Jump to content


Shucin sistem - pola DIY - pola fabrika - formula za HI -AND


suca77

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seeetih se sad kad napisa nkrgovic, ubi - zakolji za pcm 1704 izgleda da je bio u pravu. Zanimljiva stvar, stari konverteri a u Burmesteru koji koristi te iste 1704 x 2 rade bolje za 2 klase nego moja lampucera sa najnovijim cs4398 sa upseampling - om. Ocigledno nije sve samo u cipovima

Evo nadjoh test za Burmestera 001 iz casopisa Stereo iz 05.2003 godine , bio je dobro ocenjen za 1 bod manje, odmah iza Linn - a cd 12. Bilo je neke polemike za njegovu cenu, tako da ovde pise koliko je kostao :wave2

post-11928-0-78420700-1329605680_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Seeetih se sad kad napisa nkrgovic, ubi - zakolji za pcm 1704 izgleda da je bio u pravu. Zanimljiva stvar, stari konverteri a u Burmesteru koji koristi te iste 1704 x 2 rade bolje za 2 klase nego moja lampucera sa najnovijim cs4398 sa upseampling - om. Ocigledno nije sve samo u cipovima

Evo nadjoh test za Burmestera 001 iz casopisa Stereo iz 05.2003 godine , bio je dobro ocenjen za 1 bod manje, odmah iza Linn - a cd 12. Bilo je neke polemike za njegovu cenu, tako da ovde pise koliko je kostao :wave2

post-11928-0-78420700-1329605680_thumb.j

A skoro si se pa uvredio, kada sam ja to isto napisao ?

Eh Äika Å uco, Äika Å uco... tc, tc, tc.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Seeetih se sad kad napisa nkrgovic, ubi - zakolji za pcm 1704 izgleda da je bio u pravu. Zanimljiva stvar, stari konverteri a u Burmesteru koji koristi te iste 1704 x 2 rade bolje za 2 klase nego moja lampucera sa najnovijim cs4398 sa upseampling - om. Ocigledno nije sve samo u cipovima

Evo nadjoh test za Burmestera 001 iz casopisa Stereo iz 05.2003 godine , bio je dobro ocenjen za 1 bod manje, odmah iza Linn - a cd 12. Bilo je neke polemike za njegovu cenu, tako da ovde pise koliko je kostao :wave2

post-11928-0-78420700-1329605680_thumb.j

:eek::eek::eek:

Bolji Burmester od LamPUCere??? Daj ne pricaj?!?!

Lozis nas, jel da? :P

Link to comment
Share on other sites

Seeetih se sad kad napisa nkrgovic, ubi - zakolji za pcm 1704 izgleda da je bio u pravu. Zanimljiva stvar, stari konverteri a u Burmesteru koji koristi te iste 1704 x 2 rade bolje za 2 klase nego moja lampucera sa najnovijim cs4398 sa upseampling - om. Ocigledno nije sve samo u cipovima

Evo nadjoh test za Burmestera 001 iz casopisa Stereo iz 05.2003 godine , bio je dobro ocenjen za 1 bod manje, odmah iza Linn - a cd 12. Bilo je neke polemike za njegovu cenu, tako da ovde pise koliko je kostao :wave2

post-11928-0-78420700-1329605680_thumb.j

Burmester 001 ima 4 x PCM1704. Hebiga Å uki da sluÅ¡aÅ¡ malo Å¡to ti priÄamo ne bi se toliko Äudio. 1702 i 1704 su poslednji R2R Äipovi (za koji si rekao da su prevaziÄ‘eni), naslednici Äuvenog PCM63.

http://www.hi-files....post__p__400333

Naravno to koji je Äip upotrebljen samo po sebi ne znaÄi niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

To je dosta staro i nepotrebno, a i nije pravi naÄin da se urade stvari kako treba, ali daje neki uvid u unutraÅ¡njost ureÄ‘aja. Ako vas zanimaju Äipovi evo jednog ozbiljno uraÄ‘enog testa sa aktuelnijim Äipovima:

http://www.audiodesi...l/DacFinal.html

koga mrzi da Äita evo rezultata testova:

Interesantan je i PCM1792 a kralj je ESS Sabre. Ponavljam da bez odgovarajuće implementacije upotreba samog Äipa niÅ¡ta ne znaÄi. SluÅ¡ao sam Sabre u Audiolab-u i u jednoj drugoj varijanti i ova druga varijanta svira bolje od svega digitalnog i analognog Å¡to sam imao priliku da Äujem. Razlika u te dve implementacije je..... bolje da ne pravim poreÄ‘enja.

