Jump to content


Hi-Files Show prolece 2011 po�inje


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

I mene nervira sto slusaju test diskove, koji su napucani produkcijski. Ali me takodje nervira kad nece da puste neki rezani disk kao to je sljam...ali ima ljudi koji poseduju hifi rezace i koji rezu diskove na cd-r audio...naravno da hocu da cujem nesto sto znam kako zvuci a ne sulude testove...mozda se prosetam sutra mada...

Kakav je izbor ECM diskova u One-Hifiju?

Link to comment
Share on other sites

Guest Milija
Posted · Hidden by Ljuba, March 27, 2011 - poruka za modove od ljube, ovo je neko acin, ako ne i sam aca, pa ne pustamo zbog reklame
Hidden by Ljuba, March 27, 2011 - poruka za modove od ljube, ovo je neko acin, ako ne i sam aca, pa ne pustamo zbog reklame

Na ovoj adresi imate trenutnu ponudu ECM-a na online shop-u One-hifi

http://store.one-hifi.com:8888/index_hifi.aspx?letter=filter&filterstring=ECM%20RECORDS&type=2

Link to comment

Ja danas slusao Metaliku na sajmu, na Naim sistemu :). :bacanje:klanjanje

I dalje mislim da je za Ovatore pravi izbor BAR NAP250, ali ovo je, po meni, bio najbolji sistem na sajmu. Mozda sam ja Naim biased, ali zvuk je bio ogroman, brz, dinamican, sa PRaT-om koji vristi... Atmosfera, rekreacija prostora, ma kad smo slusali stare bluz snimke covek je mogao da zatvori oci i skoro da bude u nekom zadimljenom klubu... Imalo je malo problema pri dnu basa (koje bi 250 sigurno resio), i soba je sva zvonila, ali se potencijal cuo. I zvucnika da mogu mnogo vise i pojacala da je odlicno s'obzirom kolike zvucnike tera. Danas sam malo popricao sa Acom i on je svestan da te kutije mogu bolje, tj. da disproporcija sistema postoji - ali kaze da nece da sklope sistem koji toliko kosta, jer kad god to urade javi se tona "pametnih" sa "ma da, ali zate pare...", "toliko? pa sta jos radi..." i slicnim komentarima. S'obzirom na tuzan odziv danas, nije da ne razumem.

Drugi zvuk danas mi je bio Vox. ECI5 Mk2 kao da su mewne pitali kako da srede, ovoo je zvucalo sjajno. Plus je pokazalo skup amp + jevtiniji zvucnici kombo i te kako moze da bude sjajan. Mozda je, kao sto Bojan rece, "mana" Dynaudio kutija da im, da bi pokazale sta znaju, treba pojacalo koje je skuplje od njih, ali smo danas Scepan i ja zakljucili da to uopste nije los koncept. Uostalom, ako sistem zvuci dobro i u rangu je sa ostalim sistemima slicne (ukupne) cene - meni je to i dalje dobro resenje.

Treci je bio AVI sistem i to samo zbog zvucnika, koji su bili problem. Novi izvor u vidu Weiss DAC-a je bruka, stvarno je jezivno kako dobro zvuci. BFA pojacalo je, kao sto sam cuo, doradjeno i stvarno radi mnogo bolje, em je brze, em ima vise snage, nema vise nijedne zamerke, stvarno vrhunski lampas... Jedino su kutije kvarile utisak, sa nekim boljim bi ovo bilo cudo od sistema. Steta.

Cambridge i Dali... Previse mastan bas, nije utegnut, predugo traje. I kad se visoki "zavrse" bas je i dalje u sobi. Visoki su malo preterano detaljni. Dobra strana je bila JAKO sirok sweet spot, malte ne se culo u celoj sobi podjednako. Ipak, ovo nije "my cup of tea". Cak i za te pare koje traze, ja bi pre uzeo nesto drugo.

Konacan utisak? Tuzno je koliko je malo ljudi doslo, bar kad sam ja bio. Prezentacija vrhunskih sistema, besplatan ulaz, a danas oko 15-16h hodnik prazan. Tuzno je stanje nase HiFi scene.

Da, pozdrav Mrmotu drago mi je da smo se upoznali, kao i Ljubi koga sam video na previse kratko. Naravno, pozdrav i svim ostalim drugarima sa foruma :D:wave2 Uvek je lepo kad se vidimo uzivo.

