Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Idler,

cijena je prava sitnica, sto bi rekli u Alan Fordu :)

Trazili su za njega 200 evra. Mene je bilo strah da dam novac za poluispravan dek, ali se kasnije ispostavilo da je bila neka sitnica u pitanju. Vlasnik je odustao od prodaje (a imao je TEAC Z7000, tog Luxmana, Exceliu 009 itd.), a cuo sam da je kasnije sve zajedno prodao nekome... ne znam kome...

Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja otvaranje vrata kod K-04,imao sam prilike da vidim pre mnogo godina.Steta sto tad nisam postao njegov srecni vlasnik.Evo slika Luxman-a 5K50 koji se prodavao kod nas.Kataloska cena za 5K50 M bila je 4000 dm.

Ja imam K-12,kataloska cena 1000dolara,jedino sto ima 2Head :cry:

post-11728-0-66775100-1357310733.txt

Link to comment
Share on other sites

Idler, koja je razlika izmedju ZXL i ZXL Limited, osim ocigledne (pozlate) kozmetike?

Ako je samo kozmetika, ja bih trazio ZXL, koliko vidim DALEKO je jeftiniji a ja svejedno vise volim crnu boju.

ima i pozlacene konektore u elektronici koliko znam i ako se ne varam 100 komada je napravljeno samo.A gle...vidi se da je dek posteno pozlacen...nije kao pozlacen ono jeftilenski....
Link to comment
Share on other sites

Idler,

cijena je prava sitnica, sto bi rekli u Alan Fordu :)

Trazili su za njega 200 evra. Mene je bilo strah da dam novac za poluispravan dek, ali se kasnije ispostavilo da je bila neka sitnica u pitanju. Vlasnik je odustao od prodaje (a imao je TEAC Z7000, tog Luxmana, Exceliu 009 itd.), a cuo sam da je kasnije sve zajedno prodao nekome... ne znam kome...

Auuuuu steta!!!! i pokvaren da uopce neradi vrijedi....to su stvarno rijetki uredjaji i pokvareni cak.....

Link to comment
Share on other sites

Jest da zelim RS-B100,al ga je tesko pronaci,prinovio sam RS-AZ7,povoljno.Ispravan je 100%,kalibraciju odradjuje na svim tipovima kaseta,dosta dobro snima.Poklopac mu je dobro izgreban pa mu je verovatno i bila tako povoljna cena,ali imam jedan dupli deck za delove pa sam sa njega iskoristio poklopac tako da je sad i estetski potpuno ispravan

post-22674-0-17765400-1357314091_thumb.j post-22674-0-66019800-1357314130_thumb.j post-22674-0-78786100-1357314173_thumb.j

Na vratima mu je naglaseno da se nesme koristiti kaseta za demagnetizaciju!?

Nije dual capstan,al nema veze"nece se baci"ide u sistem ispod 965 pa nek stoji

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jest da zelim RS-B100,al ga je tesko pronaci,prinovio sam RS-AZ7,povoljno.Ispravan je 100%,kalibraciju odradjuje na svim tipovima kaseta,dosta dobro snima.Poklopac mu je dobro izgreban pa mu je verovatno i bila tako povoljna cena,ali imam jedan dupli deck za delove pa sam sa njega iskoristio poklopac tako da je sad i estetski potpuno ispravan

post-22674-0-17765400-1357314091_thumb.j post-22674-0-66019800-1357314130_thumb.j post-22674-0-78786100-1357314173_thumb.j

Na vratima mu je naglaseno da se nesme koristiti kaseta za demagnetizaciju!?

Nije dual capstan,al nema veze"nece se baci"ide u sistem ispod 965 pa nek stoji

:wave2

Tec, imas ga na KP za RSD45.000. Vrti se mesecima...

Link to comment
Share on other sites

ima i pozlacene konektore u elektronici koliko znam i ako se ne varam 100 komada je napravljeno samo.A gle...vidi se da je dek posteno pozlacen...nije kao pozlacen ono jeftilenski....

Idler, ako je samo to, onda j...bes pozlatu.. za pare.. Kontam ja da je to zaista "limited" broj napravljenih primeraka, ako za trecinu love dobijes isti dek... onda bi moj izbor bio ZXL. Ja opet pricam sa perspektive nekoga ko bi dek kupio da ga slusa, ne zbog kolekcionarstva.. N zalost, ja tu vrednost ne vidim.

