Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Idler slažem se, i ja bih se pekao na roÅ¡tilju da imam Å¡ansu kupiti taj dek ali ponekad se jednostavno ne može drugaÄije nego zagristi u možda veÄi zalogaj nego Å¡to trenutno možemo progutati, teÅ¡ko je probavljiv ali kad nekako proÄ‘e uvijek se osjeÄa zadovoljstvo.

Sa druge strane potpuno te razumijem jer ovo je ipak samo naÅ¡ hobi i razonoda koja nikada nebi smjela ugroziti egzistenciju nas i naÅ¡e obitelji mada kad se osvrenem u nazad nebih se baÅ¡ kladio kako i sam nisam nebrojeno puta hodao po tankom ledu koji hvala bogu za sada joÅ¡ nije pukao ali ide globalno zatopljenje pa Äovjek treba biti oprezan. :wave2

Oprezan sam jako...da nisam vec bi ga kupio, ali srecom nece pobjeci....covjek mi ga moze prodati vise iz razloga sto mi je stalo vise nego njemu...on ga ima od prvog dana...ali tako je to... :-)

Link to comment
Share on other sites

Strava!!!

Netko ce reci da sam seronja, ali ne volim nista sto sjaji...zato mi i je drazi 8030 crni...ili...nevolim XKS 9000 sto izgleda filigranski, a ima za mene par mana koje mi smetaju.....

Crni mi je drazi, ali nebi se zalio , makar nisam arap :-)

Oni su na 1000 zxl ispucali najbolje sto mogu i dek je van pameti...da je avion, bio bi hladnoratovski SR71 blackbird...pun misterije obzirom iz kojih godina dolazi....

Dvije godine sam imao srece i druzio se sa Tandbergom 3014 i dek je monumentalan na drugaciji i svoj nacin, ali 1000 zxl je za mene jednostavno balans ne kompromisa, nego savrsenstva u svakom pogledu....da ga danas odluce proizvoditi po starom standardu, ako takav standard danas uopce postoji?! vjerovatno bi bio duplo skuplji....

Najbolje sto su ikad napravili su pozlatili, a sve poslije je bilo za smrtnike :-)

Link to comment
Share on other sites

Ala si me uradio sa ovim linkom,sinoc sam 2 sata zevao u 1000-ku,nisam mogao oka da sklonim

od njega.

Meni naprotiv ne smeta sto sija,naprotiv,a Aiwa XK-S9000 je meni medju 3 najlepsa deka na svetu.

:thumbsup2

Зар није као икона?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Svodi se opet na licni ukus , meni se recimo daleko vise svidja izgled Luxman K04 , K05, K03 dekova, ne kazem da ovi bolje sviraju .

Слажем Ñе, чак миÑлим да К05 има бољу и квалитетнију механику. Оно што ми Ñе на неки начин не Ñвиђа је дигитални бројач а Ñтаромодни ВУ метри.

Лични укуÑ.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Слажем Ñе, чак миÑлим да К05 има бољу и квалитетнију механику. Оно што ми Ñе на неки начин не Ñвиђа је дигитални бројач а Ñтаромодни ВУ метри.

Лични укуÑ.

:wave2

Je K05 je po meni uz K 04 jedan od najljepsih dekova...nisu kategorija sa 1000 zvukovno, ali su prekrasni...nema ih nigdje......igrao sam se sa K05 malo...snimio jednu stranu kazete...prekrasan...malo mi ide na zivce onaj zvuk vrata kada se otvaraju, ali sve u svemu vrijedni divljenja.

Link to comment
Share on other sites

1000ZXL koristi Nak mehaniku druge generacije, kao na 660, 670, 680ZX itd.

Luxman K04/05 imaju modifikovanu Sankyo mehaniku, a i nesto modifikovanu elektroniku... u odnosu na bracu polublizance Alpina AL85/90.

Zvuk koji nervira kod otvaranja vrata verovatno potice od sistema koji je kod Alpina samo na AL85: umesto vakuumskog klipa za usporavanje otvaranja vrata, koristi se sistem opruge i kanapa uz zamajac ili rotor (vec sam zaboravio) koji ga usporava. Resenje je kao kod decijih igracaka, ali veoma trajno i bolje nego kod AL90.

Mislim da imam negde slike tih Alpinica. Meni je AL85 zvucala bolje, ali to moze da bude do komada.