Link to comment
Share on other sites

naim ima jedan ogroman problem. zvuci super kada su dva tri instrumenta ali kada se ubace vise gubi se definicija basa, jednostavno ga nema. kod pustanja patricia barber diska black agic woman se to jasno culo. u delu kada se cuje samo kontrabas on se cuje savrseno, kako se lagano ubacuju bubnjevi klavijature i ostalo bas nestaje i na kraju se totalno izgubi.

naim je mnogo bolje zvucao sa harbeth zvucnicima pre neku godinu, koji uzgred kostaju mnogo manje.

dYNAUDIO i ec zvuci ok.

inace HVALA na organizaciji sajma

Link to comment
Share on other sites

Juce sam se proveo kao retko kada do sada. Sedeo sam na stolici i slusao muziku od 14h do 19h. Svo to vreme sam proveo u Vox sobi, a pauzu od 30 minuta sam iskoristio da obidjem ostale izlagace i jos jednom sebi dokazem da me nista ne dotice kao sistemi koje iz godine u godinu sastavlja postovani g.Mladja.

U ovoj sobi nikada nema problema sa akustikom (reverberacija kada je prostorija prazna) jer je uvek krcata ljudima, tako da se moraju praviti ceste pauze u pustanju muzickog materijala da bi se otvarali prozori zbog provetravanja. Te pauze g.Mladja pravi na majstorski nacin koristeci ih da napravi uvod za sledecu muzicku numeru ili da elaborira neke tehnicke teme vezane za same uredjaje koje prezentuje. To sve inspirise mnoge posetioce standa da i sami uzmu ucesca u prezentaciji, komentarisuci sam muzicki materijal ili se nadovezujuci na tehnicke teme. Takodje se ispunjavaju muzicke zelje u vidu pustanja diskova koje neko od posetilaca donese. Ja sam juce imao jedan rezanac sa numerom koja se trenutno uklopila u koncepriju prezentacije i tog momenta je bila pustena. Onda se ona opaska da se neki gade "rezanaca" i insistiraju samo da test diskovima sigurno ne odnosi na g.Mladju. Takodje nisam cuo nikakve vozove, slapove, razbijanje staklarije i ostale efekte kojima pribegavaju neki audiofili na nasem sajmu (necu navesti koji). Ovde se slusala vrhunska muzika - klasika, jazz, pop, rock . . . produkcija od 50-ih do danasnjih dana.

Poslusao sam Naim sistem i ne mogu reci nista osim da je korektan, ali to definitivno nije zvuk koji mene dotice. Slusao sam Naim sisteme i na drugim sajmovima, a i privatno kod nekih prijatelja i uvek je rezultat isti. Ukusi su razliciti i tu se elaboracija zavrsava.

CA & Dali me je vec sasvim razocarao, ali iskreno nisam vise ni ocekivao od te kombinacije. Najlepsi trenuci su mi bili kada sam opticki analizirao izlozene primerke uredjaja Grifon i Densen, jer se iskreno divim skandinavskom dizajnu uopste. Naravno da mi je bilo zao sto nije sviralo nesto od toga.

I na kraju najvece razocarenje, zbog svakako velikih ocekivanja, bila AVI soba. Kada sam sa vrata ugledao BFA (za mene prvi put u crnom izdanju) bio sam uzbudjen sto cu cuti ponovo, sada vec svetski poznat uredjaj, jer nagrada u Denveru nije mala stvar. Uzivanje je cuti vest kada neko sa nasih prostora napravi nesto cemu se ceo svet divi, a da se pri tome radi o najsavrsmenijim tehnologijama. Medjutim juce to nije zvucalo kako sam ja zamisljao, a odmah sam shvatio da je problem sigurno u zvucnicima jer sam pojacalo slusao i ranije sa zvucnicima u fazi razvoja, pa mi je tada bolje zvucalo. Najvece je razocarenje kada se najvise ocekuje. Zvuk u sobi je bio toliko naporan da sam jedva izdrzao dva puta po 5 minuta.

Mnogima je opste pravilo da previse detaljan i analitican zvuk zamara na duze slusanje. To pravilo je ukinuto u Vox Trade sobi, ne od juce nego od moje prve posete njihovom salonu. Bese to pre 15-ak godina (tada ni portiri u Sava Centru nisu znali da mi objasne gde je firma koju trazim - nepogresivo sam je pronasao).

I za kraj da napomenem da ce se danas desavati veoma zanimljive stvari u g.Mladjinoj sobi, pa bi bilo lepo da preskocite nedeljno izlezavanje i dodjete na prezentaciju. Meni nece biti tesko da se, iz moje Sremske Mitrovice ,ponovo "sjurim" do Novog Beograda maksimalnom nedozvoljenom brzinom.

Link to comment
Share on other sites

inace me iznova uvek fascinira izbor muzike na ovim dogadjajima. da li su svi audiofili po difoltu degenerici koji slusaju test muziku?

A ja sam to pricao pre 2 god.i bio NESHVACEN :plakanje cak sam naisao i na otpor pojedinaca....velikih i strucnih audiofila...

Otici cu (nadam se ) danas na show mada znam sta me ceka,ponovo neki test cd,prolazak voza,padanje kise,cijukanje violina,mandolina..trta - mrta..Koga to bre interesuje??

