Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

RS 9900US je definitivno jedan od najupeÄatljivijih dekova u cijeloj HI FI povijesti i uz RS-M95 neÅ¡to najbolje Å¡to je Technics ikad napravio i ne znam tko to ne bi volio imati.Technics je imao straÅ¡an razvojni odjel i neograniÄeni izvor sredstava na raspolaganju.To je bio konglomerat sa skoro 300.000!zaposlenika sa sjediÅ¡tem u Kadomi,predgraÄ‘u grada Osaka gdje se rodio i živio osnivaÄ Konosuke Matsushita(otud na poleÄ‘ini svakog Technicsa piÅ¡e Matsushita Electric Co).Taj RS 99oo uz M95,pa kolutaÅ¡ RS15oo su dokaz da su itekako mogli i znali napraviti fenomenalne ureÄ‘aje,samo kad su htjeli!

Link to comment
Share on other sites

55-ica je još OK, valda će tako i ostati, :thumbsup2

mislim da je negdje pisano o popravku uređaja iz te serije :crno-na-belo ,ako nađem javim :wave2

Meni su se poceli lomiti bijeli zupcanici sa donje strane transporta, ali ono bas je plastika od lose kvalitete i godina se polomila...isto kao i poklopci njihovih starih daljinskih....ko staklo pucaju.

Link to comment
Share on other sites

Mmmm,vidim nema ranking.

Oladili me dekofili. :lol:

Yamaha KX-530 je kostala u UK 230 funti,bila je odlicno ocenjena za svoju cenovnu klasu(dobila ocenu Best Buy u Hifi Choice-u).Komentar u Hifi Choice-u za nju je : Excellent all-rounder that does most things at least competently and many things well.One of the best middle price decks.Cena u Nemackoj joj je bila 600 dm.Iznad nje su bili KX-R 730,KX-930 i KX-1200(koji vec pripada prethodnoj seriji).Imam i ja tu Yamahu(kx-530,estetski je prelepa) ;-) .

Link to comment
Share on other sites

A joÅ¡ da je HITAÄŒI!Å alim se,ja imam 2 Yamahe-KX 5oo i KX58o.Ova starija KX5oo ima ljepÅ¡i,fluorescentni display.Po meni niÅ¡ta posebno ali solidni ureÄ‘aji.Taj KX530 nisam imao ali mislim da vrijedi isto.Ugodno me iznenadila KX5oo,nema nikakve razlike izmeÄ‘u originala i onog Å¡to snimi,ako je tako i sa KX53o,odliÄno.Ove moje a mislim i tvoja imaju amorfnu nepoderivu pb/rec glavu.,3motornu izvrsnu Sankyo mehaniku,nisam požalio Å¡to sam ih uzeo.Prije 2g. kupio Resiver RX397,zamisli,probam KX5oo i 58o obe ,rade na daljinski od RX397-sve kompatibilno!Mislim da i KX530 ima mogućnost daljinskog upravljanja zbog oznake RS(remote sensor).

Link to comment
Share on other sites

Ma deÄki zaboravimo priÄu, jedno vrijeme sam se nadao da Äe se pojaviti transport koji je par od mog ampa ali od te priÄe na žalost niÅ¡ta, dali negdje u svijetu postoji joÅ¡ jedan ili netko ima neispravan Amp ne znam a iskreno nisam niti tražio jer taj RS-9900 me zanima iskljuÄivo kao kolekcionarska vrijednost i niÅ¡ta viÅ¡e. Naravno da mora biti ispravan ali nisam optereÄen time Å¡to nema preklopnik za Metal trake niti kakav mu je zvuk u konaÄnici. Taj komplet je bio skup i nije kupovao baÅ¡ svatko tako da je stvarno rijetka zvijerka, tko zna možda kad Hrvatska uÄ‘e u Evropu i postane dio Å¡irokog tržiÅ¡ta se jednom i dogodi Äudo pa me neko usreÄi ili Äu ja nekog usreÄiti, do tada neka služi kao podsjetnik na jednu epizodu života. :cheers:wave2

Retro, pogledajte ovo:

http://app.audiogon....85711-tucson-az

.. pa onda obratite paznju sta jos prodaje - sa desne strane, pored oglasa, ima lista. Za ceo sistem trazi $17.500.

