Jump to content


Odakle stize polovna hi fi roba ?


dr Pavlovic

Recommended Posts

Upravo taj izraz state of the art je pisao u katalogu,mnogo je lepsi od high end.Meni je to inace povezano sa otporom prema Cd plekerima kao izvoru zvuka,jer su zaista bedno zvucali oni koje sam probao.Mozda i "strah iz detinjstva" kad sam ponosno poneo svoj cd plejer da dotuce Stabi Stogi1 verujuci ko klinac u nebuloze propagande za cd kao superiorni medij...tako popišano u zivotu se nikad nisam osecao.Onda sam nakon nekoliko godina 1991.procitao da je linn kao poslednji vinil mohikanac popustio i napravio Cd koji je state of the art i ravnopravan takmac vrhunskom gramofonu.Kakav shock kad sam ga i cuo 1992. U nemackoj.Znao sam da ga moram jednog dana kupiti- SH je idealan za takve stare "ceznje".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da, "State of the art" je lep izraz i vezuje nas za sretna HI-FI i druga vremena kada smo bili "lepi i mladi".Na žalost State of the art i HIGH-END (ili HI-AND ili neÅ¡to peto) nisu isto.Globalizacija je uÄinila svoje, State of the art je kategorija koja je podrazumevala iskljuÄivo kvalitet ureÄ‘aja, izrade i uvuka, dok je HI-AND malo toga i joÅ¡ puno nekih socijalno-ekonomsko-statusno-prestižnih efekata koje ta oprema ostavlja na okruženje, i zbog Äega se HI-AND vrlo Äesto i kupuje a ne zbog svoje osnovne namene, a to je uživanje u dobrom zvuku!

Link to comment
Share on other sites

Da, "State of the art" je lep izraz i vezuje nas za sretna HI-FI i druga vremena kada smo bili "lepi i mladi".Na žalost State of the art i HIGH-END (ili HI-AND ili neÅ¡to peto) nisu isto.Globalizacija je uÄinila svoje, State of the art je kategorija koja je podrazumevala iskljuÄivo kvalitet ureÄ‘aja, izrade i uvuka, dok je HI-AND malo toga i joÅ¡ puno nekih socijalno-ekonomsko-statusno-prestižnih efekata koje ta oprema ostavlja na okruženje, i zbog Äega se HI-AND vrlo Äesto i kupuje a ne zbog svoje osnovne namene, a to je uživanje u dobrom zvuku!

 

Tako je Surovi  ;-)  Ali ne zaboravi kad teras Jarca do kraja nijanse se debelo placaju :plakanje  ali se i cuju  - znas ti to vrlo dobro 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Guest zambezi

Pa, bilo je već priÄa o tome, ako naÄ‘em neki link postaviću.

 

Ti krupniji preprodavci verovatno nisu sve odjednom dovukli već se nagomilavalo vremenom. Ja sam viÅ¡e puta Äuo za ta neka skladiÅ¡ta tehniÄke robe po NemaÄkoj, Å vajcarskoj, tipa garaže, manje hale ili sliÄno gde (u većini sluÄajeva) ljudi iz istoÄne evrope drže sve i svaÅ¡ta, od veÅ¡ maÅ¡ina i frižidera, do laptopova i hi-fi opreme. Kako oni dolaze do toga nije mi najjasnije ali ne verujem da je neÅ¡to nelegalno jer sumnjam da ih ne bi gonili i zabranili rad da jeste.

Verovatno ima i kupovine po oglasima, novinskim i internet, ima gomila sajtova koji su manje poznati, pa preprodavci imaju svoje veze koje im obezbeđuju popuste na više komada, i tako...

 

Å to kaže Ringe, to sve onda doÄ‘e u Bosnu :) . Å alim se, ima i preprodavaca koji rade sa manjom koliÄinom ureÄ‘aja i takvi obiÄno imaju izbor koji se kod ovih većih ne može naći, malo egzotiÄnije modele od uobiÄajene konfekcije koja preovladava oglasima. MeÄ‘utim, tržiÅ¡te je većinski okrenuto ka konfekciji, Å¡to je verovatno svuda u svetu isti sluÄaj.

