Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Sutra bih trebao dobiti nekakav sprej firme Wurth koji se koristi za podmazivanje ZZ ležajeva, u tekuÄem je stanju a u dodiru sa zrakom postaje fino mazivo, vjerujem da Äe mi koristiti u nekim situacijama kad servisiranja dekova ali javim vam utiske.

Probao, konkretno na motoru kapstana koji je imao cvileci lezaj...otklonjeno trajno. Odlican sprej. Ulazi u nadalje delove jer je jako redak i onda postaje mazivo. Neverovatan proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima na forumu. „Naletio“ sam sluÄajno na ovaj forum i Å¡okirao se koliko joÅ¡ ljudi dijeli ili je dijelio isti „passion“. Da se predstavim:-)

FISHER CRW9335 Nabavljen 1996. i danas u upotrebi uz bresprikoran rad i redovno Äišćenje pogona i demagnetizaciju. Najbolji niskobudžetni dupli dek ikada.

post-29972-0-94915100-1355353451_thumb.j

SONY TC-K370 Nabavljen 1995. Dek niske kvalitete, korišten samo za reprodukciju.

Technics RS-TR474 Nabavljen 1999. kada su CD pisaÄi i download muzike postali dostupniji „širim narodnim masama“ pa je zbog toga radio samo pola godine, nakon Äega je proveo sve ove godine zapakovan u svoju originalnu kutiju.

Technics RS-B465 Nabavljen 1991. moj prvi i najdraži, ali i van funkcije. Potrebni su mu roler, osovina rolera i plastiÄni nosaÄ rolera i osovine. Prije dvije godine sam naÅ¡ao isti model, ali takoÄ‘e bez ovih dijelova, Cijena je mu bila 20 EUR.

post-29972-0-38162000-1355353837_thumb.j

Ljudi ima li iko ove dijelove, da li zna gdje ih se može nabaviti. Tražio sam po oglasima isti model, makar i neispravan ali sa ovim dijelovima. Bezuspješno. Prvi dostupan model iz ove serije je dosta moćniji RS-B765.

Link to comment
Share on other sites

Zemo dobrodoÅ¡ao :thumbsup2 , Å¡to se tiÄe Technicsa RSB-465 jedino je rijeÅ¡enje dati oglas da tražite baÅ¡ takav dek ili joÅ¡ bolje kupite si 765 ali ispravan, cijene nisu pretjerane a mislim da biste sa tim dekom bili zadovoljniji jer ipak se radi o troglavom deku sa DD motorom. :wave2

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RSB-765-2883221-oglas.htm?filter_id=5884097

eventualno ovaj

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RS-B-665-3761089-oglas.htm?filter_id=6058441

Link to comment
Share on other sites

Hvala mini na opisu 55-ice i slikom koja me je vratila u momacke dane....u vremena kada nismo toliko marili za frekv.odzive, separacije kanala.kalibracije,vec smo drzali prste na rec i play komandama i u sitne sate cekali omiljenu numeru sa radija...... :wave2

Verovao ili ne,ja to ponekad jos uvek radim,imam nekoliko kaseta uglavnom hrom i normalke sa snimcima

sa radia,ajde sada tunera koje sam snimao u skorija vremena,kada nadjem vremena i setim se nekih stanica koje nekim danima pustaju najavljene numere bez prekidanja ili ne daj Boze reklama poput 202-ke ponedeljkom mislim da je oko 19-20h.i drugih. :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Zemo dobrodoÅ¡ao :thumbsup2 , Å¡to se tiÄe Technicsa RSB-465 jedino je rijeÅ¡enje dati oglas da tražite baÅ¡ takav dek ili joÅ¡ bolje kupite si 765 ali ispravan, cijene nisu pretjerane a mislim da biste sa tim dekom bili zadovoljniji jer ipak se radi o troglavom deku sa DD motorom. :wave2

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RSB-765-2883221-oglas.htm?filter_id=5884097

eventualno ovaj

http://www.kupujemprodajem.com/Technics-RS-B-665-3761089-oglas.htm?filter_id=6058441

Super mi ovaj prvi oglas "samo treba glave ocistiti"! :-)

Link to comment
Share on other sites

Hvala mini na opisu 55-ice i slikom koja me je vratila u momacke dane....u vremena kada nismo toliko marili za frekv.odzive, separacije kanala.kalibracije,vec smo drzali prste na rec i play komandama i u sitne sate cekali omiljenu numeru sa radija...... :wave2

Da,da sjećam se tih veÄeri kad sam Äekao da neÅ¡to novo snimim sa radija a kad bi krenila pjesma i ja odpustio pauzu, nakon minute zadovoljstva krene Ä‘ingl ili reklama i ....... :roll:

kod nas sam u to vrijeme vrebao emisiju koja mislim da se zvala Disco focus, a glazba je bila pretežno italo disco i remixi na tu temu. Kad bi se nešto i ,,uhvatilo kako treba,, onda sam to kasnije presnimavao na već pripremljenu kasetu sa ,,cijelim,, stvarima a tad je to bilo-moš mislit- snimak.,iiiiiiiii slušalo se.

