Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

Koliko sam ja shvatio 001 ima samo built in "linijski pream" odnosno moze da se poveze direktno na pojacalo snage u "one source only" sistemu. Nesto kao varijabilni izlaz, uslovno receno...

Ukoliko se on sam smatra izvorom zvuka onda da, ali s obzirom da poseduje 4 digitalna ulaza to onda proširuje asortiman, zar ne ?

Na kraju krajeva, retki su cd-plejeri koji pored digitalnih ulaza imaju i analogne, kao pravi preamp-ovi, koliko se sećam Krell je imao takve proizvode 90-ih godina...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da ako "kontrola glasnoce" radi bez obzira na izabrani digi ulaz. Onda to i nije linijski preamp ili su nesto skarabudzili Nemci unutra. :)

Ima test u Stereophile-u, mrzelo me da citam.

Upravo tako, kontrola glasnoće(volume) radi ne samo kod cd-reprodukcije, nego i prilkom upotrebe 4 digitalna ulaza, no s obzirom da nema anaogne ulaze, nije analogni preamp u klasiÄnom smislu te reÄi !

Za razliku od recimo ove basnoslovno skupe "Made in France" igraÄke koja je "all in one"...

- http://www.audioaero.com/en/products/1-la-source

Link to comment
Share on other sites

Sescu u kola, doci cu u Sr. Karlovce i podeliti onoj deci tonu bombona i cokolada samo da ti bacaju preko ograde kamenje u dvoriste. 'Ocu majke mi... :D

Zbog toga ne moraÅ¡ da dolaziÅ¡ - bacaju ona iz Äistog zadovoljstva. Jedno vreme sam mislio da su prestala, ali jok.

Ako ćeÅ¡ na pivo i muziku, može. InaÄe, moraću da malo pratim tvoje pisanje, da vidim Å¡ta te nervira, pa kada mi bude dosadno... Vidim da si dosta tolerantan. :ruganje

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, moraću da malo pratim tvoje pisanje, da vidim Å¡ta te nervira, pa kada mi bude dosadno... Vidim da si dosta tolerantan. :ruganje

To sigurno. Tolerancija je moje "srednje ime"... :D:D

Zbog toga ne moraÅ¡ da dolaziÅ¡ - bacaju ona iz Äistog zadovoljstva. Jedno vreme sam mislio da su prestala, ali jok. Ako ćeÅ¡ na pivo i muziku, može.

Doci cu... nije meni tesko.

Kad ti preko ograde uleti komadina od cca 3-4kg da znas da sam stig'o. :P

Link to comment
Share on other sites

Nisam ga jos probao kao pasivni preamp - bice prilike. Kao dac radi savrseno, jos kad mu pustim 24 - bitne high resolution fajlove tek onda poludi , prosiri zv... sliku, ima vise vazduha sa jos vise detalja I jos analogniji zvuk

Bas je prekjuce bio kod mene HI -FI User i to mu se najvise dopalo kad smo pustili, bilo je jako impresivno dok smo slusali Path Metheny - What's It All About 2011

Eto mozda bi on mogao MALO DETALJNIJE da ti prokomentarise kako je to doziveo. Inace hi -fi User ima veoma izostren sluh naviknut i okrenut iskljucivo na Vynil, kuci ima jako kvalitetan sistem i retko kad mu nesto promakne kad su testovi u pitanju :wave2

Da,bilo bi interesantno cuti detaljniji komentar u vezi ovoga od nekog ko je vinilas.Ja sam na pr. slusajuci najskuplji linn DS dosao do slicnih zakljucaka,zvucalo je izuzetno analogno i prilicno razbilo neke vinildzijske predrasude u vezi digitalne tehnike kod mene.Analogniji zvuk mi uz zivotu nebi trebao,prostor i prenos ambijenta u kome je muzika snimana su neverovatni i tezak su zadatak za gramofon,u svakom slucaju trebao bi biti vrhunski.Ono sto je meni fali kod tih linn ds kutijica je ta fijoka za CD koju ima Burmeister jednostavno tesko menjam (lose?)navike,neorganizovan sam potpuno za neki red u kompjuteru i slaganje muzicke kolekcije,ali zvucno ti hi rez formati,uopsteno kvalitetni zapisi,zapravo i sam transport koji nije sa cd-a vec server,bolji dac ili ko zna sta vec u toj kvalitetnoj novoj digitaliji baca na pod i vecinu gramofona,zapravo daje zvuk kojima ti sve mane gramofona postaju sve vece, a prednosti je sve manje.Sad ce da me mrze moji vinilasi zbog ovoga momenta iskrenosti.