Link to comment
Share on other sites

U cd12 je 1702 ,i u Numerik Dacu poslednje generacije (koji i ja koristim) je,u prvoj verziji Numerika je bio pcm63,pored toga velika je razlka i znacajan upgrade je slimline brilijant power suply,imao sam u kuci oba pa sam mogao da probam.Preciznije za CD12 su se koristili : specially selected 20-bit Burr-Brown PCM-1702U-K .

Link to comment
Share on other sites

Po meni je 1702 prava sprava, posle je zamenjen sa 1704 i to je druga klasa od svega ostalog. Nije, kao ESS i 1791/1792 i sl. delta-sigma, vec pravi r2r sign-magnitude dac, potpuno drugi nacin rada. Ne da se porediti. Naim koristi 1704 na svim CD-ovima i u nDAC-u, doduse i onu su presli na 1791A za HDX/NDX/ND5 XS, mada ja cekam da vidim sta ce biti u NDS :D.

I da, sve je u implementaciji, to je istina.

Link to comment
Share on other sites

Po meni je 1702 prava sprava, posle je zamenjen sa 1704 i to je druga klasa od svega ostalog. Nije, kao ESS i 1791/1792 i sl. delta-sigma, vec pravi r2r sign-magnitude dac, potpuno drugi nacin rada. Ne da se porediti. Naim koristi 1704 na svim CD-ovima i u nDAC-u, doduse i onu su presli na 1791A za HDX/NDX/ND5 XS, mada ja cekam da vidim sta ce biti u NDS :D.

I da, sve je u implementaciji, to je istina.

ESS nije delta/sigma.

Link to comment
Share on other sites

Jel ovo tema "koji sve Dac chipovi postoje i koji model odredjeni proizvodjac koristi(?)..." ili sucin sistem?

Bili smo kod Å ukija Buja i ja. Burka je dobra kupovina. Onako na prvu loptu stvarno oduÅ¡evljava. Najpre dizajnom. Kakav je užitak imati to u kući. Zatim rukovati takvim ureÄ‘ajem. Sam daljinac je veći od pojedinih DAC-ova. Nisam ga testirao već sam iÅ¡ao da uživam i mogu ti reći da sam uživao. Tonalno je jako dobar. Za neki kritiÄki pristup morao bih da ga sluÅ¡am kod sebe u sistemu par dana sa materijalom koji dobro poznajem. OpÅ¡ti je utisak da mu sistem radi bolje nego proÅ¡log puta kad sam bio. Dobar je i gramofon.Samo da izbaci onaj sub.

Link to comment
Share on other sites

Zato što slušam muziku snimljenu u 2.0 (stereo). Dugo, nikad ne bih stavio sub u sistem bez prethodnog merenja. Treće, taj sub bi morao biti jako brz a to ogromna većina nije.

Da sluÅ¡aÅ¡ muziku na Å¡irokopojasnim drajverima, a ne klasiÄnim zv. kutijama(sa skretnicama) pa i da te razumem !

S druge strane, ako se ne varam Äika Å uca koristi Rel, koji se jako lepo slažu uz Magneplanare ili Quad panele, a ako oni nisu brzi, onda ne znam Å¡ta jeste...

Link to comment
Share on other sites

Da sluÅ¡aÅ¡ muziku na Å¡irokopojasnim drajverima, a ne klasiÄnim zv. kutijama(sa skretnicama) pa i da te razumem !

S druge strane, ako se ne varam Äika Å uca koristi Rel, koji se jako lepo slažu uz Magneplanare ili Quad panele, a ako oni nisu brzi, onda ne znam Å¡ta jeste...

UÄiti, uÄiti i samo uÄiti.

1. To sa Å¡irokopojasnim drajverima nije baÅ¡ tako ko Å¡to ÄitaÅ¡ po net-u

2. "jako lepo slažu" je baš precizno definisano - za tvoju informaciju za Quad je Gradient pravio SW i ni on to ne može da isprati

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...