Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ja vas ne razumijem....ja nisam komentare od Judge@ dozivio uvredljivo ni slicno....nisam do sad ovdje primjetio tenzije, pa vas molim da ubuduce citate komentare sa razumijevanjem.......

Evo ja cu mali OT...mislio sam uzeti TCKA6es ponovo i povoljno u mint stanju, ali taj dek me jednostavno moli da ga ne kupim...nikad mi nije sjeo....tako da dolazi od RetroManovog susjeda AMC CD6 i jos jedan amp ToneWinner AD 89 ima lijepa bocna rebra za peci kobase...kobase u A klasi :smile: slusao sam ga i radi zapanjujuce dobro....budite dobri i stalozeni ;-)

Nisam ni ja licno doziveo,vec znam kome su komentari upuceni a Judge ne poznaje tog coveka i osecam potrebu da kazem da nije u pravu i da gresi kada tako prica o coveku u 2 posta,nista vise.

Azacr,nemam nameru da dizem tenziju,vec samo sto sam gore napisao,pa ako sam nekog uvredio to mi nije bila namera,samo da kazem u odbrani 2-3 reci za coveka,koji nije onakav kako je opisan.

Link to comment
Share on other sites

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/pioneer-ct-93-oglas-6766363?list_return_url=http%3A%2F%2Fwww.njuskalo.hr%2Faudio-oprema%236766363

A medijsko eksponiranje ovog tipa , kupio ga neki dan sluÄajno za neku siću od nekoga , i umjesto da uživa u njemu , stavio ga na 3 razliÄita oglasa , sa totalno nebuloznim cijenama ,

Äisto izdrkavanje ( ispriÄavam se unaprijed na izrazu - svjestan sam Äinjenice da ću gorjeti u paklu ) i " bahatluk " - stvarno nas imam svakakvih -------------------------------

Link to comment
Share on other sites

http://www.njuskalo....-oprema#6766363

A medijsko eksponiranje ovog tipa , kupio ga neki dan sluÄajno za neku siću od nekoga , i umjesto da uživa u njemu , stavio ga na 3 razliÄita oglasa , sa totalno nebuloznim cijenama ,

Äisto izdrkavanje ( ispriÄavam se unaprijed na izrazu - svjestan sam Äinjenice da ću gorjeti u paklu ) i " bahatluk " - stvarno nas imam svakakvih -------------------------------

hahahahahahahahahahah

U zadnjih 5 dana pojavilo se na njuškalu 5 ili pet ct-93........................jedan za 65€ drugi za 90€ i još neka 2 po nekim nebuloznim ciframa....................vjerujte mi da nisam niti malo reagirao niti na jedan oglas, a neki ljudi na forumu znaju da sam bolesni deckofil, tako da.......nemam komentara

Link to comment
Share on other sites

hahahahahahahahahahah

U zadnjih 5 dana pojavilo se na njuškalu 5 ili pet ct-93........................jedan za 65€ drugi za 90€ i još neka 2 po nekim nebuloznim ciframa....................vjerujte mi da nisam niti malo reagirao niti na jedan oglas, a neki ljudi na forumu znaju da sam bolesni deckofil, tako da.......nemam komentara

ja sam kontaktirao jednog od prodavatelja jer Äovjeka poznajem, :crno-na-belo

iako mi tu niÅ¡ta nije jasno , njegovo obrazloženje je da je to rezultat nekakve ,,prijevare,, od prije , Äovjek mi se izvinio Å¡to sam zvao, i da ga ne znam vjerovatno bi reagirao :order .........a naravno deck nije na prodaju :blah

nisam se objašnjavao, svatko može za svoju robu tražiti koliko želi, ali nekorektno je to raditi preko zainteresiranih potencialnih kupaca,

vidio sam da sada netko drugi ima oglas za isti deck od 99,000,00 kuna, :1038:

što reći, svaka l.... ima svoje veselje :wave2

Link to comment
Share on other sites

99,999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 %

se radi o istom tipu , koji se prijavio na oglasnik pod viÅ¡e korisniÄkih imena

i sada , kad nema oÄigledno pametnijeg posla , onda se bahati na taj naÄin

to mu ga dođe kao onaj vic kad hercegovac stavi u oglasnik da prodaje najnoviji mercedes , zlatni lanac od 5kg i još puno lipih stvari , a na kraju doda samo da ustvari ne prodaje nego se samo hvali ..................................

