Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Ovakve slicne reakcije je imao ovdje jedan cijenjeni clan sa 9900 Technicsom hehehe, ako nije i ako mu nije muka nek preprica :smile:

Ovakve slicne reakcije je imao ovdje jedan cijenjeni clan sa 9900 Technicsom hehehe, ako nije i ako mu nije muka nek preprica :smile:

Uh Idler nemoj mi stajati na muku, veÄ sam pisao o tom nemilom dogaÄ‘aju koji me je bacio u bed, ne toliko koliko mi je stalo da nabavim tu kombinaciju veÄ od samog tijeka dogaÄ‘aja, evo u kratkim crtama o Äemu se radi. Nazvao me prijatelj iz obližnjeg gradiÄa sa molbom da mu pomognem rijeÅ¡iti problem jer nabavio je neko Technicsovo pojaÄalo ali nema nigdje prikljuÄaka za zvuÄnike, ni u snu nisam mislo Å¡to ima u rukama veÄ sam bio siguran da je nabasao na neki njihov stariji preamp ali opet znam da nije baÅ¡ takav tudum pa da nebi shvatio o Äemu se radi.

PoÅ¡to ja uvijek prvo pitam za oznaku modela pa tek onda neÅ¡to komentiram tako sam postupio i u ovom sluÄaju, kad sam u sluÅ¡alici Äuo oznaku umalo me nije Å¡log strefio, nakon par sekundi Å¡utnje pitao sam ga samo imaÅ¡ li pored sebe i transport, e sad je bila tiÅ¡ina sa druge strane, kaže moj prijatelj, kakav transport, da ne dužim polako i natenane sam mu objasnio o Äemu se zapravo radi a onda je slijedila njegova priÄa o tome kako je doÅ¡ao u posjed jedne polovice legendarnog RS-9900.

Koliko se puta u životu može dogoditi da se sastanu dvije totalne neznalice ne znam ali ovaj puta se dogodilo, jedan koji prodaje a ne zna Å¡to prodaje a jedan koji kupuje a ne zna Å¡to kupuje, priÄa ide ovako. VozaÄ kamiona koji Äesto ide za NjemaÄku je na pijaci nabasao na Äovjeka koji je prodavao ovo dvoje, cijena 100 Eura za oboje, proÄitavÅ¡i na prednjem panelu Amplifier Äovjek se odluÄio uzeti samo taj dio jer kako je poslje izjavio ebeÅ¡ dek kome to danas treba. Ja sam to poslje odkupio od mog prijatelja samo zato jer sam se nadao ( joÅ¡ se nadam) da Äe se odnekud pojaviti transport. :facehearts

post-15891-0-85083300-1356817735_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

dajte ljudi stanite malo na loptu , kakva su to omalovažavanja ljudi koji jedni od rijetkih rade svoj posao pošteno

tipa idiot , no comment itd ......

pa niko živo u Å¡koli nije uÄio da se 9900 sastoji od dva dijela

malo tolerancije , jer ovo viÅ¡e nije Å¡ala , pa zamislite da neko sluÄajno to proÄita ko je kamiondžija i kuži se u kazete i kazetofone !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Uh Idler nemoj mi stajati na muku.

Ево да те решим муке пошаљи га мени да збуџим Ñа ПÐПСТ механиком коју имам. :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

dajte ljudi stanite malo na loptu , kakva su to omalovažavanja ljudi koji jedni od rijetkih rade svoj posao pošteno

tipa idiot , no comment itd ......

pa niko živo u Å¡koli nije uÄio da se 9900 sastoji od dva dijela

malo tolerancije , jer ovo viÅ¡e nije Å¡ala , pa zamislite da neko sluÄajno to proÄita ko je kamiondžija i kuži se u kazete i kazetofone !!!!!

Kamijondzija koji ne kuzi salu je los kamijondzija :-)

Link to comment
Share on other sites

dajte ljudi stanite malo na loptu , kakva su to omalovažavanja ljudi koji jedni od rijetkih rade svoj posao pošteno

tipa idiot , no comment itd ......

pa niko živo u Å¡koli nije uÄio da se 9900 sastoji od dva dijela

malo tolerancije , jer ovo viÅ¡e nije Å¡ala , pa zamislite da neko sluÄajno to proÄita ko je kamiondžija i kuži se u kazete i kazetofone !!!!!