Link to comment
Share on other sites

1000ZXL koristi Nak mehaniku druge generacije, kao na 660, 670, 680ZX itd.

Luxman K04/05 imaju modifikovanu Sankyo mehaniku, a i nesto modifikovanu elektroniku... u odnosu na bracu polublizance Alpina AL85/90.

Zvuk koji nervira kod otvaranja vrata verovatno potice od sistema koji je kod Alpina samo na AL85: umesto vakuumskog klipa za usporavanje otvaranja vrata, koristi se sistem opruge i kanapa uz zamajac ili rotor (vec sam zaboravio) koji ga usporava. Resenje je kao kod decijih igracaka, ali veoma trajno i bolje nego kod AL90.

Mislim da imam negde slike tih Alpinica. Meni je AL85 zvucala bolje, ali to moze da bude do komada.

Ma vjeruj mi nisu oni to preko zamajca i zupcanika rijesili, jer je kvalitetnije...nego zato sto su im resiveri Suckface serije imali slican sistem sa istim zvukom, pa im je to bila fora da budu u jos necemu drugaciji....Ja volim brate mili da otvori vrata malo brze....da imam zivaca cekati koristio bi magnetofon :-)...meni je moj ct959 ili neki gx... i otvorio i zatvorio kako i treba, brzo....a neke kao elegantske spike tipa Technics ili Sony pogotovo kad trazim nesto na kazetama idu na zivce :-)....najbolje je tipa ASC...nema vrata...samo cupas kazete :-)

Link to comment
Share on other sites

Je K05 je po meni uz K 04 jedan od najljepsih dekova...nisu kategorija sa 1000 zvukovno, ali su prekrasni...nema ih nigdje......igrao sam se sa K05 malo...snimio jednu stranu kazete...prekrasan...malo mi ide na zivce onaj zvuk vrata kada se otvaraju, ali sve u svemu vrijedni divljenja.

Ma Revox/Studer su tate za sve ! Namaju vratanca, nema Å¡ta ni da Å¡kripi... ;-):order

K-05 stvarno lep kaset dek.

Link to comment
Share on other sites

Idler,

ja pre mislim da su samo preuzeli Alpinin sistem otvaranja vrata bez mnogo razmisljanja.

A ovaj 5K50... pobegao mi je pre neku godinu, dok sam se razmisljao da li da ga uzmem jer mu jedan kanal nije radio dobro. Onaj deo oko glava je filigrantski napravljen, takvu preciznost izrade nikada nisam sreo ni pre ni posle.

Po meni najbolji sistem vadljenja kasete ima Dual: C844, 846, nemaju vrata ali imaju optosenzor koji iskljucuje mehanizam kada prinesete ruku. Milina, verujem da se Sandro time posteno igrao...

Link to comment
Share on other sites

Idler,

ja pre mislim da su samo preuzeli Alpinin sistem otvaranja vrata bez mnogo razmisljanja.

A ovaj 5K50... pobegao mi je pre neku godinu, dok sam se razmisljao da li da ga uzmem jer mu jedan kanal nije radio dobro. Onaj deo oko glava je filigrantski napravljen, takvu preciznost izrade nikada nisam sreo ni pre ni posle.

Po meni najbolji sistem vadljenja kasete ima Dual: C844, 846, nemaju vrata ali imaju optosenzor koji iskljucuje mehanizam kada prinesete ruku. Milina, verujem da se Sandro time posteno igrao...

koja je bila cijena za 5k50??????

Link to comment
Share on other sites

Слажем Ñе, чак миÑлим да К05 има бољу и квалитетнију механику. Оно што ми Ñе на неки начин не Ñвиђа је дигитални бројач а Ñтаромодни ВУ метри.

Лични укуÑ.

:wave2

VU -metri kod Luxman deka su fantazija,imao prilike uzivo da vidim,uhhh........

post-29340-0-52447500-1357307530_thumb.j

post-29340-0-08718800-1357307549_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

E Dragane...taman sam prespavao da se umirim i sad opet 1000zxl ....osjecam nervozu u zelucu....kazu kada si zaljubljen da je to taj osjecaj :sad: satro leptirici

Idler, koja je razlika izmedju ZXL i ZXL Limited, osim ocigledne (pozlate) kozmetike?

Ako je samo kozmetika, ja bih trazio ZXL, koliko vidim DALEKO je jeftiniji a ja svejedno vise volim crnu boju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...