

Hvala lepo na dobrodoslici! :wave2

 

Vidis, to ti je odlicna ideja. Mogao bih to da uradim. Da, Roksan je dobar, precizan, kvalitet se nesporan. Uvo odlucuje a ne specs a moje uvo kaze da mu fali mu oomph, zing, udarac if you know what I mean ;-). Znaci ono - da ih 'puni' sa autoritetom. Mozda je Exposure odgovor :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
On 24.6.2013. at 22:46, sondek said:

Sto se tice ampa 990 treba ipak biti oprezan i prvo traziti na probu,ne taj vec svaki.Nakon neverovatnih hvalospeva i po nasim novinama i po netu,drugar ga je kupio i ocekivao spektakl ,ali uz njegov Ml se potpuno zadavio,phono sekcija je toliko jadna da nemam reci- izgleda su bukvalno shvatili izraz "reda radi",nikad mi toliko nije bilo zao sto sam negde teglio gramofon.vratio ga je u radnju iako je uzeo uz njihov cd i br plejer kao komplet.uzdao se pri izboru u price o neverovatno dobro strujno odradjenom ampu,dva trafoa i sl.ispade sasvim suprotno .Densen kojeg sad koristi umesto njega radi posao odlicno.

Nabasah na ovo sasvim slucajno, pa moram "malo" da te ispravim :)

Geza je tada pazario HK980, a ne HK990. Ogromna razlika. Ni ne lici.

Tada je krenuo sa downsize-om sistema :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...