Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Poznati Buffalo II :).

Leo, zelim ti da u 2012. napravis jos mnogo ovakvih lepota.

Superfi, daj jos slika, ovo je bio pravi aperitiv :). Pre svega jednu sliku zadnje ploce.

Jako interesantno deluje ta balansirana prica.

Doduse, tvoj DAC je znatno skuplji od ovog, pa su i mogucnosti vece...

http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx

Link to comment
Share on other sites

ESS Sabre dac 9018, guta sve zivo (DSD, I2S, SPDIF,...), 32b/384kHz, cekam samo odgovarajuci USB interfejs...(sve pripremljeno).

Amorfni torus u napajanju, diskretna IV konverzija, full balansiran od pocetka do kraja :smile:

Jos jednom, sorry na OT...i Sretna svima NG 2012.

Igor

Lepo, bio sam u prilici da sluÅ¡am DAC sa ESS Sabre, jedna izuzetna izvedba i to stvarno jako lepo radi. Reci na koji naÄin radi sa DSD fajlovima, da li radi DSD streaming .iso ripova (ili firewire vezom sa SACD plejera) ili pak sa odgovarajućim .dff fajlovima (32/384).

Za USB interface ima lepih profi rešenja, ima i sa firewire.

Srećna i tebi NG. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ston, koje su dimenzije ove veće kutije? To je Perina kutija?

I ova manja je drugaÄijih dimenzija od one prvo objavljene, Äini mi se?

Offtopic: Kad smisliÅ¡ neÅ¡to za mene, baci sliku preko PP da zirnem. Bez žurbe, znam da ima kolega kojima isto radiÅ¡ skutijavanje, saÄekaću svoj red, važno je da su nam stigle svima.

Link to comment
Share on other sites

Ston, koje su dimenzije ove veće kutije? To je Perina kutija?

I ova manja je drugaÄijih dimenzija od one prvo objavljene, Äini mi se?

Кутија је од Сони тјунера, значи Ñтандардне димензије а ова друга је иÑто нормалних димензија + - 10%.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa, da, rekoh ti ja da može od tjunera da se napravi lepa vikendica.

Oko ove manje, mislio sam na prvo objavljenu, ovu

http://www.hi-files....post__p__385370

Evo pronaÄ‘oh sliÄicu jednog DAC-a sa onim obrtnim ON/OFF prekidaÄima, vrlo lepo, Äak mislim da bi bolje izgledalo bez ikakvih brand natpisa u sredini.

http://lh4.ggpht.com...dac%20sharp.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lampuzera predata vlasniku!

@RingeRaja: salji sve sto imas na moju adresu, poceo sam da dobijam poklone kao posrednik! ;-)

@Nenad: Hvala za vino, nisi trebao da se trosis, ovo je bila vise forumaska solidarnost na delu! :thumbsup2

@Ostali: iako mi je ovo prvi GB sa vama... kad vratim film, vidim grupu ljudi koja se okupila oko zajednicke pasije, iz sve snage gurala ka ostvarenju cilja, i uspela! Treba, verujem, biti ponosan i na to!

Veeliki pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

prodjose 134strane...odlicne price, vrhunskog offa(hvala albertu na odlicnim tekstovima)...ako sam ja dobro ukapirao, svi sa GBa dobise lampucere. Neke se prodaju, neke se vec prodale, ali dobar deo vlasnika odlucio je(makar za sada) da ih zadrzi.

Mislio sam da mozda ne bi bilo lose kada bi ljudi koji su ih zadrzali i verovatno ih slusaju nesto o tome i napisali. Desavalo se to, ali sporadicno, a izgubi se u masi od za sada 2660postova.

Skrstic je u gluvoj sobi to uradio, po meni odlicno.Nova tema, ili razrada njegove, sta god, samo da krene. Ja sam danas pustio moju lampuceru u pogon, zajedno sa mojim novim napajanjem za touch. Slusao sam sve zajedno 45min, sa sve klincem za vratom, pa ne bih unapred da kenjam o zvuku.