Link to comment
Share on other sites

Mini Äestitam na tvojim ljepotanima, neka te joÅ¡ dudgo, dugo služe, uh da su meni barem takvi dekovi, :facehearts mogu li barem navratiti na kavicu da ih malo vidim, ma Å¡alim se jer znam da mogu, zakazujem jedno druženje ali poslje ovog NovogodiÅ¡njeg ludila. :thumbsup2:wave2

Znaš da si uvijek dobrodošao :thumbsup2 i samo se javi

(a i da vidiš prinovu) :loveface

Link to comment
Share on other sites

JuÄe sam nabavio Sony TC-RX79, autoreversni dek. Promena gumica i mikroprekidaÄa za indikaciju kasete, mada ovaj kaiÅ¡ Å¡to sam imao malo je labav ali će poslužiti dok ne nabavim dobar i otklananje ladnog lema u desnom kanalu. Ovaj drugi Å¡to imam viÅ¡e od dve godine (TC-RX77) sada mora da Äeka za mikroprekidaÄ i oprugu koja bubanj glave pritegne uz Å¡rafove za Å¡telovanje azimuta, inaÄe dekovi lepo rade imaju lepu reprodukciju. Interesantno ovaj 79 je imao oznaku TC-RX79ES samo za Kanadsko tržiÅ¡te. InaÄe dekovi su elektronski na oko potpuno identiÄni mada mislim bubanj za glavu je bolji kod 77. E' sad malo slika iznutrica....

PC300001_new.jpgPC300002_new.jpg

PC300003_new.jpgPC300004_new.jpg

PC300005_new.jpgPC300007_new.jpg

SRETNA NOVA 2013...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pre svega veliki pozdrav ljubiteljima kasetaša i u novoj godini želim vam svima (bar) po jedan komad iz ergele vrhunskih u mint stanju. :thumbsup2

PoÅ¡to imam tu Äast da ugostim jedan lep primerak LX-5 na neko kraće vreme samo ukratko da kažem da me je "maliÅ¡a" prijatno iznenadio. Odavno sam digao ruke od dekova i od kasete kao medija (poslednji je bio GX-95 pre viÅ¡e od 15 godina), ali ovaj mali radi besprekorno, robustan je, srÄan, žilav i Å¡to je najvažnije odliÄno snima i reprodukuje, dakle glave u vrhunskom stanju. PriÄaju za Nakamichi dekove da nisu neutralni u reprodukciji. Na primeru ovog LX-5 ne mogu da potvrdim takve glasine. Sve Å¡to sam mu bacio na snimanje reprodukovao je vrlo verno.

A rekao bih i da mi se na polici lepo uklopio:

w6xfti.jpg

Link to comment
Share on other sites

e ovo se zove novogodišnji poklon.............................gumica za slavinu koja nosi oznaku AIWA F-990 :bounce

Evo i mog razloga za sreÄu u ovoj novogodiÅ¡njoj noÄi, danas je i meni stigao idler za AD-F990 kao ne sebiÄan poklon od Dragana13, Å¡to reÄi osim :klanjanje:cheers

Pridružujem se Tobrinoj Äestitki, deÄki sve najbolje u 2013 :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Tobra ÄitajuÄi vaÅ¡ post uhvatio sam se u mislima i shvatio da ja u kolekciji nemam niti jedan Sonijev AutoreversaÅ¡ osim duplaka, joj pa to je straÅ¡no, :oops: na dam se da Äe mi Äasni dekovski sud to oprostiti a ja dajem sveÄano obeÄanje kako Äu taj nedostatak u 2013 ispraviti i to pod hitno. :) :)

User dobili ste na probu priliÄno velikog maliÅ¡u, odliÄan je to dek koji Äe vam garantirarano pružiti dobru zabavu :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...