Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni se Å ucin sistem dopao i prvi put kad sam ga Äuo.Vrlo velik i vrlo detaljan, transparentan a nenapadan zvuk.

Sad, s novim plejerom, digitalija zvuÄi zaista odliÄno.Meni je B. zvuÄao podjednako dobro i kao CD plejer i kao DAC, Å¡to ne znaÄi da su mi zvuÄali isto.Razlike se Äuju ali, ja sam navikao na sisteme koji su dosta slabiji od Å ucinog pa nemam referentnu taÄku koja bi mi pomogla da odredim koja opcija je "bolja", Äak ni koja mi se viÅ¡e svidja.

Kao i HiFi User, i ja navijam za analogne sprave.Na brzinu sam posluÅ¡ao neke ploÄe i, iako se onaj tajanstveni i teÅ¡ko opisivi "gramofonski zvuk" koji volim jasno Äuo, bio je siromaÅ¡an, manje detaljan i prosto nejak, da se tako izrazim, u odnosu na zvuk BurMajstora.Dolazi se do onoga Å¡to Sondek kaže:

....bolji dac ili ko zna sta vec u toj kvalitetnoj novoj digitaliji baca na pod i vecinu gramofona,zapravo daje zvuk kojim ti mane gramofona postaju sve vece, a prednosti je sve manje.

Kao prednost je ostao joÅ¡ samo taj "gramofonski (pri)zvuk".Istina, nisam sluÅ¡ao isti materijal u digitalnom i analognom formatu već prvi album K.Bush na ploÄi i drugi u flac-u, ali to je ista produkcija snimljena manje viÅ¡e u isto vreme.Svejedno, razlika je bila jasno uoÄljiva.Pri tom, Å ucin gramofon uopÅ¡te nije naivan.Trebaće mu ozbiljan upgrade ako želi da se vrati u igru.

Sad, kad sam Äuo BurMajstora, smatram da je to vrlo dobro uložen novac.

@HiFiUser, jesi li ti to bio kod Å uce kad smo bili i Prophet i ja?

Veseli pozdrav!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@HiFiUser, jesi li ti to bio kod Å uce kad smo bili i Prophet i ja?

Veseli pozdrav!

:wave2

Jes' vala, glavom i bradom. Ne rece mi Suca da mu dolaze vinildzije i da ce biti poredjenje glava, mogao sam poneti i nesto ploca (Prophet upita za Meddle)...

Pozdrav i tebi, nadam se da cemo iduci put imati nesto analogno da testiramo (recimo rondo bronze/cadenza red)... :crno-na-belo

Nemoj krgovicu sebi raku da kopas... opet ce ti sistem u oglase.... :)

Ostace siroti sondek sam u republici a tebe ako Suca i HiFi User prime u Dyna Republjik, prime ako ne "ostaces na ulici"... :P

Pa Nikola se do sada par puta afirmativno izrazio prema Dynu, tako da ima dobre predispozicije. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Danas sam odgledao po ko zna koji put fim Avatar i Transformense i primeto da je zv.. slika potpuno drugacija preko Burm... kao dac - a, kristalizacija najsitnijih detalja je bila pravi dozivljaj , dok je separacija na stereo bila rasclanjena toliko da sam imao utisak kao da sam tamo :rolleyes:

Obzirom da su Burm... slusale ljute vynil - dzije koji su inace veoma ostri u kritikama digitalnih uredjaja - izgleda onda da je Burm..prosao one najgore provere. Ja sam tako i opisao razlike tako da trenutno manje slusam gramofon ali samo dok jednog dana u sistem ne dodje bolji gramofon sa jos boljom glavom

Zahvaljujem se ovom prilikom svima koji su me podrzali u nabavci 001 jer bez njih ne bi presekao i uzeo ovo cudo , jer ovo nije malo para , pogotovo u danasnja vremena. Ipak je na kraju sve ispalo kako treba, stvarno je uredjaj poseban i uzivam u njemu punim srcem :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ovo je po meni + za vinyl kada se usporedjuje sa ovakvom spravicom i casno "izgubi". Sta mislite kako zvuci onda gramofon setup iz istej, top, klase :wave2

Mislim da zvuci ali potpuno sam siguran bolje, evo napr.. vec Pink Triangle PT TOO sa SME 4 , Sondek LP 12 + Itok , Rega P 9 sa RB 1000 , sa Ortofon Cadenca Red, blue, Black glavom ima i bolje ali i ovo je dovoljno

Inace to su moji neki favoriti kad su gramofoni u pitanju a za relatino normalan novac , da ne pominjemo one Oracle, VIP, Origine Live, Michael, itd najace modele ovakvih firmi

Kiki iz For Audia je prosle godine imao Regu P 9 za 1800 - 2000 eura , ja bio kod njega i ne znam sta mi bi da ga ne uzmem. Glanc nov zapakovan u kartonu :loveface

Link to comment
Share on other sites

Suco sta da ti kazem, a sto ne znas...svaka cast na ponovu. Ne sumnjam u napredak u zvuku ni najmanje.

Ako se ukaze nekad prilika, voleo bih cuti tvoj sistem.

Uzivaj u muzici maksimalno sto mozes, eto.

Hvala Uzvrab i kao sto si rekao uzivam maximalno - ne gasim ga , heh imam rezervni nov laser, dobio sam ga uz Burku

Malo je smeksao posle par dana rada, jos suvlje svira i sa manje prizvuka digitaliji , previse pocinje da imitira gramofon. Premenio je malo karakter rada u odnosu na prvi dan :roll: valjda tako treba :wave2:cheers

Link to comment
Share on other sites

Malo je smeksao posle par dana rada, jos suvlje svira i sa manje prizvuka digitaliji , previse pocinje da imitira gramofon. Premenio je malo karakter rada u odnosu na prvi dan :roll: valjda tako treba :wave2:cheers

Uh, ta promena karaktera iz dana u dan - to nikako ne valja. Probaj da umesto gramofona na polici iznad njega staviÅ¡ dek, možda poÄne i njega da imitira :D

Link to comment
Share on other sites

Belt drive motorrrrr :loveface :loveface

:cheers

Ahaa znaci u tome je fora zasto bolje svira - belt - as ;-) . Nego sad mi pade na pamet podseti me bice mozda problem kada jednog dana budem morao da zamenim kais - gde to da nadjem, jbte imam sad u kuci 2 gramofona :wave2

Na ovoj slici se vidi kako je akusticki odradjen najkriticniji zadnji zid iza kutija, otislo je tone Azmafona za ovoliku sobu da se to izdampira . Kostalo je sve oko 350e ali neverovatno koliko je to pozitivno uticalo na zvucnu sliku

post-11928-0-84955500-1329921584_thumb.j

post-11928-0-07337400-1329922038_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ahaa znaci u tome je fora, znaci belt - as. Nego sad mi pade na pamet podseti me bice mozda problem kada jednog dana budem morao da zamenim kais - gde to da nadjem, jbte imam sad u kuci 2 gramofona :wave2

To je C.E.C. transport unutra, ne bi trebalo da bude problem, kao Å¡to i priliÄi ozbiljnoj firmi osnovanoj joÅ¡ davne 1954. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...