Jump to content


Sa cime upariti Tannoy 605 MK II ?


Lines

Recommended Posts

Od onog zadnjeg kog si naveo nije bolji sigurno :crno-na-belo:rolleyes:

Bolji je Pioneer A-717, ali, ako bi ga i bilo negde na oglasima, i ako je u super stanju, i cena je viša nego za Audiolab 8000A.

Ima jedan A-757. Opa! I cena je odgovarajuća. :DPioneer A-757 10/10 :)

Vickasti ste ovih dana :ruganje:ruganje:ruganje

O kupovini pioneera za 400EUR je smesno i razgovarari... Ne vredi ni pola te cifre...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Par reči dok se Lines ne vrati sa utiscima.

Ja sam za svog pioneera dobijao 270 eur pre dve godine i nisam ga dao. Možda je i greška a možda i nije. Pre bih rekao da nije. Tragao sam i ja za boljim zvukom, hteo da kupim novo pojačalo ali nije bilo ničeg zanimljivog. A o cenama da ne govorimo, gledao sam recimo Denon 1500 koštao je skoro 1000eur a bio je lošiji od ovog Pioneer-a, pa recimo NAD snagaš mislim 270 i pre amp, nije to bilo ni prići a cena nije bila mala. Mislim da na ovaj način ne možemo utvrditi cenu, postoji tržište i na njemu se formira cena. Ona se u mnogim slučajevima razlikuje pre i posle slušanja određenog uređaja. Ja nijedan uređaj nisam kupio bez prethodnog slušanja a do sada sam prodao samo jedan CD plejer i jedne zvučnike i u oba slučaja kupci su hteli da ponude i više novca nego što su komponente u tom momentu vredele na polovnom tržištu, jer su čuli kako to treba da zvuči. I u oba slučaja kupci su otišli zadovoljni. Dobra je stvar što ima dosta tih pojačala u ponudi ali pitanje je u kakvom su stanju, ponajviše elektroliti. Moj primerak je zaista kao nov.

Pogrešio si, po mom skromnom mišljenju. Trebalo je da iskoristiš peak koji dobijaš za aktuelnu komponentu, dodaš razliku i pređeš na sledeći nivo. Možda si tražio u pogrešnom trenutku, ali za npr. 500€ se može kupiti sjajno pojačalo. Primera radi ja sam pre malo više od dve godine ne forumskim oglasima pazario Accuphase E-205 za 350€. Pre oko godinu dana Maksa je oglasio svoj za 450 €. U pitanju je brutalna sprava, moj nekadašnji primerak je bio u odličnom stanju, jedino mu je bilo potrebno čišćenje (ili zamena) selektora ulaza. O klasi od 1000€ i da ne pričam, tu bi već mogli da diskutujemo o npr. E-303, a još uvek nismo ni iz Japana izašli. But it's just me...

A cene. Cene nikada nisu bile niže. :listen

Link to comment
Share on other sites

Hvala drugari na javljanju, o cemu se zapravo radi ?

Hteo bih da izvucem maks. iz Tannoy jer para nece biti za bolje kutije.

Pajin rotel 931 vec uveliko svira kod mene :listen , u ponedeljak Gox.co mi pozamljuje denon 1560 za malo ozbiljniji zvuk.

Marantz pm 550 dc i Cyrus cu pozajmiti od drugara, a imao sam Cyrusa bas istog za 160 eura :plakanje , al nemadoh para i dan danas kad pomislim smorim se kao lav !

Videcu sa Bujodragom da se dogovorim za probu Audiolaba cisto da ga poslusam, ali budzet mi je mali za to pojacalo :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

777, 858, 656, 616 su loÅ¡iji od 757 Mk II. 717 nisam sluÅ¡ao. ObiÄan 757 je takoÄ‘e slabiji. InaÄe unazad 7-8 godina nisam video nijedan Accuphase da se prodaje ispod 400 i kusur evrića. Ali to je već druga priÄa, oni su klasa iznad ovih Pioneer-a. Za mene liÄno je pitanje: koliko koÅ¡ta Accuphase koji bi mogao da ganja moje Yamahe bolje od 757 Mk II? Mislim da tu nema niÅ¡ta ispod 1000 eur da se naÄ‘e.