Link to comment
Share on other sites

Vrtece se jos dugo za tu cenu,iako ja volim :klanjanje Technics,za te pare se moze kupiti mnogo bolji deck :)

Verujem... Ja mislim da nece ni otici. Doduse, mogu i da razumem prodavca, obzirom na krseve koji se nude (kao besprekorni i slicno). Ako takvi vuku par stotina evra, onda mogu i da razumem ovu cenu ako je dek zaista bez mana, kako funkcionalnih tako i vizuelnih.

Evo ti primer na Canuck Audio Mart - imas dva Z-7000. Jedan, kao nov, u originalnoj kutiji, sa daljinskim, prakticno nekoriscen, nedavno proveren u servisu. Za njega vlasnik trazi ponude i navodi u opisu da se za takav primerak dobija i do $3000.

Drugi Z-7000, ima "mali" kvar", kaze vlasnik nista znacajno, nema kutiju itd... Trazi $1250. Ja trazim ovaj dek ali ovde po lokalu.. Da sam tamo, mislim da bi diskvalifikovao ovaj drugi sa "malim" kvarom i pokusao da kupim onaj prvi...mozda i dva puta skuplji...

Kontas sta pricam?

Link to comment
Share on other sites

Doduse, mogu i da razumem prodavca, obzirom na krseve koji se nude (kao besprekorni i slicno).

Ja zaista ne mogu da razumem takve prodavce. Za te pare mogu da kupim Äetiri RS-B 100. Pre neki dan na KP ode "Sony 950ES" za 150€ Å¡to je korektna cena. Mislim da ga je kupio kolega sa foruma, koji je za svoj "990ES" tražio 350 evra. :1038:

Link to comment
Share on other sites

Ja zaista ne mogu da razumem takve prodavce. Za te pare mogu da kupim Äetiri RS-B 100. Pre neki dan na KP ode "Sony 950ES" za 150€ Å¡to je korektna cena. Mislim da ga je kupio kolega sa foruma, koji je za svoj "990ES" tražio 350 evra. :1038:

Moze jedan za mene,nemora za 100 placam i vise al ne bas toliko koliko se prodaje taj na KP ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hteo si da kazes da bi 150E bila OK cena za taj deck, ne? Koja bi bila OK cena za besprekoran primerak, kao nov, sa originalnim pakovanjem itd, od prvog vlasnika, da znas i vidis da je deck mazen i pazen? Redovno servisiran itd...

To je sasvim ok cena za taj deck,Zoki je jedan prodao,a ja zakasnio,ko mi je kriv kada necitam poruke na vreme :plakanje .Ja sam moj 965 platio 100E,zamenio sam sve tastere i radi extra,a sada sam ovaj Az7 platio celih 40E sa prevozom

Link to comment
Share on other sites

Hteo si da kazes da bi 150E bila OK cena za taj deck, ne? Koja bi bila OK cena za besprekoran primerak, kao nov, sa originalnim pakovanjem itd, od prvog vlasnika, da znas i vidis da je deck mazen i pazen? Redovno servisiran itd...

Da li bi vi dali 400 evra, za takav dek? Meni i nije toliko interesantan, tako da bi 150 evra bila cena do koje bih ja iÅ¡ao. To je moje liÄno miÅ¡ljenje.

Link to comment
Share on other sites

Da li biste vi dali 400 evra, za takav dek? Meni i nije toliko interesantan, tako da bi 150 evra bila cena do koje bih ja iÅ¡ao. To je moje liÄno miÅ¡ljenje.

Milsim da se nismo razumeli... Ono sto ja pokusavam da kazem je da, generalno, isti dek moze dosta da varira u ceni, zavisno od stanja, prodavca itd... Ja bih bio spreman da platim visu cenu ako znam da je primerak izuzetan.

Primer: ako Zoran prodaje njegov Z-6000 za 1500E a ja usput pronadjem jos jedan na drugom, meni nepoznatom mestu za recimo, 1200E, ja bih kupio od Zorana. Uslovno da sam ozbiljan kupac i da zaista trazim i hocu da imam taj dek.