Danas, kompjuter, torent, flac i gotovo. :type

srećom ima nas joÅ¡ nostalgiÄara a i bilo bi Å¡teta zaboraviti taj osjećaj. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Zoki hvala za savjet :thumbsup2 , e baÅ¡ smo ekipa, ne možeÅ¡ ostati gladan znanja i da hoÄeÅ¡.

Sa lijepim si se igraÄkama igrao blago tebi, Å¡alim se a jesmo kao mala dijeca nikad nam dosta igraÄaka, koliko god da ih imamo uvijek nam se naÄ‘e joÅ¡ koja interesantana koju nemamo, naravno govorim u svoje ime ali znam da smo svi manje viÅ¡e navuÄeni na dekomaniju. :) :)

Sutra bih trebao dobiti nekakav sprej firme Wurth koji se koristi za podmazivanje ZZ ležajeva, u tekuÄem je stanju a u dodiru sa zrakom postaje fino mazivo, vjerujem da Äe mi koristiti u nekim situacijama kad servisiranja dekova ali javim vam utiske.

Postovanje Retro ako moze pun naziv spreja ili kataloski broj.Unapred hvala :wave2

Link to comment
Share on other sites

Бикоз мени пипл фром аброуд кепт аÑкинг абоут Ð´ÐµÐºÑ ÐµÐ½Ð´ трајд то транÑлејт текÑÑ‚Ñ Ð¸Ð½Ñ‚Ñƒ инглиш. И Ð³ÐµÑ Ð´ÐµÑ‚ алмоÑÑ‚ ол пипл ин Сербиа флуентли Ñпик Ð´Ð¸Ñ Ð»ÐµÐ½Ð³Ð²Ð¸Ñ‡, Ñо ит вил мејк но трабл ту дем. Мејкинг ту ленгвич вржн вуд би ту мач тајм конзјуминг фор ми.

Link to comment
Share on other sites

Бикоз мени пипл фром аброуд кепт аÑкинг абоут Ð´ÐµÐºÑ ÐµÐ½Ð´ трајд то транÑлејт текÑÑ‚Ñ Ð¸Ð½Ñ‚Ñƒ инглиш. И Ð³ÐµÑ Ð´ÐµÑ‚ алмоÑÑ‚ ол пипл ин Сербиа флуентли Ñпик Ð´Ð¸Ñ Ð»ÐµÐ½Ð³Ð²Ð¸Ñ‡, Ñо ит вил мејк но трабл ту дем. Мејкинг ту ленгвич вржн вуд би ту мач тајм конзјуминг фор ми.

Ha ha :thumbsup2

Znaci bilo je vreme.. Sto se mene tice jos bolje, i ovako bolje razumem -English :xmas

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima vezanim za Technics RS-B465. Slažem se sa prijedlozima oko 765-ice. To je u svakom pogledu moćnija naprava od mojih 465-ice i TR474-orke, Radi se o tome da je 465-ica bila moj prvi kupljeni dek od tada mukotrpno skupljanih 461 DEM (preživio je Äak i originalni raÄun) tako da je njegovo osposobljavanje puka sentimentalnost. Tada sam bio pomalo ljubomoran na druga koji je bio naoružan AKAI-jevom 95-ticom kada smo presnimavali već gotove mixeve koje bi naruÄivali na Maxell "XLII-S" pri Äemu bi moj služio za reprodukciju a njegov AKAI za snimanje zbog neuporedivo većeg dinamiÄkog odziva i visokih frekvencija. Kasete snimane na ovaj naÄin i dan - danas pokazuju nivo od +6 dB bez izobliÄenja i zanemarivim Å¡umom, bez Dolbyja (poslije 20 godina !!!). Svojoj 465-ici sam promijenio glavu - potpuno novu, ali je nosaÄ rolera nakon skidanja tuÄ‘om greÅ¡kom zavrÅ¡io u elektronskom otpadu.

Da, to je taj mehanizam, a i Zoran je potvrdio. Isti je potpuno i kod 565-ice.

Na tvojoj slici sam oznaÄio dio mehanizma koji je kod mene sporan:

post-29972-0-90297000-1355411653_thumb.j

Naravno, zainteresovan sam za kompletan mehanizam. Predloži kako da obavimo razmjenu. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...