Link to comment
Share on other sites

Ma sve u redu,ionako je taj Sucin Technics tako tenkovski napravljen da mu ni presa valjda ne bi mogla niÅ¡ta.Imam osjećaj da kad bi moj m95 pao sa krova kuće da bi samo napravio rupu u betonu a njemu ne bi bilo niÅ¡ta.Sorry ali kad se radi o ÄaÄkanju po ureÄ‘ajima uvijek sam ozbiljan.-takav sam,nema mi goreg nego kad neko usvinji vrhunski i rijedak dek,a Sucin je takav.,sa popravkom i min.održavanjem taj njegov M88 će nadživjeti nas- i mene,tebe i Sucu ,a stekao sam dojam da jako voli taj dek,sjeti se s koliko je ljubavi uvijek pisao njemu i uvijek zavrÅ¡avao sa"moj M88-ljubi ga tata"!Suco je pravi dekofil,kako je samo bio sretan kad nam je javio da je nabavio svoj prvi Nak LX-5.Pozdrav!

Da je Tech pravio ... to bi izgledalo ovako

RSM -76

post-10783-0-58132100-1356696553_thumb.j

Ovako ostajemo na RS-M88 audiofilski :listen

Link to comment
Share on other sites

Back again(evo me ponovo). Prvo malo pojaÅ¡njenje-uopće nisam pisao o Å ucinom serviseru,već o preprodavaÄima,neznalicama i sl.koji nestruÄno leme,brljaju pa od vrh.ureÄ‘aja naprave teh.Å¡rot.Lijepo sam rekao Å uci da se obrati serviseru,objasni stvar i zamoli korekcije.I meni se dogaÄ‘alo da naknadno vidim da neÅ¡ta nije kako treba,pa ponovo otvorim,korigiram i sve u redu.Zato-Pavlaka,Surokvl-RELAX.Å uco je pitao da li je u redu da nivo snimanja(rec.level)postavi na metal traci do +5 a krom +3dB preko 0dB VU?S obzirom da je nabavio Naksa(LX5) evo službene Nakamichijeve preporuke- METAL rec.level do +8dB,NORMAL do +6dB,HIGH(CrO2)do +3dB preko OdB VU.Odnosi se samo za Naks,ne i ostale proizvoÄ‘aÄe.Mogao bih traktate pisati o ovome ali neću oduzimati dragocjeni prostor i vrijeme.Za ovo je pitao pa eto i odgovor.

Link to comment
Share on other sites

Znam lika koji ga prodaje za 5000 kn sto je po meni ipak malo previse, pogotovo, jer zadnji koji je bio je prodan, ako se ne varam za relativno povoljnih 2500 kn.....

a poznajem i ovog koji namjerno reagira na cijenu...poznaje ga i Erich hahaha koji tekst :smile: ludjaci

http://m.njuskalo.hr...3-oglas-6765316

kada sam oglasio moj TC KA6ES, između ostalih poziva i upita nazvao me i jedan ,,kupac,, i ponudio mi u zamjenu sony cdpxe220 ili 200 :roll: , (brzo sam to nastojao zaboraviti), uređaj za uređaj, uz uvjeravanje da kasete više nisu u modi pa......on meni daje uređaj koji je aktualan , i sada je u upotrebi :blah ,

nakon toga sam obrisao oglas :order i ostavio si deck,i nije mi žao, ako mu nije suÄ‘eno-nije , nek Äući kući :listen

Link to comment
Share on other sites

DeÄki moji evo pogledajte kakvu sam ja mrcinu dobio na poklon, radi se o Aivinom deku L-22 iz njihove Äuvene serije 22, dek je bio totalno neispravan sa osuÅ¡enim remenjem Å¡to je ipak bolja verzija od one kad se pretvori u katran. Uz dosta muke i vremena uspio sam je vratiti u život pa sad ostaje samo nada da Äe se jednom pojaviti i ostale komponente ovog malog ali zvukom velikog Aivinog sistema.