Da nisi nasao neki link ili kontakt za tu hi-fi robu na veliko,iz BiH,Svice ili DE,ja pokusavam mesecima ali svi snaju a kada treba da se nadje broj telefona ili link ili adresa,tu sve staje,pa onda sve iz pocetka..............Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ih , da je barem samo u Å vajcarskoj,bilo bi super,nego je pokupljeno po celoj evropi,pa onda sede u nekim iznajmljenim stanovima naÅ¡i domaći priuÄeni elektriÄari,koji pomoću glinarice sve popravljaju,pa onda tako "sreÄ‘ene" ureÄ‘aje Å¡alju za.Srbiju ,a ovde direktno na kp kao mint stanje.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da jeste, ali kakve to veze ima sa uvaljivaÄima Ä‘ubreta na KP????

 

Da me neko pogreÅ¡no ne interpretira...Na KP, kao i na svakom buvljaku, obitavaju razliÄite fele prodavaca, od super korektnih, do super prevaranata...od onih koji prodaju m... za bubrege, do ovih koji prodaju sasvim korektno opisane proizvode, tj. taÄno se zna Å¡ta se nudi.

 

Na buvljak subotom nije teško doći, osim što je potrebno tamo biti pre 6, ako neko misli da uhvati iole dobar komad hardvera.

A to oko stiskanja petlje stoji, ali za nas smrtnike koji to kupuju za sebe...Å¡to se tiÄe onih Äija je zarada 4 ili 5x veća od novca koji su dali, ja liÄno ne osećam ni trunku simpatije prema njima, ni prema onima koji poÅ¡teno prodaju ono Å¡to zaista i jeste, dok one koji pokuÅ¡avaju da uvale "leÅ¡eve" kao mint, neporpavljano, original fabriÄki ne želim ni da komentariÅ¡em.

Link to comment
Share on other sites

Tajsone, jel vidiÅ¡ navodnike kod reÄi Å vajcarska? Naravno da 97% robe nije videlo Å vicu, nego je pokupljeno ko zna odakle, ali je uobiÄajeno da je svi vodeći preprodavci pominju kao zemlju porekla. :blink:

Vidi stvarno navodnici,nisam obraćao pažnju.
Link to comment
Share on other sites

Svakome je dozvoljeno da ode subotom na buvljak... Stisnes petlju,kupis i... sta bude... Nije to bas tako lako...

A jel prodaju tamo na komad ili kao.što neki rade ovde kad dođu sa kombijem.punim robe.ucenjuju preprodavce.da moraj da kupe svu robu u kombijujer ako neće oni to prodaju nekom drugom i ovog više nikad ne zovu,tko d ovi prvi onda zbog nekog.uređaja ,koji im se dopada,morajud kupuju pun kombi,u kojem su 99% krševi?
Link to comment
Share on other sites

Sema je ista. Petkom N.Sad, subotom B.Potok a nedeljom Zemun. Ko sta uhvati... Gotovo sve sa K/P ke sa jednog od ova tri mesta. I prodaju na komad ali kako sta uhvatis. Posto veliki deo prodje kroz moje ili Vojine ruke znam da u poslednje vreme kukaju kako sve manje ima dobrih sprava da se kupi sto je istina jer sve uglavnom stize vec popravljano ili je proslo kroz servis... Ipak, kako bi zakacili i nesto kupili da nije toga jer je uvoz polovne tehnicke robe kos uvek zabranjen, koliko znam. Dakle, nekako se mora kupiti uredjaj, ostalo zavisi od samog prodavca i njegovog odnosa sa potencijalnim kupcima..

Link to comment
Share on other sites

Nevezano za ovo priÄa mi poznanik,pre mesec dana je sa drugom otiÅ¡ao u NemaÄku da radi.Iznajmili su stan i kada se sve dogovorili videli da je stan prazan.Pa kaže evo kada smo dolazili par ulica dalje videli smo izbaÄen kompletan kuhinjski nameÅ¡taj u odliÄnom stanju.I krenuli oni da to pokupa ,kad stigli ,nema nameÅ¡taja.Braća već odnela!  Pola sata!

