Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

@Leo,

tebe ne mogu da odbijem.

Dakle:

Da:

- Pera451

- Bujodrag

- Perodeformero

- Nenad

- Skrstic

- Aciko

- Ninoslav

- Generalna_skupstina

- Trotter

- Woland

- Lukaluka

- Spark

- Davor

- Chuck Norris

- Leonardo

Total: 15

Mozda:

- Laky

- Ringe Raja

- Srdjan

- Prijatelj Lukaluka-e

Total: 4

Da li je OK?

Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da ste nestrpljivi, evo jedno pismo iz rukava, bez prethodne korekcije. Modifikujte i imajte u vidu da je ovo sirov materijal.

Re: DAC - business proposal

Dear Sirs,

I would be thankful to You for certain information regarding the purchase of your DAC board.

My friends and I intend to purchase no less than 15 DAC boards and are looking for the

best source for them.

As we live in a relative poor country with complicated customs procedures we are trying

to "optimize" our order both regarding the final price and the necessary formalities.

Therefore, my first question refers to an eventual quantity discount. Can You offer us one?

Or, can the shipping prices be reduced, even if the boards should be sent to different

addresses?

Second, our country is infamous for its customs officers who are more than ready to charge

unrealistic customs fees for all online orders. Therefore, we would like to make our order

as inconspicuous as possible. This includes:

a) sending no more than one DAC set to a single address,

B) presenting the sender as a person and not a company,

c) omitting the bill of sale, or reducing the price on it and

d) sending the set without the transformer, as this would make the package much

lighter and less conspicuous.

Which of the options above can You offer us? I believe that d) might be somewhat impractical

to You, however, the weight and the size of the transformer make it a perfect target

for the curious and ignorant eyes.

I hope that You understand our situation well and am looking forward to our

future communication.

Yours sincerely,

Petar Petrovic...

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak komunikacije deluje sasvim OK.

Ne znam da li u delu o "customs officers who are more than ready to charge unrealistic customs fees for all online orders" pomenuti 50evra kao sumu iznad koje je carina obavezna da vrsi carinu i, usput, napomenuti "skorasnji" slucaj gde je, na primer, narucena stvar od 55 evra ocarinjena sa jos 47 evra... Mozda je jos rano za to, ipak?

U principu, pomenuto je sve sto nas interesuje, mozda ne treba insistirati u prvom kontaktu, da vidimo sta je odgovor na ovo.

Link to comment
Share on other sites

Mozda samo ubaciti...

Be kind and send me a price for 5, 10, and 15 dac boards. I'm interested in selling them here, and if the quality is satisfying, price appropriate and conditions fair enough, I'm quite sure we can make some business plans for the future.

Preskocio bih kuknjavu da smo siromasna zemlja, to njemu nista ne znaci, nikad nije ni cuo za Srbiju ni za socijalnu pomoc ! Treba da mu proradi stomak za posao, pa da spusti cenu.

Moramo pogledati i njegovu statistiku, kako mu ide posao, da li dobro i koliko prodaje preko e-baya! Ako mu nesto ne ide, valja krenuti sa 5 kom. pa ici na varijantu... ok, I might be able to buy some more, send me an offer for 10 pieces! Ako se napali, onda ide cifra od 15 komada...

Za transformator bi trebao da pristane (vidim da ovaj preko 'talijanskog e-baya ima svasta u ponudi, pa zasto da ne proda i tranasformator odvojeno?), ali valja se ograniciti samo na foru... it gives to much weight to the package and I myself do have a friend who is producing power transformers, so... !

Khm khm, izbrisan onaj deo sa carinom, kol'ko da me ne u'apse... :blah

Malo sam se iskenj.., ne zameri, ali na brzinu mi padose ove stvari na pamet, pa bolje da podelim...

Link to comment
Share on other sites

GS,

sad je to takticko pitanje - obecavati posao, ili reci "mi vise nemamo, ako neces ti, hoce neko drugi".

Mozemo da navedemo i konkretnu za vrednost na racunu, ili da to ostavimo za kasnije, moze sve.

Jedino je nezgodno istovremeno obecavati biznis i nagovestavati "operacije" sa carinom, mozda ne deluje bas profi?

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, praviti planove za ubuduce i pokusavati izbeci carinu... hmmm vec nesto smrdi ! Daj da vidimo kako mu ide prodaja, ako ne mrda, napalice se vec na 5 kom., a da ne pricamo o vecim kolicinama! Za price tag valja pitati da smanji zbog carine, ali na finjaka, bez kukanja i sl.

Kako vidim, tebi se vise isplati da otvoris firmu kad nas ima ovoliko zainteresovanih... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Cenim da nam je svima vaznije da nam spusti vrednost na racunu zbog carine. Neki bitan popust na kolicinu ne verujem da cemo dobiti, da li DAC placamo 50 ili 45 evra nije mnogo bitno, mada ne verujem ni da ce toliko da spusti. Bitnija je vrednost koju on naznaci zbog carine , kao i transportni troskovi i da li ce hteti da salje na 15-20 razlicitih adresa.

Nesto se sad setih, ako prihvata samo PP onda moramo da zamolimo RingeRaju da nam ovo odradi, jel tako?

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja imam iskustva ca Kinezima, koliÄinski popusti postoje ali su veoma mali i to tek za velike koliÄine jer rade sa malom marginom zarade.

ZnaÄajni popust može da se ostvari samo grupnim slanjem sve robe na jednu adresu.

Raspoloženi su da smanje raÄun ali onda je problem sa sumom na koju je osiguran paket ( jer je onda fiktivno umanjena vrednost premije).

Ne bih toliko kukao o carini.

Link to comment
Share on other sites

Moze i jednostavnije.

Da jednostavno kazemo da zelimo kupovinu tog i tog broja komada, bez trafoa, slanje na pojedinacne adrese, racun na konkretnu sumu, cena za sve - njegova najbolja ponuda.

Inace sam na PP dobio korisnu sugestiju oko tog racuna, ali o tome kasnije.

@Agrone,

unapred moramo da uplatimo, hteli-ne hteli.

Link to comment
Share on other sites

A mozda Kinez ima neku svastiku ili šurnjaju u Bloku 70? Tako bismo rešili problem transporta i carine. :huh:

Sad,bez zezanja...mislim da ih baš zabole za našu tužnu i patetiÄnu priÄu. Neka lepo naplati poštarinu za svaki paket pojedinaÄno, ali da mu postavimo uslov da smanji cenu, jer nas zanima narudžba bez trafoa. Po dogovoru uplatu dobije odmah, i može da šalje svakom ponaosob.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...