Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

1 minute ago, Vlado.D said:

 

        U to sam se uverio pre nekoliko dana nabavivsi rs az 7 od Zorana, suplja mala plasticna kutijica ogromnog zvuka, nikad nesto posebno nisam cenio Technics dekove ( nemam pravi razlog ) , ali ako zanemarimo kvalitet izrade i brdo zupcanika pa i buku koju pravi prilikom zadavanja svake komande (navikao sam na pioneer ). zvuk mu je stvarno odlican a ja mislim da je to ipak presudno, autokalibracija sjajna, bukvalno identican izvoru ispada snimak. Hvala Zorane. ps probao i na metalkama , ubijaaaaa

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Vlado.D said:

        U to sam se uverio pre nekoliko dana nabavivsi rs az 7 od Zorana, suplja mala plasticna kutijica ogromnog zvuka, nikad nesto posebno nisam cenio Technics dekove ( nemam pravi razlog ) , ali ako zanemarimo kvalitet izrade i brdo zupcanika pa i buku koju pravi prilikom zadavanja svake komande (navikao sam na pioneer ). zvuk mu je stvarno odlican a ja mislim da je to ipak presudno, autokalibracija sjajna, bukvalno identican izvoru ispada snimak. Hvala Zorane. ps probao i na metalkama , ubijaaaaa

Hvala Vlado, drago mi je da svira onako kako sam ti rekao da ce raditi. Probaj malo da se igras I sa Play Direct funkcijom, ja sam je uglavnom drzao ukljucenu ali sam procitao razlicita misljenja. Iako ona preskace Dolby kola (u kolo se ubacuje mali operacioni pojacavac I on gura signal napolje), ponekada mi se cinilo da muzika mozda lepse svira sa iskljucenom Play Direct funkcijom: manje detaljno, vise prirodno, a to zato sto bi malo zamucenje na delu spectra maskiralo neke osobine reprodukcije kod AZ7.

Neko je na netu napisao da Play Direct funkcija "sece" gornje frekvence kod AZ7, ali nisam stigao da merim I to potvrdim.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ZoranBG said:

Hvala Vlado, drago mi je da svira onako kako sam ti rekao da ce raditi. Probaj malo da se igras I sa Play Direct funkcijom, ja sam je uglavnom drzao ukljucenu ali sam procitao razlicita misljenja. Iako ona preskace Dolby kola (u kolo se ubacuje mali operacioni pojacavac I on gura signal napolje), ponekada mi se cinilo da muzika mozda lepse svira sa iskljucenom Play Direct funkcijom: manje detaljno, vise prirodno, a to zato sto bi malo zamucenje na delu spectra maskiralo neke osobine reprodukcije kod AZ7.

Neko je na netu napisao da Play Direct funkcija "sece" gornje frekvence kod AZ7, ali nisam stigao da merim I to potvrdim.

 

   Da zaista svira iznenadjujuce dobro,moj svi snimci su sa dolby c osim jedne kasetice za divno cudo PHILIPS metalka, na njoj malo bluza, soula i zenskih vokala . Stavim ja da cujem preko play trim funkcije i moram odmah na prvo slusanje da kazem da im ta funkcija nije uzaludna, mislim da ne sece visoke nego snimku daje jos vecu cvrstinu, da i vise detalja , uzivao sam -preksinoc jednu kasetu sam vrteo dva tri puta nebi li nasao neku monotoniju u zvuku pa da kazem jeste ovaj je jeftin i los a ovaj skup pa dobar. Ne, mala Technics kutica je svirala perfektno, tanja u basu ali zaista zanemarljivo. i to ja mogu da kazem u odnosu na ct 959 i 939 mk2, mozda je ta razlika u odnosu na vece igrace jos drasticnija mada jednostavno Rs zx 7 me je prikovao za fotelju i i stvarno prijatno prijatno iznenadio.KAKVE LI BI SAD DEKOVE PRAVILI SA OVAKVO NAPREDNOM  TEHNOLOGIJOM.  bruka:P

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, suca77 said:

Evo i mene posle duzeg vremena , cestitke  za nabavku  koljega  polipropilen  , upss micro  farad  :lol: .  HE , HE  nema tu mnogo da se doda , Nak je Nak cuo si ,  ali da si cuo Revoxa  izmamio bih ti osmeh vise  B)

Nak..DR 2  je  izuzetno  dobar deck .  Iako pripada zadnjoj generaciji  kao sto si i cuo nije za saliti se sa njim. Ono u cemu je zaista  bio  poseban je njegovo stanje ,  a to je nejrealnije 10 + od 10 . Deck je bio kod Stona na doktorskom pregledu gde je i on blago receno bio zatecen stanjem i izgledom decka ali jbga stigao je u razmeni za Burmestera i sudbina mu je bila da je morao u prodaju   za radove u potkrovlju .  Imam ja mog Revoxa  a ti dragi moj kolega uzivaj u njemu jos dugo , dugo vremena 

 

Šuco, Hvala, za izuzetan primerak Nakamichia.:)

Deck izgleda, kao da nije ni korišten, čista desetka.

Rekao si da je bio kod kolege Stona na skriningu i da je deck OK.

Šta da ti kažem, biće mažen i pažen sa moje strane to sigurno.

Pozdrav od polipropilena;)

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Che Guevara said:

Zoki i ostali, da li postoji neko rešenje za ovaj problem NE zatvaranja vrata na akai-u??

Gde nadje ovo od pre tri godine :)

Resenje postoji, ali Akai dekovi koje sam imao su listom zatvarali vrata kako treba, sem jednog F71 koji je bio ostecen tokom rukovanja.

Video sam da Japanci rade nesto oko puza (krivuljara) koji je zaduzen za podizanje glava, otvaranje vrata itd., ali kako nisam morao da to popravljam nisam se ni udubljivao u tematiku.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Che Guevara said:

Rešenje je ???

Za početak da pretpostavimo da je gumica dobra na "cam" motoru. Ako je tu sve kako treba, onda ide teži deo: skidanje levog i desnog rolera i čišćenje i podmazivanje osovina na kojima su montirani. Ovo je meni uvek rešavalo problem. Posle skidanja levog rolera, potrebno je ponovo podestit putanju trake. 

Link to comment
Share on other sites

Zamenjene gumice Nad 6140,radi sve ok,al nesto "novo" se sada desava,a posle podosta testova mislim da ipak nije do gumica,al kako nisam strucnjak ne tvrdim,problem je sto kad premotavam,counter vrti do 29-30 i stane,na play krene ,svira i na 1-2 (counter) se iskljuci odmah,pa sam cak probao i stopericom da merim,razlika je u svakom postupku maltene na desitnkama,kao na tajmer da radi,..iskljucio sam memory na countery,imam timer prekidaca,probao sve varijante,i opet sve isto,.. sta mu je cinit sada :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...