Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Alal ti vera Dragane :thumbsup2 to se zove informacija iz prve ruke. Nego jel valjaju te Aiwe ad - f 990 , kako snimaju , reprodukuju, kalibrishu itd. Vidim jednu na oglasu za 150 eura - jel to realna cena ili ? . Kao nova nije bila preskupa cak sta vise samo 500 $ dok je moj M 88 pet godina ranije dok je $ dosta vise vredeo kostao 880 $. Vredi li ta Aiwa paznje ili ne :wave2

Suco, koliko znam ADF990 je kostala 1.500 DEM (595 dolara po nekoj drugoj tabeli) i neverovatno je sta su sve strpali u nju za te pare.

Ja sam svoju pre nekih pet godina prodao za... 50 evra, a kasnije je covek koji ju je kupio jedva prodao za... 40. Narod nije voleo klavirke, pa to ti je. Ne znam zasto, meni je prelepa.

Sto se zvuka tice, taj dek je negde u klasi Akai-ja GX9. Sony ES dekovi serije 9 i TCKA6ES su jasno bolji od nje, najpre na finim detaljima gornjeg ekstrema. Harman CD491 je tata za nju, sto se zvuka tice. Da se razumemo, odlicna je Aiwa, ali Sony bolje skida detalje. A ti Sony dekovi su ispod vecine Nakamichi modela, Revox-a itd. Ja bih je stavio u istu kategoriju u kojoj je prema Stereoplay... klasa ispod najboljih.

Da li vredi 150 evra? Ne znam, da li Nak CR7 vredi one silne pare koje se traze za njega na eBay? Ili Z6000 ili Dragon? Po meni ne vrede, ali trziste odredjuje cene.

Link to comment
Share on other sites

DeÄki Äestitam na novim ljubimcima :cheers , Scepane u kolekciji imam tri Simensa RC-333, 444 i 555, ni na jednom deku nisam vidio Äudnije rijeÅ¡en pogon idlera, motor je posmaknut u desnu starnu i preko jako malog Flah remena i jedne veÄe remenice koja je iza idlera ostvaruje pogon gumice, nije problem za rastaviti ali je problem naÄi tako mali remen. InaÄe taj RC-555 ima prekrasne VU metre, milina za gledati

Link to comment
Share on other sites

Suco, koliko znam ADF990 je kostala 1.500 DEM (595 dolara po nekoj drugoj tabeli) i neverovatno je sta su sve strpali u nju za te pare.

Ja sam svoju pre nekih pet godina prodao za... 50 evra, a kasnije je covek koji ju je kupio jedva prodao za... 40. Narod nije voleo klavirke, pa to ti je. Ne znam zasto, meni je prelepa.

Sto se zvuka tice, taj dek je negde u klasi Akai-ja GX9. Sony ES dekovi serije 9 i TCKA6ES su jasno bolji od nje, najpre na finim detaljima gornjeg ekstrema. Harman CD491 je tata za nju, sto se zvuka tice. Da se razumemo, odlicna je Aiwa, ali Sony bolje skida detalje. A ti Sony dekovi su ispod vecine Nakamichi modela, Revox-a itd. Ja bih je stavio u istu kategoriju u kojoj je prema Stereoplay... klasa ispod najboljih.

Da li vredi 150 evra? Ne znam, da li Nak CR7 vredi one silne pare koje se traze za njega na eBay? Ili Z6000 ili Dragon? Po meni ne vrede, ali trziste odredjuje cene.

Hvala drusvo na odgovorima - nista od Aiwe, znaci pitanje da li je bolja i od mog Technicsa M 88, idemo dalje. Obrni - okreni izgleda sve pocinje i zavrsava se sa Nak.. , Studer - ima i Rovox - ima :wave2

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, ovo je dek koji je namenjen poznaniku, javio se pre Vas. U stvari, cak dvojica, ali imam samo jedan dek. Juce sam ga uzeo iz servisa, nisam imao vremena da menjam gumice jer se vec igram sa TCKA6ES. Dek je u opticki sjajnom stanju i nije puno radio. Ali meni je najzanimljiviji CT959, njega nikada nisam imao. Unutra je sav pobakren, zakacicu slike, izgleda divno.

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, ovo je dek koji je namenjen poznaniku, javio se pre Vas. U stvari, cak dvojica, ali imam samo jedan dek. Juce sam ga uzeo iz servisa, nisam imao vremena da menjam gumice jer se vec igram sa TCKA6ES. Dek je u opticki sjajnom stanju i nije puno radio. Ali meni je najzanimljiviji CT959, njega nikada nisam imao. Unutra je sav pobakren, zakacicu slike, izgleda divno.

Imao sam 959 pocetkom devedesetih, kupio ga u Dojcland novog, crklo mi nest na onom lijepom bakrenom trafu nakon par mjeseci...odnio ga majstoru i nekako je prepilio bocno bakar i slozio trafo koji je sa nekakvom smolom uliven i nakon toga je radio 10 godina savrseno....dek je muzikalan i lijepo radi, jedini prigovor bi imao na pik metar...tj. display je sa 757. Odlican dek!

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 959 pocetkom devedesetih, kupio ga u Dojcland novog, crklo mi nest na onom lijepom bakrenom trafu nakon par mjeseci...odnio ga majstoru i nekako je prepilio bocno bakar i slozio trafo koji je sa nekakvom smolom uliven i nakon toga je radio 10 godina savrseno....dek je muzikalan i lijepo radi, jedini prigovor bi imao na pik metar...tj. display je sa 757. Odlican dek!

Nije sa 757,nego cela serija ima takav peak. Ali to si i mislio,je li tako
Link to comment
Share on other sites

Svojevremeno prijatelj je kupio ganc novi 959,to je bio jedini dek koji je u pravoj meri reprodukovao snimak sa mog Nakamichi deck-a.Kasnije sam ja imao CT-S 910 i mislim da je za nijansu bio bolji ali nisam siguran,kako mi je ostalo u sećanju

Link to comment
Share on other sites

Technics to je pravi alat za svakog istinskog ljubitelja dekova ili magnetofona, ima prednost nad kazetom jer može i magnetofon razmegnetizirati, u zdravlju ga koristili i neka konaÄno jednom doÄ‘e i taj RS-B100 u vaÅ¡u kolekciju, vjerujte mi to je odliÄan dek. :cheers

Hvala Retro,a i taj RSB 100 ce doci nezurim.Dugo sam cekao i DAT SV-DA10 i DCC RS-DC10(DC-8 vec posedujem) pa su stigli,a stici ce i on.

Hvala na prvoj DCC kaseti koju sam dobio od vas,sada ih vec imam vise u kolekciji :wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...