Link to comment
Share on other sites

Za NS znam da ljudi dovoze od preko kombijima,a za najlon pijacu da petkom donose nisam Äuo.Znam nekoliko njih,koji su puni ko brod ureÄ‘aja i prodaju ih na kp,ali svima njima dovoze pune kombije od preko.Isto tako ima u NemaÄkoj veliki vojni aerodrom gde donesu sve sa kontejnera i reciklaže iz cele NemaÄke,pa onda se tu pojave naÅ¡i ,koji tu odma preberu Å¡ta valja,pa to Å¡alju kombijima za Srbiju,a ostatak ide teretnim avionom u BrÄko,e tu opet naÅ¡i kupuju na kilo i prevoze preko Loznice u Srbiju,pa na kp,a onaj najveći krÅ¡,koje niko nije hteo do zadnjeg momenta,e to dolazi na bubanj,u Zemun i neÅ¡to manje u NS.Sve sam ja to saznao joÅ¡ proÅ¡le godine,ali najgore za te prodavce je to Å¡to da bi doÅ¡li do nekog boljeg i skupljeg ureÄ‘aja iz nekog tovara moraju da kupe sve Ä‘uture Å¡to je u tovaru,a onda tu bude i gomila krÅ¡eva,koje niko neće,i tako im se gomilaju krÅ¡ ureÄ‘aji,a najsmeÅ¡nije je to da ti prodavci(naravno ne svi) neće da spuste cenu ni malo i tako mesecima.Pa imaju li imalo mozga?Ako neki ureÄ‘aj stoji na kp 6 meseci ili viÅ¡e i ne proda se,pa valda je normalno da spusti cenu ili da kompenzuje za neÅ¡to,Å¡to će lakÅ¡e prodati.Ali ne,oni nemaju namere da spuste.Pa nek im onda ostanu na oglasu,kad mozga nemaju.

Link to comment
Share on other sites

Za NS znam da ljudi dovoze od preko kombijima,a za najlon pijacu da petkom donose nisam Äuo.Znam nekoliko njih,koji su puni ko brod ureÄ‘aja i prodaju ih na kp,ali svima njima dovoze pune kombije od preko.Isto tako ima u NemaÄkoj veliki vojni aerodrom gde donesu sve sa kontejnera i reciklaže iz cele NemaÄke,pa onda se tu pojave naÅ¡i ,koji tu odma preberu Å¡ta valja,pa to Å¡alju kombijima za Srbiju,a ostatak ide teretnim avionom u BrÄko,e tu opet naÅ¡i kupuju na kilo i prevoze preko Loznice u Srbiju,pa na kp,a onaj najveći krÅ¡,koje niko nije hteo do zadnjeg momenta,e to dolazi na bubanj,u Zemun i neÅ¡to manje u NS.Sve sam ja to saznao joÅ¡ proÅ¡le godine,ali najgore za te prodavce je to Å¡to da bi doÅ¡li do nekog boljeg i skupljeg ureÄ‘aja iz nekog tovara moraju da kupe sve Ä‘uture Å¡to je u tovaru,a onda tu bude i gomila krÅ¡eva,koje niko neće,i tako im se gomilaju krÅ¡ ureÄ‘aji,a najsmeÅ¡nije je to da ti prodavci(naravno ne svi) neće da spuste cenu ni malo i tako mesecima.Pa imaju li imalo mozga?Ako neki ureÄ‘aj stoji na kp 6 meseci ili viÅ¡e i ne proda se,pa valda je normalno da spusti cenu ili da kompenzuje za neÅ¡to,Å¡to će lakÅ¡e prodati.Ali ne,oni nemaju namere da spuste.Pa nek im onda ostanu na oglasu,kad mozga nemaju.

E pa Miki, lepo si se informisao i prostudirao puteve ulaska second hand Hife kod nas, tako da, kao Å¡to je tebi vidim jasno, a nadam se i većini, doći do kvalitetnog komada na KP je priliÄno težak poduhvat, pogotovo ako se gleda u izlog u koji ne bi trebalo.

Link to comment
Share on other sites

E pa Miki, lepo si se informisao i prostudirao puteve ulaska second hand Hife kod nas, tako da, kao Å¡to je tebi vidim jasno, a nadam se i većini, doći do kvalitetnog komada na KP je priliÄno težak poduhvat, pogotovo ako se gleda u izlog u koji ne bi trebalo.

Jesam li ovom izjavom sad nekome možda pokvario posao? Pa to je javna tajna!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...