Nenchi u pravu si, nisam imao namjeru nikoga omalovažiti pa zato i nisam koristio drugi epitet osim neznalice, nije zamjerio ni vozaÄ, samo je uz osmjeh rekao, e ebiga pa piÅ¡e da je pojaÄalo. To Å¡to je njihovo ne znanje za mene tregedija je problem meni ili joÅ¡ nekolicini koji znaju Å¡to je RS-9900. Iako tada nije bila ali sa odmakom vremena cijela priÄa je u stvari smijeÅ¡na i kao takvu sam je zato ponovno napisao zbog ostalih dekoljubaca, meni je dovoljan podsjetnik to Å¡to svakodnevno gledam u polovicu legende.

Vjerujem da 70% ljudi na prvu nebi skužili o Äemu se radi, najsmjeÅ¡nija je u stvari priÄa Äovjeka koji je to kupio, on je 100% bio uvjeren da je kupio pojaÄalo a ostavio dek uz objaÅ¡njenje, kome to treba u danaÅ¡nja vremena, u stvari kad malo stanem na loptu on je u pravu, kome danas treba dek osim...

Link to comment
Share on other sites

Ево да те решим муке пошаљи га мени да збуџим Ñа ПÐПСТ механиком коју имам. :thumbsup2

:wave2

StoN neka ga joÅ¡ malo, Å¡to je život bez nade da Äe se transport odnekud pojaviti ali imaÄu vas u vidu kad totalno poblesavim i poÄnem naveliko rasÄiÅ¡Äavati sobu po sobu. :wave2

Link to comment
Share on other sites

StoN neka ga joÅ¡ malo, Å¡to je život bez nade da Äe se transport odnekud pojaviti ali imaÄu vas u vidu kad totalno poblesavim i poÄnem naveliko rasÄiÅ¡Äavati sobu po sobu. :wave2

Trebao bi oglasiti dio koji imas na Ebayu pa, ako se nadje par ili ga prodaj ili otkupi transport ili se nadje zainteresirani koji ima u kvaru amplifier....jer tesko je naci transport rasparen.....nece se pojaviti sam, ako se na googlu ne pojavi potraznja za drugim dijelom...ovako je steta da stoji, a transport cuci negdje nesretan :-(

Link to comment
Share on other sites

Upravo nabavljen 965

Trebalo bi da je u mint stanju, a onda ide na sredjivanje tipa ovoga

- Replace MN4066B switches (IC7,8,9,11,12) with ANT4066A

- Replace line-in M5238L op-amp (IC3) with LM4562

- Replace line-out M5218L op-amps (IC5,6) with NE5534

kod kolege Impulsa :-)

Znam da su misljenja podeljena oko kvaliteta ovoga deka ali na tapehead forumu su ga nakon modifikacija uzasno nahvalili...Ja se secam (imao) RSB 765 i to je bez dileme najgori dek kojeg sam ikada imao...Nadam se da je 965 drugacija zverka.

Moja dekovska druzina se siri: Aiwa ADF990, Sony TCK730ES (kod StonK ceka ozivljavanje, nabavio sam novu glavu), Pioneer CTS910 i Technics RSB965 .

Pozz :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo za "kamionÄ‘ije"ste u pravu.Koliko ljudi koji se ne bave ovim je ikad i Äulo za nekakav RS9900,a kamoli da zna neÅ¡ta viÅ¡e.Isto bi bilo i da je doktor,pravnik,ecc ili bilo koje druge struke a ne bavi se ovime.Zato je i lijepo napisano neznalice a ne neÅ¡to uvredljivo.Nije sramota neÅ¡ta ne znat.Pa i sam "kamionÄ‘ija" se nasmijao kad je shvatio zajeb i rekao E jeb. ga.