PUSTI MI MOJ CD :hdphones Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!

PS> Svaka cast Ljubi na pozrtvovanosti u ovim teskim vremenima...Za svaku pohvalu :thumbsup2

A pohvale i Scepi glavnom PR na svim bitnim manifestacijama ovog tipa..Nije lako biti ceo dan na Show i sve zabeleziti bitne info i slike i jos sto sta..... :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

JuÄe posetio sajam, utisci ukratko sledeći:

(Napomena: ovo je moje skromno liÄno miÅ¡ljenje)

AV Impuls

OdliÄno i već poznato pojaÄalo i veoma interesantan koncept zvuÄnika. DrugaÄije, neÅ¡to Å¡to će sigurno naći poklonike.

One Hi-Fi

Veoma skup i odliÄan sistem, ali mislim da je prostorija bila premala. Zvuk se nije protegao koliko je trebalo.

Audiophile

Ljudi su se najviÅ¡e potrudili (valjda Å¡to su novi) a doneli ceo, ili većinu svog programa. Zvuk odliÄan - malo bas nije bio po mojoj volji, ali sigurno ima ko to voli.

Vox trade

Kolaž program gosn. Mladje. Red muzike, red zanimljive priÄe sa uvodima u ono Å¡to će se sluÅ¡ati, pa sve do komentarisanja koncerata. Uživao sam. Ubedljivo najposećenija sala.

Sajam jeste bio malo "slabiji", ali ko je hteo i smatrao da treba da dodje došao je.

Veliki pozdrav Ljubi i ekipi, samo nastavite.

Link to comment
Share on other sites

Primecujem da se stalno komentarise izbor muzike.Meni se uglavnom ne svidi sve sto cujem,narocito "audiofilski" test diskovi i sl. ,ali dosad sam bio tri puta i svaki put mi je dozvoljeno u svim salama sa svoja dva CD-a cujem po dve pesme u pitanju su najnormalniji diskovi,normalne produkcije ali originali-kod one-hifi-a mi je bilo cak ne prijatno jer je covek ubacio moj CD i izasao posle nekog vremena, preslusali smo ga skoro celog.Moguce je da neko od prezentera ima otpor prema "rezanim" diskovima sto je za mene sasvim OK-njemu je to pre svega posao i sto bi rizikovao da od nekog nepoznatog sa nareska pusta muziku koja moze biti lose nasnimljena i time ugrozava prezentaciju svog uredjaja koji za los sound u tom slucaju nije kriv.Valjda imamo svi i po neki original u svojoj kolekciji da ga tad ponesemo i cujemo sistem sa poznatim materijalom. Uostalom to se moze shvatiti i kao odnos prema pirateriji nekog ko prodaje originalna izdanja koja takodje i reklamira tom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

naim ima jedan ogroman problem. zvuci super kada su dva tri instrumenta ali kada se ubace vise gubi se definicija basa, jednostavno ga nema. kod pustanja patricia barber diska black agic woman se to jasno culo. u delu kada se cuje samo kontrabas on se cuje savrseno, kako se lagano ubacuju bubnjevi klavijature i ostalo bas nestaje i na kraju se totalno izgubi.

naim je mnogo bolje zvucao sa harbeth zvucnicima pre neku godinu, koji uzgred kostaju mnogo manje.

Ja i dalje mislim da je glavni problem pojacalo. Taj Harbeth je mnogo laksi za poterati i onda sve radi sjajno, a ovi Ovatori ipak traze ozbiljnijeg partnera nego SNait. Culo se da to moze da zvuci fenomenalno, ali se culo i da i te kako ima prostora za napredak.

Jedino sto bi sistem koji bi stvarno bio merka tim Ovatorima imao 282+250 sa bar HiCap-om, plus nDAC (to je bilo super), plus npr. XPS2 za njega, i recimo HDX kao izvor na ne UnitiServe. E onda bi bila druga prica, mada onda bi to kostalo i malo vise... :D Jednostavno, ti zvucnici su previse dobri, pa se sve cuje.

Link to comment
Share on other sites

naim soba me je podsetila na sve zasto ne volim moderne zvucne koncepcije u ovom sportu.

bilo je svega, detalja, rezolucije, pa i dinamike - jedino nije bilo muzike. tri puta sam pokusavao i sva tri puta bezao posle 5-10 minuta.

uzasno naporan i zamarajuci zvuk.

iskreno govoreci, iz perspektive cena/performansa, jedini no brainer sistem juce je bio CA/dali. taj komplet kosta oko 3500 evra bez kablova. rezolucija mu nije bitno slabija od naimove, ima problem u basu isto kao naimov sistem, vokal zvuci prirodnije i ljudskije. a sve kosta 4.5x manje, (najmanje)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...