Zbog toga sto moze da radi i kao vrhunski DAC,mislim da imas jedan kompletan,uredjaj za dugo koriscenje,steta sto nema i analogni ulaz pa da se uz jednu dobru phono kutijicu mozda i eliminise preamp.Preko PP smo dogovorili da padne slusanje,pa kad se nadje vremena prenecu ovde utiske.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ga jos probao kao pasivni preamp - bice prilike. Kao dac radi savrseno, jos kad mu pustim 24 - bitne high resolution fajlove tek onda poludi , prosiri zv... sliku, ima vise vazduha sa jos vise detalja I jos analogniji zvuk

Bas je prekjuce bio kod mene HI -FI User i to mu se najvise dopalo kad smo pustili, bilo je jako impresivno dok smo slusali Path Metheny - What's It All About 2011

Eto mozda bi on mogao MALO DETALJNIJE da ti prokomentarise kako je to doziveo. Inace hi -fi User ima veoma izostren sluh naviknut i okrenut iskljucivo na Vynil, kuci ima jako kvalitetan sistem i retko kad mu nesto promakne kad su testovi u pitanju :wave2

Hvala na komplimentu. Mozda imam ostar sluh, ali slabo umem da opisem ono sto cujem, heheh... :listen

Lako se podele utisci kad se zajednicki slusa i sve je svakom jasno u par reci. Drugo je kad treba opisati nekome ko nije slusao, ali ajd' da probam. Elem, vezano za prethodne komentare, nisam doziveo Burmester kao sravu koja prevazilazi kvalitet gramofona generalno. Doziveo sam je kao vrhunsku digitalnu spravu. Treba imati na umu da je Sucin sistem veoma transparentan, i lako se uocava svaka promena, kao i karakter unete komponente. Burmester prilikom pustanja cd-ova (fizickog medija) pokazuje odredjeni karakter, odn. nije bas potpuno neutralan i suv. Recimo da zvuku dodaje odredjenu minimalnu dozu topline. Ono gde po meni zaista blista je u ulozi dac-a, kad se "napoji" hi-resolution formatom. To je zvuk koji apsolutno nema mane, sasvim neutralan i suv i prevazilazi to pitanje - da li zvuci kao ploca. Ne, po meni ne zvuci kao ploca, ali ni nema nikakvih mana. To je digitalija onako kako treba da zvuci i kako moze da se slusa. Naravno, u direktnom poredjenju sa Sucinim gramofonom, hi-res odnosi glatku pobedu i limiti njegovog analognog setup-a postaju ocigledni. Ipak, sa nekim boljim gramofonom, ili mozda cak boljom glavom, nisam siguran da bi razlika bila toliko ocigledna. Ali ok, ja sam zakleti vinilas, pa uvek navijam na tu stranu. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Mene jedino zanima kako ste testirali razlike izmedju gramofona, cd plejera i hi-res sa kompa.Da li je korishcen isti materijal sa sva tri formata ili je nasumichno pushtano shta je doshlo pod ruku, pa se uporedjivalo?

Upravo tako... bilo bi zanimljivo proÄitati neÅ¡to o tome "kako se Äuje" cd-izdanje vs high-resolution(24-88,2/96) ali istog albuma i istog izdavaÄa, ukoliko je moguće, odnosno ima toga pri ruci !

Link to comment
Share on other sites

Imali smo isti materijal na cd-u i u low-res flacu, a nismo imali isto i u hi-resolution na zalost. Ipak, to nije toliko bitno, posto je razlika ocigledna i lako cujna u korist hi-res materijala. Kao sto rekoh, sistem je veoma transparentan, a i ja ga dosta dobro poznajem pa mi nije neophodno da imam isti materijal da bih cuo razlike.

Link to comment
Share on other sites

Mene jedino zanima kako ste testirali razlike izmedju gramofona, cd plejera i hi-res sa kompa.Da li je korishcen isti materijal sa sva tri formata ili je nasumichno pushtano shta je doshlo pod ruku, pa se uporedjivalo?

Koriscen je isti materijal sa vynil - a Pat Metheny - Recorded Live in Paris na ECM vs hi - res

CD izdanje Patricia Barber - Cafe Blue ( Premonition Records ) , Duke Elington and Ray Brown - This One's For Blanton ( Analogue Productions - 24 karat gold limited edition ) , Wilson Audio - test disc , player Burmester VS bilo sta sa kompa u hi - res formatu sa kompa - dac Burmester i bolje je radio komp + dac :wave2

PS... Ponekad vise verujem HI - FI User - u nego svojim usima, verujte mi taj cuje kao sis mis. Ja sam malkice bio prehladjen i zapusen mi je bio nos i usi tako da se ovog puta oslanjam na njegov sluh....

Link to comment
Share on other sites

Verovatno sam bio siguran da ce Burka doneti lep pomak u Sucinom sistemu koji je sada dobio pravu dimenziju .

Kada se sistem zaokruzi svakako pare treba gurati u izvor zvuka . Suci preostaje malo posla jos da to sve jos digne na nivo koji ocekuje . Gosn Burki treba dati jos par sitnica i pokazivace jos bolji rezultat . Ne navijam ni za gramofon ni za hi-res materijal niti je to bitno jer uvek moze bolje .

Link to comment
Share on other sites

Recimo i ovo je zanimljivo... cd-playback vs eac flac-rip sa raÄunara, istog cd-a naravno... cd-mehanika vs hdd ?

