Jump to content


Pisati afirmativno ili ne pisati uopce


alexatpos

Recommended Posts

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Daj mi molim te neke linkove u kojima si ti napisao nesto korisno za druge clanove.

Ovde se ne radi o mom biznisu... ne daj Boze da zavisi od tebe.

Svi znaju da si godinama savetovao clanovima ovog i drugih foruma da kupuju DIY zvucnike, pa si im prodavao svoje projekte. Imas zadnje namere, to je problem.

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa pokretaÄem teme da treba pisati Å¡to viÅ¡e iz liÄnog iskustva, mada ne vidim iz kog razloga teoretska znanja ne bi bila uvažavana? Ni konstruktori ureÄ‘aja ne polaze, svaki za sebe, od Omovog zakona, nego koriste nauku i tuÄ‘a saznanja.

Ipak, evo jednog liÄnog iskustva, a potpuno uporedivog sa situacijom o kojoj je reÄ.

Bila je, pre dve - tri godine, ona prezentacija (na kojoj je bio Radovan Karadžić), gde su na Krell SACD i pojaÄalo, posredstvom nekih preskupih, ezoteriÄnih kablova, bili prikaÄeni Wiena zvuÄnici, i to ne neki iz vrha ponude.

Osim Å¡to zvuÄnici nisu bili dorasli uslovima prezentacije (veliÄina prostorije, publika), moj utisak je bio da je to zvuk koji mnogi forumaÅ¡i, uz neuporedivo manje izdatke, imaju kod svojih kuća. Pa Äak i bolje. Da je samo uzet najbolji Wiena zvuÄnik, a svi kablovi zamenjeni budžet klasom, zvuk bi bio neuporedivo bolji, odnosno, u rangu sa klasom tih zvuÄnika. Ne znam cene koje su bile u igri, ali verujem da bi se uÅ¡tedelo i priliÄno novca. Neko će reći da ovde zalazim u zonu spekulacija, ali dozu zdravog razuma bi morao da ima svako. Ako neko dolazi do najbolje hi-fi postavke sluÄajnim izborom, jao si ga njemu. :ruganje

(Moja) poenta je da zvuÄnici "nose" sistem. Ako imamo zvuÄnik koji ispunjava sve naÅ¡e zahteve (ne možemo da zamislimo da postoji neÅ¡to bolje), onda dolaze izvori i amplifikacija, a tek posle svega - ko voli nek' izvoli - jal' kablovi od zlata, jal' od platine... :rolleyes: Odnosno, ako je u situaciji "ima se, može se" - svako troÅ¡i svoje pare na naÄin koji mu odgovara.

Iz ovoga sledi logiÄno pitanje - da li su ovi mali Sonusi zaista ultimativno reÅ¡enje u toj prostoriji?

Link to comment
Share on other sites

Daj mi molim te neke linkove u kojima si ti napisao nesto korisno za druge clanove.

Ovde se ne radi o mom biznisu... ne daj Boze da zavisi od tebe.

Svi znaju da si godinama savetovao clanovima ovog i drugih foruma da kupuju DIY zvucnike, pa si im prodavao svoje projekte. Imas zadnje namere, to je problem.

Link to comment
Share on other sites

Daj mi molim te neke linkove u kojima si ti napisao nesto korisno za druge clanove.

ÄŒini mi se da jeste imao korisnih postova ranije, ali ne mogu da se setim kada je to poslednji put bilo.

Svi znaju da si godinama savetovao clanovima ovog i drugih foruma da kupuju DIY zvucnike, pa si im prodavao svoje projekte. Imas zadnje namere, to je problem.

Pisao ja o tome odavno... :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Kao i Sonic, poÄeo si da LAŽEÅ , da bi naÅ¡ao izgovor za svoj nepoÅ¡ten nastup. MisliÅ¡ da ti se sve može??

Ja ne prodajem nikakve projekte zvuÄnika.

VidiÅ¡, ja mislim da upravo ti imaÅ¡ zadnje namere, i da kod tebe nema ni a od audiofila, već je sve radi biznisa oko Äasopisa, foruma, oglaÅ¡avanja, sajmova.

Bavim se DIY zvuÄnicima iz hobija. Treba da te bude sramota, ali nemoralne ljude to nikada nije.

Link to comment
Share on other sites

Kao i Sonic, počeo si da LAŽEŠ, da bi našao izgovor za svoj nepošten nastup. Misliš da ti se sve može??

Ja ne prodajem nikakve projekte zvučnika.

Vidiš, ja mislim da upravo ti imaš zadnje namere, i da kod tebe nema ni a od audiofila, već je sve radi biznisa oko časopisa, foruma, oglašavanja, sajmova.

Bavim se DIY zvučnicima iz hobija. Treba da te bude sramota, ali nemoralne ljude to nikada nije.

Obrisi bar onda svoj stari sajt

http://notax.tripod.com/

:ruganje:ruganje:ruganje

:lol::lol::lol:

A evo i kako upoznajes ljude sa svojom strucnoscu.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?16400-Eminence-zvucnici-nacrt-za-kutije

Bljak

Link to comment
Share on other sites

Postaje stvarno bez veze da se ja, koji nemam nikakav materijalni interes u HiFi-ju, pravdam na lažne optužbe onih koji preko sajta i foruma razvijaju taj biznis, bez obzira da li je u pitanu radnja AV, ili savetnik u 4Audio, ili Äasopis, ili prodaja polovnih ureÄ‘aja preko ovog foruma, tako Å¡to se izreklamiraju u temama, pa osvanu u oglasima.

Edit Chowek: kafansko prepucavanje ćemo da ostavimo za mesto gde i pripada.

Link to comment
Share on other sites

Ako ja napisem da su kablovi cijene xxxxx^2 novaca besmilenost, da li se moje misljenje uvazava samo ako imam sitem vrijednosti > xxxxxxxx novaca ili ako slusam jazz ...? :1038:

Ustvari, to i jeste moje misljene, ali svako je gospodar svoga novcanika pa makar bio i ozenjen :wink: ... i niko mu ne spori to pravo. Ali, ako se tako nesto izbaci na forumu otvorenog tipa onda se moze ocekivati da imaju i drugi drugacije misljenje.

Kada bi sve zabranili, ne bi nista ni diskutovali. Svako ima neke svoje licne, subjektivne preference. Mnoge stvari se mogu izmjeriti, ali subjektinost ne. Da nije tako, ne bi imali toliko varijanti mlijeka, kruha, auta (u raznim bojama) a da ne govorim o HiFiju ili o muzici.

Najveci problem je kultura komunikacije! Moze se komentarisati ali nikada poklapati i nametati. To je do svakog od nas, a onda do moderacjije koja treba da balansira gdje zele da se forum nalazi.

Zanimljivo je, da plusice dijele i oni na koje se kritika i odnosi!?

Sta je sa moralom? Je li se i to izbubilo 90tih?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...