Link to comment
Share on other sites

Recimo da su to nekada bile Dayens kutije. Na njima je i dalje ploÄica sa firmom.

Kutije nisu moje. Molba prijatelja da uradim skretnicu da to ljudski svira.

Ne znam kakva i koja je skretnica original od Dayensa. Možda nije ova koju sam zatekao, već su prethodni vlasnici petljali svoje varijante.

Promenile su poslednjih godina viÅ¡e vlasnika koji nisu bili zadovoljni zvukom, bar je tako meni reÄeno.

Link to comment
Share on other sites

777, 858, 656, 616 su lošiji od 757 Mk II. 717 nisam slušao. Običan 757 je takođe slabiji. Inače unazad 7-8 godina nisam video nijedan Accuphase da se prodaje ispod 400 i kusur evrića. Ali to je već druga priča, oni su klasa iznad ovih Pioneer-a. Za mene lično je pitanje: koliko košta Accuphase koji bi mogao da ganja moje Yamahe bolje od 757 Mk II? Mislim da tu nema ništa ispod 1000 eur da se nađe.

Već neko vreme pričaš napamet, a polako počinješ i da uskačeš sebi u usta. Primera radi, Accuphase E-206 u perfektnom stanju može da se nađe za 450, 500 €, po snazi je identičan tvom Pioneer-u, ali su mu ostale karakteristike na papiru bolje. :crno-na-belo

Naravno da su uporedivi, po meni su to bolja pojačala. Samo što su ovi u lošijem stanju, jedan restauriran, drugi krcka a onaj treći nikako ne ide ispod 400 eur. I da, ovaj prvi je kupio pojačalo od onog drugog.

Ovi argumenti drže vodu koliko i sunčan prolećni dan drži sneg :rolleyes:. Lepo priznaj da teraš inat, pa da se razilazimo.

Offtopic:

I to može da se proba, kada je već pominjano. A-717 Vs. Accu E-20x. (203 ili 205)

Nije mi baš jasno šta bi poredili. Rezultati bi bili prilično različiti jer sva tri pojačala imaju drugačiji karakter zvuka. No, ako bi se fokusirali isključivo na kvalitet reprodukcije, to bi bilo poražavajuće za Pioneer s' obzirom da bi rezultati bili prilično izjednačeni, sa tom razlikom da se radi o dnu ponude jednog i vrhu ponude drugog proizvođača... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Već neko vreme priÄaÅ¡ napamet, a polako poÄinjeÅ¡ i da uskaÄeÅ¡ sebi u usta. Primera radi, Accuphase E-206 u perfektnom stanju može da se naÄ‘e za 450, 500 €, po snazi je identiÄan tvom Pioneer-u, ali su mu ostale karakteristike na papiru bolje. :crno-na-belo

Ovi argumenti drže vodu koliko i sunÄan prolećni dan drži sneg :rolleyes:. Lepo priznaj da teraÅ¡ inat, pa da se razilazimo.

Nije mi baÅ¡ jasno Å¡ta bi poredili. Rezultati bi bili priliÄno razliÄiti jer sva tri pojaÄala imaju drugaÄiji karakter zvuka. No, ako bi se fokusirali iskljuÄivo na kvalitet reprodukcije, to bi bilo poražavajuće za Pioneer s' obzirom da bi rezultati bili priliÄno izjednaÄeni, sa tom razlikom da se radi o dnu ponude jednog i vrhu ponude drugog proizvoÄ‘aÄa... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Čoveče, ovo nije bio napad na tvoju ličnost i molim te da se u skladu sa tim ponašaš i izviniš se za gore napisano.

Iskren da budem, ne vidim ništa uvredljivo u svom postu :mellow:, ali se u duhu dobroforumskih odnosa izvinjavam za ono što ti nalaziš uvredljivim.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...