Link to comment
Share on other sites

Upravo nabavljen 965

Trebalo bi da je u mint stanju, a onda ide na sredjivanje tipa ovoga

- Replace MN4066B switches (IC7,8,9,11,12) with ANT4066A

- Replace line-in M5238L op-amp (IC3) with LM4562

- Replace line-out M5218L op-amps (IC5,6) with NE5534

kod kolege Impulsa :smile:

Znam da su misljenja podeljena oko kvaliteta ovoga deka ali na tapehead forumu su ga nakon modifikacija uzasno nahvalili...Ja se secam (imao) RSB 765 i to je bez dileme najgori dek kojeg sam ikada imao...Nadam se da je 965 drugacija zverka.

Moja dekovska druzina se siri: Aiwa ADF990, Sony TCK730ES (kod StonK ceka ozivljavanje, nabavio sam novu glavu), Pioneer CTS910 i Technics RSB965 .

Pozz :wave2

Divno :)

Jeste, B965 je osetno bolja masina od B765.

Link to comment
Share on other sites

PojaviÄe se kad proda amp.-ne prije(je...i Murphyev zakon).Osim toga Å¡anse da se je tako Å¡ta joÅ¡ negdje dogodilo su 1:10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 % a moguÄe i manje!

pa on ni ne trazi drugu situaciju, nego svoju....mozda ce tako lakse doc do transporta koji je ostao u svabiji.....

Link to comment
Share on other sites

Upravo nabavljen 965

Trebalo bi da je u mint stanju, a onda ide na sredjivanje tipa ovoga

- Replace MN4066B switches (IC7,8,9,11,12) with ANT4066A

- Replace line-in M5238L op-amp (IC3) with LM4562

- Replace line-out M5218L op-amps (IC5,6) with NE5534

kod kolege Impulsa :smile:

Znam da su misljenja podeljena oko kvaliteta ovoga deka ali na tapehead forumu su ga nakon modifikacija uzasno nahvalili...Ja se secam (imao) RSB 765 i to je bez dileme najgori dek kojeg sam ikada imao...Nadam se da je 965 drugacija zverka.

Moja dekovska druzina se siri: Aiwa ADF990, Sony TCK730ES (kod StonK ceka ozivljavanje, nabavio sam novu glavu), Pioneer CTS910 i Technics RSB965 .

Pozz :wave2

Kod 765 je bio problem Å¡to je užasno reprodukovao kasete snimljene na drugim dekovima,a i mehaniÄki nije baÅ¡ najbolji
Link to comment
Share on other sites

Ma deÄki zaboravimo priÄu, jedno vrijeme sam se nadao da Äe se pojaviti transport koji je par od mog ampa ali od te priÄe na žalost niÅ¡ta, dali negdje u svijetu postoji joÅ¡ jedan ili netko ima neispravan Amp ne znam a iskreno nisam niti tražio jer taj RS-9900 me zanima iskljuÄivo kao kolekcionarska vrijednost i niÅ¡ta viÅ¡e. Naravno da mora biti ispravan ali nisam optereÄen time Å¡to nema preklopnik za Metal trake niti kakav mu je zvuk u konaÄnici. Taj komplet je bio skup i nije kupovao baÅ¡ svatko tako da je stvarno rijetka zvijerka, tko zna možda kad Hrvatska uÄ‘e u Evropu i postane dio Å¡irokog tržiÅ¡ta se jednom i dogodi Äudo pa me neko usreÄi ili Äu ja nekog usreÄiti, do tada neka služi kao podsjetnik na jednu epizodu života. :cheers:wave2

Link to comment
Share on other sites

obeÄao sam kad sam se ukljuÄio na forum pa evo da prije 200-te stranice stavim slike deckova , sinoć sam ,,konaÄno,, prikopÄao u sisteme 3 kom (inaÄe koristim po jednog) , a ostale ću poslikati kad opet budem neÅ¡to mjenjao

slike su rađene mobitelom pa nije baš neka kvaliteta

prvo akai

post-29435-0-94163700-1356876317_thumb.j

post-29435-0-88073600-1356876327_thumb.j

post-29435-0-94178900-1356876337_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...