Jump to content



Dual

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Aleksandar75

A što ne staviš onu spoljnu Dual? Čini mi se sa je tebi izlaz na terasu blizu sistema (ako dobro pamtim one slike).

Meni je malo nezgodno za spoljnu, inače ne bih razmišljao. Verujem da ove unutrašnje super rade posao, super i izgledaju (doduše nisu baš male, Oechlbach je skoro pola metra visoka), ali su sa pojačivačem signala, a bilo je i o tome reči, izobličenje, trt, mrt.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Kuršum said:

@Aleksandar75

A što ne staviš onu spoljnu Dual? Čini mi se sa je tebi izlaz na terasu blizu sistema (ako dobro pamtim one slike).

Meni je malo nezgodno za spoljnu, inače ne bih razmišljao. Verujem da ove unutrašnje super rade posao, super i izgledaju (doduše nisu baš male, Oechlbach je skoro pola metra visoka), ali su sa pojačivačem signala, a bilo je i o tome reči, izobličenje, trt, mrt.

Hoću prvo da probam unutrašnju, moguće da će ok da radi.

A evo i Pero našao pobenika u međuvremenu :D

Link to comment
Share on other sites

ne zaboravite da zvuk tjunera najdirektnije zavisi od antene.Sećam se da je u uputstvu za moj linn radio pisalo da se vrhunski zvuk mora imati signal od 70 pa na vise.sa zicom ili kablom iz kablovske nikad nije presao 45 mislio,mislio da je tih 70 misija nemoguće bez neke mambo-džambo krovne.Kupio tu radijalnu za trećinu para od tih sobnih iz win-win i natuk'o preko 70 na skoro svim stanicama.Zvuk-druga prica,čist ko sa cd-a.

Al onaj podatak da su kontakti na fm anteni od 24k zlata,neprocenjivo...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da izvadim temu iz zaborava...

Jel' još neko primetio velik skok u zvuku radia.Slusam trenutno 202,pa ne mogu da poverujem sta izlazi iz zvučnika.Zvuk kristalno čist,zvuk izuzetno prostoran,transparentan,pun vrlo kvalitetan srednji ton,glasovi kao u sobi.Maločas bio neki snimak sa vinila,kao da je ploča tu.Primećujem i da je signal znacajno jači,sa nekih 70 skočio na neverovatnih i na mom tjuneru dosad neviđenih 92.Prznajem radio mi je pao pomalo u zaborav,pre svega zbog loseg programa ali ovo mami nazad...

Moram da pitam za mišljenje jer sam uradio velik apgrejd preampa pa generalno sve zvuči bolje(osim cd-a gde se samo bolje čuju mane formata) pa nisam siguran baš skroz,ali ipak vidim velik skok nivoa signala pa da cujem i druge.Ima li neko mozda informaciju o nekim tehnickim poboljsanjima u radiu ili predajnicima.Ja btw. vidim čot s prozora.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Moram da pitam za mišljenje jer sam uradio velik apgrejd preampa pa generalno sve zvuči bolje(osim cd-a gde se samo bolje čuju mane formata) pa nisam siguran baš skroz,ali ipak vidim velik skok nivoa signala pa da cujem i druge.Ima li neko mozda informaciju o nekim tehnickim poboljsanjima u radiu ili predajnicima.Ja btw. vidim čot s prozora.

O kojim manama formata je reč?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...