Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Uskace jos jedna varijanta...

http://cgi.ebay.it/CS8416-PCM1798-24bit-192khz-DAC-KIT-DIY-/250724189575?pt=LH_DefaultDomain_0&clk_rvr_id=268319492085&hash=item3a60538587

Kao sto pise, bez transformatora. Da ne brkam po temi, racunam da nam svima odg. da bude bez transf. jer je paket laksi, a verovatno bismo izbegli i carinu! Elem, pera451 je obavesten, pa ce komunikacija da ide u dva smera, ka HK i Italiji...

A, da, najvaznije, ovaj tip (tako bar pise) salje za Srbiju po ceni od 6 dolara, dok je svaka dodatna stavka 2 dolara...

Eto, javite da li odg. ova prica da dodju samo plocice, a da sami jurimo transformatore (ima neki u podrumu viska na 12V, 100%) !

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam podigao paket. DAC Kit je stigao ! Imam vremena da samo da ga otvorim i pregledam pre nego sto krenem na aerodrom ...

Paket nije mnogo veliki i 3 mala paketica unutra su lepo upakovani: plocica sa napajanjem, plocica sa DACom i trafo sa konektorima. Same plocice su dobro spakovane i deluju solidno. Napajanje je uradjeno na klasican nacin sa 78xx regulatorima. Ispred regulatora su neki no-name elkos od 3300 uF a na samom izlazu napajanja su Sanyo od po 1500 uF.

DAC plocica ima CS8416 na receiver strani i PCM1798 kao DAC chip. Na izlazu je filtriranje i bufferovanje uradjeno pomocu 3 OPAs: AD827. Oni se nalaze na postoljima pa ih je lako zameniti. Na ovoj plocici su svi elementi SMD tako da zamena mora pazljivo da se vrsi. Posoji i jedan jumper pomocu kojeg se bira coax ili opticki ulaz. Ovde se namece ugradnja jednog prekidaca pomocu kojeg ce se birati ulaz.

Sam trafo je najslabija karika u ovom lancu: 10 VA sa dva sekundara od po 12V. Ovaj trafo vapi za zamenom ... Konektori su standarni chipo resenje ....

Eto toliko za sada ....

P.S. Nisam platio carinu. Nikakvi dodatni troskovi osim onoga sto je placeno preko eBay. Isporuka je trajala negde oko 2 nedelje.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dejane na informacijama :thumbsup2

Dobija li se shema u paketu?

Znaci, ako uspemo da nabavimo bez transformatora, ostaje da se obezbedi sledece: prekidac za izbor ulaza, bolji konektori, eventualno bolji elkovi u napajanju i, naravno, bolji trafo i kutija da se to spakuje. Opampovi, po izboru.

Sta kolege misle o drvenim kutijama za DAC? Ne mora 100% drvena, recimo kombinacija drvo-metal. Jel to nesto smeta?

Link to comment
Share on other sites

Hvala Dejane na informacijama :thumbsup2

Dobija li se shema u paketu?

Znaci, ako uspemo da nabavimo bez transformatora, ostaje da se obezbedi sledece: prekidac za izbor ulaza, bolji konektori, eventualno bolji elkovi u napajanju i, naravno, bolji trafo i kutija da se to spakuje. Opampovi, po izboru.

Sta kolege misle o drvenim kutijama za DAC? Ne mora 100% drvena, recimo kombinacija drvo-metal. Jel to nesto smeta?

Da sema je u paketu kao i dodatna sema za vezivanje trafoa.

Prekidac ce svakako biti potreban. Bolji konektori - to zavisi ... ovi deluju kao vecina onih koji se i nalaze na uredjajima nize i srednje klase. Ako je budzet tanak, onda ovaj upgrade moze i da se odlozi. Trafo svakako zameniti i pre svega uzeti veci. Bolji elkos je takodje ok upgrade, mada je mnogo bolje uraditi kompletno novo napajanje sa shunt regulatorima i odvojenim trafoima (ili bar sekundarima za analognu i digitalnu sekciju) - to naravno ako budzet dozvoljava.

Ne vidim zasto bi smetalo da kuciste bude od drveta - to moze znacajno da smanji troskove pod uslovom da se dobro snalazite u obradi drveta ...

Link to comment
Share on other sites

Рово је Софија која ужива уз звуке омиљене музике уз помоћ кинеÑког ДÐЦ-а:

Sofija-1.jpg

:wave2

Moram ga imati sto pre da se moja macka konacno skine sa igle

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja da ce onaj 'talijanski dac da ode dok se vi dogovorite kako cete da uzivate... :order

Dakle, postarina je niza, sanse da prodjemo bez carine su vece, a verujem da cemo svi lako da napravimo kutiju i nabavimo transf. Ionako ce svi da budze i prebudzuju makinu, a taj plavi taransf. bi iskoristili za neku LED rasvetu i sl. Mada, kapiram da je bolje zviznuti to na akumulator (komsija kupio nov, samo treba da otvorim haubu) i u igri smo!

Ako budemo imali srece, dace Italijan popust i carina ce da zazmuri, pa eto nama dac-a za nesto oko 50 jura!

Link to comment
Share on other sites

Vidim ja da ce onaj 'talijanski dac da ode dok se vi dogovorite kako cete da uzivate... :order

Dakle, postarina je niza, sanse da prodjemo bez carine su vece, a verujem da cemo svi lako da napravimo kutiju i nabavimo transf. Ionako ce svi da budze i prebudzuju makinu, a taj plavi taransf. bi iskoristili za neku LED rasvetu i sl. Mada, kapiram da je bolje zviznuti to na akumulator (komsija kupio nov, samo treba da otvorim haubu) i u igri smo!

Ako budemo imali srece, dace Italijan popust i carina ce da zazmuri, pa eto nama dac-a za nesto oko 50 jura!

I meni se Äini da je to bolja opcija.Doduše, ispada da trafo košta svega par dolara.Al' nema veze, Italija je blizu pa mi se sve nekako Äini sigurnijim.

Ja ću verovatno kutiju praviti sam, od drveta, ako budem dovoljno dokon ili naložen.Dobri trafoi mogu da se nadju i ovde.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...