Jump to content


Police


Prepodobni Hifije

Recommended Posts

veci problem mi pravi na gramofonu jer je on u dodiru sa laminatom preko ove moje police i kad lupim jako nogom o pod cuje mi se taj udarac na zvucnicima

To može da reši samo zidna polica, tu ni Infinite Elemente neće pomoći.

Stoga, ako je postojeća polica dobra za Burmajstora i amplifikaciju, nabavi/napravi jednu dobru zidnu policu a ostatak novca uloži u gramofon.

Hm, možda ipak Finite Elemente?

pagode_sg_wall_praxis.jpg

http://www.dienadel.de/Finite+Elemente+Pagode+Signature+Wall+-+Wandregal.htm

Link to comment
Share on other sites

Schuci inache treba jedan lepi soliter sto lici na policu.Ili dve,druga za uredjaje koji su u prolazu.

To znachi da mu treba pozamasna suma za firmiranu policu.Ako je firmirana bitna zbog dalje prodaje onda to delimicno mogu da razumem.Ali chemu dalja prodaja ???

Voleo bih da neko napise sta mora da sadrzi polica za tri uredjaja da bi se nazvala kvalitetnom.Na osnovu toga ce se lako i formirati cena . :crno-na-belo

U DIY varijanti da bude napravljena sa sto boljim akustickim materijalom

Link to comment
Share on other sites

Leonardo je odradio policu ,a ideja vodilja,je bila Atacama Europa Reference (520 funti).Ako se ne varam ?

Neka on kaze,ako hoce, :crno-na-belo koliko je kostao materijal i da li je zadovoljan zvukom. :listen

Ili da kaze,koliko bi kostalo da napravi jos jednu ,kolegi sa foruma.Pa posle drugu ,trecu ,itd... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Uvazeni chlan Gox co mi je u laganom subotnjem caskanju opisao svoje iskustvo vezano za vaznost police.

Naime ,doziveo je u visoko rezolutnom (u ovom sluchaju i skupom )sistemu drastichnu razliku u zvuchnoj slici prilikom promene polozaja samo jedne komponente.Nemam razloga da iskusnom i postenom Goxu ne verujem.

E sad,kako to objasniti ?

Chovek uchi dok je ziv. :oops:

Link to comment
Share on other sites

E sad,kako to objasniti ?

Vibracije. Cak i kod DS Streamer-a koji nema pokretnih delova, one imaju uticaj. Kondenzatori su skloni mikrofoniji, mozda i kalemovi ako ih ima, konektori mogu da malo menjaju kontakt i stvaraju razne prelazne pojave.... Da ne spominjem CD ili plocu koji se vrte, ili neki potenciometar....

Link to comment
Share on other sites

Ako zelis da saznas koliko neko moze brzo da trci ili visoko skoci,

moras da mu obezbedis cvrstu i stabilnu podlogu

:cheers

Ja bas razmisljao da iskoristim vodeni krevet,posto ga vise ne koristim. :lol:

Nego ,da se vratim na Gox-ovu prichu.Ta jedna komponenta koja je kvarila zvuk stajala je pored police na parketu.Naravno ,niko se nije setao ,pravio vibracije itd...Mmm ? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Za te pare odliÄna mada je Äini mi se neko ranije pominjao da je uska za standardne komponente .Ima i verzija sa tri nivoa koja je komotnija a isto koÅ¡ta .

Slažem se da je za te.pare odliÄna, ali koliko para toliko muzike,Polica mora da bude prilagoÄ‘ena klasi ureÄ‘aja.Ove police koje ste naveli nemaju mnogo veze sa HI-FI-jem ni po estetici(to je naravno subjektivno) ni po funkciji Å¡to je oÄigledno.Staklene police na klimavoj i lakoj cevnoj konstrukciji kao rezultat daju gomilu vibracija Å¡to mora da se Äuje Äak i u sistemu niže srednje kategorije.Te police su po sistemu "ko ga Å¡iÅ¡a nije bitno, tek da imam" i sem niske cene nemaju mnogo kvaliteta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...