Link to comment
Share on other sites

Milsim da se nismo razumeli... Ono sto ja pokusavam da kazem je da, generalno, isti dek moze dosta da varira u ceni, zavisno od stanja, prodavca itd... Ja bih bio spreman da platim visu cenu ako znam da je primerak izuzetan.

Primer: ako Zoran prodaje njegov Z-6000 za 1500E a ja usput pronadjem jos jedan na drugom, meni nepoznatom mestu za recimo, 1200E, ja bih kupio od Zorana. Uslovno da sam ozbiljan kupac i da zaista trazim i hocu da imam taj dek.

Zoki, prodaj mu Z-6000, delimo lovu... :listen

Å ala :cheers

Link to comment
Share on other sites

Milsim da se nismo razumeli... Ono sto ja pokusavam da kazem je da, generalno, isti dek moze dosta da varira u ceni, zavisno od stanja, prodavca itd... Ja bih bio spreman da platim visu cenu ako znam da je primerak izuzetan.

Primer: ako Zoran prodaje njegov Z-6000 za 1500E a ja usput pronadjem jos jedan na drugom, meni nepoznatom mestu za recimo, 1200E, ja bih kupio od Zorana. Uslovno da sam ozbiljan kupac i da zaista trazim i hocu da imam taj dek.

Ja se slazem.

Mozes ti da kupis dek za 150e to nije puno ali u kakvom stanju ili isti za 400e npr.ali u stanju iz prodavnice

gde se na deku vidi da je normalno koriscen,redovno servisiran sa adekvatnim delovima i cija radna sposobnost nije narusena i da moze godinama da ti sluzi i radi po fabrickim parametrima.Ja bih pre kupio ovaj od 400.To je cena ako govorimo o vrhunskim dekovima a ne o buraniji od 20e.Ne moze Nak cr-7,zx-9,Aiwa 9000,Revox,Studer...itd u extra stanju da kosta 100e.

To je kao i sa kolima.Moj auto vredi 4.500e,ali ima da se kupi i za 2.500e.Ja nisam mehanicar i odrzavam u servisu auto a ovaj od 2.500e,kupi covek koji je samouk majstor i on"zna bolje to da sredi i popravi"(zato i kosta manje) i bez originalnih delova,jer to je "izmisljeno da se ljudima uzmu pare",i nikad nece biti kao ovaj skuplji,mozda moze ali onda zbog ulaganja taj auto pevazilazi cenu ovog skupljeg i nije u fabrickoj boji,motor je radjen itd.ne isplati se.

A svi bi hteli da imaju extra dek (ili auto) za 100e,e pa nemoze!

Gde god je nesto dobro,to i kosta,uvek bilo i uvek ce i biti!

Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem.

Mozes ti da kupis dek za 150e to nije puno ali u kakvom stanju ili isti za 400e npr.ali u stanju iz prodavnice

gde se na deku vidi da je normalno koriscen,redovno servisiran sa adekvatnim delovima i cija radna sposobnost nije narusena i da moze godinama da ti sluzi i radi po fabrickim parametrima.Ja bih pre kupio ovaj od 400.

To je kao i sa kolima.Moj auto vredi 4.500e,ali ima da se kupi i za 2.500e.Ja nisam mehanicar i odrzavam u servisu auto a ovaj od 2.500e,kupi covek koji je samouk majstor i on"zna bolje to da sredi i popravi"(zato i kosta manje) i bez originalnih delova,jer to je "izmisljeno da se ljudima uzmu pare",i nikad nece biti kao ovaj skuplji,mozda moze ali onda zbog ulaganja taj auto pevazilazi cenu ovog skupljeg i nije u fabrickoj boji,motor je radjen itd.ne isplati se.

A svi bi hteli da imaju extra dek (ili auto) za 100e,e pa nemoze!

Gde god je nesto dobro,to i kosta,uvek bilo i uvek ce i biti!

Ja sam vas sve razumeo,ali samo kazem da taj Technics koji se prodaje nevredi 400E bez obzira u kakvom je stanju i gde je odrzavan,mozda gresim ali je to moje misljenje.Ja bih deck platio koliko sam gore pomenuo(nemislim na taj sa KP) Neocekujem da ga je vlasnik kupio pre 30 godina i cuvao ga do sada u kutiji,iako se desi da ga kupim za 150E,u njega se mora uloziti najmanje jos 100E tako da na kraju njegova cena ce biti 250E

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...