Medjutim, neko verovatno vec moze, i to ne da kenja, nego da kao skrstic napise ponesto kvalitetnog teksta.

I da,veliko hvala SCu, covek je starokosutnjacka kajla!

Link to comment
Share on other sites

Могу да наведем бар шеÑторицу који неће продати :blush: . Ршто Ñе тиче продаје већ Ñам на једној од предходходних Ñтрана навео моје мишљење.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja vidim, ljudi prodaju uglavnom zbog drugih planova, a ne zbog kvaliteta nje same.

RR je nabavio CA 840C, koji je ipak druga klasa.

N2000 je izmenjao skoro ceo sistem, pa neka ide i ona :).

Ja moju ne menjam, ako budu povoljno prodavane skutijane, kao ona N2000, ko zna, mozda mi zatreba jos neka... :).

Link to comment
Share on other sites

Ako neko za ove pare moze da ponudi bolji DAC, ima kupca odmah :).

Ja nisam ni ocekivao da Lampucera (do 70 Evra sa trafoom u Srbiji) potuce 840C (bese jedno 1100 Evra u Srbiji).

Meni ona svira non-stop, ne moram da se tesim :). Puna kuca muzike za protivrednost boljeg IC kabla (i to ne duzeg od 0,5 m).

Link to comment
Share on other sites

...

Ja nisam ni ocekivao da Lampucera (do 70 Evra sa trafoom u Srbiji) potuce 840C (bese jedno 1100 Evra u Srbiji).

...

I sam znas da je cena sa kvalitetnom kutijom i dodatnim delovima solidno veca od 70EUR (i da pretpostavimo da ce vlasnik sam sklapati). Ako sklapa neko za novce, dodatno rastu troskovi.

Sto se 840C, moje misljenje o njemu je, nadam se poznato - tj. komentarisao sam na forumu - ne vredi ni pola cifre koju si naveo :P.

Link to comment
Share on other sites

Ð2000 продаје јер му Ñе није звучно уклопила Ñа лампашким преампом и то је по мени поштен разлог.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Malo je onako da moderator pici po offu, dosta se offa pisalo u ovoj temi, 90% je obrisano, al kako god.

Zanima me da li si slusao lampuceru, i da li bi je prokomentarisao u f-ji od cene, mada moze i u apsolutnom smislu?

Ne pitam navijacki, ili da trolujem, zanima me.

Cena je inace bruto malo preko tih 80ak(sa trafoom), i to da je ne sklapa korisnik amater.

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Posto je Paja pokrenuo par interesantnih pitanja, evo nekih mojih razmisljanja - na brzinu.

Pretpostavimo da neko hoce da kupi DAC i ima relativno ogranicen budget. Dakle, Naim DAC i slicno otpada u startu.

Pri tome bi zeleo da taj DAC ne bude star 20+ godina. Dakle, otpadaju razne Micromega-e, Aragon-i i slicno.

Dalje, zeleo bi da uredjaj bude i koliko-toliko future-proof. Tu otpada sve sa KP sto podrzava samo 16/44.1.

Dodajmo na to eventualno neku licnu preferenciju, balansirani izlaze i sl.

Dakle, sta kupiti, sta se uopste vrti ovde?

Cambridge Audio 840C, Audiolab 8200CD, Cambridge Audio DAC Magic 3, Behringer SRC2496.

Stello-a ima u Sloveniji, Benchmark sam ovde retko vidjao.

Ima toga na svetu verovatno jos, samo toga ovde ili nema, ili postoji neki drugi problem sa tim.

Svemu navedenom neko ce naci manu. Od pomena Behringer-a ljudima pripada muka, DM nije na nekoj ceni, Paji se ne svidja 840C, nekom drugom se ne svidja Audiolab (ako nista drugo, radi se u PRC), svakom od njih se pripisuju problemi sa pouzdanoscu itd.

Jednostavnije receno, koliko god para das, zeznuo si se.

Ja ne vidim nijedno resenje koje se jasno izdvaja kao bolje od drugih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...