post-15891-0-83696400-1356704721_thumb.j

post-15891-0-38922500-1356704762_thumb.j

post-15891-0-71789500-1356704788_thumb.j

post-15891-0-51109300-1356704808_thumb.j

post-15891-0-25343200-1356704837_thumb.j

post-15891-0-65650600-1356704954_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Surokvl-nije servis deka atomska fizika,ali previÅ¡e pojednostavljujeÅ¡ stvari.Suco je lijepo napisao da je na "deku na mehanici sve promijenjeno,roler,idler+kondovi",dakle vrÅ¡eni su zahvati na mehanici i elektronici.Dao je premalo podataka da bih mu mogao neÅ¡to konkretnije odgovoriti.Ako mu je to radio neki majstor predlažem da uloži reklamaciju,ako se radi o servisu.Dalje,da li je problem koji pominje imao ranije ili se pojavio tek nakon zahvata na deku,koje kvalitete su ugraÄ‘eni dijelovi i da li su struÄno ugraÄ‘eni itd itd.Znam Å¡ta priÄam,dekovima se bavim iz hobija(od tog ne živim)i ljubavi prema tim spravama preko 30g.,pa si utvaram da neÅ¡ta i znam o tom.Ostajem kod onog Å¡to sam mu napisao da se gotovo sigurno radi o mehaniÄkom a ne el.. problemu.Ako se to pojavilo tek nakon radova(a nije bilo toga prije)to olakÅ¡ava stvar-treba redom ponovo pomno provjeriti svaki ugraÄ‘eni dio da li radi ispravno sam za sebe ali i u korelaciji sa ostalim sistemima jer je dek cjelina kompleksan elektronski ureÄ‘aj.,specijalno kad se radi kalibracija jer se podeÅ¡avanjem jednog utjeÄe nadrugo itd.ma da ne gnjavim viÅ¡e.NJegova 88-ca je extra ureÄ‘aj i zavreÄ‘uje da se u njega neÅ¡ta i uloži u smislu popravka.Neka ne dustaje i naÄ‘e si dobrog majstora u svojoj blizina jer ima extra spravu.

M88 je pravio potpuno isti problem i pre svih ovih intervencija a pravi ih i sad nakon njih. Cuo sam se sa serviserom i rekao je da ga ponovo donesem - nema nikakvih problema po tom pitanju, nece ici pod presu. Deck snima i radi , sve je ok samo birucka kasete i verujem da to nije neki veliki problem. Mozda nekom i ne bi smetalo ali ja sam resen da ga dovedem u savrseno radno stanje zato sto je to zasluzio. Napominjem snimci sa M88 KAD JE DECK U SAVRSENOM STANJU - razvaljuju i bolji su nego na na lx- 5 to sam vec napisao posle detaljnih testova. To sam sam i kolegi Bozzamu rekao i opisao ( zvucne razlike ) kad je bio kod mene a on mi je rekao da to onda nije za mene jer takav zvuk ( masan, precizan, dinamican , neutraln, detaljan ) kao Techn... ima Revox i Studer samo jos za nijansu bolji . Ali kao sto rece jedan kolega mora se imati bar jedan Nak.. u kuci i kupovina je bila neminovnost. Ljudi pa i sami znato koliko su Nakovi tih godina kostali i jednostavno tada su mi bili nedostizni kao i za vecinu mojih drugara Hvala za informacije o nivou snimanja na Naku :thumbsup2

Mozda sam malo dosadan sa pitanjima, jbga ovo mi je prvi Nak .. u zivotu. Ja sam decenijama na Technics - ima i jednom Teac - u (v - 770x )

Kolega User okoreli vynildzija kod kojeg je trenutno lx-5 je zacudjen sta sve moze sa vynila da se prenese na traku a da pritom veliki procenat informacija i zvuka otpr.. 95% ostane autentican i ne oskrnavljen. Nekad pre 15 god.. rece mi da je imao Akai gx-95 i po nekom svom secanju u odnosu na ovaj Nak.. kaze da je ovo bolji deck

Surkviju je malo dosadno pa je dosao malo da mi pravi drustvo na deck - ovskoj temi ( gde ja tu i on ;-) ) a po defaultu uvek mi je u repu kad god nesto napisem, tako daaaaaaa opusteno... , deckofili dobili ste drustvo iz Zemuna. Ne bi on bio ovde da nije mene :wave2

Link to comment
Share on other sites

M88 je pravio potpuno isti problem i pre svih ovih intervencija a pravi ih i sad nakon njih. Cuo sam se sa serviserom i rekao je da ga ponovo donesem - nema nikakvih problema po tom pitanju, nece ici pod presu. Deck snima i radi , sve je ok samo birucka kasete i verujem da to nije neki veliki problem. Mozda nekom i ne bi smetalo ali ja sam resen da ga dovedem u savrseno radno stanje zato sto je to zasluzio. Napominjem snimci sa M88 KAD JE DECK U SAVRSENOM STANJU - razvaljuju i bolji su nego na na lx- 5 to sam vec napisao posle detaljnih testova. To sam sam i kolegi Bozzamu rekao i opisao ( zvucne razlike ) kad je bio kod mene a on mi je rekao da to onda nije za mene jer takav zvuk ( masan, precizan, dinamican , neutraln, detaljan ) kao Techn... ima Revox i Studer samo jos za nijansu bolji . Ali kao sto rece jedan kolega mora se imati bar jedan Nak.. u kuci i kupovina je bila neminovnost. Ljudi pa i sami znato koliko su Nakovi tih godina kostali i jednostavno tada su mi bili nedostizni kao i za vecinu mojih drugara Hvala za informacije o nivou snimanja na Naku :thumbsup2

