Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Tako je, onda trafo izadje svega par dolara, ali je bolje i to nego da platimo carinu. Usteda na postarini i nekih 10-ak dolara na robi bi trebala da bude vise nego dovoljna za posten trafo. A, kutija... ma, ima komsija (onaj sto ima dobar akumulator) nekog egzoticnog drveta od 100 evra po kvadratu, pa ce da se isece lepo na geru, i bice to kineski dak sa srpskim trafoom u africkoj kutiji ! I posle nek' neko kaze da ne volimo ceo svet?!

p.s. Kinez je Italijan! To me podseti na ''deda i baba su blizanci'' ! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

OK, cekamo pismo i da se nekako usaglasimo. Meni nije bitno ni da li stize iz Indije ili DR Konga, samo da ga porucimo... DejanM je narucio i dobio svoj iz H. Konga, mislim da ce Pera u pismu pitati da li moze varijanta bez trafoa na 10+ komada, ako je covek fleksibilan kao sto neko rece da su kinezi, onda ne bi trebao da pravi problem.

Uzgred, koliko kosta trafo, ako ga budemo ovde nabavljali? Pokusavam da obracunam ukupne troskove da se to skutija, pa mi fali par inputa.

Link to comment
Share on other sites

Ajd jedno (glupo) pitanje: Da li je relativno lako kod nas nabaviti pristojno napajanje? Pod pristojnim smatram dovoljno kvalitetno za ovu klasu uredjaja, ne neku egzotiku.

Ja postavi' pitanje, ali se do sada niko nije javio sa konkretnim odgovorima. Ako je moguce sa konkretnim modelom, bez onoga "Imash u Kelcu,pogledaj" ili "Imash u Mikroprincu,uzmi shta ti dusha ishte".

Link to comment
Share on other sites

Nije vazno da li je kinez ili liliputanac (a kinez je, oznacno sa crvenom bojom), vazno je da pera451 kaze sta se desava pa da vidimo...

Elem, meni se svidela ta akcija zbog izbacivanja trafoa, i...

Spedizione e imballaggio

Luogo in cui si trova l'oggetto: Shenzhen, China

Spedizione a: Tutto il mondo

Quantità:

Modifica il Paese:

Spedizione e imballaggio

Ogni oggetto aggiuntivo

A

Servizio

Consegna stimata*

US $6,00

US $2,00

Serbia

Link to comment
Share on other sites

Ja postavi' pitanje, ali se do sada niko nije javio sa konkretnim odgovorima. Ako je moguce sa konkretnim modelom, bez onoga "Imash u Kelcu,pogledaj" ili "Imash u Mikroprincu,uzmi shta ti dusha ishte".

DAC dolazi sa napajackom sekcijom, samo nam treba trafo! A, to se uvek nadje... negde... A, ako ne, namotamo svi skupa kod nekoga za malu lovu i opet smo zavrsili pos'o! Ako vidis neki video rekorder ili tv (i sl.) na ulici, znas sta ti je ciniti... :thumbsup2

Ako nisam pomogao, neka neko odgovori co'eku... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Da i ja dam neki predlog:

- ako doÄ‘e bez trafoa (mislim da će "lakše" preko granice da dobijemo) može GB za one koji nemaju negde u podrumu da leži neki trafo,

- kutije po istom peincipu 10 je "lakše" od samo jedne pa može i boljae (po volji sa boljim konektorima) pa makar zajedno radili samo prednju stranu,

- modovanje - pomoć kolegama koji nisu viÄni takvim stvarima (npr meni pogotovo ako treba da se lemi) kao i predlog šta, kako, ...

Pošto već ima kolega sa foruma koji imaju ovaj DAC interesuju me utisci i predlog da nekoliko Älanova odslušaju, uporede i napišu mišljenje. (Vido sam da maÄka uživa. Interesuje me vlasnikovo mišljenje.)

Link to comment
Share on other sites

Nebih da sabotiram akciju, ali i ovakav DAC deluje veoma interesantno i neshto bolje od predlozenih (cena je slicna, pardon - niza):

http://www.ebay.com/...=item2eb55a6aa3

Dodao bih i da je ovakav DAC neshto lakshi i dostupniji za modifikaciju (klasicne komponente, nasuprot SMD elemenata, mada bi mu to potencijalno mogao biti i minus).

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim, da. Mada, verujem da se Toslink moze lako dodati...

Prednost bi se oslikavala u boljem S/PDIF reciever-u, dobrom USB cipu (PCM2706) i neshto savremenijem DAC cipu (2x Wolfson 8740).

Naravno, ovo je navedeno samo kao moj predlog, ako se sam GB vec bavi pristupacnim DAC-ovima.

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kljucno pitanje da li za sve ove alternativne DAC-ove SC moze da nam pruzi istu pomoc kao za Lampuceru.

Ako ne, onda, hm.

Meni treba SC da sklopi ovo kad stigne :) .

Mis'im, meni je važnije to što je sprava poznata i proverena nego nešto evra uštede.

Doduše, USB konekcija bi mi znaÄila.

Isto mislim.

Nadjoh ove transformatore u BG

http://www.trafco.rs/torusni.php

Vredi li to za ovu namenu, mislim, nisu skupi, pa ako vrede moze i od njih da se dobije popust na kolicinu B) . Jbg, ipak hocemo jeftini DAC, tako ja kapiram...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...