Sta tu ima zanimljivo i nepoznato? Ako je komp nasetovan kako treba, softverski plejer takodje, rip uradjen po propisu HDD je kao izvor nedvosmisleno bolji. Ja koliko citam izmedju redova PC+Dac je kod Suce odneo pobedu iako je Sucin PC namenjen za sve i svasta a ne samo za muziku. Da se koristi samo kao muz. server verujem da bi razlike bile i vece u tu stranu.

Link to comment
Share on other sites

Sta tu ima zanimljivo i nepoznato? Ako je komp nasetovan kako treba, softverski plejer takodje, rip uradjen po propisu HDD je kao izvor nedvosmisleno bolji. Ja koliko citam izmedju redova PC+Dac je kod Suce odneo pobedu iako je Sucin PC namenjen za sve i svasta a ne samo za muziku. Da se koristi samo kao muz. server verujem da bi razlike bile i vece u tu stranu.

BaÅ¡ zato Å¡to Äika Å¡ucin Burmester 001 ima jako dobru mehaniku...

Link to comment
Share on other sites

Sta tu ima zanimljivo i nepoznato? Ako je komp nasetovan kako treba, softverski plejer takodje, rip uradjen po propisu HDD je kao izvor nedvosmisleno bolji. Ja koliko citam izmedju redova PC+Dac je kod Suce odneo pobedu iako je Sucin PC namenjen za sve i svasta a ne samo za muziku. Da se koristi samo kao muz. server verujem da bi razlike bile i vece u tu stranu.

Lepo objasnjeno, i sve jasno ko dan.......Accuu stvarno je Sonic u pravu, nisam bas skapiro gore sta si hto da kazes ali ni nema veze :wave2

Link to comment
Share on other sites

Verovatno sam bio siguran da ce Burka doneti lep pomak u Sucinom sistemu koji je sada dobio pravu dimenziju .

Kada se sistem zaokruzi svakako pare treba gurati u izvor zvuka . Suci preostaje malo posla jos da to sve jos digne na nivo koji ocekuje . Gosn Burki treba dati jos par sitnica i pokazivace jos bolji rezultat . Ne navijam ni za gramofon ni za hi-res materijal niti je to bitno jer uvek moze bolje .

Pa kazi sta podrazumevas pod - ostalo malo posla - ja znam ;-) , ali cisto i da drugi znaju, pusti te tvoje :ph34r: . .... :wave2

Link to comment
Share on other sites

Lepo objasnjeno, i sve jasno ko dan.......Accuu stvarno je Sonic u pravu, nisam bas skapiro gore sta si hto da kazes ali ni nema veze :wave2

Mislim na sluÅ¡anje istog cd-naslova, u prvom sluÄaju reprodukovanog na cd-plejeru, a u drugom sa komp-a kao eac-flac rip !

Budući da Burmester nema famozni "asinhroni usb-ulaz", koristićeÅ¡ klasiÄan koaksijalni ili optiÄki kabl, verujem da će rezultati biti zanimljivi...

Link to comment
Share on other sites

Mislim na sluÅ¡anje istog cd-naslova, u prvom sluÄaju reprodukovanog na cd-plejeru, a u drugom sa komp-a kao eac-flac rip !

Budući da Burmester nema famozni "asinhroni usb-ulaz", koristićeÅ¡ klasiÄan koaksijalni ili optiÄki kabl, verujem da će rezultati biti zanimljivi...

Nije sve u asinhronom USB-u... ima firmi koje to ne prihvataju kao resenje a imaju odlicne DAC-ove. Hegel na primer. Drugo, ne mora iz kompa direktno koaksialac ili optika. Moze izmedju da se postavi neki valjan USB/SPDF konverter. E TO bi bilo interesantno uporediti ALI opet kazem, uslov je do daske optimizovani PC za slusanje muzike.

Link to comment
Share on other sites

Nije sve u asinhronom USB-u... ima firmi koje to ne prihvataju kao resenje a imaju odlicne DAC-ove. Hegel na primer. Drugo, ne mora iz kompa direktno koaksialac ili optika. Moze izmedju da se postavi neki valjan USB/SPDF konverter. E TO bi bilo interesantno uporediti ALI opet kazem, uslov je do daske optimizovani PC za slusanje muzike.

Svejedno... ipak, zanimaju me rezultati s onim Å¡to Äovek ima pri ruci, bez dodatnih investicija !

p.s.

Kako ti baÅ¡ "Hegel" pade na pamet, gle Äuda ?

Link to comment
Share on other sites

Svejedno... ipak, zanimaju me rezultati s onim Å¡to Äovek ima pri ruci, bez dodatnih investicija !

p.s.

Kako ti baÅ¡ "Hegel" pade na pamet, gle Äuda ?

Accu.. vidim ja ti cackash Mecku, ovamo govoris kako si za

dobre odnose sa Sonicom

A opet ga provociras, covek je distributer , normalno je da mu to prvo pada na pamet nema tu nista nenormalno...

Ne branim ga ni malo ali budite ok na mojoj temi jer vas obojicu gotivim

Evo sad i meni Burmester prva rec kad nesto kazem :loveface:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...