Mozda sam malo dosadan sa pitanjima, jbga ovo mi je prvi Nak .. u zivotu. Ja sam decenijama na Technics - ima i jednom Teac - u (v - 770x )

Kolega User okoreli vynildzija kod kojeg je trenutno lx-5 je zacudjen sta sve moze sa vynila da se prenese na traku a da pritom veliki procenat informacija i zvuka otpr.. 95% ostane autentican i ne oskrnavljen. Nekad pre 15 god.. rece mi da je imao Akai gx-95 i po nekom svom secanju u odnosu na ovaj Nak.. kaze da je ovo bolji deck

Surkviju je malo dosadno pa je dosao malo da mi pravi drustvo na deck - ovskoj temi ( gde ja tu i on ;-) ) a po defaultu uvek mi je u repu kad god nesto napisem, tako daaaaaaa opusteno... , deckofili dobili ste drustvo iz Zemuna. Ne bi on bio ovde da nije mene :wave2

HE, HE priznajem, da si me inspirisao!Nije meni uopÅ¡te dosadno ,ja se pojavim samo na temama koje se ubajate, da ih malo razdrmam, a poÅ¡to je ovo jedna od najživljih, najsadržajnijih i moram priznati najkorektnijih i naj ferplej tema ja se neću viÅ¡e meÅ¡ati.Mislim da ni jedan tema nema tako"okorele" ljubitelje i to je za pohvalu.E sada Å¡to si ti svoj prvi Nak nabavio taÄno 25 godina posle mene, nema veze, bolje ikad nego nikad!Nismo viÅ¡e mladi ali smo i dalje perspektivni!Ja moj BX300 imam i dandanas, i pored RX505 koji sam takoÄ‘e imao to mi je jedini dek u životu, ne menjam!Jednom Nakamichi, uvek Nakamichi!DoduÅ¡e imam i Onkyo2760, ali to je od skoro, tako da je to manja ljubav, Äesto na njega i zaboravim.A i ona Aiwa 22 Å¡to je kolega Retro nabavio, imam ceo komplet ali malo noviji sa oznakom 30, to mi je prvi ureÄ‘aj, a dekovi su skoro isti.

Ukusi su razliÄiti, ali priznajem da je LX5 jedan od najlepÅ¡ih ikada i sa malim zakaÅ¡njenjem Äestitam na dobroj kupovini

Link to comment
Share on other sites

kada sam oglasio moj TC KA6ES, između ostalih poziva i upita nazvao me i jedan ,,kupac,, i ponudio mi u zamjenu sony cdpxe220 ili 200 :roll: , (brzo sam to nastojao zaboraviti), uređaj za uređaj, uz uvjeravanje da kasete više nisu u modi pa......on meni daje uređaj koji je aktualan , i sada je u upotrebi :blah ,

nakon toga sam obrisao oglas :order i ostavio si deck,i nije mi žao, ako mu nije suÄ‘eno-nije , nek Äući kući :listen

200 Äega, ne vredi taj dek 200 evra
Link to comment
Share on other sites

pisao sam o modelu sony cdpxe220 ili cdpxe200, sory ako nije bilo razumljivo, ja sam kriv trebao sam to napisati kao sada

dali vrijedi ili ne, neznam, meni vrijedi (200e)

Sve Ok,ja sam razumeo da je nudio cd i 200 ,pa zbog toga.A i to je ok što tebi toliko vredi,mada je poređenja nedavno kupljen Nakamichi Cassette Deck 1 za oko 140 evra,a ipak je Nak bolji
Link to comment
Share on other sites

Sve Ok,ja sam razumeo da je nudio cd i 200 ,pa zbog toga.A i to je ok što tebi toliko vredi,mada je poređenja nedavno kupljen Nakamichi Cassette Deck 1 za oko 140 evra,a ipak je Nak bolji

Gdje to ima Deck1 u odlicnom stanju za 140? ja bi jednog!?!

Cuj mozda u Zimbabveu ima Dragon za 100 :-)

Realno 6es u odlicnom stanju vrijedi 200 eura neovisno o geografskom polozaju deka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...